מחזור 29 בפרמייר ליג: סטטוס קוו בצמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏18/3/04.

1. NewcastleFan Member

צ'מע אתם לא ייציבים כבר עשור,לא שניוקאסל יציבה..........אל תבנה על מקום 4,ליברפול או אנחנו נלחם עליו,מצד שני הגיע הזמן שתחזרו לאירופה,כמה זמן כבר לא שחקתם במפעל אירופאי??? מעונת 99/00 לא?

2. ScottishGunner Member

אני לא חושב.

הבעיה השגרתית היחידה של ארסנל הייתה עם לורן וג'ילברטו סילבה. אשלי קול הוא שחקן מצויין, והיה היום לא רע, כנ"ל טורה וקמפבל. שחקן שיכול לעמוד מול התקפה שלמה, ולעצור אותה בעזרת כמה תקלים או סגירה נכונה - הוא שחקן הגנה מעולה. וכאלה הם שלושתם. את דעתי לגבי המגן הימני כבר ציינתי, אני לא מבין למה אי אפשר לנסות לעשות הסבה לגאל קלישי, שהוא יתפתח כמגן ימני ושלא חס וחלילה יבוא ויחליף את אשלי קול האגדי.
    אשלי קול לדעתי נהפך לאט לאט להיות סמל במועדון, ולאט לאט גם צריך להתייחס אליו כאחד כזה.
    קולו טורה? השדר האנגלי לא לבד, אני הייתי מגדיר אותו כפנטסטי.

שוב, הבעיה היא ז'ילברטו ולורן. בלעדיהם ההתקפה שלנו תזרום יותר, והאגפים יהיו יצירתיים יותר. ועזבו התקפה, ההגנה שלנו תיהיה יציבה יותר, שניהם עושים המון שגיאות שמורידות את הביטחון לכולם ואת המומנטום של הקבוצה. אם יש מישהו שגורם לחורים האלה שדיברת עליהם, זה אך ורק הם.

שחקן שיש לציין לטובה, הוא שחקן החודש באנגליה ביחד עם ברגי - אדו. ככל שאני רואה אותו משחק יותר, אני מתרשם ממנו יותר. אפשר לראות שהוא למד המון מחברו למרכז המגרש פטריק ווירה, ומהמאמן שלו וונגר. אם בשנה שעברה הייתי נוהג לציין את שמו בשורה אחת ביחד עם שני השחקנים הגרועים של היום בשבילי- ז'ילברטו ולורן, הרי שהיום זה אחרת, ובהחלט הוא הופך לשחקן משמעותי וטוב בהרכב.

לגבי ארסנל עצמה, הייתי אומר שסך הכל עשינו את העבודה. היה הגיע לנו לנצח היום, זה לא שבולטון היו טובים. כל המצבים שלהם הגיעו מבלבולים מסויימים בהגנה.
    אחרי הכל, לפני רצף משחקים כל כך עמוס וקשה, לא הייתם מצפים לתצוגת כדורגל של מאה אחוז מצידנו. זה היה נכון וחכם לשחק במגמה ה"עצלנית" הזאת, כי זה לא בדיוק להיות עצלן, זה רק שמירת כוחות לפני הדבר האמיתי, שיהיה מאוד גורלי בשבילנו.

מה הייתם מעדיפים, לנצח 4-0 את בולטון ולהיכשל ברגע האמת, או לנצח 2-1 דחוק ולעשות משהו שלא נראה עד כה בהייבורי ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx ) ?? הבנתם אותי.

נערך לאחרונה ב: ‏20/3/04
  3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון מאוד. שבוע כן שבוע לא, לא משנה נגד מי מתמודדים.
    בתכל'ס אני חושב שהסיבה היחידה שטוטנהאם לא מתחרה עם שאר קבוצות מרכז הטבלה על המקום השישי באופן צמוד יותר היא לא כי כרגיל נפלנו מול הגדולות, אלא כי לא הצלחנו לנצח משחקים שהיו לנו בכיס, נגד בורו, נגד פולהאם, נגד לסטר... כל כך הרבה שמיטות מיותרות שבלעדיהן היינו נוגעים במקום השישי.
    והפעם האחרונה באירופה הייתה עונת 2000/2001, אחרי שזכינו עונה קודם בגביע הליגה.

4. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

סך הכל ניצחון משכנע לניוקאסל. בבית באמת ניוקאסל טובה, וכומו שליברפול נראית זה רק עניין של זמן עד שהיא תאבד נקודות (מצד שני גם כשניוקאסל משחקת בחוץ אי אפשר לדעת). בכלליות אני לא דואג, אני מניח שניוקאסל תסיים רביעית. להזכירכם במחזור האחרון של העונה נוסעת ניוקאסל לאנפילד, ולי ברור מה יהיה עם הלוזריות של ניוקאסל: אם ניוקאסל תוביל ב4 נקודות ומעלה, היא תנצח (יענו לא יהיה למשחק משמעות), אם ניוקאסל תגיע במצב של תיקו היא עולה, הפסד ליברפול עולה אז היא תפסיד, ואם היא תגיע במצב שהיא חייבת לנצח בשביל לעלות היא תחטוף על הראש.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אתם אומרים על הניצחון הגדול 3 - 0 של יונייטד? אני לא מדבר על אליפות, נו באמת, אלא על בלימה של הקריסה שהייתה בשבועות האחרונים וזאת לקראת גמר הגביע- הדבר היחיד שעוד נותר ליונייטד העונה.

6. NewcastleFan Member

הממממ,ברור לי שאם המשחק באנפילד יהיה על המקום הרביעי,אז מעכשיו אני אתאר את המשחק:
    דקה שניה,אואן עם שער מהיר,אפשהוא בדקה ה 30 רובר בבעיטה חופשית משווה.
    דקה 93 כדור חופשי לליברפול, ג'רארד מגביה, הופיה נוגח הכדור נכנס אחרי טעות איומה של טיטוס בראמבל(וודגייט יהיה פצוע) ושלום לך ליגת אלופות!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/3/04
  7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

טיימינג נורא לניצחון של יונייטד. שבוע לפני המשחק בהייבורי, שבועיים לפני המשחק בקרדיף נגדם. נקווה שזה לא אומר כלום, חוץ מהאפסיות של התרנגולות. אני מאד שמח לראות את דמיאן דאף חוזר לכושר עם שער שני בשני המשחקים האחרונים. הלוואי שיגיע לארסנל יום אחד, איזה שחקן נהדר.

עכשיו אני רוצה לשאול את משה ואם זכרוני אינו מטעה אותי גם קירק - ארסנל עם 29 משחקים מתחילת העונה ללא הפסד, ויש סיכויים טובים מאד שנסיים את העונה הזו ללא הפסד (אחרי 29 משחקים ללא הפסד שמתוכם משחקים באולד טראפורד, הגשר, הוואלי ואנפילד אפשר לומר שיש סיכויים טובים לעבור בשלום את 7 המשחקים הבאים). אני חלילה לא יוצא בשום הצהרה - אבל אחרי שלעגתם וצחקתם על ונגר שהצהיר כי ארסנל בעונה שעברה מסוגלים לסיים עונה ללא הפסד, מה יש לכם לומר עכשיו? יהירות או שהוא ידע מה הוא אומר? רק בגלל זה אני רוצה לסיים את העונה ללא הפסד. כדי שכל אלו שלעגו לונגר יאכלו את הכובע.

כרגע אין אף אחת מלבד שלושת הראשונות באנגליה שראויה באמת לשחק בליגת האלופות. ניוקאסל אפרורית, ליברפול פשוט גרועה וכל השאר לא יציבות. אם צריך לבחור את הקבוצה ה"פחות לא ראויה", הייתי בוחר בליברפול. קבוצה כמו צ'רלטון לא יכולה להצליח בצ'מפיונז, ניוקאסל פשוט תתפרק מול כל קבוצה בינונית שתבוא מולה (כפי שהוכיחה העונה מול פרטיזן) ולפחות לליברפול יש איכות יחסית בסגל ופוטנציאל מסוים להגיע לסיבוב השני. הבעיה היא שאם ליברפול תגיע למקום הרביעי, הצרפתי הליצן ישאר ויחסל כל סיכוי לכך שזה יקרה (טוב, על מי אני עובד, הוא ישאר גם אם לא יגיע למקום הרביעי).

אם כבר מדברים על הוייה - הליצן לפני כמה חודשים התבטא ש"תוכנית החומש שלו" עובדת מעבר לצפוי וציין שליברפול זכתה ב-7 גביעים (הוא סופר את מגן הצדקה והסופר קאפ האירופי, אין גבול לפאתטיות) מאז התמנה למאמן. במשחק שעבר הוא הרעיף שבחים על קבוצתו והכריז על החזרה לכושר של מייקל אואן. אחרי הניצחון על וולבס הוא בטח יצהיר שבשנה הבא ליברפול הולכת על כל התארים, החמור.

8. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

חחח כבר מתכננים את המשחק האחרון..... קודם הייתי רוצה לראות את ניוקאסל משיגה רצף נצחונות עם ההתקפה האפורה שלה ועם טיטוס ברמבל הגמלוני בהגנה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx .

שחקן עם רגל שמאל (כמו קלישי) לא יכול להיות מגן ימני חד וחלק. רק בארץ מנסים לעשות שטויות כאלה. דווקא לאורן מגלה שיפור אדיר במשחקים האחרונים לעומת ההופעות הזוועתיות של פעם שכבר הפכו לסנטדרט אצלו, ובסה"כ הוא מגן ימני ברמה סבירה ביותר. יכול להיות שבהמשך העונה כשכבר האליפות תובטח (בלי עין הרע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx ) ניתן יהיה לנסות את ראיין גארי או ג'סטין הויט המבטיחים במקום לאורן או להסיט את קולו טורה לאגף הימני ולשחק עם סנדרוס ,שצפוי לחזור בקרוב, כבלם. בינתיים אני די מרוצה מהציוות ההגנתי, וטורה בינתיים מוכיח את כל מבקריו מתגלה בכלם לא רע בכלל.

בקשר לנצחון של היונייטד: התוצאה יפה מאוד, אבל לפי מה שהבנתי היא כלל לא משקפת את הלכי הרוח במשחק. לאחר שער היתרון של גיגס (כמה קלאסה יש לשחקן הזה, לעשות רומבה מול השער ברגל ימין החלשה - הוא פשוט מלך!) המשחק היה די מאוזן וספרס לא היו רחוקים מהשויון, ורק השער של כריסטיאנו רונאלדו בדקה ה-90 (גם כן יופי של גול, בעיטה חזקה לקורה ופנימה לאחר ריצה יפה) למעשה חתם את המשחק. השער של בליון היה כבר לפרוטוקול בלבד.
    במנצ'סטר בהחלט יכולים להיות מעודדים משבירת רצף התוצאות הנוראי (בלי נצחון מאז סוף ינואר), אבל ברור לכולם שבקבוצה הזו טמון הרבה יותר פוטנציאל ממה שהיא מראה. העונה זה אליפות הם כבר כנראה לא ייקחו, אבל אם הם יתחילו לחזור לכושר אין סיבה שהם לא יעקפו את צ'לסי הכל-כך בינוניים בקרב על המקום השני.

9. Gooner Member

מה פתאום
    הקבוצה של הדאבל הייתה אולי מפסידה ללידס,לניוקאסל,ולצ'רלטון,בקושי עולה לשלב הבתים השני (בוא לא נדבר על רבע הגמר בכלל),מפסידה לפנתאייקוס מיורקה ושאלקה....

בלי יהירות עכשיו-ארסנל של היום נמצאת בחצי הגמר של גביע ההתאחדות,מקום ראשון עם הפרש של 9 נקודות,בלי הפסד ליגה אחד,וברבע גמר ליגת האלופות-לקבוצה של הדאבל-זה לא היה קורה.

10. ArsenalFan Member

אותה קבוצה גם פירקה את לברקוזן, רצה חצי עונה כשהיא כמעט לא ספגה שערים (בטח שלא שער כמו זה של איוואן קאמפו...), נראתה בלתי ניתנת להכנעה ואף אחד אפילו לא התקרב אלינו

ואם כבר הזכרת את הצ'מפיונס ליג, באותה שנה היה לנו הרבה יותר סיכוי לזכות בליגת האלופות מאשר השנה, לא עלינו לרבע הגמר באותה שנה בגלל מזל בלבד. היה לנו הפסד ביתי מטופש לדפורטיבו שבו היא הייתה בשיאה וגם שם מזל לא היה (הנרי החמיץ פנדל, למשל), ובעיקר חטפנו שער שוויון שכולו מזל של אולף קירסטן. הקבוצה הייתה אז הרבה יותר קטלנית, הפספוס הגדול היה באירופה.

מה שבטוח, מבחינת יכולת והפגנת כדורגל אטרקטיבי, הקבוצה של היום נופלת מזו של 2002ף ולכן אני ספקן מאוד מול כל המהללים והמשבחים למיניהם שחוזים כל מיני תסריטים בלתי אפשריים (זכייה בליגת האלופות, למשל).

על כל פנים, לא ראיתי אתמול את כל הדרבי של הדרום, רק את 20 הדקות הראשונות, אבל הבנתי שהמשחק כולו היה בינוני ומטה. ב-20 דקות שראיתי סאות'המפטון נראו בכלל עם הראש בים ולא בכדורגל, וזה עוד עלול לעלות להם ביוקר. יעקובו כבש את ה-1:0 של פומפיי, בלי ברקוביץ' כמובן. אגב, ראיתם את מת'יו לה טיסייה עומד מאחורי היציע של אוהדי סוטון? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

http://news.bbc.co.uk/media/images/39947000/Xxx/_39947753_crowd_emp300x245.Xxx
    אוהדי סאות'המפטון קופאים

http://news.bbc.co.uk/media/images/39947000/Xxx/_39947919_yakubu_emp300x300.Xxx
    יעקובו חוגג ניצחון חשוב בדרבי

היום- אחרי הניצחון של פורטסמות', לידס חייבת ניצחון בבית מול מנצ'סטר סיטי, ב-22:00. פריוויו בהמשך.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מעניין אותי לדעת אם למישהו מאוהדי ארסנל יש ספק שהאליפות העונה היא שלהם.

היריבה של ארסנל היא מנצ'סטר. צ'לסי לא מסוגלת לקחת אליפות נקודה. ומנצ'סטר במרחק 12 נקודות!!!! אין מצב בעולם שארסנל מאבדת נקודות בצורה כזאת שמנצ'סטר יעברו אותם גם אם שבוע הבא נראה סנסציה שמנצ'סטר מנצחת בהייבורי מה שלא יקרה לדעתי. שוב פעם אני אומר ואני יגיד את זה בכל מחזור עד סיום העונה, ארסנל לא תפסיד העונה בליגה.

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא בספק לירן.... עכשיו רק צריך לסיים בלי הפסדים וזו תהיה עונה מופלאה והיסטורית, בלי קשר לצ'מפיונס ליג וגביע אופ"א. אהה ואם גם אפשר לסדר שצ'לסי יסיימו במקום השני לפני היונייטד זה יהיה ממש נחמד (אחח ימי זלאגרסגי המופלאים).

לידס - מנצ'סטר סיטי:

לידס לא יכולה להרשות לעצמה להיכנס לדכאון בעקבות ההפסד המאכזב במחזור שעבר, 2-0 מול הקוטג'רס. המשחק הביתי היום מול מנצ'סטר סיטי הוא אחד המשחקים החשובים עבורם העונה, וכל תוצאה אחרת מנצחון תשאיר אותם עם רגל וחצי בדיוויז'ן 1, בעקבות הנצחון של פומפי והתיקו של לסטר אתמול ושלשום. הם ייאלצו לגייס את כל רוח הלחימה שנותרה בהם למשחק הגורלי היום מול קבוצה עדיפה על הנייר בדמותם של חניכיו של קיגאן.
    לידס לפחות יכולה להיות מעודדת מהעובדה שאין לה פצועים חדשים לקראת המשחק היום. איריק בקאה עדיין בספק וכנראה לא ישותף, אבל מייקל דיוברי יחזור לסגל הקבוצה לאחר ששיחק במדי קבוצת המילואים באמצע השבוע. השפן שאדי גריי עשוי לשלוף היום מהכובע הוא הצעיר המבטיח סיימון ג'ונסון, שמרשים באורח קבע במשחקי המילואים וכנראה יזכה לפתוח באחת מהכנפיים בקישור. על מקום בקישור המרכזי יאבקו סטיבן מק'פייל וסולומון אולמבה, שעשוי להחליף את האירי מק'פייל, שאיכזב במשחקים האחרונים.
    סיטי מנגד מגיעה למשחק הזה בפורמה מעולה ובמוראל גבוה, לאחר שהביסה את מנצ'סטר יונייטד 4-1 במחזור שעבר וצבעה את מנצ'סטר בתכלת. הנצחון הגדול הזה גם הרחיק מעט את סיטי ממאבקי התחתית, ונצחון נוסף היום באלנד רואד יכול להבטיח מעשית את ההישארות עבור הסיטיזנס. שון רייט-פיליפס, השם החם לאחרונה בסיטי אוף מנצ'סטר, יפתח כרגיל בכנף ימין, והשמועות מדברות על כך שמשחק טוב היום הווא יתחרה על מקום בסגל נבחרת אנגליה ליורו 2004. רובי פאולר חוזר היום לסגל לאחר פציעה, כדי לפוש את קבוצתו לשעבר. אדי גריי מקווה שפאולר לא יצטרף לשורה של שחקני לידס לשעבר שכובשים מולה העונה (הארי קיואל, רובי קין), ולא נותר גם לנו אלא לקוות לכך.

הימור מאוד אופטימי שלי: לידס, עם הגב לקיר, משיגה 1-0 קטן ויקר.

13. Julian Joachim Member

בסה"כ אנחנו מגיעים במצב די אופימלי למשחק הזה. הסיטיזנס עוד באופוריה ולא כ"כ זקוקים לנקודות, והם אף פעם לא הצטיינו בתור קבוצת חוץ. אנחנו בהרכב מלא כמעט לחלוטין, וההצבה של סיימון בקישור היא לא רק אמיצה אלא לדעתי תתבררר כהחלטה חכמה מאוד. מדובר בשחקן מאוד טכני, אבל מעבר לכך, מאוד מהיר ונע בלי סוף על המגרש. מחליף צדדים, חותך בין שחקנים וסוחף הגנות אחריו. אני מת עליו. נקווה לטוב...

14. Julian Joachim Member

בקרב ה"מק'ס", שלנו מוביל בינתיים... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx 1-0 ללידס משער של סטפן מקפייל בדקה ה-23...

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אין לי כלום נגד או בעד לידס ולא ממש אכפת לי מהם (מצטער פולדש) אבל בשביל המתח אני מקווה שלידס תנצח, שיהיה בתחתית קרב ענק על שלושה מקומות.

רק אני כותב ואנלקה משווה בדקה ה-44.