מחזור 27 בליגת העל: סכנין מנצחת את חיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏19/3/10.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה בושה אם הפועל תזכה באליפות אחרי שיטת הקיזוז של לוזון, צריכים להחליט או ליגה של 30 מחזורים וזהו או שיהיה פליאוף אבל רגיל בלי שיטות מוזרות של הפחתת נקודות.
    מכבי חיפה עשתה בקיץ צעדים נכונים ששיחררה את פאנטיני וקרופניק והביאה את דבאלשווילי וטישיירה וגם שחקנים כמו ארבייטמן ומסיללה עשו שידרוג ענקי מהעונה שעברה אבל איך עדיין שחקן כמו קולמה נשאר במכבי חיפה? ומשומר שחקן הרכב על פני עותמן שיותר טוב ממנו בכל פרמטר, קשה לי להחזיק מאלישע לוי מאמן גדול, לדעתי היה לו יותר מזל משכל במכבי חיפה.
    אני מקווה שחיפה יחזרו לעצמם ושחלילה הפועל לא תזכה באליפות.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

ולפני כן משחק מול הפועל פתח תקווה בבית.
    ועם כל הכבוד לבני יהודה, אנחנו צריכים לנצח אותה, קבוצה שגם בכושר שלה בתחילת העונה לא הרשימה אותי, בטח שעכשיו שהבלוף שלה התגלה. גם הפועל חיפה עם כל הכבוד לזה שזה דרבי, הפעם אנחנו מארחים אותו ובקרית אליעזר מלא בירוק אוי ואבוי לנו אם לא ננצח.
    בגדול אני מסכים איתך, הסיכויים שהפועל יפרקו את שלוש הקבוצות הבאות הרבה יותר גדול מהסיכויים שלנו, אבל הפער לא צריך לקטון אחרי שלושת המשחקים האלה, אולי לגדול אבל אני מתקשה להאמין לזה.

3. wings Member

זה שלהפועל ת"א יש משחקים מאוד קלים לא סותר את זה שלנו יש משחקים קלים.
    הפועל חיפה אחת הקבוצות החלשות בליגה. אז נכון זה דרבי והם יבואו לשבור רגליים כמו פעם שעברה, אבל זה עדיין משחק בית שלנו מול קבוצה עלובה. לגבי בני יהודה, הם כבר מזמן כלום ושום דבר.

בכל מקרה, קל או לא, חייבים 9 נקודות כדי להבטיח יתרון של משחק אחד לפחות בפליאוף.

4. מכביחיפהזהבדם Member

Nigel de Jong, קולמה עדיין חלוד, הוא היה מושבת חודש, הוא לא שחקן כזה גרוע.

היום שוב הוכח מה ההגנה הזאת שווה בלי טשיירה-כמעט כלום.
    קינן כמו שאני טוען שנים הוא אוברייטד.
    שי מימון בלם של קבוצות תחתית.
    אין לו הבנת משחק מנימלית.
    עוד שחקן שהתקשורת המציאה.

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קולמה שחקן טוב אבל לא מול קבוצות קטנות וזה הבעיה העיקרית שלו אצלנו,הבנאדם גרזן מצויין אבל מול סכנין אין לו מה לעשות.

בקשר למשומר ועותמאן,אני כל כך מסכים איתך,זה פשוט לא ייאמן שמשומר עדיין פותח בטח ובטח שיש אלטרנטיבה כל כך טובה כמו עותמאן.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבר'ה, ראיתי אתמול שוב את ההכשלה על עותמאן ולדעתי יפת צדק. אם תשימו לב רואים בבירור שעותמאן מתחיל לפני המגע לצלול. המגן של סכנין עושה טעות עם הגלישה, אבל יפת לדעתי צודק בהחלטה הזאת.
    לדעתי לפני שבוע היה יותר פנדל (מקרה קטן), אבל לדעתי בתשעים אחוז מהפנדלים שנשרקו בליגה יש גם אקט של צלילה. שכטר גם מצטיין בקטע הזה. לגבי הפנדל שכן נשרק, שם אכן יש פנדל כי שחקן סכנין בפרוש הולך עם היד לכדור.

בקיצור, יפת שפט אתמול מצויין ומכבי חיפה לא הפסידה בגלל השופט אלא בגלל המשחק של עצמה. אותי לפחות לא מעודד שבחדר ההלבשה האווירה היתה שלילית עם האשמות קיצוניות. קטן אולי הקפטן, אבל גם הוא לא בדיוק בכושר שיא. כמו שכולם היטיבו לשחק כך יש צורך ביחד לצאת מהמשברון הזה. משום מה בארץ עושים מכל הפסד אסון טבע. רואים את זה גם בהפועל ת"א ועכשיו גם במכבי חיפה, זה מיותר לגמרי!

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק של בני סכנין מול מכבי חיפה היה טוב והוא צריך להראות לכל קבוצות הליגה שאין סיבה לפחד. מכבי חיפה איכותית יותר מהרוב המכריע של הקבוצות בליגה, אל אם לוחצים אותה וחושבים גם על התקפה, אז ישנו סיכוי סביר להפתיע אותה. בטח אם מדובר בקבוצה שנמצאת בתקופה טובה שנתמכת על ידי הקהל שלה. השער השני של בני סכנין אמנם נבע מטעות קשה של דקל קינן, אבל כשנותנים לך, אתה יכול לקחת רק עם גישה נכונה. אם תכנית המשחק של בני סכנין הייתה לחזור לעמדה בהסטריה אחרי שכל התקפה הייתה מסתיימת, חמד גנאים לא היה שם כדי לנצל את הטעות.

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/10
  8. eran levy Member

אותו הדבר, אם כי בפחות חומרה, היה אחרי ההפסד למכבי ת"א. פתאום לא הכל נשמע ורוד בחיפה, אבל תוך כמה ימים גם הגל הזה עבר. אז קטן התעצבן, אז מה? הרי זו חיפה וזו תקלה - אין דרך אחרת לתאר הפסד שלישי בסה"כ. קורה אבל ממש לא טרגדיה. עדיין שמונה/ארבע נקודות הפרש.

וכן, זו היתה צלילה לפני שזו היתה עבירה ולא הגיע פנדל לחיפה.

9. קרלס פויול5 Member

ערן לוי, איזה שטויות אתה מדבר, הוא האמנם חיפש פנדל אבל רואים בבירור שאחרי שהוא התחיל לצלול כיסחו אותו, פנדל ברור. ובקשר להגנה שלנו, ברור שהיא אוברייטדית יחסית למה שעושים ממנה בתקשורת, קינן תופס מעצמו יותר מדי למרות שהוא אחד הבלמים הטובים בליגה ומיימון דווקא בלם מחליף לגיטמי, רק בגלל הטעות של קינן לא אומר שלא הייתה לנו הגנה אתמול גם אם טיישירה היה וקינן היה עושה את הטעות הזו זה היה גול, לא אשמת מיימון.

10. eran levy Member

קרלוס, היית חייב להוסיף "מדבר שטויות"? למה? כי אני לא חושב כמוך? תבדוק עוד פעם את ההילוך החוזר, תראה שהוא הפיל את עצמו ל פ נ י שהוא הוכשל!! אתה יכול לומר מה שאתה רוצה, אבל אל תסלף את העובדות הברורות כי זה נשמע, איך אומר זאת...שטותי. צלילה היתה לפני הפנדל.

11. קרלס פויול5 Member

תראה אם העלבתי אותך סליחה אבל העניין הוא שהאמנם עותמן התחיל ליפול לפני העבירה אבל הייתה עבירה, הייתה הכשלה ולכן היה פנדל, לא משנה מה עותמן עשה לפני הכשלה.

12. G.B7 ירוק עולה

אי אפשר להאשים את שי מימון או את דקל קינן בהפסד הזה משחק חלש של חיפה כולם לא היו טובים.

13. קרלס פויול5 Member

זה נכון שאי אפשר להאשים את מיימון אבל הגול היה באשמת קינן ואין בזה ספק, בלי הגול הזה היינו יכולים להוציא לפחות נקודה.

14. G.B7 ירוק עולה

הגול היה באשמת קינן על זה אין וויכוח אבל לא הגיע לנו להוציא אפילו נקודה מבני סכנין השחקנים לא הגיעו למשחק

15. eran levy Member

קרלוס, היתה עבירה, אבל זה אפילו לא נופל לקטגוריית "מה קדם למה". בוא ננתח את המצב כמו שהוא היה:
    עותמאן נכנס לרחבה עם הכדור וחצי שניה לפני שהוכשל צלל. על זה אין ויכוח.
    על פי החוקה צלילה שווה כרטיס צהוב.
    הטעות הגדולה ביותר היא של השופט. אם היתה צלילה עותמאן היה חייב לקבל צהוב. אם לא היתה צלילה אז השופט היה חייב לשרוק לפנדל.
    אבל נעזוב את השופט ונתמקד בהגיוני:
    צלילה ועבירה לא יכולות להיות באותו מהלך. הרי לא ייתכן מצב שהשופט היה מוציא צהוב לעותמאן על צלילה ובאותה נשימה שורק לעבירה על עותמאן. או זה או זה, ובמקרה שכזה מה שבא קודם קובע. אפשר לומר שההכשלה היתה די ברורה, אבל אף פעם לא נדע אם עותמאן באמת היה מוכשל מפני שבאותה נקודת זמן הוא כבר היה בתחילת הצלילה שלו. בכל מקרה, בין אם ביוזמתו ובין אם ביוזמת המגן, עותמאן היה מסיים את המהלך על הרצפה. השטות של עותמאן היתה בחירה במשחק לא הוגן, אחרת כל המשחק יכול היה להיראות אחרת מבחינת מכבי חיפה.
    לסיכום: הצלילה באה לפני העבירה, גם אם זה קרה בפער זמן מזערי.

ולא, לא העלבת אותי, אני פשוט חושב שזה לא יאה לפנות בשפה כזו בפורום, בעיקר למישהו שאתה בכלל לא מכיר. אבל יאללה, המים זורמים בירדן, גם אנחנו.