מחזור 29 בליגת העל: תיקו לחיפה, הפועל ת"א ראשונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏1/5/09.

1. Raulito Madridista

חמישה משחקים נערכו היום בליגת העל:
    מכבי פ"ת - הכח עמידר רמת-גן 2:0
    אשדוד - בני יהודה 3:0
    מכבי ת"א - מכבי נתניה 1:0
    עירוני ק"ש - הפועל ת"א 3:1
    הפועל פ"ת - בית"ר ירושלים 0:0

לא פחות מארבע קבוצות חוץ ניצחו היום, דבר שאני לא זוכר כבר הרבה מאוד זמן.

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg869830.Xxx

אני מאוד מרוצה מהניצחון של הפועל, הקבוצה הוכיחה אופי וניצחה במגרש לא קל מבחינתה, אחרי שבשני המשחקים הקודמים בק"ש השיגה הפועל רק נקודה. הפועל חוזרת לפחות זמנית למקום הראשון. כמובן שאני מחזיק אצבעות לסכנין, אבל גם אם היא תפסיד, חובת ההוכחה עליינו נגדה בשבוע הבא. חייבים לנצח את המשחק הבא כדי להגיע למשחק העונה בקריית-אליעזר עם מינוס של שתי נקודות במקרה הגרוע ביותר.

השער של צרפתי בפתיחה היה יפה מאוד, אבל ראיתי מהדקה הראשונה שק"ש משחקת דיי התקפי וההגנה שוב ממשיכה להיראות רע, הם שגו בסגירות הפשוטות, כך שידעתי שהפועל תגיע להמון מצבים ושיהיו לנו הזדמנויות להשוות ולנצח, הכל תלוי בקור הרוח של השחקנים. אז יבואה המשיך להיות רע והוא ביזבז שתי הזדמנויות אדירות, אחת בדקה השלישית(כבר חשבתי שהוא שובר את הבצורת) והזדמנות נוספת במחצית השנייה(הוא דהר שבעים מטר ויש לו נסיבות מקלות), אבל מזל שהשחקנים אחרים לא היו רעים כמוהו.

השער של טלקיסקי היה ענק לפי דעתי, איך הוא עשה תנועה מאחורי השחקן ששמר אותו וכמובן הכדור האדיר מנאתכו. טלקיסקי לא מהיר ולא תמיד חד, אבל הוא שחקן חכם. לגבי נאתכו שבישל היום פעמיים, אז זה המשחק הטוב ביותר שלו העונה(ודווקא בחוץ בסיטואצייה לא פשוטה ולא בבלומפילד עם העידוד של הקהל), הוא ידע לסחוב את הפועל לניצחון ואני מקווה שהוא ימשיך ככה. סוף סוף ביבראס תורם לנו גם מבחינה סטטיסטית. כמובן שהשער של באדיר שהגיע בטיימינג מושלם, קבר את השחקנים של ק"ש.

הייתי מרוצה מהמערך שגוטמן העלה, שיחקנו עם שני חלוצים וזה הקל מאוד על יבואה שלנו, וגם זה טוב שיש שחקן מחליף ברמה של לוז על הספסל, אחד שיכול לשנות משחק. מה שגוטמן צריך לשים עליו דגש זה להחזיר את וורמוט לעניינים(אני בספק אם יבואה כבר ייתרום בזמן שנשאר) וגם לעורר את שחקני ההגנה שלנו, שבזמן האחרון קצת בירידה. הקבוצות מגיעות ליותר מידי מצבים, וגם אתמול זה היה ככה. ההתקפה מתקשה מאוד לספק את הסחורה למרות שאתמול הבקענו שלושה שערים, אז לפחות שההגנה תיהיה ותישאר הגנת ברזל.

וכמובן מילים חמות לקהל של הפועל שנתן גם אתמול הצגה מהחלקים שראיתי. כל הכבוד לאלו שנסעו כל-כך רחוק ווויתרו על הזכות לראות את הסופר-קלאסיקו. הקהל הטוב בארץ ואין ספק בכלל.

בקשר למשחקים הנוספים של אתמול:

בית"ר יצאה ממאבק האליפות לדעתי גם אם יחזירו לה את הנקודה. אין ספק שזה השפיע עלייה. המשחק היה שווה כוחות פחות או יותר, כאשר בהתחלה הייתה זו הפועל פ"ת שהגיעה לשני מצבים טובים, אחד מהם כפול אבל נימבה שוב הראה כמה הוא חלוד, וככל שהמשחק התקדם אז בית"ר לקחה את המושכות ויצחקי וברוכיאן החמיצו בצורה שלא מתאימה להם. הפועל פ"ת יכולה להיות שמחה לפחות על הנקודה שהשיגה כי גם זה משהו עבורה.

בידיוק כמו שצפיתי - מכבי נתניה ניצחה את מכבי ת"א משער של שכטר אחרי מתפרצת. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה וכמעט ולא היו בו מצבים. אני חושב שזה מאוד מאכזב, כי למכבי אין לחץ של תחתית ונתניה יצאה ממאבק האליפות, וחבל שמתיאוס לא מחפש לסיים את דרכו בקבוצה גם עם כדורגל יותר טוב. העניין עם דדי בן דיין חוזר כבר כמה שבועות, עדיף שינוח ולא ישחק יותר אם הוא לא כשיר. כל הזמן הוא נפצע. חבל ששכטר ושלו מנשה לא הספיקו לשחק ביחד יותר ממספר דקות. רביד גזל היה המצטיין במגרש לפי דעתי והוא היה גם מעורב בשער.

השערים של בני-יהודה נגד אשדוד נפלאים, באמת מגיע להם כל הכבוד, הם נהנו אתמול מהמשחק, אבל יש לך תחושה שנגד קבוצה אחרת זה לא היה עובד בכזאת קלות וזו לא בני-יהודה כזאת מדהימה, אלא אשדוד כל-כך עלובה. אלירן עטר כבש צמד והשער השני היה אדיר ממש, אבל נגד הגנה נורמלית הוא לא היה יכול לעבור ארבעה שחקנים על שני מטר. השער השלישי של בני-יהודה גם פנומנלי, הפעם קבוצתי עם משחק מסירות נהדר. אני מאחל לקבוצה של בני-יהודה שתמשיך כמה שיותר גבוה. שימו לב שעטר השווה את מספר השערים שלו לזה של יבואה, יצחקי ואבוחצירא ובסוף הוא יוכל לזכות בתואר מלך השערים. ואשדוד לא שווים מילה, הם פשוט כל-כך גרועים. שני מצבים במהלך כל המשחק וזהו.

הפסד כמו של מכבי פ"ת בבית להכח אני באמת שלא יכול להסביר. רוני לוי העונה נכשל בקבוצה. היא לא התקדמה מטר מאז שהוא הגיע. הכדורגל נשאר אותו דבר וגם התוצאות לא טובות יותר. מגיעות מחמאות לקבוצה של דודו דהאן שעושה את הבלתי-ייאמן ואולי בסוף היא תישאר בליגה גם בלי מבחנים. הכח היא אנדרדוג ולא משנה באיזה מומנטום היא תיהיה, ואין ספק שזה מקל על השחקנים. ברק בדש ממשיך את העונה הטובה שלו והוא השחקן המרכזי.

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/09
  2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל הוכיחה אופי שאולי ייתן לה את התואר, הכל עכשיו על הכתפיים של מכבי חיפה

מי זה ליד ראול בחתימה שלך? היגוואין? הוא פשוט דומה לויירי בפוזה הזאת : )

3. Don Joan Roman Member

העונש שההתאחדות נתנה עשה את שלו, כשלשחקנים אין ראש לכדורגל וחשק לנצח ככה זה נראה, מזל טוב לאלופה החדשה ונקווה שזו תהיה מכבי חיפה.

4. מיכל3 Member

וכרגיל, הלחץ עלינו מחרתיים.. חבל שכל המשחקים לא משוחקים באותה שעה למרות שזה לא יהיה תירוץ לתוצאה שלא תביא 3 נקודות. בכל מקרה, נקווה שפאנטני ימשיך עם אותה יכולת שהציג בשבועיים האחרונים, ולשם שינוי הייתי רוצה לראות את עומרי אפק בהרכב ולא עולה כמחליף (אם בכלל). ברוב המשחקים שאלישע שיתף אותו העונה החלק הקדמי נראה טוב יותר.

נותר לנו עוד חודש מטורף (חצי גמר גביע המדינה- 3 ימים לפני המשחק מול הפועל בבית, נתניה בחוץ ומחזור אחרון- בית"ר בבית).. המשחק לדעתי שיכריע את גורל האליפות הוא בעוד שבועיים מול הפועל, אבל לפני כן, עם כל הכבוד לסכנין, תיקו לא יספק אותי ואף אוהד מכבי חיפה מחרתיים, רק נצחון.

5. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה חבל שהכח ניצחו היום, זה מקרב אותם מאודדד אלינו וזה יהיה צמוד עד הסוף.

אשדוד עשו רכישה מדהימה תחילת השנה שקנו את בדש לעונה הבאה(ועוד שחקן מהכח) חלוץ ענק שנותן עונה גדולה,אם לא הוא הכח מזמן כבר הייתה יורדת.

יום שני מול חיפה,כנראה לא אהיה במשחק.

מקווה לטוב,ולפחות לתיקו כי חיפה בכלל לא מרשימה ולא מפחידה ואסור לתת להם לנצח בבית שלנו,מההתחלה חזק ואפשר לגנוב גם ניצחון.

6. henry1 Member

הקלות שבא אנחנו מנצחים את מכבי ת"א, היא פשוט לא רגילה. נכון שלא היינו טובים, אבל גם ממש לא היינו צריכים להתאמץ כדי לנצח אותם, בניגוד למשחקים מול ביתר וחיפה. עוד ניצחון די קליל עליהם.

אני שמח שמתיאוס, בניגוד לרוני לוי לדוג', לוקח ברצינות כל משחק ומשחק עד סיום העונה, למרות שאין על מה לשחק בליגה ולמרות שהוא יודע שהוא לא ישאר. ככה צריך להתנהג.

נערך לאחרונה ב: ‏3/5/09
  7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מתיאוס מקצוען ואת זה אי אפשר להגיד על 99 אחוז מאנשי הכדורגל בארץ (שחקנים ומאמנים כאחד). כל כך חבל לי שהוא עוזב. בנתיים הבנתי שבן דיין כבר התחיל להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה. כל הכבוד לו...מאיפה יש לו החוצפה בכלל לדבר? מה הוא השיג בקריירה שלו בשביל מיד להתחיל ללכלך?

שאלה לגבי מחר. למה משחקים פעם ביום שני ופעם ביום ראשון? מה הקטע עם זה?

8. ertyo Member

יום שני שבוע שעבר היה ערב יום הזכרון ויום שני לפני שבועיים ערב יום השואה לא יכלו לשחק בימים אלה לכן שיחקו ביום ראשון.

9. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/17.Xxx בני סכנין - מכבי חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx

יום שני, 20:50
    אצטדיון: דוחא
    שופט: לירן ליאני

סכנין וחיפה יפגשו למשחק שיסגור את המחזור ה29 כששתיהן זקוקות לניצחון. שתי הקבוצות "סבלו" כשיריבותיהן לתחתית ולצמרת ניצחו ובונות על 3 נקודות על מנת לשפר עמדות. חיפה כבר ניצחה העונה את סכנין בשתי המפגשים בינהן.

הניצחון של הכח רמת גן ביום שבת צימק את הפער של סכנין מהמקום ה11 לשתי נקודות בלבד. לאחר שיצאה עם 4 נקודות מקרבות התחתית בשבועיים האחרונים (ניצחון על ק"ש ותיקו מול הכח), סכנין תפגוש את חמש הקבוצות המובילות בזו אחר זו, כך שהיא תצטרך לשמור על יכולת גבוהה. הראשונה תהיה מכבי חיפה. ערן קוליק יחסר שני שחקנים חשובים במשחק מחר, הקשר חיים בנון והחלוץ אחמד קסום, שירצו עונש הרחקה עקב כרטיסים צהובים. מי שצפויים לשחק במקומם הם שני הזרים, סרחיו נובאה שישחק בקישור ופרננדו מדנס שישחק בחוד. שחקן נוסף ששיתופו מוטל בספק הוא המגן באסם גנאים שלא התאמן עקב מחלה. אם לא יוכל לשחק, יפתח מהראן אבו ריא במקומו בצד השמאלי של ההגנה. בסכנין מגיעים בביטחון רב למשחק הבית החשוב של הקבוצה למרות שהעונה הפסידו בשני משחקי הליגה שנערכו מול חיפה. במשחק שנערך בדוחא ספגה סכנין שער בתוספת הזמן מרגלי יניב קטן, במה שהיה להפסד הראשון והיחידי של הקבוצה לחיפה בדוחא. בסכנין ישמחו אם המאזן הזה ישמר גם בתום המשחק.

http://mad.walla.co.il/archive/483555-5.Xxx
    אלון חרזי מול אוקוצ'ה מסכנין.

מכבי חיפה שוב מגיע למשחק המרכזי כאשר יריבתה ניצחה ונמצאת, לפחות זמנית במקום הראשון. לפני שלושה שבועות היא הצליחה לנצח את הפועל פתח תקווה וחזרה למקום הראשון, לפני שבועיים סיימה רק בתיקו מול מכבי תל אביב מה שנתן להפועל תל אביב את ההולכה אך בשבוע שעבר הצליחה להחזיר לעצמה את המקום הראשון, עליו היא רוצה לשמור גם בסיום המחזור הזה. חיפה תחסר בוודאות של הבלם ליאוניד קרופניק, אקס סכנין, שירצה עונש הרחקה עקב כרטיסים צהובים. אלון חרזי, שיאן ההופעות בליגה, יחזור להרכב חיפה לעמדת הבלם לצידו של דקל קינן. להרכב יחזור גם ליאור רפאלוב שיפתח בכנף שמאל. גוסטבו בוקולי סובל מפציעה ועדיין לא ברור אם יוכל לשחק. בוקולי יעבור מבחן כשירות מחר ולאחריו יוחלט אם יוכל לשחק. אם יפתח, יהיה זה שלומי ארבייטמן שירד לספסל לאחר ארבעה משחקי ליגה רצופים בהרכב. מי שישוב לסגל חיפה הוא הבלם אנדרסון ווסט שלא צפוי לשחק אלא אם יקרה משהו בלתי צפוי. במידה ובוקולי לא יכלל בסגל גם מוחמד גאדיר עשוי לשוב אליו לאחר שבשבועות האחרונים הורד לקבוצות הנוער.

הרכבים משוערים:
    בני סכנין: מאיר כהן, עלי עותמן, פטי יא יא, טל חן, מהראן אבו ריא(באסם גנאים), חאלד חלאילה, עבאס סוואן, יניב לוזון, חאמד גנאים, פרננדו מנדס ואוקוצ'ה.
    מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, אלון חרזי, דקל קינן, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, בירם כיאל, ליאור רפאלוב, יניב קטן, שלומי ארבייטמן (גוסטבו בוקולי), פאנטיני.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה, איכשהו לא חשבתי על הדברים האלה. מה לעשות אני חי בהולנד...

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק עכשיו צפיתי בתקציר של המשחק בין בית"ר להפועל פ"ת והאמת אני מבין את היכולת של השחקנים.
    לא טרחתי לראות את המשחק ובתוצאה התעדכנתי במחצית של הסופר קלאסיקו הנוראי, נכנסו בבית"ר כבר יותר מדי פעמים העונה גורמים חיצוניים שעשו רק רע לאווירה במועדון וביום חמישי תקעו את הסכין האחרון בגב הבית"רי.
    שהפועל ת"א ומכבי חיפה ימשיכו לריב עד מחר מי קיבלה יותר עזרה מהשופט ומי יותר אטרקטיבית ולמי יותר מגיע זאת אליפות עם כוכבית, זה לא שלשתי הקבוצות האלו לא היו סיכויים גבוהים יותר מבית"ר לקחת אליפות אבל האופן שבה הופחת הנקודה בתוספת הרדיוס הוציאה את כל הרוח מהמפרשים, למישהו אגב יש ספק שאם לא היה את העונש בית"ר לא הייתה מנצת באורווה?

12. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום המשחק והגיע הזמן לנצח את חיפה השנה !

אני מאוד אופטימי לגבי המשחק היום ומאמין שאפשר לצאת עם מינימום נקודה אבל אסור לקבל את הגול המפגר שכל משחק אנחנו מקבלים.

מקווה מאוד שהחיסרון של בנון שהפך להיות השחקן הכי חשוב בקבוצה לא יורגש היום.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בני סכנין קבוצה בלתי צפויה... היא מסוגלת לעשות צרות לכל קבוצה במיוחד בבית, ומצד שני היא יכולה גם לחטוף שלישייה מקבוצה כמו מכבי ת"א שמשחקת ב-9 שחקנים... אבל בסך הכל זה חייב להיות תלוי במכבי חיפה, אסור לה למעוד ולאבד נקודות אצל קבוצת תחתית, רק ניצחון יחזיר אותה למקום הראשון ולשם חיפה צריכה לשאוף. פאנטיני היה טוב במשחק שעבר, כמו שחיפה צריכה את החלוץ הזר שלה- שיכריע משחקים. ארבייטמן יודע את העבודה, עם הכלים שיש לה- לחיפה אסור לאבד נקודות.

14. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני יושב בספה מול המסך ופשוט ... צוחק, זו הקבוצה שמתמודדת על האליפות בליגת העל, שנת 2009 גבירותיי ורבותיי, פאקינג 2009!
    קבוצה עלובה, אי תיאום בין השחקנים, מגנים שהיו מביישים אפילו קבוצת תחתית בליגה ג',
    שחקן שהוא אליל האוהדים ביציע ג' שלפי יכולתו בכלל לא מצדיק את המשכורת שהוא מקבל, כן אני מדבר על יניב קטן.

מערך של שני חלוצים זה מצוין, בתנאי שהחלוצים יודעים לכבוש שערים ...
    ובמקרה של השניים הללו, גם כשהם כובשים זה לא מעיד שהם חלוצים טובים - כי הם ממש לא.

פשוט קבוצה בלתי ניתנת לצפייה, פשוט ככה ...

15. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא מול מכבי היה אחד המשחקים הטובים שלנו השנה, פשוט לא הייתה סיומת ודקה 85 בפעמיים היחידות שמכבי עברו את החצי שכולם היו ברחבה שלהם אז מן הסתם עם עקצו,לא היה הבדל בין להפסיד 1-0 ל 3-0 כי ה 1-1 היה קרוב אז הסיכון היה שווה לקחת אותו.

מחצית טובה,מוזר לראות משחק של סכנין לא מהיציע,אבל זה נראה טוב בינתיים...

חבל שאין סיומת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx הרבה נק' איבדנו על זה