מחזור 27 בליגת העל: סכנין מנצחת את חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏19/3/10.

1. Raulito Madridista

אין ספק שקיים אצלי חשש לאיבוד נקודות מחר, דבר שלא יותיר שום טעם לפלייאוף. מחר לא יהיה קל תומך וגדול שלא ייתן לשחקנים להיכנס לאדישות, מחר תגיע מולינו קבוצה רעבה שתילחם(בבני-יהודה הייתה אווירת סוף עונה באותו משחק, עם כל הכבוד ליכולת שלנו, ומחר לא יהיה כך הדבר), הפועל חיפה יוצאת מהר מאוד קדימה ואני מקווה שיהיו לנו תשובות. מה שכן, חייבים לומר שהפועל מגיעה למשחק הזה עם יתרון ברור לא רק ביכולת הכללית אלא גם במצב הפצועים והמורחקים של הפועל חיפה - בלו שחקן חשוב מאוד למשל. אוהד כהן גם אמור להוות חיסרון גדול, אבל אני מאמין שעומרי אלון שוער לא רע בכלל וחסרונו של הוותיק לא יורגש. אם זוראב יהיה זוועה מחר, אנחנו בבעייה, כי הפועל חיפה יוצאת מהר מאוד קדימה וידין לא תמיד יוכל למלא שני תפקידים. דגלאס הוא האיש המתאים להיצמד לערן לוי. אני לא מאמין שלאלא יסופסל לטובתו של וורוצ'ינה, ואולי מחר בעצם כן צריך אותו, כי לאלא שורף שטחים והוא רץ הרבה. אני בעד לתת לקרואטי את חולצת ההרכב במשחק בבלומפילד מול יריבה קלה על הנייר כדי להיכנס לכושר. כמו תמיד - ניהיה תלויים בצמד שכטר ו-ורמוט, ומעניין אם דדי יחזור לתרום לנו גם מבחינה התקפית - אם לא בכיבושים אז לפחות בהרמות טובות או פריצות מהכנף. נגד בני-יהודה בהחלט היה שיפור. שער מהיר כמו בגביע(טוב, אני לא מצפה לעוד גול כל-כך מהיר, אבל נניח גול תוך 20 דקות), יקל על הפועל את המלאכה כי להפועל חיפה גם ככה אין ביטחון בשפע. בכל מקרה, כל תוצאה פרט לניצחון היא כישלון(צורם).

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאחר ושוב אף אחד מהמשפחה או החברים שואף להגיע למשחק, אני נוסע עם אוהדי מכבי תל אביב, מה שאומר שאוי ואבוי לחיים שלי אם אנחנו מפסידים, כי אז הם יעשו לי את המוות.
    חבל מאוד שהמשחק של הקבוצה הבוגרת מתנגש עם זה של קבוצת הנוער, במיוחד שקבוצת הנוער נראית על הנייר משתלמת יותר לצפייה. זה גם בקופסא וגם בחינם (עד כמה שאני יודע) ומתוך ה-1,200 לפחות שיהיו בקופסא, לפחות 500 מהם ודאי היו מגיעים לבלומפילד במצב רגיל, למרות השעה הזוועתית והלא מזמינה. במצב הנוכחי אני מקווה שיהיו לפחות 200 שלנו, שלפחות נוכל להרעיש כמו שצריך.

חבל מאוד שגל גניש חולה ולא יוכל ליטול חלק במשחק. אני משוכנע שאם הוא היה משחק, הוא היה אוכל את הדשא, בניגוד לשניר גואטה שיעלה שוב רק כדי להעביר את הזמן, אלא אם כן הוא יראה פתאום שזה בא לו בקלות. טל מעבי פותח בקישור ואני כבר יכול להבין לאיזה כיוון ראובן עטר רוצה שהמשחק הזה ילך..הדבר שמעודד אותי הוא שעמנואל מאיוקה לא ישחק. בגביע המדינה אבי נימני שם את כל הביצים שלו בכך שהוא יצליח לייצר דברים באגף של קלמי סבן, כי הוא מהיר וחזק ממנו וזה היה די מעליב לראות שראובן עטר לא הצליח להבין את זה אפילו. העובדה שעכשיו מאור בוזגלו, יוסי שבחון ותמיר כחלון כל פעם יכנסו לאמצע ליד איליה יבוריאן מפחידה אותי לא פחות, אבל אולי עם זה נצליח להסתדר.

מה שבעיקר משמח אותי, זה שיש לנו מה למכור בהתקפה. דיוויד גומז מתחיל להיכנס לעניינים ואחמד סבע אוהב את המשחקים האלה. נשאר רק לקוות שגם שלו מנשה יצליח להביא משהו מהיכולות שלו.

הראש אומר תיקו מאופס או הפסד, הלב אומר שאנחנו מנצחים ושג'ון גרגורי מסדר לנו מקום אחד למעלה.

אם רק תאמינו! http://www.la-familia.co.il/forum/style_emoticons/default/78716463hv5.Xxx

3. Raulito Madridista

אני לא מוצא שום סיבה מדוע הקטר של אמסלם ימשיך לנצח בקלות. אני צופה עוד שלישייה של בית"ר אבל הפעם זה יילך יותר בקלות בניגוד למשחק נגד עכו, שכן רעננה משחקת יותר התקפי וזה יועיל לבית"ר - יצחקי, תמוז, וגם ברוכיאן שמשתפר - יוכלו לצאת מהר קדימה. אצל רעננה תמיד הבעייה היא המסירה האחרונה וגם חוסר היערנות של סטיבן כהן לאחרונה(או במילים גסות יותר - חוסר האכפתיות, מה שמשבש לחלוטין את משחק ההתקפה שלה). בית"ר מגיעה למשחק עם הרבה ביטחון, היא תשחק משוחרר אך גם עם מחוייבות, וניצחון יעלה אותה למקום הרביעי.

המשחק בין מכבי לנתניה בבלומפילד עשוי להתפתח כמשחק מעניין, אולם יש למכבי יתרון קל כמובן - היא קבוצה יותר איכותית והמשחק בבלומפילד. הגיע הזמן שמכבי תצא מהמשבר שלה, לא יכול להיות שמשחק נפל אחד יגרור אחריו שרשרת של תוצאות רעות. מכבי עולה עם הרכב טוב(בוזגלו הוא בכל זאת נכס למרות כל הקשקשת מצד אבא שלו, וכשבוזגלו משחק אז מכבי יותר מהירה, תוססת ומסוכנת) והיא תצטרך לשחק בקור-רוח ולא לעשות שטויות בהגנה(ראדלס הראה נגד חיפה שהתקופה הרעה מאחוריו). הניצחון הגדול על אחי-נצרת לא עושה עליי רושם. נתניה אולי תגיע למשחק עם יותר ביטחון, אבל היא תצטרך לעבוד כדי לנצח וגם לדעת לא לאבד את הכדור כל-כך מהר. שלו מנשה וגואטה צריכים להתעורר. אלמוג כהן לבדו לא יספיק.

בני-יהודה נמצאת בתקופה רעה ומשחק מול מכבי פ"ת זו לא בידיוק החוויה המתקנת להם הם ציפו. מכבי פ"ת פוזלת לעבר הפלייאוף העליון, היא אגוז קשה לפיצוח ואני לא פוסל ניצחון שלה. המערך הנסוג שלה קובר את היריבות שמאבדות סבלנות, ואז בלי לשים לב - סופגות מן העבר השני. ועם איך שדין מורי וחבריו נראו מול הפועל - יהיה להם קשה מאוד לעצור את בן-חיים ודאמארי. לפי מה שהבנתי, לוזון מתכנן מערך של שני חלוצים - ביטון ועטר, כשגלבאן ובלדוט מאחוריהם - נשמע מעניין. זה מראה גם את חוסר שביעות הרצון שלו מזנדברג ואפק שלא תורמים מספיק.

בהפועל באר-שבע צופים להמשיך במסע ההתאוששות מעידן גיא עזורי, אבל הפועל פ"ת משתפרת והיא לא תעשה חיים קלים, בטח לא באורווה. תיקו עם הפועל ת"א, תיקו בדרבי(לא הפסידה בניגוד לרוב המשחקים האלו בשנים האחרונות), ההגנה יותר יציבה, אסוס דורס כל מה שזז בקישור...דוד רביבו חוזר להרכב באר-שבע וקראתי שבקבוצה התלהבו 'מהאנרגיות החיוביות' שהביא איתו לאימונים השבוע. בואו נראה אם גם על הדשא אפשר יהיה להגיד עליו את אותו הדבר. עד עכשיו הוא מאכזב.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שוב, בלי מאור מליקסון יהיה לנו קשה מאוד להבקיע, וכמו בכל המשחקים שהיינו בלעדיו אם נבקיע רוב הסיכויים שזה יהיה מאיזה פנדל או מצב נייח. חנן פדידה הוא כמו אוהד קדוסי... שחקן בלי יכולות טכניות בכלל, כל מה שפדידה יודע זה להיום במקום הנכון ובזמן הנכון ולאיים על השער, אז אני מקווה שפדידה יהיה בשפיץ, כפי שזה נראה עד עכשיו זה מה שיהיה כי ויקו חדד פותח עם 2 חלוצים לכל דבר. משחק ההתקפה שלנו יהיה בנוי על המשולש אילוז-רביבו-בדש, אני מאוד מקווה שרביבו יבוא רעב וישפיע על המשחק, אנחנו צריכים את בדש טוב ומרוכז, אם הוא יהיה חד אני בטוח שהוא ידע לאיים לא מעט על הגנת פ"ת.
    אנחנו קבוצה טובה יותר והרוב תלוי בנו, מקווה שההגנה שלנו לא תחלק מתנות ולפחות לא נפסיד.
    מאוד מקווה שיגיעו כמה מאות מבאר שבע וימשיכו את מה שהחל בשבועות האחרונים, זה יותר חשוב מהמשחק.

5. Number 8 Member

אוטוטו יוצא לבלומפילד. השעה של המשחק משביזה רצח, גם ערך המשחק יורד בגלל זה וגם בכלל זו לא שעה לכדורגל בישראל. כך או כך אנחנו צריכים לנצח ולצאת מהמשבר, אנחנו יותר טובים והגיע הזמן שנחזור לעצמנו ונשמור על מקומנו בצמרת. מקווה שיהיה טוב...

6. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

כמו שיש את היכל התהילה לשחקני הכדורגל בארץ בכל הזמנים, צריכים לעשות גם היכל התהילה לשוערים הכי ליצנים בכל הזמנים. מקומו של שטראובר בפסגה מובטח.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק מכבי נתניה יכולה להוביל בדקה ה90 1-2 וכמעט להפסיד, וכבר כמה פעמים זה קורה להם העונה.
    רציתי שמכבי ת"א יגיעו למשחק ברביעי עם מוראל כמה שיותר נמוך וגם על הדרך שיהיה לנו אפשרות לצמצם את הפער מהמקום השלישי, קיבלתי את מה שרציתי איפשהו באמצע, זה גם משהו.

8. איגור .פ. Member

סיום משוגע בין נתניה לתל אביב , 2 שערים בדקה ה90.

אותי מעניינים 2 דברים עיקריים
    1)כמה בערך צופים היו ?
    2)ומי החליט שהמשחק חייב להיות ב3?

9. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לגבי 2 - החלטה של צ'רלטון. בעקבות המחאה הגדולה של אוהדי בית"ר ירושלים לפני שבוע בגלל שמשחקם נקבע לפני צאת השבת-בצ'רלטון לא רצו שוב פעם לעמוד מול מחאה כזו ולכן שמו את המשחק הזה ב3 במקום את המשחק של רעננה-ירושלים, משחק עם אווירה מתאימה יותר לשעה שכזו ..

10. נועם אסולין Member

ועם כל הרעש של מכבי נתניה שמתיימרת להיות קבוצה גדולה לא ראיתי יותר מ-100-150 אוהדים שלה היום.
    אז עם כמויות כאלה אי אפשר להגיד אפילו נתניה וקבוצה גדולה באותה נשימה..
    השעה אולי מוקדמת אבל היינו צריכים לראות הרבה יותר אוהדים, גם המרחק בין הערים הוא לא כזה משמעותי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/3/10
  11. Number 8 Member

מלבד ליאור ז'אן, רונלד ראלדס ומאור בוזגלו לפרקים, אף אחד לא שווה איזכור בכלל ושנדבר עליהם. אחד המשחקים היותר חלשים של מכבי העונה(אני מתלבט בין המשחק ברמת גן נגד מכבי פ"ת או המשחק של היום), כל השחקנים מלבד אלה שהזכרתי פשוט בושה למכבי ת"א, אם זה משטראובר הליצן, ממשיך לרוני גפני האנטי כדורגל ועד ליבוריאן שלא יודע לעשות כלום עם הכדור. ממש בושה, אפשר להבין את זה שמכבי חיפה והפועל גדולים עליהם אבל פאקינג באר שבע ומכבי נתניה? כולם שם בלאי, אני לא מאמין שהם לובשים את הסמל של מכבי, צריך לעשות בדק בית רציני בסיום העונה ולהעיף כמה שחקנים שכבר אי אפשר לראות אותם בהרכב ואפילו בסגל.

נערך לאחרונה ב: ‏21/3/10
  12. אבו Member

הפועל ת"א בהילוך ראשון מובילה כבר 2-0 בקרייה. הם קבוצה טובה יותר סה"כ, אין ספק. ועדיין, בבית שלנו הפערים לא צריכים להיות ככה- מאמן שאין לו מושג בהכנה טקטית טובה מול קבוצה גדולה.

"תלכו כולם אחורה ותנסו לצאת למתפרצות"- זה בטח היה משהו כזה...

13. Raulito Madridista

http://images.one.co.il/images/d/dmain/nz/gg922829.Xxx

בינתיים - לא כוחות, אנחנו עושים ככל העולה על רוחינו במגרש. רק 2-0 להפועל ת"א במחצית, הגיע לנו אפילו יותר. התעללנו בהם במחצית הראשונה, פשוט ככה, ואנחנו מרגישים בבית. אחרי רבע שעה המאזן היה 14-0 לטובתינו בנוכחות ברחבה. הם לא מצליחים לעצור אף התקפה אלא אם כן הם בוחרים לכסח בברוטאליות כאשר טרטצקי מצטיין היום בקטגורייה הזאת, אחריו ליפינה וגם ערן לוי שבאמת צריך להיזהר מצהוב שני. אנחנו מניעים את הכדור מצויין ואין לי שום טענות. היו אפילו כמה התקפות כדורגל מהרמה הגבוהה ביותר, עם 5-6 מסירות מהירות, אולם הן לא הסתיימו בשער. ורמוט כבש שער עם הרבה מזל, אבל היו לנו הרבה מצבים גם לפני זה. הגול הנהדר של ערן זהבי בבעיטה החופשית נותן לנו הרבה שקט ולשלווה לקראת המחצית השנייה, והמשחק הזה כרגע גמור, אלא אם כן נעשה איזו שטות לא במקום. אני לא מסכים עם בן-שמעון ומאיר איינשטיין - שכטר מצויין היום והוא עושה פעולות נהדרות, הוא ראוי לגול ואני מקווה שהוא ישיג אותו. בלי לזלזל בהפועל חיפה - אבל אולי אפשר להכניס את וורוצ'ינה בסביבות הדקה ה-60 במידה ולא נספוג. הפועל חיפה באה להתבטל היום וחבל מבחינתה. ברור שצריך לקחת בחשבון את ההרכב החסר - בלו משמעותי וגם דורה חוטף כדורים, אבל ציפיתי ממנה ליותר. ערן לוי צריך להתעסק רק בכדורגל וכשהוא עושה את זה הוא מוסר שני כדורים מצויינים.

כמובן שהדברים השתנו לחלוטין בחצי השני. אני לא מרחם על השחקנים שלנו שיורדים כרגע לחדר ההלבשה, אני בטוח שגוטמן יכנס בהם ובצדק. אף שחקן לא השקיע או הזיע במחצית השנייה והשער של הפועל חיפה היה מוצדק לחלוטין. אניימה נאלץ לעבוד קשה מידי במשחק שהיה אמור להיות קליל אחרי המחצית הראשונה. הפועל חיפה שיחקה כדורגל טוב בעיקר בזכות חנן ממן שהוסיף המון למשחק שלה, וכמובן גם בגלל הזלזול והאפטיות מצד הפועל, אבל עם כל הכבוד לה - זו לא חוכמה להתעורר רק בדקה ה-70. האדום של בן-דיין מוצדק לחלוטין וזו הייתה פעולה טיפשית מאוד שלו. העיקר שהמשחק הזה נגמר כבר ועמדנו במשימה - אני בכל-זאת מרוצה. והערה האחרונה - לטעמי ורמוט היה צריך לצאת ולא שכטר, כי גילי כבר היה נראה גמור. ואני מחכה לראות את וורוניצ'ה פותח בהרכב במשחק בבלומפילד.

נערך לאחרונה ב: ‏21/3/10
  14. winger379 Member

שלומי דורה פתח עם שיטת משחק של בית"ר פרובנס- כולם בהגנה חוץ מערן לוי, והפועל חיפה לא הגיעה אפילו למצב אחד. רק כאשר הוא הכניס את כיוואן הכדורים הגיעו לעוד שחקנים חוץ מערן וסוף סוף הפועל חיפה נראתה כמו קבוצת כדורגל ולא כמו ערן לוי ב"אתגר המשקופים" של one. בסה"כ אבו-ניל כיוואן ועדן בן-בסט ביחד עם ערן לוי עשו דברים יפים ואני מאמין שאם שלומי היה משחק ככה מתחילת המשחק הוא היה יכול להוציא לפחות נקודה מהפועל ת"א.

15. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/17.Xxx בני סכנין - מכבי חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

יום ראשון, 20:00
    אצטדיון: דוחא
    שופט: אלון יפת

לא פחות מ41 נקודות מפרידות בין מכבי חיפה, המוליכה את הליגה בביטחה לבין בני סכנין הממוקמת במקום שתנסה להתגנב לפלייאוף המרכזי. אחרי תקופה טובה מאוד, שבזכותה נלחצה סכנין מהתחתית, נעצרה הקבוצה של מרקו בלבול בשבועות האחרונים כשהיא עומדת כבר על שלושה הפסדים רצופים, שמשאירים אותה באיזור המסוכן בתחתית, אם כי, עקב קצב צבירת הנקודות הנמוך של קבוצות התחתית, היא עדיין פוזלת לעברו של הפלייאוף המרכזי שיבטיח לה הימנעות מקרבות התחתית. במחזור האחרון הפסידה סכנין 1-0 להפועל באר שבע ואחרי 26 משחקים היא ממוקמת במקום ה11, עם מאזן נקודות זהה להפועל חיפה שנמצאת במקום העשירי. למרקו בלבול עדיין יש לבטים לגבי ההרכב איתו יעלה מחר. מי שיעדר בוודאות יהיה החלוץ ג'אקו ערפאת שירצה מחר עונש הרחקה עקב צבירת צהובים וישב ביציע. במקומו בחוד הקבוצה צפוי לפתוח אחמד קסום. נראה שבלבול יעבה את חוליית הקישור ויעלה את חאמד גנאים על חשבונו של קאדו. מעבר לכך לא צפויים שינויים כשהקבוצה תמשיך להיעשן על נסטיה צ'ך בקישור. למרות רצף ההפסדים, בסכנין מקווים לאוהדים רבים שיגיעו מחר נוכח היריבה האטרקטיבית ובסכנין מקווים שיוכלו להוציא משהו מהמשחק מחר, דבר שיוכל להוציא אותם מהתקופה הרעה, למרות שהסיכויים, על הנייר לפחות, נגדם.

http://mscwbe.walla.co.il/archive/627034-5.Xxx
    קסום בורח ממשומר. בסיבוב הקודם זה נגמר בניצחון 1-0 קטן לחיפה.

כמו לכל משחק בתקופה האחרונה, מכבי חיפה תגיע כדי לנצח ולשמור על הפער בצמרת מהפועל תל אביב, במיוחד אחרי שהאחרונה ניצחה הערב את הפועל חיפה וצימקה את הפער לשמונה נקודות, לפני המשחק מחר. בשבוע הקודם מכבי חיפה הייתה באותו מצב כאשר המשחק שלה מול מכבי תל אביב נערך אחרי שהפועל תל אביב השיגה את נצחונה, אולם שחקניו של אלישע לוי הצליחו לנצח ולהחזיר את הפער ל11 נקודות. 70 נקודות יש באמתחתה של המוליכה מחיפה ומחר רוצים להוסיף למאזנם עוד שלוש נקודות. אלישע לוי יאלץ להסתדר ללא הבלם הפורטוגלי, ג'ורג' טשיירה שנמצא בתקופה מצויינת. מי שיפתח במקומו הוא שי מיימון שאלישע לוי התעקש לא לשחרר אותו בחלון ההעברות, למרות שלא זוכה להרבה דקות. מחר תהיה הזדמנות להוכיח שהוא ראוי למקום בהרכב כשיפתח לצידו של דקל קינן. שינוי נוסף שיערוך לוי הוא בקישור האחורי, כשבירם כיאל ישוב להרכב לאחר שנעדר ממנו במחזור הקודם. מי שיחזור לספסל אחרי ארבעה משחקים רצופים בהרכב, הוא גוסטבו בוקולי. מוחמד גאדיר שלא היה בסגל נגד מכבי תל אביב, החלים מהפציעה בגבו, וצפוי לפתוח על הספסל מחר. ההתלבטות היחידה של אלישע לוי היא בהתקפה, כאשר מלך שערי הליגה שלומי ארבייטמן ימשיך בהרכב, אולם לצידו יתכן ונראה בהופעה ראשונה בהרכב את סאדאת בוקארי, שאולי יפתח במקומו של וולדימיר דבלשווילי, שלא פוגע בתקופה האחרונה. עלי עותמן יפתח על הספסל מול קבוצתו לשעבר, אולם צפוי להערך לכבודו טקס.

הרכבים משוערים:
    בני סכנין: מאיר כהן, עלא אבו סאלח, טל חן, פטי יא יא, מהראן אבו ריא, חיים בנון, חאלד חלאילה, חמד גנאים (סרג'יו קאדו), נסטיה צ'ה, לירן כהן, אחמד קסום.
    מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, דקל קינן, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, בירם כיאל, ליאור רפאלוב, יניב קטן, שלומי ארבייטמן, ולדימיר דבאלשווילי (סאדאת בוקארי).