מחזור 28 בליגת העל: נצחון של ב"ש במשחק העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏31/3/17.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי אגב השאלה היחידה לא הייתה האם היה מגע (ראיתי ושמעתי שכן), אלא האם הכדור עדין היה במגרש כשדסה פגע במליקסון. את זה היה קשה לי לראות מהמגרש. בכל מקרה לא מבין את הטענות למליקסון, חוץ מנואקמה לא רואה שחקן אחר בארץ שהיה נשאר על הרגליים כשפוגעים בו ברחבה.

2. Don Joan Roman Member

מליקסון אוהב ליפול גם כשלא נוגעים בו ברחבה, שחקנים כמוהו וכמו שכטר צריך להעניש

Sent from my m3 note using Tapatalk

סיונרה אוהב/ת את זה.
  3. Melikson24 Member

מליקסון זה השחקן ששוברים הכי הרבה בליגה, להשוות אותו לשכטר זה מגוחך.

zivmay ו-rivaldo אוהבים את זה.
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מליקסון אוהב ליפול גם כשלא נוגעים בו? אנחנו בדיון על מדע בדיוני או על כדורגל? תן הוכחות שיגבו את ההצהרה שלך כי בפועל מליקסון זה אחד השחקנים שעושים עליהם הכי הרבה עבירות בישראל, וזה כולל גם עבירות בתוך הרחבה.
    אין כמעט שחקן הגנה בישראל שמסוגל לעצור את מליקסון באחד על אחד, בטח אם מבודדים את מליקסון עליו כמו שעשינו עם דסה, בטח ברחבה, התקפה אחרי התקפה. בשלב מסוים זה או שמליקסון יעבור אותך או שאתה תאלץ ליזום מגע שיכול להיגמר עם חילוץ הכדור או יכול להיגמר עם מגע בגוף של מליקסון.

מליקסון זה לא שכטר, טל בן חיים ובוזגלו שצוללים כל משחק שני. אומנם זה לא נואקמה שישאר לעמוד, אבל זה בעיקר כי מליקסון הוא באמת שחקן לא פיזי, והוכחה לזה ניתן לראות בעובדה שהוא יותר פציע משחקנים אחרים.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כתבתי כבר לamn, שההבדלים האיכותיים בין הקבוצות משתקפים גם בקהלים. מצד אחד הקהל שלנו, עם טקס מרגש לסמיוני, שהגיע מתרומות האוהדים, שמעודדים אותו, מוחאים לו כפיים ונותנים לו חיבוק חם, מצד שני אוהדי מכבי תל אביב, שמנצלים את השקט בין מחיאת כף אחת לאחרת כדי לקלל את מהראן ראדי.

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני ראיתי את מליקסון על בסיס שבועי עוד שהוא טיפל בפצעי ההתבגרות שלו, הוא צוללן ושחקן תחמן שיודע מתי ואיך ליפול כדי להשיג עבירה.
    הוא צוללן ומתחזה בדיוק כמו שכטר, בן-חיים, אסולין, דגו ואני לא מבין איך אין לו שם של מתחזה כמו שלהם יש.
    ולכם קצת אובייקטיביות לא תזיק.

7. gilad16 Member

הוא צולל ומתחזה הרבה יותר טוב משכטר :)

Don Joan Roman ו-Nigel de Jong אוהבים את זה.
  8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

די משה, סימיוני קיבל מחיאות כפיים גם מהקהל של מכבי תל אביב כאשר עבר שם. אז נכון, ניצלו את השקט שהיה לכבוד סימיוני כאשר קיבלו אותו, אבל בתכלס זה לא היה טקס רשמי וזה היה כאשר השחקנים היו בחימום, אז אפשר להבין אותם, ניסו להפגין נוכחות.

מה שאני כן מסכים עם משה, ומי שבאמת עוקב אחריי יודע שאני רחוק מלהיות "פנאט מליקסון", להכניס אותו לאותו משפט עם טלבח ושכטר זה פשע, הוא כן עושה מזבוב פיל, הוא מנצל כל מגע קטן כדי להוסיף תיאטרליות, אבל הוא לא נופל מאוויר (בדרך כלל).

מה שכן.. ששכטר עושה הצגות זה מביך ואומלל.. עושה הצגות כמו תינוק שעלה למגרש אתמול, לפחות מליקסון עושה את זה יפה..

בכל אופן, הוא מנצל כל מגע כדי לחפש ולסחוט את הפנדל, זה כן.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  9. Melikson24 Member

מבחינתי צוללן ומתחזה זה שחקן שחושב על הנפילה ישר כשהוא מקבל את הכדור. מליקסון ממש לא כזה.
    הוא כן שחקן חכם "שיודע" מתי ואיך ליפול, אבל לא זוכר שאי פעם ראיתי אותו צולל בצורה דוחה וברורה כמו השחקנים שציינת. בנוסף, כמו שאני ומשה כבר ציינו, עושים עליו כ"כ הרבה עבירות תוך כדי משחק שזה מצחיק לקרוא שהוא אוהב ליפול.

Sir Alex Ferguson ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאור בוזגלו בפעם האחרונה שבדקתי הוא שחקן שלנו. ואם תריץ כאן את השם מאור בוזגלו ותחפש תגובות שלי מהשנים האחרונות תראה מה כתבתי על הצלילות שלו גם ברחבה וגם מחוץ לרחבה, עוד בתקופה שזה היה הוא ברדה ופלט שסחבו את ההתקפה שלנו לבד, ועדין ידעתי להעביר ביקורת שצריך. בדיוק כמו שאני שנים מבקר את אשלי יאנג ביונייטד על אותם צלילות.

לא יודע איך מליקסון היה בתקופת ההתבגרות שלו בבית"ר י"ם. מליקסון היום הוא שחקן רך שנעשים עליו הרבה עבירות גם מחוץ לרחבה וגם בתוך הרחבה ועדין לא זכורה לי נפילה של מליקסון בלי מגע.
    באופן אישי, מבחינתי לפחות, ברגע שיש מגע ברחבה זאת לא צלילה. לא כל מגע שווה פנדל, אבל אם יש מגע, זכותו של השחקן ליפול. הוא יכול לקבל פנדל והוא גם יכול לאבד כדור שאם היה נשאר על הרגליים היה יכול להשאיר אותו לבד מול השוער או מול שער ריק. בכל מקרה לא בא בטענות לשחקן שנוגעים בו ונופל, כן בא בטענות לשחקנים שנופלים בלי מגע ומליקסון הוא לא כזה.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש ביננו הבדלים גדולים בתרבות העידוד והתפיסה שלה.
    הם שמעו וראו את מה שהולך עם סמיוני. או שהיו שותקים, או שהיו מצטרפים אלינו כמו שאנחנו הצטרפנו לאוהדי חיפה כשסאן מנחם נפצע, או שלפחות היו מנצלים את השקט בין מחיאות הכפיים לעידוד. לנצל את השקט בשביל אותם קללות לראדי זה מביך. אין לי מילה אחרת.
    שמח לשמוע שמחאו כפיים לסמיוני כשעשה את הסיבוב באיצטדיון, כניראה הגוש השפוי התעורר באותם רגעים.

12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

כבר אתמול רשמתי שאני חושב שההתעסקות בשופט לא רצינית ולא הוא זה שהכריע את המשחק, כמו שהוא לא הכריע את גורל האליפות.

אני חושב שכל עניין טיבי ומי יחליף אותו - בלם ברזילאי שלא שיחק דקה, בלם מתאזרח שעד כה מתגלה כבינוני מינוס או שרן ייני, שהוא בכלל קשר אחורי במקור, זה מה שמסמל את הפער בין מכבי להפועל ב"ש, והדבר הכי הזוי כאן שהפער אמור להיות הפוך, מכיוון שלא מדובר רק בטיבי. אם טב"ח (חלש מאוד) או קיארטנסון היה מורחק, גם פה סביר להניח שהיה נוצר פער בין המחליפים לבין אלו המנועים לשחק. מצד שני, אף אחד לא צייץ על כך שהפועל ב"ש תחסר את מאור בוזגלו, ובנוסף, הפועל ב"ש הייתה במשך זמן רב בלי הבלם המוביל שלה. ברור שהחיסרון שלו הושפע, אבל ההשפעה הייתה מינורית ביחס להשפעה של החיסרון של טיבי או יותר נכון, לאפקט של החיסרון. אפילו אם חיימוב היה מורחק במשחק הקודם של ב"ש, נגד מכבי חיפה, עדיין היה את דודו גורש שיחליף אותו.

"ריינשרייבר הכריע את גורל האליפות". לא חברים, מה שהכריע אותו זה מה שרשמתי למעלה בנוסף לפערים על הקווים בין מכבי לב"ש. בסופו של דבר, ומי שמכיר אותי יודע שאני מאוד מעריך את פועלו, אובדן האליפות צריך ליפול על מי שבנה את הסגל ומי שהתעקש על שוטא (וידיגל, גם אם הוא לא המאמן בפועל, מחזיק בסטטיסטיקה נהדרת על הנייר ואין מה לבוא אליו בתלונות).

אני חושב שמכבי חייבת בחלק ההתקפי שחקן עם אופי דומה לראדה פריצה או זהבי. קשה להשיג ווינרים, אבל עם התקציב של מכבי והקשרים של קרויף זה לא בלתי אפשרי בכלל. החוסר בשחקן עם מנטליות חזקה בולט, לפחות לי. מה שכן, היו כמה שחקני מכבי שבאמת שיחקו טוב אתמול, כמו ייני, מיקאל, טב"ח הבלם וראיקו. החלש ביותר היה סקאריונה המאכזב.

Don Joan Roman אוהב/ת את זה.
  13. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אין הבדל בין אף אחד ומספיק לזיין את השכל.
    כשסאן מנחם נפצע שני הקהלים שרו בהרמוניה שלכל אוהד מכבי תל אביב יש בת זונה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

איך אתה יודע מה שני הקהלים שרו במשחק הזה אני לא יודע אבל כבר ממזמן הבנו שאתה לא צריך לגבות את הטענות שלך בהוכחות, אתה זורק לאוויר. מקסימום אם יעמתו אותך עם הקביעה אתה תגיד שככה ראית\שמעת\סיפרו לך.

לא שמפריע לי, אגב, אם כל הקהל של חיפה במגרש ובבתים קיללו את האמא, הבת והאחות של כל מי שלובש צהוב.

בהילוך ראשון זה נראה לי פנדל ברור אתמול. בהילוכים החוזרים לא, ואז ראיתי עוד הילוך חוזר שכן נראה כמו פנדל אבל הזוית היתה לא טובה אז אני לא יכול לקבוע נחרצות. זה נראה לי כאילו דסה עם ברך שמאל שלו פוגע ברגל ימין של מליקסון. מליקסון עשה מזה מטעמים כמובן אבל מגע היה וזה בעיקר טמטום של דסה שיורד ככה לתיקול ברחבה. אני גם לא חושב שהכדור ברח למליקסון, הוא היה מגיע אליו.
    אגב, אפשר פשוט להסתכל על התגובה של דסה ברגע שמליקסון נופל. זאת תגובה של שחקן שיודע שעשה טעות גדולה.
    זה פנדל גבולי.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

משדרים משחקים בטלוויזיה, אתה יודע..
    השטות הזו עם התגובה של דסה מגוחכת לחלוטין. גם ריינשרייבר האידיוט השתמש בטיעון הזה. תת רמה.