מחזור 28 ומשחק השלמה בפרמייר ליג

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏11/3/04.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מדהים שקבוצה כל כך פאתטית כמו הסיטי תקעו ליונייטד רביעייה, פשוט מדהים.

ארסנל זכתה השבת באליפות ואף אוהד ארסנל לא יכול כבר לנסות להנמיך ציפיות ולהכחיש את זה ולהגיד "לא לא כדורגל משחקים עד הדקה האחרונה צ'לסי יכולה עוד לתת חודש מטורף וארסנל תאבד גובה". זהו. נגמר.

אליפות הליגה האנגלית הוכרעה במחזור ה-28 העונה, 10 מחזורים לסיום. מוקדם מאוד בהתחשב בעובדה שכולנו חשבנו שיהיה לנו מאבק משולש עד לשנייה האחרונה.

עכשיו המתח נשאר בתחתית, מי השתיים שיצטרפו ללידס שלדעתי תירד. שם עדיין צפוף.

אה וכמובן גם המאבק על המקום הרביעי מרתק.

2. נדב Member

חכה, חכה... אתה מדבר מתוך תסכול

באמת כדאי לחכות עד הדקה האחרונה של הליגה!.
    יש עוד 10 מחזורים ו-9 נק' פער!. חכה עד הסוף!.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

שום תסכול אני מדבר עובדתית.

לא נראה לי שארסנל תפסיד העונה כבר אמרתי את זה, מנצ'סטר נראית על הפנים וההפער כבר 12 מארסנל וצ'לסי לא טובה ולא יציבה מספיק כדי לתת פיניש מהסרטים.

ארסנל גמרה עניין.

4. KirkH Member

ארסנל לקחה אליפות. נקודה. מנצ'סטר 12 נקודות אחריה וצ'לסי לא תוציא יותר מתיקו באולד טראפורד מחזור לפני סיום העונה - אין שום מצב שבעולם שארסנל מסיימת עונה עם 4 הפסדים ותיקו אחרי 28 משחקים ללא הפסד - צאו מהסרטים ותוציאו ת'שמפניה, מספיק עם הבולשיט. לא מדובר כאן באיזו קבוצת תחתית שאמורה להיכנס לסיחרור בלתי מובן, מדובר בארסנל.

תסלח לי עדי, אבל שחקן שחוטף כדור ברחבה שלו, ורץ איתו כל המגרש תוך כדי ניפנוף של שלושה מגינים שרדפו אחיריו ומקפיץ מעל שוער למשקוף ופנימה - זה שער החודש ולא יעזור לך. בטח ובטח שזה יותר יפה מהגולים שכבר טיירי הנרי החודש.

אגב, המתח תירצו או לא, הוא גם במאבק על המקום השני. אני מאוד מקווה לראות את צ'לסי מגיעה לאולד טראפורד עם שלוש נקודות יתרון ויחס שערים טוב בהרבה משל יונייטד. אחרת זה יהיה קשה מאוד.

5. Gooner Member

הגול של הנרי נגד בלקבורן היה יותר יפה מהגול של רייט-פיליפס למשל,
    חוץ מזה הוא לא ניפנף שום מגן,וזה מה שהיה דפוק כל כך,ההגנה פשוט התסכלה עליו.
    אבל אחלה גול.

6. ArsenalFan Member

לא דיברתי בכלל על הנרי (למרות שגם הבעיטה החופשית הזו הייתה יפהפייה), לדעתי המהלך שהוביל לשער של פירס היה הרבה יותר מרשים (התנועה של פטריק ויירה וההצטרפות שלו להתקפה אחרי שהוא חילץ כדור הייתה בית ספר לקישור אחורי), ואם שואלים אותי, השער של מאט הולנד בשבת היה לטעמי שער השבת, עם כל הכבוד לרייט פיליפס וללוקש שהוא האכיל את טים האוורד.

ונכון שמצבנו טוב מתמיד, אבל אני עדיין לא פותח בקבוקי שמפניה. היום ה-16 במארס, מוקדם מדי.

7. KirkH Member

נראה לי טיפה מגוכח לשמוע אוהדים מדברים על זכיה בצ'מפיונס או אפילו בטראבל (כן עדי, אני מודע לעובדה שאתה לא נכלל בקבוצת האוהדים הזו, אבל לא חסרים כאלה) ולא מוכנים להודות ש-12 נקודות 9 מחזורים לסיום העונה הכריעו את האליפות, אפילו אם מדובר באמצע חודש מרץ בלבד. ארסנל גם אם תיכנס למשבר הכי חמור שקבוצה יכולה להיכנס אליו, לא תפסיד יותר מארבעה משחקים. ואת זה גם האוהד הכי סקפטי בעולם צריך לקבל.

אם יש שער מהמחזור הנוכחי שיתחרה בשער של רייט פיליפס על שער המחזור זה הגול של תומאס היצלסברגר מול וולבס. התרגיל של וילה היה ענק (כשאנחל פותח רגליים ונותן לכדור לעבור) והסיומת של הגרמני עם כדור שטוח לפינה הרחוקה גם הייתה נאה. אבל כמו שאמרתי, אף אחד לא יקח לרייט פיליפס את הכבוד, אם לא יקרה משהו יוצא דופן במחזורים הבאים הוא גם יקבל את שער החודש, חכו ותראו.

ואם כבר אנחנו חופרים בעבר. לא מסכים בכלל עם התישבוחות לג'ואי קול.

שינה את המומנטום? הוא? לבד? הביא את הניצחון? מוגזם ומופרך לחלוטין. אין לו יד ובטח שלא רגל בשער הראשון. אני בספק אם הוא הספיק לגעת בכדור לפני הגול של ג'וני טי. השער הראשון הוא תוצאה של לחימה של טרי וקצת חוסר צומת לב בהגנת הטרוטרס. לא יותר.
    השער, ולא שום שינוי טקטי או פרסונלי הוא הגורם שפתח את המשחק הזה. כי כל מנג'ר עם טיפה שכל שמשחק בבית ונמצא בפיגור 15 ד' לסוף (אפילו נגד קבוצות טובות ממנו, מר ראניירי) שולח את החבר'ה קדימה. אז עם כל הכבוד לקול, תרומתו למשחק מסתכמת בסיבסוב אחד נהדר שהשאיר את דאף לבד מול אף אחד ובעוד התקפת סולו נהדרת שהייתה יכולה להסתכם בגול יפה מאוד. זהו.

אגב, שחקן המשחק הוא מארקו אמברוסיו, הוא האיש שאיפשר את הניצחון הזה. ולא אף אחד אחר.

8. Julian Joachim Member

ההבדל במקרה של אמברוזיו זה שניל סאליבן לא שיחק. זה לא שהוא היה כל-כך מדהים, גם לו היו כמה פישולים, פשוט אחרי סאליבן... כמו שאיינשטיין אמר - הכל יחסי.

9. ArsenalFan Member

כשמצפים לנו משחקים מול מנצ'סטר יונייטד, ניוקאסל (בחוץ) וטוטנהאם (בחוץ) ועוד משחקים שבקלות יכולים להתפתח למוקשים בעיתיים כמו ליברפול, בולטון ופולהאם (האחרון בחוץ), אני לפחות בפירוש לא מוכן לחגוג עדיין, זה נראה לי מוקדם מדי- אפילו שמצבנו טוב מתמיד. מה גם שיש לנו משחק בית עם לידס, ואנחנו כבר הופכים את הביקורים של לידס אצלנו למסורת של הפסד...

ואגב, מתישהו כן נפסיד, זה בלתי נמנע.

הערב ליברפול מארחת את פורטסמות' למשחק חשוב מאוד לשתי הקבוצות. ליברפול חייבת לנצח כדי לחזור למאבק על העלייה לליגת האלופות (מדורגת שמינית, רחוקה 4 נקודות מצ'רלטון הרביעית), פורטסמות' חייבת לנצח כדי לצאת ממעמקי התחתית (מדורגת במקום ה-18, 2 נקודות מתחת ללסטר), והן יודעות שתיקו עלול להיות גרוע לשתיהן. לפורטסמות' אין ניצחון חוץ העונה, אבל היא ניצחה כבר פעמיים את ליברפול העונה בפראטון פארק, וסיימה עמה בתיקו באנפילד. בפורטסמות' חוזר היום החלוץ הבולגרי סווטוסלב טודורוב שצפוי לשחק במקום איגביני יעקובו. דז'אן סטפנוביץ' חוזר מפציעה, ואלכסיי סמרטין מהשעייה. בליברפול נמשכת מכת הפציעות: סטיב פינאן נפצע בכתף וייעדר, ואיגור בישקאן יחליף אותו ככל הנראה. עוד ייעדרו: ולדימיר שמיצר, סליף דיאו, כריס קירקלנד ואנתוני לה-טלק. ברונו שיירו בספק.

10. ArsenalFan Member

ליברפול 3- פורטסמות' 0
    ליברפול חזרה אתמול בגדול למאבק על המקום הרביעי המוליך לליגת האלופות לאחר ניצחון חלק, 3:0 על פורטסמות' באנפילד, שהיה נקמה על ההדחה מהגביע בשלב שמינית הגמר. אחרי ההפסד 0:2 בסאות'המפטון ביום ראשון, עשה ז'ראר הוייה שינויים בהרכב. סטפן הנצ'וז, אלחדג' דיוף ומילאן בארוש נשארו על הספסל, ובמקומם נכנסו להרכב אמיל הסקי, דני מרפי וג'ון ארנה ריסה, בהופעה ראשונה בהרכב מאז ינואר. בפורטסמות' אייגביני יעקובו ואייל ברקוביץ' הושארו מחוץ לסגל, והחלוץ סווטוסלב טודורוב פתח לראשונה בהרכב הקבוצה. ליברפול פתחה חזק וכבר בדקה השישית הבקיעה את השער הראשון. כדור שהוגבה לתוך הרחבה הושאר ע"י מייקל אואן לדיטמאר המאן הגרמני ששיגר ברגל ימין בעיטה מרחוק שהכניעה את שאקה היסלופ, שער מצוין לליברפול ו-1:0.

http://news.bbc.co.uk/media/images/39902000/Xxx/_39902604_hamann_goalg33.Xxx

פורטסמות' ניסתה להגיב, ולואה לואה שלח בכדור עומק את טודורוב שנבלם ע"י איגור בישקאן. מכאן, ליברפול רק העמיקה את שליטתה ולחצה על פורטסמות'. היסלופ עצר מצבים טובים של מייקל אואן וג'ון ארנה ריסה. גם איגור בישקאן ניסה את יכולתו בבעיטה מרחוק, כמו הארי קיוול שסובב כדור מצוין שנעצר ע"י השוער האורח. אך בדקה ה-28 היסלופ לא יכל עוד להושיע את פומפיי מהלחץ המאסיבי של ליברפול. אואן התחיל מהלך מהיר במרכז המגרש כשהוא מצא את קראגר באגף הימני. אואן הגיע לרחבה לכדור הרוחב של המגן שנהדף בשחקן פומפיי, ולאואן לא הייתה בעייה להכניע את היסלופ, 2:0 לליברפול.

http://news.bbc.co.uk/media/images/39902000/Xxx/_39902616_owne_goal_g3245.Xxx

עד המחצית שמרו האדומים על יתרונם, ובהפסקה ערך מנג'ר פורטסמות', הארי רדנאפ, שני חילופים כשהוציא את אלכסיי סמרטין וסווטוסלב טודורוב. מת'יו טיילור וסטיב סטון נכנסו ככל הנראה כדי לעצור את כדור השלג, אך מכאן פורטסמות' הגיעה דווקא לכמה דקות טובות, שכללו בעיטה חופשית למשקוף של המגן דז'אן סטפנוביץ'. אך מכאן ליברפול חזרה להכתיב את הקצב. בעיטה מרחוק של דני מרפי שוב נעצרה ע"י היסלופ, אך בדקה ה-58 המקומיים כבשו את השלישי וחיסלו את התקוות של פומפיי. כדור קרן של סטיבן ג'רארד מצא היטב את ראשו של אואן בתוך הרחבה ומייקל אואן כבש את השני שלו- 3:0 לליברפול. מכאן לא היה לפורטסמות' סיכוי, וליברפול החלו להשתעשע. הסקי חטף כדור מפריימוס ומצא את אואן שהחטיא, אואן עשה מהלך מצוין באגף ומצא את דני מרפי שבעט אך היסלופ הדף לעמוד, וגם הסקי מצא את העמוד בנגיחה, אחרי הגבהה של הארי קיוול.

http://news.bbc.co.uk/media/images/39902000/Xxx/_39902794_owen2_g33.Xxx

כל ההחמצות הללו לא מנעו מליברפול ובעיקר ממייקל אואן את השימחה הגדולה לאחר הניצחון המשכנע, והמנג'ר ז'ראר הוייה החמיא במיוחד לאואן על הבישול ושני השערים שלו כשאמר "אואן כל כך מיוחד, הוא לא רק כבש אלא עבד כ"כ קשה. הוא כבש ממעט מצבים ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx ), ועכשיו אני בטוח שהביטחון העצמי שלו יעלה". גם להארי רדנאפ היו מחמאות לכוכב המשחק, אך הוא ייאלץ להישאר גם אחרי משחק ההשלמה מתחת לקו האדום, ולהתרכז במשחק הבא- הדרבי מול סאות'המפטון.

http://news.bbc.co.uk/media/images/39902000/Xxx/_39902834_redg33.Xxx