מחזור 29 בפרמייר ליג: סטטוס קוו בצמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏18/3/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם כבר בפצועים התמידיים של ארסנל עסקינן אז חדשות טובות גם בנושא הזה. ונגר אומר באתר הרשמי של הקבוצה שסילבאן וילטורד, ריי פארלור ופיליפ סנדרוס השוייצרי הצעיר (שאני כבר מת לראות בפעולה) יחזרו לאימונים במהלך החודש הבא. בינתיים נראה שאנחנו מסתדרים יפה מאוד גם בלעדיהם.

ההיפך הוא הנכון. בד"כ אנחנו מפסידים לקבוצות שבאות לגנוב גול במתרפצת ולהסתגר. ההפסד הביתי 3-0 לאינטר העונה הוא דוגמא אחת לכך (שיחקנו איום ונורא אבל עדיין יזמנו רוב הזמן ואינטר שיחקו על מתרפצות).

לא הבנתי את המשפט...

2. ArsenalFan Member

רמות היהירות והשחצנות מוגזמות כאן...בולטון מסוגלת גם מסוגלת לאיים עלינו, אפילו שהם בתקופה רעה מבחינת תוצאות. הסיבה היחידה בשבוע שעבר שהם לא ניצחו את צ'לסי בשבוע שעבר היא מארקו אמברוסיו. אנחנו לא משחקים היום נגד נמושות, אנחנו משחקים מול קבוצה עם סגל שחקנים מוכשר שהוכיח את עצמו, וגרוע מכך- קבוצה שלא תבחל בשום טקטיקה בכדי להשיג את מטרתה, והיא גם לא מתביישת בכך. ולא, היא לא הולכת לשחק "יעיל", היא הולכת לשעמם. אדון אלרדייס כבר אמר את זה בגלוי.

מה שבטוח, כל משחק בהייבורי ולא משנה נגד מי אנחנו משחקים בפרמייר ליג (אולי חוץ ממנצ'סטר יונייטד) תלוי כמעט רק בנו. אם ארסנל מצליחה לספק את הנעת הכדור שלה, שהיא הטובה באנגליה ואחת מהטובות באירופה, יש סיכוי טוב שהקבוצה תגיע למספיק מצבים שהיא תנצל לפחות משהו מהם, ותנצח משחקים בבית. ארסנל ידעה להתמודד יפה גם עם בונקרים השנה (אין דרך אחרת מלהגדיר את מה שמידלסברו עשו במשחק הליגה בהייבורי פרט לבונקר, ובכל זאת כבשנו 4 שערים ונתנו משחק נהדר, המשחק עם לוקומוטיב מוסקבה וכו'), אבל היא גם ידעה להתמודד יפה מול קבוצות שבאו לשחק כדורגל פתוח בהייבורי (צ'לסי, מידלסברו בגביע, ניוקאסל). מנגד, היו לנו גם פלופים מול קבוצות שבאו להתגונן (אינטר שריסקה אותנו במחצית, פולהאם), וגם היו לנו קשיים מול קבוצות שבאו לשחק פתוח (פורטסמות' בראשן, אבל גם משחקי בית שניצחנו כמו עם צ'רלטון, מנצ'סטר סיטי, בלקבורן ואפילו טוטנהאם היו מאוד קשים, ואי אפשר לומר שהן עשו בונקר). חד משמעית, זה קודם כל תלוי באיך אנחנו מגיעים למשחק.

לגבי המשחק בערב בסנט ג'יימס' פארק- אני הצבעתי בסקר לתיקו, להערכתי 0:0 או 1:1. בעיקר משום שצ'רלטון היא קבוצה מאוד קשוחה ומאוזנת שלא תיתן להערכתי לאלן שירר ולחלוץ לצידו (אמור להיות בלאמי, אבל הוא בספק בגלל פציעה) יותר מדי מרחב, למרות שהיא בעצמה סובלת מבעיות בהגנה, כי מארק פיש פצוע. עדיין, התלכיד של קרבישלי מספיק חזק לנטרל את ניוקאסל. אם הם מנטרלים היום את לורן רובר (או לפחות מקווים לא לעשות עבירות ברדיוס 30 מטר מהשער... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ), יש להם סיכוי טוב להוציא תיקו. בין השאר בגלל שקיירון דאייר, השחקן היחיד שמזכיר יצירתיות בקישור של המגפייז, בוודאות לא ישחק. ולטובת ניוקאסל כדאי שסר בובי לא יעלה את לי בוייר במקומו... מבחינת צ'רלטון, היא די במלכוד. יש לה בתקופה האחרונה בעייה בכיבוש שערים: די קאניו הוא שחקן מבריק אבל לאחרונה הוא לא מספק יותר מדי סחורה, יש סיכוי שהיום יחליף אותו ג'ייסון יואל שחוזר לסגל אחרי פציעה, ואני מאמין שהיכולת המצוינת של קרלטון קול (רק לא מול השער) תשאיר אותו בהרכב. צ'רלטון חייבת את הרגל המסיימת של יואל, היא חייבת את התחכום של די-קאניו, והיא חייבת את הכושר הפנטסטי של קרלטון קול. מן הסתם שלושה חלוצים לא יעלו במשחק חוץ בניוקאסל (או בכלל...), לכן אני לא צופה יותר מדי בעיות גם להגנה של המגפייז (חוץ מהבעייה שנקראת טיטוס בראמבל).

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/04
  3. ScottishGunner Member

כן, אבל הדוגמאות של כאלה שלא הצלחנו להתמודד איתם הן מעטות. וכמובן שזה נובע מהשליטה התמידית של ארסנל במשחק, בכמעט כל משחק. מה לעשות, פטריק וויירה יש רק אחד.
    אמרת משפט שדי מסכם את מה שניסיתי להגיד בתגובה הקודמת - המשחקים בהייבורי תלויים רק בנו. אם נשחק טוב- יהיה טוב.

בקשר לניוקאסל-צ'ארטון, אני נוטה לתת ללונדונים סיכוי גדול יותר. ההתקפה של ניוקאסל נוראית, אלן שירר הוא השחקן היחיד שמסוגל להבקיע (דגש על המילה "יחיד") והוא בתקופה לא טובה. ההגנה שלהם, עם טיטוס בראמבל הגרוע שאני לא מבין למה סר בובי מתעקש לפתח כישרון שאין בו, עלולה להיכלא ליום לא טוב בהסתברות גבוהה יותר מאשר ההגנה של צ'ארלטון. כלומר, אין יציבות בעורף של המגפייס. ובקישור, בלי דייאר אני לא רואה איך הם שולטים במשחק.
    נכון, גם צ'רלטון לא מבריקים לאחרונה, אבל לדעתי המשחק תלוי יותר בניוקאסל, והצפייה שלי היא שהם הולכים להיכשל.

4. Julian Joachim Member

ג'רום תומאס ישחק היום במדי צ'רלטון?

5. ArsenalFan Member

לא, הוא לא בסגל למשחק, ובאתר של צ'לרטון כתוב שהוא סובל מפציעה בקרסול.

6. the gunner_14 Member

איזה באסה!!!!
    10 דקות איחור ל-5- למשחק של ארסנל http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

פליט פותח בהרכב מאכזב. דין מארני מימין על חשבון סטפאן דאלמה, מייקל בראון במרכז על במקום רדנאפ או רוהאן ריקטס. למה בכלל פותחים על לדלי קינג בקישור האחורי?? שישים קשר טבעי במקומו או שיסיט אותו להגנה.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

יונייטד עולה ל-1-0. שער של גיגס.

9. ArsenalFan Member

אין לי מה לומר, חוץ מזה שאנחנו מטומטמים, אבל הכי מטומטם מכולם הוא ג'ילברטו סילבה. רק אלוהים יודע איך המשחק עכשיו לא ב-4:0, אלא ב-2:1. נו טוב, ככה זה כשמפסיקים לשחק בדקה ה-35. אנחנו פשוט חייבים לעשות לעצמנו התקפי לב, כמו תמיד בהייבורי.

תוצאות המחצית העמוסה באירועים ובשערים:
    ארסנל 2 (פירס 16, ברגקאמפ 24)- בולטון 1 (קאמפו 40)
    אסטון וילה 0- בלקבורן 2 (פליטקרופט 26, סטד 36)
    צ'לסי 2 (גודיונסן 7, דאף 30)- פולהאם 1 (פמברידג' 19)
    לסטר 0- אברטון 0 (דאנקן פרגוסון הורחק בדקה ה-41)
    ליברפול 0- וולבס 0
    מנצ'סטר יונייטד 1 (גיגס 30)- ספרס 0
    מידלסברו 4 (מנדייטה 5, מקארונה 21, 45, סאות'גייט 30)- בירמינגהאם 2 (פורסל 23, מוריסון 45) http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx

שונגר ישפוך על כל השחקנים דלי של מים קרים, ולא לצורך חגיגות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

10. Reyes Member

-ג'ילברטו כל כך טיפש שזה מצחיק. שמתי לב לכל מיני טעויות קטנות כאלה שלו...

-ברגקאמפ כבש שער יפה מזווית לא הכי קלה ובישל נהדר את השער הראשון לפירס.

-ונגר, תכניס את רייס.

-קאמפו, תסתפר.

-אלרדייס, תן חיוך!

11. the gunner_14 Member

איך אני שונא לספוג את השערים המעצבנים האלה אחרי שמובילים 2-0 ואז מורידים הילוך...
    מצד שני אולי זה מה שיתן את הדחיפה לכבוש שערים במחצית השנייה.. גם אתם מריחים את 4-1 הקבוע? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

12. ScottishGunner Member

שיעבור לאתלטיקו האפס הזה, הוא רק עוצר את כל ההתקפות. הוא ולורן, זה לא יאמן !

כולם משחקים נפלא, והם הורסים. חוצפה.

13. ArsenalFan Member

מה זה נפלא, כולם משחקים נפלא (כולל לורן! הייתה לו מסירה אחת מדהימה להנרי בעוד מהלך שג'ילברטו בזבז) רק 35 דקות. ב-10 האחרות הם לא קיימים ואז יורדים למחצית במקום ביתרון של שלושה או ארבעה שערים, עם שער מטופש ברשת שכדי לרחם על הגנתנו המסכנה אני אאשים בו את הרוח. פשוט לא יאומן. לקבוצה של הדאבל זה לא היה קורה.

לא, אני מריח מחצית מאוד לחוצה שבה בולטון יוזמים ומגיעים למצבים, וגם משיגים לפחות שוויון. אנחנו נסתפק כנראה במתפרצות פה ושם.

אה, לא רק זה. אני גם מריח יהירות.

14. NewcastleFan Member

עד עכשיו טפו טפו טפו,התוצאות של הירוביות של ניוקאסל למקום ה4 מצויינות,רק שישאר ככה ושניוקאסל תנצח את צ'רלטון

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, רוב קבוצות מרכז הטבלה הולכות להפסיד, וחבל שספרס כנראה לא ייקיט אפילו נקודה באולד טראפורד כי חבל לבזבז הזדמנות לצמצם את הפער.