מחזור 30 בליגת העל: המלאבסים עולים לטדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י David De Gea, ‏4/5/07.

1. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

נו.. ניצחון 3-0 סולידי על הרצליה (אם הבטטה ביטון כובש זה כבר משהו מיוחד), ממשיכים להתרחק מהאדומים העלובים האלו שמצליחים כבר שבוע שני לשבור את שיא העליבות.

מה זה הפועל?

2. Dimitar Berbatov Member

מי אמר שהליגה גמורה? מחזור נהדר היה לנו שפתח לחלוטין את מאבק הירידה וגם המאבק על הכרטיס לאירופה שעליו נאבקות 4 קבוצות.

הפועל המשיכה היום נגד הכח את היכולת החלשה בליגה. למרות הנצחון על סכנין בגביע הפועל ממשיכה להפגין יכולת חלשה. זה היה ברור שהנצחון על סכנין הוא משהו חד פעמי, הפועל היא קבוצת גביע טיפוסית. תמיד היא מגיעה לגביע ומקבלת כוחות חדשים, ואני מתערב איתכם שהיא תעבור את אשדוד למרות הכל בדרך לגמר. להפועל ביכולת הנוכחית לא מגיע גם אינטרטוטו. כמו שהפועל נראת במשחקים האחרונים מהליגה היא לא תגיע לאירופה ודרך הגביע לדעתי היא דווקא תצליח.
    שאפו גדול להכח על הנצחון הזה. היא ממשיכה את היכולת הנהדרת מהמשחק נגדנו והפעם היא גם מצליחה לנצח. מאוד שמחתי על הנצחון של הכח כי מגיע לקבוצה הזאת אחרי התיקו המאכזב נגד בית"ר והכי מגיע לאורי שבתקציב זעום עושה שם ניסים. להכח יש קבוצה מאוד מוכשרת עם שחקנים כמו יוסי רוזן, דן רומן, קימוטו, תקווה, אבל גם למרות הנצחון הזה אני מאמין שהם ירדו ליגה, הם התעוררו מאוחר מידי.

בושה וחרפה איך שחיפה נראתה היום. חיפה לא הצליחה להתאושש מההפסד במכתש וההדחה מהגביע והמשיכה את היכולת החלשה גם היום והפעם אין לה את התירוץ של הדשא. חשבתי דווקא שחיפה תתאושש אחרי ההדחה מהגביע כי צריך לזכור שבליגה היא נצחה 6-1 לפני שבוע את הפועל פ"ת. אבל חיפה נראתה איום ונורא, קולאוטי דווקא אחרי שהיה מצוין נגד הפועל פ"ת היה גרועה ביותר, עבאס סואן היה רע מאוד וחיפה משלמת העונה על זה שלא הביאה מחליף לעידן טל וכמובן יניב קטן שהשנה מתחת לכל ביקורת. חיפה חייבת לעשות בדק בית רציני וקודם כל להעיף את כל הזרים מלבד בוקולי. אנדרסון, דירסאו, מסודי ואולארה לא מתאימים לקבוצה כמו חיפה. היא חייבת להביא בלם ברמה לצד דקל קינן וכמובן קשר אחורי או אפילו 2 כי דירסאו ואנדרסון קטסטרופה וגם סואן לא משהו.
    חיפה מתרחקת מאוד מגביע אופ"א וכמו שזה נראה כרגע היא תתקשה מאוד להגיע לאירופה, אולי אינטרטוטו. ומגיע כל הכבוד למכבי פ"ת שידעה שנצחון יחזיר אותה למאבק על אירופה והיא עשתה את זה כמו גדולה (כמובן בעזרתו האדיבה של דוידוביץ').

ועוד קבוצה שהתקרבה מאוד לאירופה היא נתניה. נצחון גדול של נתניה שהתפוצצה על בני יהודה החלשה שכבר גמרה את העונה. הרבה זמן לא ראיתי את נתניה כובשת כל-כך הרבה שערים. ואחד הגורמים לכך הוא אופיר חיים שנתן משחק נהדר עם שער ובישול גדול. גם איתי שכטר כבש שער יפה עם בעיטה יפה תוך כדי לחץ לפינה. אני מאוד מקווה שנתניה תהיה באירופה בסיום העונה ואני יהיה מאוד שמח. נתניה היא קבוצה שאני אוהב לראות יש לה שחקנים מוכשרים וטובים מאוד והיא ראויה יותר מהפועל ת"א ומכבי חיפה.
    מבני יהודה ציפיתי ליותר. נכון שהיא גמרה את העונה אבל לפחות שתגלה יכולת סבירה ולא תתפרק ככה. אניימה נראה כאילו הוא כבר חושב על העונה הבאה, ההגנה שלה לא קיימת וכשאסולין לא פוגע בני יהודה לא פוגעת.

ודווקא המשחק שהבטיח הכי הרבה נגמר כבר אחרי חצי שעה. מכבי הראתה יכולת משכנעת ואם לא ביטון העגלה היא גם היתה כובשת חמישיה לרשת של הרצליה. מכבי בנצחון הזה מתקרבת צעד ענק לעבר הבטחת המקום ה-2 שמגיע לה.
    מבחינת הרצליה הפסד חשוב מאוד. ההפסד לא כל-כך חשוב בגלל הפער מהקו האדום אלא בגלל מומנטום, אם הכח שנמצאת במומנטום מצוין תמשיך אותו והרצליה תכנס עכשיו לתקופה רעה פתאום הכל יכול להתהפך. היום הרצליה היתה חלשה. במחצית הראשונה מכבי הגיעה לאינספור מצבים מול מרכז הגנה חלש מאוד של חיים מלכה ויא-יא פטי וחגגה עליה. המחצית השנייה היתה לפרוטוקול בלבד ומכבי חגגה אחרי האדום של פטי.
    הרצליה חייבת להרים את הראש כי לקבוצה כזאת מגיע להשאר בליגה!

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה עשתה לי את השבת עם הנצחון המוחץ על בני יהודה. אחרי מספר מחזורים שפספסנו את ההזדמנות לתפוס את המקום השלישי, עשינו את זה השבוע ואני מקווה מאוד שנשכיל לשמור על הכרטיס היקר לאירופה. אני לא מרגיש שהמקום הזה מגיע לנו, אבל אם הוא כבר שלנו, אז אני לא רוצה שנאבד אותו.

חבל לכתוב פסקה נפרדת גם על מכבי חיפה וגם על הפועל תל אביב. לא בגלל היכולת הרעה, אלא בגלל היעדר היכולת, או אפילו היעדר ההופעה למשחק. שתיהן פשוט נראו רע מאוד ולפי היכולת הזאת, אין לאף אחת מהן מה לחשוב על אירופה.

מכבי הרצליה איכזבה אותי לגמרי. מילא להפסיד, אבל יש דרך. במקום שזה יהיה המחזור שמבטיח לה סופית את ההישארות בליגת העל, היא סתם מקשה על עצמה. פתאום, זה נראה כאילו הקבוצה במשבר ופתאום זה נראה כאילו הדברים מתחילים להתחבר עבור הכח עמידר רמת גן ופתאום הכל יכול שוב להתהפך. אני לא רוצה סתם להגיד שהקבוצה נכנסה לאופוריה, כי אני לא נמצא בסוד העניינים לגבי מה שהולך בקבוצה ואני יודע מנסיון כמה זה מרגיז שאנשים מהצד קוטלים את הקבוצה שלך אחרי הפסד שהסיבה העיקרית, לטענתם, היא שהקבוצה באה באופוריה. אבל, כנראה שבמכבי הרצליה יצטרכו להזכיר לעצמם שעם כל הכבוד ליכולת הטובה, מה שקבוע בסופו של דבר זה הניקוד בטבלה.

4. King Kenny Member

לפי היכולות של הקבוצות שלנו פה בארץ, אין לאף קבוצה מה לחשוב על אירופה.

5. BeitaReaLiverpool Member

בעיקר בגלל שממקום שני ועד מקום שביעי הרמה די שווה. (לדעתי)
    ----
    הפועל וחיפה פשוט פתטיות, מותר להפסיד וגם לקבוצות תחתית, אבל זה קורה להם כל כך הרבה העונה שזה פשוט מעורר רחמים.
    נתניה לעומת זאת נראתה די טוב, אבל אפשר להגיד שזה לא ממש חוכמה נגד בני יהודה הגמורה.
    ---
    הקהל בארץ זה בעיקר סטיגמות, למשל שאוהדי בית"ר אלימים- בולשיט ביותר, העונה ראינו כמה שזה לא נכון.
    אוהדי בית"ר לא שרים בשום מקרה על נאצים כמו בתל אביב, פשוט מבחיל.

6. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

http://www.liga.co.il/leaguespic/1151084427beutar.Xxx בית"ר ירושלים - הפועל פ"ת http://www.liga.co.il/leaguespic/1042574317hpt.Xxx

יום ותאריך: ראשון, 6/5/07.
    שעת משחק: 20:50.
    שופט: יעקב בן-חמו.
    איצטדיון: טדי, ירושלים.

בירושלים ערוכים ומוכנים למשחק הערב מול הפועל פ"ת באצטדיון טדי. בעקבות הניצחון של מכבי תל אביב על מכבי הרצליה אתמול, ביטלו בבית"ר את חגיגות האליפות שהיו אמורות להתקיים הערב בטדי.

המאמן יוסי מזרחי הכין את שחקניו כרגיל לעוד משחק ליגה והשתדל מאוד לא להיות שותף לחגיגות. המאמן ערך לשחקנים תדריך טקטי באימון הקבוצה והראה להם המשחק מול הכוח עמידר רמת גן. מזרחי יוותר על הברזילאי רושל 'טוטו' בהרכב, ובמקומו יציב את עמית בן שושן לצידו של ברק יצחקי. בחוליית ההגנה ימשיכו אריק בנאדו ושמעון גרשון לשתף פעולה לצידם של דוד אמסלם ויואב זיו. בקישור מזרחי יריץ את הרביעייה הקבועה שלו, כשדרק בואטנג וגל אלברמן ישחקו בקישור האחורי ומיכאל זנדברג ומילובן מירוסביץ' באגפים.

במהלך האימון המסכם של הקבוצה ביקש המאמן מאלברמן ובואטנג לתאם ביניהם מי תומך בכל פעם בחלק הקדמי של הקבוצה ושלא יגיעו למצב ששניהם נשארים מאחור. כאמור, ישלימו את ה-11 יצחקי ובן שושן, שמהם דרש מזרחי באימונים לעשות תנועה ללא הפסקה וכל הזמן לחפש את הכדור.

http://images.one.co.il/images/d/gg745607.Xxx
    כבר חושבים על החגיגות? אמסלם וקורנפיין.

הרכב משוער: איציק קורנפיין, דוד אמסלם, שמעון גרשון, אריק בנאדו, יואב זיו, מילובן מירוסביץ', דרק בואטנג, גל אלברמן, מיכאל זנדברג, ברק יצחקי ועמית בן שושן.

הפועל פ"ת כבר איבדה מזמן את טעם הכדורגל לאחר שירדה כבר לפני מספר שבועות לליגת המשנה. בשבוע שעבר ניצלה מכבי חיפה את המומנטום השלילי שבו היריבה ממלאבס היתה, ופירקה אותה עם שישה שערים ברשת של ברק ויסוקר, בסיום: 1:6 לירוקים של רוני לוי.

אז אולי הפועל פתח-תקוה לא תסיים את העונה הזאת עם הישג, אבל דווקא השוער רפי כהן עשוי לסיים את תואר אישי: בעל ההופעות הרבות ביותר בליגת-העל בישראל, זאת לאחר שלחמן מתכוון להעניק לו את המקום בין הקורות במשחקים הקרובים כדי שיוכל לרשום שיא ישראלי חדש בעולם הכדורגל.

לחמן, ששמר על שתיקה לאורך השבוע, ינסה להרכיב 11 כשמן הסגל ייעדרו מאור בוזגלו, השוהה עם נבחרת הנוער וכן אלנתן סלמי הפצוע. הקפטן זאביק חיימוביץ' ושגיב כהן, שהיו מוצהבים ונעדרו מן ההתמודדות מול חיפה, ישובו להרכב כמו גם הרצל לוי ועמרי קנדה שסבלו מפציעה.

http://images.one.co.il/images/d/gg108910.Xxx
    חוזר מהרחקה היישר למרכז ההגנה, זאב חיימוביץ'.

הרכב משוער: רפי כהן, עמרי קנדה, זאביק חיימוביץ', יפתח הררי, מעוז סמיה, מהראן אבו-ריא, אברימה סילה, צ'ק גדיאגה, שמעון אבוחצירה, יניב לוזון וסעיד מקאסי.

7. Number 8 Member

מכבי ת"א נתנה אתמול משחק טוב אבל לא יותר מזה. למרות הניצחון המשכנע, שוב ראינו את החלק הכי חלש של מכבי העונה והוא החלק ההתקפי, חסר למכבי חוד יעיל. הייתה לנו אפשרות להוכיח שאנחנו מסוגלים להציג כדורגל טוב ובמזל נפלנו על מכבי הרצליה חלשה ולמרות שהבקענו שלושה שערים, זה לא מספק את כמות המצבים שהגענו.

נתחיל בקאלה שלא הייתה לו הרבה עבודה אבל כאשר היה צריך לשמור על השער, הוא עשה זאת בהצלחה כמו ברוב המשחקים. ההגנה חזרה אתמול להוכיח למה היא החלק החזק, המרכזי, היעיל ביותר של מכבי העונה והציגה משחק טוב מאוד. בקישור כולם היו טובים אבל נמני ואיליץ הכי בלטו. בהתקפה, עומר פרץ הציג משחק טוב, השקיע וניסה לעשות כמה שיותר וכרגיל משה ביטון, שוב תוקע את המשחק, שוב מגיע לארבע הזדמנויות ומחמיץ את כולם. למרות זאת, עדיין מגיע לו קרדיט על שער ובישול(כן, אני יודע שגול היה מול שער ריק אבל עדיין מגיע לו קרדיט. אמנם לא גדול, אבל מגיע).

השגנו את המטרה, פתחנו פער של 5 נקודות מהמקום השלישי וצימקנו את הפער מבית"ר ל-4 נקודות עד היום בשעה עשר וחצי.
    היום אני יאמין בסיכוי הקלוש שעדיין אפשר לזכות באליפות למרות שכמעט השלמתי עם העובדה שאין סיכוי. אני לא חושב שפ"ת תוכל לעשות משהו אבל נחזיק לה אצבעות.
    במחזור הבא פוגשים את הכל למשחק סופר קשה בוינטר אבל קודם כל הפנים ליום שני, ההחלטה של הבקרה על החוזה הכפול עם ראזיץ. בעזרת ה' יהיה טוב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/5/07
  8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כמובן שהפועל פ"ת יכולה לנצח בטדי, בשביל זה היא צריכה להיות בשיאה ולא להיראות מפורקת כמו שהיא נראיתה כמה פעמים בחודש האחרון. בית"ר לא חסינה, במיוחד לא בטדי שם השחקנים מעדיפים לא לשחק נראה לי... אם הפועל פ"ת תעשה היום סנסציה ותצליח לפחות לסחוט נקודה, אולי מצפה לנו סיום עונה שונה ממה שעכשיו נראה כברור. רק האופטימים באמת שכאן מאמינים לתסריט שכזה.

9. לא מצאתי כינוי Member

10. הפועל_22 Member

עלאק היה אמור להיות פרידה ממנו...
    הגמר גביע שלנו לפני 4 שנים גם היה פרידה ממנו

11. Gustavo Boccoli Member

יש סיכוי סביר שמי שהדליף עלה על זה בגלל שדיברו על זה אתמול ביציע המרכזי. לא?

12. Raulito Madridista

בית"ר ירושלים לא דרסה אף קבוצה במשך כל העונה אולי פרט לניצחון 4-1 על מכבי חיפה ועל אשדוד, אני לא אתפלא אם המשחק הזה ייגמר בתבוסה כואבת להפועל פ"ת. אחרי המשחק יגידו שבית"ר היו נהדרים וכו' אבל לי אישית ברור שזו היריבה. בכל אופן בית"ר הייתה הקבוצה הטובה ביותר העונה בליגה, אבל בפער דיי קטן. אני חושב שבשנה הבאה היא תיקח אליפות בקלות יותר, אני לא רואה מצב שכל-כך הרבה זרים כושלים יגיעו עוד פעם, בית"ר צריכה לבחון כל זר קצת יותר מכמה ימים ולא להביא זרים על פי קלטות וקליפים ולא יודע מה.
    אייל לחמן חרב את הפועל פ"ת. שייחזרו לליגת העל עוד עונה בכוחות מחודשים.
    על המשחק עצמו, בישול יפה של זנדברג ליצחקי, אבל נגד איזה קבוצה עוד זנדברג יטייל ככה ברחבה באין מפריע? זנדברג השחקן שעשה הבדל בין מקום שני לבין אליפות לדוגמא. הרבה שערים הוא לא כבש אבל בישל.
    איזה בעיטה של עידן סרור, חבל שהוא השחקן היחיד שבאמת שווה משהו בהפועל פ"ת.

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/07
  13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הסתיים המשחק בניצחון בית"ר 2:0.
    לאורך רוב דקות המחצית השנייה בית"ר נסוגה לשערה, שיחקה כדורגל לא טוב, ופתח תקווה לקחה את המושכות ואף הגיעה למספר מצבי הבקעה שלא נוצלו.
    בדקה ה 89 ברוכאין עם שער ענק סגר את הסיפור, אבל ללא ספק היכולת רחוקה מלהיות מרשימה.

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי את המשחק , אבל רק 2-0 מול קבוצה מפורקת שכזו ? ועוד הקהל שורק בוז ..

15. Nevermore Member

עוד תצוגה של עלובת המדינה.

כל הכבוד לפ"ת על משחק לחימה ..בעיקר התרשמתי מהמגן השמאלי סילה ומעידן סרור שדווקא נראה לי לא רע בכלל.

אגב משהו שהצחיק אותי...ראיתי את רוב המחצית השנייה והקהל של בית"ר שרק בוז למשחק של הקבוצה שלו. אח"כ העברתי לגמר הגביע ההולנדי ולפנדלים, כשחזרתי היה 2-0 וכל הקהל עשה "אולה, אולה"...מה קרה שכחו את שאר המשחק?

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/07