מחזור 27 :: גודיונסן מנצח את אברטון מינוס ביטי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏11/2/05.

1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

תגיד משה, אצל רופא עיניים היית לאחרונה?
    נורא חבל שריילי גמר את המשחק בדקה ה-8. מה ביטי בסה"כ עשה? נגח בגאלאס? על זה אדום?!

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקריקטורה היה חייב לעצור את המשחק כבר בפעם הראשונה כשגאלאס חסם באופן לא חוקי את ביטי.
    הליצן האמין להרמת הידים של גאלאס(מה עשיתי, כולה חסמתי באופן לא חוקי את השחקן היריב) ונתן למהלך להמשיך.
    ביטי התעצבן ועשה שטות כשרץ עם הראש קדימה במטרה לפגוע בגאלאס, כשגאלאס מוסיף כמובן הצגה גדולה לאירוע.
    היה מקום להעניק לאברטון בעיטה חופשית ולמנוע את המשך המהלך והשטות של ביטי, היה מקום להוציא לביטי רק צהוב כדי לא להלהיט את המשחק ולשמור על משחק הוגן.
    ריילי החליט שהוא לא מפעיל שיקול דעת ונתן אדום במהלך שבכלל היה צריך להיות בעיטה חופשית לאברטון אם הוא היה עושה את העבודה שלו מההתחלה.

3. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לך דמיון פורה מאוד.
    גאלאס וביטי רצו לעבר הכדור, מה לעשות שגאלאס יותר מהר והגיע לכדור לפני ביטי. החסימה והנפת הידיים של גאלאס היא דבר שקורה עשרות אם לא מאות פעמים בכל משחק כדורגל על פני הגלובוס, חסימה לגיטימית.
    ביטי היה מתוסכל מהעובדה שגאלאס הגיע לפניו לכדור ואולי אף פגע בו, ומרוב עצבים הביא לגאלאס ראסיה. אשמת ריילי שהוא מטומטם?
    ואילו עוד החלטות גרועות היו לריילי במשחק?

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

די נו באמת.
    גאחאס לא הגיע לכדור, גאלאס חסם את ביטי כדי שפארירה יגיע לכדור.
    הכדור נשלח כשגאלאס היה ליד ביטי, וגאלאס פשוט חסם את ביטי כדי שפארירה יגיע לכדור.
    בכדורגל החוים פשוטים, כאשר שחקן חוסם שחקן אחר ולא במטרה להגיע בעצמו לכדור אלא כדי שהשחקן התוקף לא יגיע לכדור זה חסימה לא חוקית.
    ריילי לא שרק (כניראה בעקבות הרמת הידים של גאלאס תראו אותי איזה מסכן אני בסך הכל עושה חסימה לא חוקית) ונתן למהלך להמשיך, כבהמשך המהלך ביטי עשה צעד טיפשי ורץ עם ההראש קדימה במטרה לפגוע בגאלאס, כשגאלאס מוסיף כמובן הצגה גדולה לאירוע.

איזה עוד טעויות היו לו?
    חוץ משיפוט חד צדדי במחצית הראשונה, היו לו לא מעט טעויות מעוררי מחלוקת.

5. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שאתה יותר פרנואיד מהמנג'ר של הקבוצה שלך. אין לי מה להגיד, אתה רואה מה שאתה רוצה לראות.
    בכל מקרה, לצ'לסי הגיע לנצח היום, ובתוצאה הרבה יותר גבוהה מ-1:0, אבל לא נורא, העיקר שהסיטי יעשו מחר את העבודה.
    ובכל זאת אני שואל אותך - אילו טעויות היו לריילי? זה טוב ויפה לזרוק "שיפוט חד צדדי במחצית הראשונה". אבל דוגמאות?

6. robson Member

משה אוחיון, לבוא ולהאשים את השופט בגלל שטות דבילית של ביטי זה לא דבר חכם במיוחד.
    גאלאס ביצע עבירה שרואים כמוה רבות בכל משחק ולביטי לא הגיע צהוב אלא אדום לא משנה אם גאלאס הוסיף
    אחרי זה עוד הצגה בנוסח בן חיים...
    חוץ מזה אין יותר מתוק מלראות את הסקאוזרס מתרסקים שוב http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

איי איי איי משה, האובייקטיביות שלך אף פעם לא מפסיקה להדהים אותי...

אם השופט היה עוצר את המהלך קודם, ואם גאלאס בכלל לא היה נדחף לפני ביטי, ואם מוריניו בכלל לא היה אם גאלאס בהרכב, ואם, ואם, אין הצדקה לנגיחה כמו שביטי הביא לגאלאס, הצגה או לא הצגה, וחבל שטיפשות כזו הקלה על צ'לסי את המלאכה היום. בלקיחת הנצחון הדחוק צ'לסי הזימה את כל הדיבורים והשמועות על משברון מתקרב, והאליפות נשארת בכיס של רומן. מצחיק לראות איך תקוות האליפות משתנות משבת לשבת אצלנו האוהדים...

ובקשר לג'רמיין פנאנט - גם לי כואב לראות שחקן אנגלי שלנו מככב בקבוצות אחרות, אבל הילד קיבל את ההזדמנויות שלו מספר פעמים ולא הוכיח את עצמו לא בפן המקצועי ובעיקר לא בפן ההתנהגותי, שם הוא פשוט מתחת לכל ביקורת, ושחקנים כאלה לא מחזיקים מעמד יותר מדי זמן בארסנל של ונגר. כולי תקווה שיום אחד הוא יחזור להרכב שלנו במקום פרדי לכשהשבדי יפרוש, אבל קשה לי לראות את זה קורה.

8. KirkH Member

נתחיל מהסוף, בקשר לצהוב של ג'וני טי. כל אחד יכול לתת פרשנות אחרת למהלכים. יש יותר מדרך אחת להסתכל על הדברים. כשהצד השני של המטבע הוא כמובן העובדה שקארבליו חזר השבוע לאימונים ושלרצות את משחק ההרחקה על הצהוב החמישי יהיה הרבה יותר הגיוני לרצות בגביע (ולא משנה בכלל מי היריבה) מאשר בליגה. אגב, פרנק למפארד קיבל צהוב "טיפשי" באותה מידה, גם הוא לא ישחק מול ניוקאסל. אם נזכיר שהפעם האחרונה בה למפארד ריצה עונש על חמישה צהובים גם היא הייתה בגביע, אולי תרד לסוף דעתם של הנוגים בדבר.

בנושא פנאנט, אני לא חושב שאוהדי ארסנל צריכים להיצטער שהוא עזב. הוא לא שחקן לרמה שארסנל שואפת אלייה, הוא לא מתאים לסגנון המשחק של התותחנים. הוא צריך חופש פעולה ושקט לעשות טעויות, אלה שני דברים שלא מקבלים בארסנל ושיש בשפע בקבוצות מרכז טבלה סטייל ברמינגהאם.

ונסיים כמובן בעניין ריילי. להל"ן ציטוט של מישהו מהפורום בנושא חוקה:
    היות והמישהו הזה הוא לא אחר מאתה עצמך, אני רק אזכיר לך שהעונש על נגיחה מאחור בשחקן במטרה לפגוע בו ללא כדור - הוא כרטיס אדום.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע, יש עוד פרשנות חוץ משטות לצהוב של טרי?
    הבחור לקח את הכדור ביד אחרי עבירה שצ'לסי עשתה ופשוט זרק אותו החוצה, זה לדעתך לא צהוב טיפשי?
    אתה מרמז שזה בכוונה?
    למה לטרי להחמיץ משחק חשוב בגביע?
    אם כבר להפסיד משחק, לא עדיף המשחק במחזור הבא מול הקבוצה החלשה בליגה (ווסט ברומיץ'), או המשחק שבועיים לאחר מכן בבית מול פאלאס?

אוהדי ארסנל תמיד מתלוננים שאין להם עומק בסגל, וכשלקבוצה אין עומק בסגל היא לא יכולה להרשות לעצמה להשאיל שחקן כמו פאנאט.
    קיבל צאנסים איתי? מתי פאנאט קיבל צאנס אמיתי? אפילו במשחקי ההכנה הוא לא שיחק ואם כן כמחליף בעשר דקות האחרונות.

ושוב, בקשר לאדום, השאלה מה קודם למה.
    גאלאס ביצע עבירה ולאחר מכן התמם כביכול הוא לא עשה דבר.
    ריילי לא שרק, ביטי חטף את הקריזה ועשה מה שהוא עשה.
    אני חושב שהטעות של ריילי הייתה כשהוא אפשר את המשך המהלך, בטח שלאחר מכן הוא לא הפעיל שיקול דעת והשאיר את אברטון בדקה ה8 ב10 שחקנים.
    אני מסכים שהצעד של ביטי היה צעד טיפשי, ואני מסכים שהאדום הזה מבחינת סוג העבירה הוא אדום שלא הרבה יתווכחו עליו, אבל היה מקום להפעלת שיקול דעת.
    סתם ריילי חימם את המשחק, סתם הוא הפך את המשחק ללא ספורטיבי מהדקה הזאת.

אף אחד לא מגן על השטות שביטי עשה, אבל שופט טוב, לא רק היה מונע את התקרית בזה שהוא היה שורק לעבירה של גאלאס, אלא הוא היה גם נוהג בשיקול דעת ומוציא רק צהוב.
    מה שקרה זה שבדקה ה8 אברטון איבדו את החלוץ היחיד שלהם ואבדה גם תוכנית המשחק, והמשחק הוכרע לטובתה של צ'לסי, וחבל שכך.

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעמדה של פנאנט דווקא יש לנו עומק לא רע בכלל, הבעיה היא יותר במרכז ההגנה ובחוד...

ולעניות דעתי הוא כן קיבל מספיק צ'אנסים, ראיתי אותו פותח בהרכב פעמיים במשחקי גביע הליגה עם כל תינוקות ונגר, ובמקום לסחוף את הקבוצה אחריו כשחקן הותיק והלכאורה כשרוני ביותר שבחבורה הוא בכלל לא לקח אחריות, נעלם בכנף שלו ופשוט שיחק רע. ואם הוא לא יכול להתמודד עם המחליפים של סיטי אז אין כל סיבה שתינתן לו חולצת ההרכב של ארסנל.

אגב במשחקים נוספים שנערכו היום השיגו בלקבורן ואסטון וילה נצחונות חשובים. הרוברס הביסו באיווד פארק את יריבתם לתחתית נוריץ' 3-0, והשיגו קצת אוויר לנשימה עבור המנג'ר הלחוץ מארק יוז. שער של הנורבגי המצוין מורטן גאמסט פדרסן בדקה ה-17, ועוד צמד של חלוץ נבחרת סקוטלנד פול דיקוב בדקות ה-38 וה-62 העניקו לרוברס את הנצחון.
    בפראטון פארק אסטון וילה השיגו נצחון חוץ יקר, 2-1 על פומפי המארחת. שער עצמי של אריאן דה זיו בדקה ה-17 העניק לוילנז את היתרון, יעקובו מיודענו השווה מהנקודה הלבנה בדקה ה-24 והגרמני המחונן תומאס היצלשפרגר העניק לאו'לירי 3 נקודות עם שער בדקה ה-73. עכשיו בבירמינגהאם יכולים לחזור לפנטז על אירופה...
    בולטון ומידלסברו נפרדו בריבוק סטדיום בתיקו 0-0, שמשאיר את שתי הקבוצות חזק בתמונת המאבק על הכרטיסים לגביע אופ"א.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/2/05
  11. Hammers Fan Member

בנוגע למרכז ההגנה אני מסכים, אבל בחוד?!

מה עוד אתה רוצה חוץ מתיירי הנרי, דניס ברגקאמפ, ואן פרסי ורייס? שלא נדבר על אליאדייר וקוונסי שרק מחכים להזדמנויות...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/2/05
  12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אף אחד מהם הוא לא באמת חלוץ, למעט אלאדייר שעבר בתחילת העונה פציעה קשה ואני בספק אם הוא יחזור אי פעם למגרשי הכדורגל (וחבל, כשרון עצום). אני מדבר איתך על חלוץ רחבות רציני, מישהו סטייל מייקל אואן שרק מחכה ברחבה כדי לדחוק את הכדור פנימה...

מספיק לדבר עכשיו על ארסנל, מעכשיו הראש של כולם בדרבי הגדול של מנצ'סטר... תכלת עולה! :aaa021:

13. Gooner Member

"באמת חלוץ...",ארסנל לא משחקת עם חלוצי רחבה קלאסיים,וככה זה יהיה גם.

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול בלילה יצא לי לראות את הגול של ג'וליאן גריי מהבישול של פנאנט... איזה מהלך מבריק של ג'רמיין! קירקס לחלוטין את אחד המגנים השמאליים הטובים בליגה (ריסה), הרים כדור מדויק, וג'וליאן גריי גם כן הראה כמה כשרון לא ממומש טמון בתוכו עם וולה שמאלית אדירה שאולי נראית פשוטה לצופה בבית, אבל הביצוע שלה דורש טכניקה אישית ברמה גבוהה. בראבו לפנאנט, ליברפול מאבדת הזדמנות פז לסגור על אברטון בקרב על המקום הרביעי.

15. KirkH Member

תגידו, יעקב זיו האיש שמסקר עבור "מעריב" את הליגה האנגלית, הוא במקרה אוהד יונייטד??? פשוט אין לי שום דרך אחרת להסביר את מה שהוא כותב, הוא היחידי שהתאורים שלו מעוותים יותר משל משה אוחיון.

הפנינים שלו מעיתון הבוקר: צ'לסי עלתה ליתרון בדקה ה-20, ביטי נגח פעמיים (!!) בראשו של גאלאס אחרי מאבק על כדור גובה (!!). כאילו מה, הבחור אפילו לא טורח לראות את המשחקים שכן משודרים?!?

כן, אדון אוחיון, יש עוד פרשנות. אתה לא חייב לקבל אותה, אבל יש בהחלט...

זה נראה לך מקרי שג'ון טרי ופרנק למפארד שנייהם קיבלו כרטיסים צהובים שמביאים אותם לחמישה צהובים והרחקה, בדיוק לפני משחק גביע? זה נראה לך מקרי שבשני המקרים את הכרטיסים הצהובים הללו טרי ולמפארד קיבלו על הפרעות למשחק ולא על עבירות? זה נראה לך מקרי שלמפארד ומקאללה כבר החמיצו העונה מפגשי גביע על צהוב חמישי? אם התשובה שלך לכל השאלות היא כן - אז סבבה, תהיה בריא.

אני חושב שיש בזה משהו מאוד מאוד מכוון מכיוון הצוות המקצועי. אני מעדיף שטרי ולמפארד ישבו בצד בכל משחקי הגביע, כל עוד הם משחקים בליגה. זה לא חשוב בכלל מי היריבה בגביע וגם לא מי הקבוצות הבאות שצ'לסי פוגשת בליגה (וזה שווסט ברומיץ' אחרונה בליגה, לא הופך אותה ליריבה קלה, להיפך...)