מחזור 28 בפלייאוף העליון: משחק העונה כבר כאן - מכבי חיפה מארחת את מכבי תל אביב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏6/4/21.

1. wings Member

בסופו של יום היה משחק מאוד ביינוני. שתי הקבוצות הכי טובות בארץ כביכול. מכבי חיפה התקפית לא מספיק טובה. פה ושם הבלחות של חזיזה ושרי. עזרה של נטע לוי מאחורה ובלמים שיכולים לתת גול במצבים נייחים. זה לא מספיק. רוקביצה לא רע אבל גם לא כזה להיט לדעתי. אני בגדול מעדיף את דוניו למרות שהמשחק ראש שלו כנראה לוקה בחסר ממה שראינו אתמול. אני לא בטוח שנגיע למשחק העונה הבא בבלומפילד במרחק סביר. המשחק מול אשדוד קריטי כמובן.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

פעם היו אומרים שאת האליפות לוקחים מול כל הקבוצות הקטנות, לא מול היריבה שלך לתואר שאותה אתה פוגש רק פעמיים בעונה.
    אז אולי פעם זה היה נכון, היום כשאתה פוגש את היריבה הישירה שלך לתואר משהו כמו 4 פעמים בעונה ולפעמים גם יותר, אם לא תנצח אותה אפילו פעם אחת, ובמיוחד כשאתה תפסיד לה, אתה צריך לתת באמת עונה אדירה בצורה יוצאת דופן כדי לקחת אליפות למרות כל זה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. wings Member

נכון. ואם ב 4 משחקים בעונה אתה לא מראה אפילו פעם אחת שאתה יותר טוב, כנראה אתה באמת פחות טוב. אני לא קונה את זה שמדובר באיזו בעיה מנטלית. קבוצה לא מספיק טובה אבל מול רוב הליגה לא רואים את זה. יש בסיס בסדר גמור, נראה מה יהיה בקיץ. אני בד״כ לא מחזיק מיכולות הסקאוטינג של שחר והסוכנים שלו, אבל פה בדיוק התפקיד של בכר להוכיח את עצמו.

4. Butragueño מנהלים

שנה שעברה הם סיימו 12 נקודות יותר מאיתנו, שזה בדיוק ה4 ניצחונות שלהם עלינו

5. oranfu Member

אורי קופר נוגע קצת בטור שלו בבעיית הכושר שלנו.
    הוא לא אומר את זה מפורשות, אבל הוא מדבר על זה שבמחצית הראשונה ניצחנו ברוב המאבקים הפיזיים ובשניה המגמה התהפכה.

זה לא מקרי, זה עניין קבוע אצלנו.
    כן טובים מקצועית, לא טובים מקצועית, אי אפשר לקחת תואר כשלא מסוגלים לתפקד יותר ממחצית אחת.

במחצית הראשונה לביא ניצח את האמצע, השתחרר מלחץ, סיכל התקפות שלהם.
    במחצית השניה לא היה לו אוויר לרדוף אחריהם.
    מה זה אם לא עניין של כושר?

חיפה היתה צריכה לנצח לא כי "בשביל אליפות צריך לנצח את האלופה" אלא מחישוב נקודות בסיסי (כמו ששי אמר). יש 4 מפגשים בעונה נגד היריבה, אם לא לוקחים מהם נקודות אי אפשר לקחת אליפות.

היה משחק רע של שתי הקבוצות, אבל הם מבחינתם עשו את העבודה.
    לחיפה פשוט אין את זה. אין את השחקנים להתמודד איתם באמצע (ולא משנה בכלל איזה הרכב הם מעלים שם) ואין שחקני הגנה סולידיים (רז מאיר מסתובב תמיד איפה שהוא לא צריך להיות).
    ההתקפה צריכה (חייבת) לתת יותר, אבל רוקאביצה נראה רע כבר תקופה, וגם ככה חוץ מלהבקיע מול השער הוא לא מסוגל לתת כלום.
    הוא מהיר, אבל בשום שלב ההגנה שלהם לא התקשתה להסתדר איתו. עם המהירות שלו, גם כששולחים אותו לעומק ואין לו הרבה עזרה, איך הוא לא מקשה עליהם אפילו טיפה עם איזה דריבל? סחיטת עבירות? הוא פשוט לא עושה כלום.

לא שדוניו היה טוב כשנכנס, וברור שהחמיץ החמצה ענקית שחייבת למצוא את הרשת, אבל לפחות מרגישים אותו על הדשא. הוא פעיל.

המשחקים האלה צמודים, הם מוכרעים על הדברים הקטנים. על הקבוצה שעושה פחות שגיאות.
    בכל משחק ומשחק ראו בבירור שהתחלנו דיי טוב, עלינו ליתרון, ובאזור הדקה ה-40 פשוט אין לנו כח יותר.
    הם מהירים יותר, הם חזקים יותר, הם רצים יותר. ככל שהזמן מתקדם אנחנו מתקשים עם זה יותר ויותר כי הכושר העדיף שלהם נהיה יותר ויותר משמעותי.

ועוד נקודה לגבי הסגל, ודברים שצריכים לעונה הבאה:
    על בלם ומגן ימני דיברתי הרבה, גם על עוד קשר אתלט ודינאמי באמצע (חובה חובה חובה חובה חובה).
    אבל צריך שדרוג להתקפה. מעבר לזה שרוקאביצה הוא שחקן מוגבל מאוד והוא גם בכושר גרוע, יש עניין שלא ראיתי שמישהו מתייחס אליו - רוקאביצה הוא שחקן ההתקפה היחיד בסגל שלנו (אולי גם דוניו, אני לא יודע להגיד עדיין) שלא דורש כדור לרגל.
    חזיזה, אצילי, שרי, ווילדסחוט, עוואד, נחמני (אני הולך רחוק פה) - הם כולם שחקנים של כדור לרגל ואף אחד מהם לא מחפש לעשות תנועה לשטח.
    זה מקשה עלינו במיוחד כשאנחנו לא משחקים טוב ומתקשים לצאת קדימה.
    גם עם היכולת הלא טובה אתמול, תחשבו שהיה לנו איזה שחקן (או שנים) מהירים מקדימה ששמחים לרוץ לשטח אחרי כדורים לעומק. גם אם לא היה מביא שער, זה עוזר לקבוצה לדחוף החוצה ולהוריד לחץ.

נקווה שלפחות יבעטו בתחת של מחבל הכושר בקיץ, אבל לא רואה את זה קורה כי אין על זה ביקורת בתקשורת.

6. Butragueño מנהלים

בסופו של דבר, רוקביצה סקורר. having said that , הוא מתקשה מאוד להשתלב במשחק הנעה.
    אם הוא יקבל את הכדור ברחבה 5-6 פעמים במשחק הוא יסיים עם צמד, הבעיה במשחק כמו אתמול שאין לו את השחקן לידו לעשות איתו את הרגל-קיר, ובכל הזדמנות הוא קיבל כדור בתנועה והרגיש אבוד.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שעל כל מגע עם היד שלא צורך צריכה להישרק עבירה (ככה יידעו טוב מה מותר ומה אסור), אבל אם רוב אלו שיצא לי לדבר אתם על זה חושבים שלא הייתה עבירה, אז לא נותר לי, אלא לקבל את חוכמת ההמונים.

8. עידן444 Member

כמו שזה היה קורה בבלומפילד אם לא השופט מתעלם מפנדל שמכבי ת״א קיבלו הזויים ממנו שעזרו לה לקזז איזה 6 נקודות מהפער רק על ההחלטות האלה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. עידן444 Member

אם השער הזה היה נפסל שבאמת יסגרו כאן את הכדורגל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. G.B7 ירוק עולה

לא מבין איך אפשר להתלונן על שיפוט בטענה לעבירה של פלאניץ', הזוי....
    הצהוב הראשון של בלקמן אולי אפשר להתווכח אבל השני כבר היה חייב להישלף.
    העבירה הראשונה של אצילי יכלה להיות שווה צהוב בכיף, כל שאר העבירות שהיו בדקות הראשונות (אולי למעט אחת שהייתה כבר מאוחר יותר) לא הייתה שווה שום צהוב וסתם ניסיון להפעיל לחץ על השופט.
    לא כל משחק אגרסיבי שווה צהוב...
    לא משנה איך תציירו את זה וגם אם יש חילוקי דעות, ואולי הרבה החלטות אפשר לפרש לכאן או לכאן, לאורך העונה מכבי ת"א קיבלה לפחות 2 (כמו כלום) החלטות נפשעות לטובתה בעוד שמכבי חיפה סבלה מלפחות שתי (כמו כלום) החלטות נפשעות לרעתה (לחיפה זה פחות עלה בנקודות אבל מכבי ת"א הרוויחה כמה...).
    שום טענה צהובה על שיפוט לא תתקבל.

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/21
  11. קשר שמאלי Member

הוא לא שחקן התקפה. הוא קשר אמצע . בליגה שלנו הוא יכול לשחק בכל עמדות הקישור + בכנפיים, . קיבלנו עליו 450 אלף ש''ח, זה כלום. לא היינו צריכים לשחרר אותו בגלל טעות אחת שהוא עשה, כולה ילד שהסוכן של(דודו דהאן)ו השפיע עליו.. זה ילד טוב שהיה קפטן בנבחרות הצעירות

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/21
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא באמת נכון כי אחרי שהם הבטיחו אליפות הם הורידו רגל מהגז (אנחנו נגיד ניצחנו אותם בסוף העונה באשדוד עם נוער מחוזק כי שמרנו כוחות לגמר הגביע, אסקיאס, מדמון וכאלה פתחו אצלנו).

13. Raulito Madridista

א. אדוארדו גררו השווה בסופו של דבר והשיג את הנקודה אז אי אפשר להעביר ביקורת על הכנסתו, זה לא נכון. גם לגבי השחקנים בכנף אין לי תלונות אלא יותר לגבי השימוש בבלקמן, אלא אם כן היה תכנון להגביהה הרבה כדורים לרחבה. איתי שכטר פחות טוב משמעותית העונה אבל בלקמן די בלתי נסבל בלי קשר לאדום המטופש שלו בכלל.
    ב. עומרי אפק היה השחקן הכי פחות אהוב על ידי הקהל מ"תינוקות קשטן", הוא לא ממש מזוהה עם הפועל תל אביב ולמרות שמכבי ת"א נהדרת כבר שנתיים וחצי גם אני מרגיש משהו לא נעים ומוגזם בשידור שלהם.
    ג. אם מכבי חיפה הייתה מנצחת במשחק הרביעי ביניהן זה כבר לא היה משנה אלא רק קצת יוקרה וכיף בטווח הקצר. זה היה משפר את הסטטיסטיקה שלי. אי אפשר למדוד פערים בין מקום ראשון לשני בצורה כזו.
    ד. אני חושב שמה שנאמר כאן על שחקנים שרוצים את הכדור לרגל בא לידי ביטוי באופן הכי קיצוני בבית"ר ירושלים שם קיבצו את כולם. שגיב יחזקאל השתפר באלמנט הזה וגם דין דוד. באשדוד יש אחלה מוסרים וגם במכבי חיפה, זו בגדול בעיה של כל הכדורגל הישראלי. לגבי שדרוג של מכבי חיפה, שוב, תלוי בכסף שיהיה בקיץ ובמי יעזוב. המטרה צריכה להיות עוד בלם\מגנים לדעתי.

14. Butragueño מנהלים

מבחינתי שנה הבאה: להתראות אשכנזי וחבשי. גרשון סופר מקצועי ומוכן להיות בלם שלישי/רביעי ולא רץ להתבכיין לתקשורת, וכשהוא עולה הוא נותן את כולו ולכן הייתי משאיר אותו. הייתי מביא את סבטקוביץ' של אשדוד ויוצר צמד בלמים סרביים, ואת דין דוד לחוד. כמובן שעדיף עוד שחקן לעבות את הקישור, אבל זה כבר לספסל.

15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

תרוויח מי שתקח את סבטקוביץ׳.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.