מחזור 3 בליגת העל: 1:3 להפועל ת"א בוסרמיל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏11/9/09.

1. henry1 Member

תעשה טובה, ואל תמציא דברים. אתה רוצה להגיד לי שהבאתם מעל 1500-2000 צופים למשחק בית? אני ראיתי משחקים של ליגה לאומית בשנה שעברה, ואם הבאתם 500 אוהדים אני מסיר בפניכם את הכובע. וגם היום הבאתם אולי 40 אוהדים.

לגבי המשחק, אז רעננה הייתה מסוכנת יותר, למרות שליטה של נתניה. גם לנתניה היו הזדמנויות, כאשר שלו מנשה החמיץ ברשלנות מול השוער (להגנתו, ניתן לומר שהוא היה בזווית די קשה), אוקצ'ה כרגיל החמיץ באחד על אחד (גם הגול של בפוקס) ועוד איזה שלוש בעיטות שעברו ממש בסמוך לקורות (מתי אלמוג יבעט כבר למסגרת??)

יותר מידי שחקנים שאמורים להיות מובילים, נמצאים בכושר גרוע. סבן (מגן נבחרת עאלק) פשוט גרוע. אף פעם לא החזקתי ממנו, אבל להיות כזה גרוע זה גם אני לא ציפיתי. שלו מנשה, שאמור להיות מנהיג הקישור ההתפקי וכזה שיסחוב אחריו את הקבוצה נראה כבורח מאחריות והוא יותר מידי פרווה במשחק. רביד גזל מאכזב מאוד - לא מדוייק, כבד ולא משפיע. אוקוצ'ה הוא פשוט בדיחה, וממנו דווקא אין מה לצפות.

מי שמראה ניצוצות של שחקן כדורגל הוא חן עזרא, שאמנם לפעמים הולך יותר מידי עם הכדור, אבל הוא מאוד פעלתן, ובניגוד לימפולסקי שגם הוא פעלתן, הפעולות שלו אפקטיביות במשחק. הוא צריך לידו חלוץ אמיתי שינצל את הכדורים הטובים שהוא מחלק.

נערך לאחרונה ב: ‏13/9/09
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי שבית"ר עלתה ליתרון שני שערים עברתי לראות משהו אחר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    בסה"כ בית"ר ניצחה לדעתי בצדק כי למרות שאני ראיתי הרבה חורים בהגנת 'קבוצת הזרחן' אני חושב שלמכבי פ"ת יש קבוצה די בינונית. היא כמו תמיד נודניקית, אבל בסה"כ אם ראיתם את השער הראשון של בית"ר אז לאבי לוזון יש יותר סיבות לדאוג...בחיי, יו"ר ההתאחדות והאיש נראה ביציע יותר עסוק ב'קבוצתו' מאשר להיות בן אדם אובייקטיבי. ככה לא מתנהג יו"ר ההתאחדות!!!

אני שמח שאדם ראה שלבנאדו יש בעיה אדירה. גרשון לידו בסדר גמור, אבל נבהלתי ממשחקו של בנאדו. את הצהוב השני לא ראיתי, אבל תגידו תודה שהוא לא הורחק בצהוב שני כבר במחצית הראשונה. אני עדיין לא חוזר ממה שאמרתי על סיכויי בית"ר באליפות המדינה, אבל ללא ספק היא תהיה שם בצמרת הגבוהה.

בשנה שמכבי חיפה והפועל ת"א עסוקות חצי ליגה בכדורגל אירופאי אני משוכנע שבית"ר, מכבי ת"א ולך תדע אולי גם בני יהודה מסוגלות לסיים את העונה מעל ל'אירופאיות'. מכבי חיפה 'תתחיל במשחק הבא את הליגה' ואז נראה מה כוחה האמיתי.

דבר אחרון, מחזור 3 ועדיין אין תכנית סיכום לליגה שלנו. מישהו מוכן להסביר לי איפה אתם חיים? אפילו שערי המחזור אני לא יכול לראות בצורה נורמלית באינטנט אז מה יהיה?

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי, גם אם אירופה לא הייתה על הראש של מכ' חיפה והפ' ת"א אז היינו רואים מאבק משולש, מרובע או מחומש.
    לא צריך לעשות מהפועל ת"א ומכבי חיפה יותר ממה שהם באמת, בסך-הכל 4 הגדולות בערך באותה הרמה פחות או יותר.
    אבי לוזון הוא סתם צ'חצ'ח מהיציע, העובדה שהוא עוד לא התפטר רק מוכיחה כמה הוא מושחט אחרי שהצהיר שאם לא נעלה הוא וקשטן הולכים הביתה.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/22.Xxx הפועל באר שבע - הפועל תל אביב http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/5.Xxx

ראשון, 20:20
    שופט: אלון יפת

הפעם האחרונה שבאר שבע אירחה קבוצה גדולה בווסרמיל הייתה לפני כשנתיים, אז הגיעה הפועל ת"א לבאר שבע על מנת להתמודד איתה במסגרת גביע המדינה, הפועל ת"א ניצחה אז 1-0 קטן במשחק שהייתה בו אווירה מדהימה ויציעים מלאים, דבר שנזכה לראות גם הפעם במסגרת ליגת העל. באר שבע לא נראיתה כל כך מחוברת עד כה, הפועל ת"א גם היא לא הצליחה להרשים ב-2 משחקי הליגה שהיו לה עד כה, 2 הקבוצות ירצו מאוד לנצח, יהיה מרתק.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/087/690.Xxx
    גיא עזורי, נראה איך הפגרה השפיעה על החיבור בהגנה

נתחיל בנימה אישית, מבחינתי כדורגל זה אוהדים, רק אחר כך השחקנים שרצים על הדשא. אם נשים רגע בצד את 2 המחזורים הראשונים ואת הנקודות שנצברו בהם, מבחינתי ליגת העל מתחילה היום, 4 שנים (פרט לאותו משחק גביע) ווסרמיל לא ראה קבוצה שמגיעה לפה ומביאה איתה יותר מ- 100 אוהדים, זו התחושה הכי קשה, הרבה יותר מעצם היותנו בליגה השנייה, לראות כל שבת את ווסרמיל מלא רק באוהדים שלנו, ואת יציע האורחים ריק לחלוטין זה אחד הדבר הכי מתסכל שאני לוקח איתי מהליגה השנייה. אז מחר סוף סוף יהיה לזה סוף רשמית, נגד רעננה אין מה לדבר כמובן, גם נגד הפועל ר"ג בוינטר זה היה משחק של צד אוהדים אחד, אז סוף סוף תהיה אווירה שלמה, אווירה של "מלחמה" גם ביציעים, כמו שצריך בכדורגל.
    עכשיו כדורגל, הפועל ב"ש פתחה בצורה סבירה את העונה, 4 נקודות מתוך 6 זה בהחלט לא רע, אבל על הדשא זה לא בהכרח נראה טוב. המחצית הראשונה נגד רעננה הייתה טובה מאוד, המחצית השנייה הייתה קטסטרופלית, במחזור השני ראינו משחק מאוד נרפה מהחניכים של גיא עזורי, משחק שבו השחקנים נזכרו לשחק רק כאשר נכנסו לפיגור, ההגנה הייתה מאוד חדירה ורכה פרט לבלם הצ'כי המצויין פאבל פרגל, ואם זה ימשיך כך די ברור שהמשחק מחר הולך להיות חד צדדי, כי הפועל ת"א זו לא הפועל ר"ג. גיא עזורי ראה את הדברים, בתקווה שבשבוע פגרה שחקני באר שבע הצליחו לעבוד על הליקויים ולחזור למגרשים טובים ומחוברים יותר, במיוחד בהגנה שנראית רע מאוד.
    מבחינת ההרכב, הבלם הברזילאי דנילו מוריירה חוזר אחרי שנפצע במשחק הראשון של גביע הטוטו, הוא יחזור ישירות להרכב על חשבונו של נדב קידר, פרט לכך לא צפויים להיות שינויים כאשר עזורי ימשיך עם 4-5-1 שכולל את ליאור אסולין בחוד.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/083/454.Xxx
    גוטמן ואבוקסיס, יחפשו ניצחון ליגה רשון

הפועל ת"א אולי עם הראש כבר במשחק נגד סלטיק שייערך ביום חמישי, אבל זה משהו שאלי גוטמן צריך וחייב למנוע במהירות. הפועל ת"א רק עם 2 נקודות אחרי 2 מחזורים וגוטמן לא יכול להרשות לעצמו עוד משחק נרפה ולהגיע למחזור הרביעי בלי ניצחון ליגה. הפועל ת"א אחרי תיקו בטדי ותיקו בבית נגד מכבי פ"ת, יודעת שווסרמיל זה לא בהכרח מבצר כמו שהיה בימים עברו, בשנים האחרונות ווסרמיל הפך לנקודת התורפה דווקא של הבאר שבעים ולהוציא משם ניצחון, בטח עם היתרון האיכותי שיש להפועל ת"א, זה לא בשמיים. הפועל ת"א נראיתה טוב מאוד במשחקים הראשונים באירופה, זה היה נראה שהכל יתחבר במהירות ולא יהיה מי שיעצור את הפועל ת"א העונה בליגה, אבל בליגה משהו יתפקשש, ראינו חולשה מאוד בולטת בטדי, וחוסר מחץ נגד מכבי פ"ת. זה אולי השפעה של השהות המקבילה בליגה האירופית, אבל זה משהו שגוטמן חייב לשנות, יש להפועל ת"א אולי את הסגל הטוב בארץ, סגל שיכול להתמודד ב-2 החזיתות, ואולי מחר יהיה הסיפתח בליגה. גוטמן ראה איך נראית ההגנה הבאר שבעית, נראה שיום טוב של וורמוט, שכטר ויבואה צריך להספיק לכיבוש שערים, עם יום יציב בהגנה הניצחון הוא בהישג יד.
    מבחינת ההרכב, בתחילה היה נראה שהזר החדש נמניה ווצ'יצ'ביץ' יעלה בהרכב על חשבונו של מיכאל זנדברג, אבל מהאימון המסכם עולה שזנדברג יהיה כנראה האיש שיפתח, אניימה מושעה ואת מקומו יתפוס ניל אברבאנל

הרכבים משוערים:
    הפועל באר שבע: טברטקו קאלה, אביתר אילוז, דנילו מוריירה, פאבל פרגל, שמעון הרוש, אייל שן, יוסי אופיר, דוד רביבו, מאור מליקסון, ארז מסיקה וליאור אסולין.
    הפועל תל אביב: ניל אברבנל, עומרי קנדה, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, ביברס נאתכו, אביחי ידין, מיכאל זנדברג (נמניה ווצ'יצ'ביץ'), גילי ורמוט, סמואל יבואה ואיתי שכטר.

5. מיכל3 Member

כמה אוהדים היו אתמול בקרית אליעזר?
    ראיתי שרשום בוואן 5000, אבל באצטדיון זה היה נראה יותר..קרוב ל-7000, למרות שהכמות כמובן לא מספקת וגם התאכזבתי מהאווירה במהלך רוב המשחק.

לגבי המשחק עצמו, כרגיל יכולת פושרת מאוד בליגה. ידעתי שזה לא יהיה קל, כנראה שמבלי לספוג שער, לא נוכל להבקיע.. אני מקווה שמול הפועל שבוע הבא זה לא יקרה, אין לדעת מה יהיה במצב של פיגור נגדם. לא מובן לי למה אלישע לוי מתעקש על טשיירה, בלם עם הרבה חסרונות, שי מימון יותר טוב ממנו לדעתי והוא צריך לפתוח לצד דקל ביום שלישי ובכלל.

נ.ב
    תודה לשלומי שממשיך לגרום לי ולעוד רבים לאכול את הכובע. מודה שממזמן סימנתי עליו איקס, אחרי עונות מאכזבות אצלנו עד הנוכחית. כנראה שהעבודה הקשה בקיץ עשתה את שלה והמוטיבציה להוכיח שזה לא משהו זמני, הלוואי והוא ימשיך ביכולת הזאת.

6. אפי 19 Member

מה הבעיה עם טישיירה? הוא לא רע בכלל.
    הבעיה היא קינן שפתח את העונה רע מאוד.
    השחקן הכי חלש בקבוצה מתחילת העונה.

7. Raulito Madridista

בית"ר ירושלים התחילה אתמול את העונה שלה, בידיוק כמו שביקש יצחק שום מהשחקנים. לדעתי ליצחק שום יש חלק גדול בניצחון. הוא לא חשש להוציא את יצחקי החלש ולתת את הקרדיט לטוטו תמוז. החלוץ החזיר לו בענק עם צמד, ומעניין אם תיהיה לזה המשכיות. בכל מקרה, בית"ר שיחקה לא רע בכלל אתמול. היא הניעה כדור כמו שצריך, יצרה הזדמנויות, וזה גם בלי יכולת יוצאת דופן של הקפטן. בית"ר ניצחה במגרש לא פשוט ועשתה זאת בלי יותר מידי מאמץ, ואין ספק שזה יתן ביטחון לשחקנים. אבי ריקן לוקח בשתי ידיים כל צ'אנס שהוא מקבל. אבל בכל-זאת, העניין שבית"ר כמעט סיימה שלושה משחקים רצופים בלא ספיגה - בלוף, לפחות לפי דעתי. אריק בנאדו מקבל המון סלחנות מהשופטים, רק אתמול העיזו להרחיק אותו, אבל האמת שבנאדו מתחילת העונה אולי ניקה פעמיים-שלוש את השטח בצורה אלגנטית, חוץמהפעמים האלו הוא משתמש כל הזמן בעבירות, אחרי שהוא לא מצליח להתמודד עם השחקנים, שעוברים אותו כמו מים. גם קוזוקין הוא עדיין לא מספיק טוב, עד שלא ייתן רצף של כמה משחקים טובים. מכבי פ"ת יכולה לחשוב עד מחר מה היה קורה אם היא הייתה מבקיעה את השער הראשון. לדעתי דווקא הם צריכים לחשוב לאן הם מכוונים השנה.

כמה דברים גם על הניצחון של מכבי חיפה - שוב פיגור נגד קבוצה מתלהבת ולמרות זאת לחיפה היו תשובות. תענוג להגיע ככה למשחק נגד באיירן. שנית, דוידוביץ קיבל עוד גול באשמתו, האם אף אחד מאוהדי חיפה לא מודאג?; השער של דבאלאשווילי היה מאופסייד וזה מעצבן מאוד, למרות שבכל-מקרה אני מאמין שחיפה הייתה מנצחת. השער של ארבייטמן לעומת זאת היה תענוג לצפייה, איזו בעיטה נהדרת ליד החיבורים. ארבייטמן לא מפסיק להבקיע. דבר אחרון - זה יפה שחיפה השיגה את כל הנקודות מול העולות החדשות בינתיים, לא כל קבוצה הייתה מצליחה לעשות זאת(אחת מהן למשל היא הפועל ת"א, שאני בספק אם ננצח היום את באר-שבע בכלל, אבל על זה ארחיב מאוחר יותר), אבל המבחן האמיתי מתחיל משבוע הבא, כשהעומס גם יתחיל להיות גדול יותר.

משה אוחיון סוף סוף לקח על עצמו את המשחק של אשדוד והוא זה שניצח את הפועל עכו. ללא הרשלנות בשיתופו של ישראל ראש, אשדוד הייתה היום עוד יותר מרוצה ממיקומה בטבלה.
    כל שלישיית ההתקפה של הפועל חיפה כבשה במשחק החוץ נגד אחי-נצרת וזה סימן טוב. בלו רק ערך בכורה וכבר החזיר בשער. המארחת מנגד נראית כמועמדת לירידה. היא הפסידה בבית לשתי קבוצות לא חזקות במיוחד. בינתיים אין לה מה למכור.
    תיקו בבית עם העולה החדשה זה עלוב מבחינת נתניה, משהו שם תקוע. האם העובדה שאוקוצ'ה סוף סוף מצא את הרשת, מנמחת? אם נתניה לא לוקחת את כל הקופה במשחק כזה, אז מתי היא כן תעשה זאת? דבר נוסף - עושה רושם שרעננה נכנסה למשחק רק אחרי השער שספגה, ומייד הפעילה בלחץ - ומייד נתניה קרסה.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה חצי צודק,הבעיה שאתה מקצין כל דבר.
    קודם כל טשיירה מאוד בינוני,הבעיה בו שהוא גם עושה לא מעט טעויות בהגנה וגם שהוא מנסה להיות כוח התקפי מאיזשהי סיבה מוזרה ואז מוציא מסירות והגבהות הזויות לכיוון למעלה,זה בדרך כלל הולך ליציעים או לאחד המגינים היריבים.
    דקל באמת יחסית לעונות שעברו פתח מאוד חלש,הוא בטח לא השחקן הכי חלש בקבוצה(רפאלוב...) ובטח לא נורא כמו שעשית ממנו כי היו לו לא מעט משחקים טובים,אבל הוא בהחלט לא משהו כרגע,אני מקווה שלאט לאט הוא ייכנס לכושר.

9. אפי 19 Member

לא חושב שאני מקצין.
    דקל היה חלש בכל המשחקים מתחילת העונה.
    גם באירופה וגם בליגה.
    טישיירה מאוד בינוני? לא יודע.
    אני דווקא מרוצה מימנו עד עכשיו.
    הוא בלם מוכשר.

מבחינתי מימון וטישיירה צריכים לפתוח בהרכב במשחקים הקרובים.
    קינן צריך ללמוד להיות יותר אחראי.

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי במשחק של סכנין אתמול וכמות הצופים הדלה הייתה די צפויה...מעוד שבועיים אין תירוצים וחייבים חייבים לפחות להביא 4-5 אלף כל משחק.

בעניין המקצועי מאוד התרשמתי מהקישור של הקבוצה...ראובן עובד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx רק לא לנחס ושימשיך ככה, היה רמה אחת מעל כולם אתמול, ניד,בכל מקום,עשה צחוק משחקני היריבה,לא איבד כדורים...פשוט היה מצוין! סספדס גם היה מאוד טוב אתמול וכשביטון נכנס ראו הרבה משולשים והשלישיה הזאת של ביטון-סספדס-עובד יכולה לעשות הרבה צרות ליריבות השנה...שוב אין חלוץ, אל תתנו לצמד לעבוד עליכם,עראפת שחקן בינוני מינוס לא מבין מה הוא עושה פה ומה מצאו בו...מקווה שאני יאכל את הכובע ושימשיך לכבוש...נראה מה קאדו שווה עם הזמן.

כרגיל ההנגה טובה צמד הבלמים פטי-חן כרגיל מצוין....

אולי קצת נסחפתי ועשיתי מסכנין אימפריה...זה פשוט פ"ת כל כך גרועה...אני באמת אופתע אם הם לא יאבקו בתחתית השנה, יש להם מזל שיש את נצרת(שמעתי ברדיו בערבית שהיו יותר טובים מהפועל חיפה רק שהשוער גמר אותם) רעננה ועכו שהם יותר חלשים

11. Raulito Madridista

כבר היום אנחנו יכולים למצוא עצמינו במרחק גדול ממכבי חיפה ואני מאוד חושש מהמשחק נגד הפועל באר-שבע. הפועל לא יודעת מה לעשות במשחקי חוץ קשים כאלו, הכדורגל מתחילת העונה לא מרשים, ואני בספק אם השחקנים יגיעו עם מספיק מוטיבצייה, בטח כשיש להם את סלטיק על הראש ביום חמישי. חלק מהבעיות של הפועל זה העובדה שלפעמים הקהל רעב יותר מהשחקנים עצמם. דבר שני זו ההסתפקות במועט. הם כבר יודעים שאם הם לא יינצחו, יהיה להם כיביכול את התירוץ של אירופה.
    הפועל כבר ניצחה את באר-שבע בווסרמיל כשלמארחת הייתה קבוצה חזקה יותר, והגיע הזמן שנשיג ניצחון ראשון. אני סקרן מאוד לראות את נמניה ווצ'יצ'ביץ', שמעתי שהוא פשוט תותח, שחקן שמרווח את המשחק, אבל כנראה שהוא ישחק רק במחצית השנייה. אני מקווה שהוא לא יצטרך להיות המושיע, ושהשחקנים יעשו את העבודה לפניכן. יבואה ושכטר חייבים להשתפר והקישור האחורי חייב לדחוף קדימה. דבר נוסף שמדאיג אותי זו ההגנה שלנו. רביבו ואסולין יכולים לעשות מתפרצת קטלנית ולהכריע את המשחק. אסולין תמיד רעב נגדינו מן הסתם, וההגנה עד עכשיו לא נתנה משחק טוב כבר הרבה זמן. הפועל מחזיקה בכדור חלק ניכר מהזמן, ולמרות זאת היריבות מגיעות להרבה מצבי הבקעה. צריך גם לזכור שאניימה לא משחק ואני מקווה שאברבאנל לא יעמוד בפני הרבה מבחנים. אי-אפשר לעשות הפרדה בין המצב בליגה לבין אירופה, ואם גם היום לא ננצח, אין ספק שאני אגיע למשחק נגד סלטיק עם פחות התלהבות. מספיק כבר עם הלוזריות, הגיע הזמן לנצח משחקים בשיניים.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל ת"א יכולה בקלות להפוך את המשחק הערב לקל ולדעתי זה מה שהיא תעשה, גוטמן לא מאמן טיפש והוא יודע שמה שיש לב"ש בעיקר להציע זה התלהבות כי ביכולות על המגרש נטו היא נחותה מהפ' ת"א.
    שער להפועל ת"א יכניס את השחקנים של ב"ש ללחץ אטומי, הקהל לא יוסיף וכל טעות של שחקן ב"ש תוביל לקריאות מצד הקהל.
    אני צופה במשחק הזה ניצחון להפועל ת"א עם סיכוי להפרש יפה(2/3).

13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

להפועל ת"א יש את האפשרות להפוך את המשחק לקל, אך היא כצפוי לא תעשה את זה ותבעט בדלי.
    אני צופה משחק שקול מאוד, מומנטום של מספר דקות לכל קבוצה, מאמין שבסופו שתי הקבוצות יתחלקו בנקודות.
    מבחינתה של הפועל ת"א היא חייבת לנצח את המשחק הזה, אם תאבד נקודות אז הצמרת הגבוהה תברח לה וזה משהו שגוטמן לבטח לא ירצה שיקרה.

14. קובי ברייאנט Member

כל הכבוד לקבוצתי שהציגה משחק טוב וסוף סוף ניצחה וגם הבקיעה שלושה שערים,מכאן מקווה שהיא תצא לדרך חדשה.חיפה כל הכבוד לה ביינתיים לא במשחקים גדולים אבל מצליחה לנצח מגיעה לה כל הכבוד.היום להפועל תל אביבי מצפה משחק קשה ומאמין שיגמר תקו והאוהדים יקראו לגוטמן להתפטר!

15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

עוד רבע שעה יוצא לוסרמיל (ראיתם מה זה? שעתיים לפני משחק אחח אחח וסרמיל).

אין לי תחושה טובה, אבל יודע שאם נשלוט בקישור-אנחנו יכולים לעשות קסמים במגרש. החוד של הפועל לא משהו בכלל עד כה ונקווה שיבואה ושכטר לא יתעוררו דווקא היום. עוד נקודה אחת מטרידה מהצד שלנו היא דנילו מוריירה. הבלם הרשים מאוד באימונים, שיחק משחק או שניים רשמיים ואז נפצע. כיום הוא בפעם הראשונה ישתף פעולה עם פאבל פרגל המעולה. איך הוא ישתלב עם פרגל? איך יחזור מהפציעה? כל זאת ועוד בוסרמיל הערב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx