מחזור 29 בפלייאוף העליון: ב"ש מנצחת את מכבי בחוץ ובורחת ל-6 הפרש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏7/4/18.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

סאבו היה יותר מחלש היום, מעבר לפנדל שעשה ולא משנה לי אם היה או לא כי זה היה טיפשי מבחינתו בסיטואציה שהייתה לגרום לחכמון לשרוק הוא איבד המון כדורים עם קבלת החלטות רעה והססנות, לא היה נכון לתת לו לבעוט את הפנדל בדקה האחרונה. לא מקנא בו עכשיו, גמר אותנו היום ואין לי מושג איך הוא יצליח לישון בלילה.אנחנו איבדנו את הלגיטימציה לחכות לאיבודי נקודות של באר-שבע או להחשיב את עצמנו כמועמדים לגיטימיים לאליפות, זה היה משחק שצריך לנצח ולא משנה איך ולא עשינו את זה למרות שקיבלנו בבית את היריבה הנוחה ביותר בפלייאוף נכון לעכשיו. אבל כמו במשחק מול נתניה עלינו עם המערך הרע הגרוע הזה ושוב איכשהו הצלחנו להבקיע בהתחלה אבל אז במקום לנסות לחזור למערך הרגיל עם ארבעה בהגנה ולגמור את הסיפור נתנו לבני יהודה לחזור למשחק ובשלב ששוב עברנו לשחק עם 3 חלוצים בלי קישור שם הבנתי שלא ננצח את המשחק הזה ויהי מה. הפנדל היה רק עוד סכין בלב, שבאר-שבע ינצחו מחר כדי שאנשים יפסיקו להשלות את עצמם שאנחנו מסוגלים לקחת את האליפות השנה, יהיה פחות כואב.

ובעניין אחר, יש כאן כותבים שנראה שנמצאים כאן רק כדי להתבכיין על השיפוט, איכשהו בצירוף מקרים מטורף הוא תמיד לרעתם ולטובת היריבות שלהם. מישהו מופתע שבליגה בינונית/חלשה יש שופטים רעים? במיוחד כאשר הם לא מקצוענים ועושים זאת כעבודה צדדית ואיכשהו תמיד יקבלו את האש?

2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפני כמה שנים שיחקתי קטרגל בטורניר מכובד בנתיבות שהגיעו לשם שופטי ליגת העל לשפוט את המשחקים , ערן פרוסט , אלון יפת ,איתן תבריזי , מאיר לוי .
    בין לבין החבבר'ה שבאו לכדורגל כל הזמן אמרו להם למה אתם עוצרים כל הזמן את המשחקים , הם אומרים שהם רוצים שהמשחק ירוץ אבל השחקן הישראלי כל הזמן נופל , מתכיין , מבקש לעצור את המשחק .וכשהם יוצאים לשפוט באירופה (אלה שהיו יוצאים לשפוט שם) הם היו אומרים שבאירופה השחקנים היו מתעצבנים עליהם על עצירות המשחק .
    זה כל ההבדל , הכדורגלן הישראלי הוא לא מקצוען , הוא מבלף , הוא עצלן , הוא חרטטן ובגלל זה לא נגיע לשום מקום ובגלל זה לפעמים לא תמיד השופטים אשמים .

3. DRORIKO Member

רציתי להגיד שזה בגלל האופי הישראלי, אבל גם הספרדים הם עם מאד עצלן ואיכשהוא הם הפכו למעצמת ספורט. זאת אומרת שזה כן משהו שאפשר לשנות, לפחות בקרב הספורטאים, רק צריך את המאמנים הנכונים.

4. עידן444 Member

מה הבעיה?
    אל תהיה סמרטוט ותפסיק לשרוק!
    ראינו ב״ש-בית״ר- כל רגע שריקה.
    מיד אחר כך רואים ליברפול-סיטי- 2 שריקות כל המחצית הראשונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hbs7 אוהב/ת את זה.
  5. hbs7 Member

לא קונה את הסיפור הזה.
    מספיק פעמים ראיתי במשחקים של הקבוצה שלי שופט עוצר משחק רץ כמו דביל במקום לתת יתרון. ושחקנים יוצאים עליו.
    לפעמים הם גם מוסיפים חטא על פשע ולא נותנים צהוב במקרים כאלה למכשיל שבגללו עצר מתפרצת רצה.
    זה חוסר מושג בסיסי שאני באמת לא יודע איך לתרץ.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תאמין להם הראל. השופטים אצלנו עם כושר גופני ירוד. הם לא יכולים לנהל משחק בקצב גבוה ולכן הרבה פעמים שורקים כדי לקחת אוויר, או מאיטים את קצב המשחק.
    הם מנהלים את המשחק לא השחקן הישראלי, שיפול, שיבכה, שופט שיתן למשחק לרוץ יראה שהתופעה נגמרת כי שחקן שיראה שהשופט בכל פעם ממשיך לשחק לא ישאר כל התקפה על הדשא וישאיר את הקבוצה שלו פחות שחקן...

7. עידן444 Member

חייב להגיד שעד כה מתרחש התסריט הצפוי.
    מבחינתי היה צפוי שלא נפסיד למכבי ת״א. גם היה די צפוי שב״ש תבוא ותנצח את בית״ר אחרי שבית״ר נאבקת כמה ימים קודם בגביע.
    ואם הכל ימשיך לזרום צפוי אז מחר ב״ש תעשה תיקו ותסלול לעצמה את הדרך לאליפות.
    השאלה אם כל הפליאוף ימשיך להיות צפוי.
    צפוי זה אומר שב״ש אחרי 1/6 תנצח אותנו.
    שמכבי ת״א תאבד נקודות נגד בית״ר(ולהפך). שהיא לא תנצח בטרנר(אלא אם תהיה מחוץ למאבק- יש לי מן תחושה שאם היא תהיה מחוץ למאבק היא תנצח בטרנר השאלה אם משהי תהנה מזה- סיכוי לא רע שלא).
    הצפוי זה שהפועל חיפה תמשיך לאבד גובה בליגה ותזכה בגביע. אבל האובדן גובה בליגה לא ינוצל על ידנו וגם אם כן- הרי שזכיה של הפועל חיפה בגביע תעשה לנו את זה הכי מבאס(למי שבאמת מתגעגע לאירופה ביולי...)

השאלה האם הכל ימשיך להיות צפוי. וזו שאלה גדולה.

8. Noam77 Member

לא היה שום פנדל של סאבו.
    על הצלילה של שכטר מיותר לדבר. הכי מצחיק שאם הוא מוותר על ההצגה - נשאר לו רק לגלגל מול השוער ולצאת מלך. טיפש.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כל הגדולות מאבדות נקודות ותורנו גם יגיע, זה יהיה פלייאוף מטלטל עד הסוף, אני מכיר את ההרגשה ולכן מבין את התחושות של אוהדי בית"ר שזה אסון או ששון, במקרה הזה אסון. האכזבה סוגרת עליך והתחושות קשות, בעצמי חטאתי ואני חוטא בזה.
    בתכלס לא יותר מדי השתנה כל עוד אנחנו לא מנצחים היום, במידה ונפסיד בכלל... מצבה של בית"ר יהיה טוב יותר מלפני המחזור. לא מרגיש שיש לשחקנים שלנו את המנטאליות לבוא עם אש היום ולנצח, את זה נגלה בערב.
    מכבי תל אביב יכולה לעשות אחלה שירות לעצמה ולבית"ר היום.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

10. Ajax Amsterdam Member

אני מגיע למשחק עם הרגשה של דז'ה וו,אמנם לא ניקח אליפות במשחק הזה אך החשיבות הזו עצומה,כמובן שאני פסימי כי במשחקים בנתניה אנחנו על הפנים.

מקווה שנוציא לכולם את הרוח מהמפרשים

11. עידן444 Member

כנראה לא הבינו שיש להם ביד כזה פוטנציאל.
    על זה אני מדבר כל הזמן. אתה לא יכול לצפות הכל בגיל צעיר כל כך. לפעמים שמים את כל הביצים בסל הלא נכון ומפספסים המון בדרך.

כל הזמן אני שומע מאנשים- מי שטוב ימצא את מקומו. ואם לא, ירד לליגה נמוכה, יוכיח את עצמו ויחזור.
    אבל זה לא עובד ככה. לא כולם רועי קהת. הרוב הם אחמד סבע בלי שיגלו אותם בכלל. לאחמד סבע לפחות מישהו הבין שמגיע צאנס בגיל 28...

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/18
  12. hbs7 Member

לאבד נקודות מול בני יהודה בבית לא דומה ללאבד נקודות מול מכבי בחוץ.
    הכל פתוח, אבל זו כן מכה מסוימת מבחינת בית"ר גם אם נפסיד היום והפער יצומצם.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נכון אבל אין כזה הבדל, בני יהודה קבוצה מספיק טובה כדי לקחת מאיתנו נקודות במשחק השני, אין פה קבוצה חלשה בפלייאוף הזה שהיא ניצחון בטוח.

ואם נפסיד היום התיקו אתמול ממש לא יהיה מכה, בבית"ר יחזרו לחייך בגדול.

נערך לאחרונה ב: ‏9/4/18
  14. עידן444 Member

מה חושבים על עניין שכטר?
    שוב מהלכים טביביים?
    האם גם במהלך מאבק אליפות היצור הזה עושה את המלחמות הקטנות שלו על הגב של הקבוצה?

או שהכל מקצועי?
    לדעתי די ברור שלהוציא את שכטר מהרכב בית״ר זה כמעט כמו להוציא את דיא סבע מהרכב מכבי נתניה.

15. Raulito Madridista

כן אבל תן לטרמפיסטים לכתוב 'נמאס לי משכטר', כאילו הוא גם רוכב על ההצלחה ולא השחקן העיקרי שם. כאילו שאם אתה מוציא אותו אז יש מישהו אחר שייתן גולים על בסיס קבוע, כאילו הוא ז'סוס לעומת אגווארו או אסנסיו במקום איסקו. ברור שזה משחקים של טביב וזה גול עצמי. הכותרת בספורט5, ועכשיו יגידו 'פשכצקי' - היא - "עוד נפסיד אליפות בגלל המשחקים עם שכטר".

לגבי הערב, אין תוכנית ביטוח בכדורגל אבל באר-שבע מקבלת דחיפה מטורפת לקראת המשחק, לא יכלה לבקש יותר מזה. היא מסוגלת לנצח את מכבי מן הסתם ואני חושב שפתיחת המשחק תהיה קריטית. מכבי בכדור שלג וכמה שהיא תרצה להוכיח ולשנות את המצב - יש לחץ ויש פאניקה ויש חוסר ביטחון בהתחלה. למכבי יש סגל טוב אבל הרבה תלוי במנטאליות. חבל שאצילי לא שיחק קודם והוא לא רלוונטי למשחק הזה כמשנה את מאזן הכוחות, ובצד השני נאווקמה חוזר ומאמן בכושר טוב. הגימיק של זריהן עובד רק נגד בית"ר, וברצינות - באר-שבע צריכה לשאוף לנצח. סוגרים את דסה ומיכה ואין למכבי משחק.
    אגב, מוזר, המשחק עוד 10 שעות פלוס-מינוס ואין הרכבים משוערים האמת, בטח לא מהצד של מכבי. אסור לג'ורדי לאחר בחילופים.

הנה נתון מאתר 'וואלה' לקראת המשחק: כל ששת המפגשים האחרונים בין הקבוצות, כולל גמר גביע הטוטו, הסתיימו על חודו של שער: שלושה ניצחונות לכל קבוצה.

* מאז שמכבי ניצחה את באר-שבע, שימו לב: באר שבע צברה 19 נקודות מ-21 אפשריות (ניצחה בארבעת משחקיה האחרונים) בעוד מכבי תל אביב, שעלתה אז לפסגה, הוסיפה למאזנה 10 נקודות בלבד.

* מכבי תל אביב מגיעה אחרי שני הפסדי ליגה רצופים. רצף של שלושה בעונה אחת? זה לא קרה לה מאז ארבעת ההפסדים בנובמבר-דצמבר 2011, בעקבותיהם פוטר מוטי איוניר.