מחזור 30 בליגת העל: מכבי ת"א מנצחת את בית"ר בטדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏8/4/10.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיוויון מוצדק בקרית אליעזר. מכבי חיפה נראתה לחוצה, רעה, מסורבלת והעיקר עייפה. מאיר איינשטיין יכול לצעוק עד מחר ש"האליפות נפתחה מחדש", אבל אפילו אם הירוקים היו כובשים חמישייה הליגה "נשארה פתוחה". ההבדל בין 3 או 4 נק' לא שווה הרבה במיוחד...

עכשיו נראה למי שיש את הנשימה הכי ארוכה. ההתקפה של האדומים נראית מצויין, אבל לדעתי ההגנה של האדומים פחות טובה מאשר זו של הירוקים. מכבי חיפה מתקשה מאד להבקיע (איפה למשל קטן?) והחלק הקדמי מסתמך אך ורק על ארבייטמן. הקטע הזה מזכיר לי את מה שקרה באמצע העונה עם הפועל ת"א כשרק שכטר היה זה שכבש. בשבועות האחרונים שכטר מקבל עזרה מוורמוז, זהבי ואחרים והנה הפועל ת"א נראית עכשיו בשלה לתואר.

מה יהיה? שתי הקבוצות צריכות עכשיו לשחק נגד אותן הקבוצות ושום משחק אמור להיות קל. הכל פתוח לגמרי!

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

איגור, אני שותף לכעס שלך, אבל זה כרגע לא משנה. מכבי חיפה מזייפת בשבועות האחרונים ובסופו של דבר האדומים הצליחו אט אט לצמצם את הפער. גם להפועל ת"א יש עונה מצויינת והיא רק הפסידה פעם אחד בליגה. בוא ניתן קצת כבוד ליריבה השנואה שלנו. ולסיום, באירופה אין שום ליגה שנגמרת אחרי 30 מחזורים כך שבכל מקרה לא היינו אלופים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אם אנחנו באמת יותר טובים אז הגיע הזמן עכשיו להראות את זה!

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת הבעיה,שהכל פתוח.. :-(
    כולם חוץ מקולמה ומימון נראו חושך היום.

4. Igi Member

הם פשוט יוצאים מפגרים כל פעם מחדש עם הקטע של "סיפור האליפות נפתח מחדש"... סיפור האליפות היה פתוח כל העונה, זה היה טמון לשחקני חיפה והפועל בראש כל העונה ובגלל זה גם הפועל נכנסה לתמונה כל כך חזק עכשיו לקראת הפלייאוף.

וד"א עומר, בדיוק כמו שטעית כמעט בכל נושא שקשור העונה לחיפה(למרות שמן הסתם ניסית בעיקר לנחס), אתה טועה גם בקביעה שהאליפות תוכרע במחזור ה-32, כי היא לא. שתי הקבוצות יכולות לאבד נק' על הדרך.

5. wings Member

ערן לוי באמת דפק את הפועל חיפה. החלום שלו היה לתת גול ולהשתיק את האוהדים, לא עיניין אותו למסור.
    איזה פספוס. עם 4 הפרש אני לא רואה את הפועל ת"א סוגרת את הפער. עכשיו עם 3 זה בהחלט אפשרי.
    למכבי ת"א אולי תהיה הזדמנות לאם כל הנקמות. הגיע הזמן שהם יגיעו לדרבי. 

השופט קינן עשה עבודה די טובה היום. אהבתי שהוא לא קונה את כל ההצגות, והיו המון כאלה. מה שכן, הוא לא ראה נגיעת יד ברחבה של שחקן הפועל והוא גם הוציא לעותמאן צהוב בלי שום סיבה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/4/10
  6. קרלס פויול5 Member

משחק מעצבן, הפועל לא הפסידו רק בגלל טעויות של מכבי(והיו הרבה) וההגנה המושלמת של הפועל חיפה היום, איזה עיצבון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7. Raulito Madridista

ראיתי רק את חצי השעה האחרונה של הדרבי הזה וכמובן שאני שמח על התוצאה הסופית, אחרי קיזוז בעצם יש רק שלוש הפרש ואפשר למחוק את זה במשחק אחד, אבל לצערי אני סומך על הפועל שתפסיד במשחק העונה בקריית-אליעזר.
    הייתי מופתע לא רק מהיכולת הטובה של שחקני הפועל חיפה בחלק האחורי, בין אם זה אושרי רואש המושמץ או ליפינייה שחגגו עליו כל-כך הרבה חלוצים העונה למרות מימדי גופו, אלא גם מההרפתקנות של שלומי דורה שעשה חילופים סופר-התקפיים לקראת הסיום במטרה לנצח את המשחק, נקודה אחת לא הספיקה לו.
    הפועל חיפה ממש לא תתלונן על הנקודה, אבל אני חושב שהיו לקבוצה הרבה מתפרצות ברבע השעה האחרונה ובאף אחת מהן הקבוצה לא יצרה מצב הבקעה וזה חבל. בלו משחק בזלזול ומאבד כדור קריטי כשחצי קבוצה שלו למעלה והוא אפילו לא חוזר להגנה, ערן לוי לא נותן פס פשוט אלא מחפש את המהלך הספקטקולרי(למה לנסות להקפיץ כשיש את קינן ומימון החדים במשחק ראש אך פחות מהירים), ואבו-ניל רץ הרבה ובשלב מסויים נגמר לו הכוח.
    עלי עותמאן היה השחקן היחיד בחיפה שהציג כדורגל סביר בחצי השני. אלישע הראה כמה המצב של הקבוצה שלו נואש כשהכניס את גולסה שהיה פצוע למשך תקופה ארוכה מאוד. טיבעי שהוא יהיה חלוד. מי שראוי למחמאות גדולות יותר אפילו בחיפה זהו מסיללה שפשוט עשה עבודה של שני שחקנים. לא הפסיק לרוץ, גם לא בתוספת הזמן. למכבי חיפה יש מגן אירופי.

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההגנה שלהם לדעתי לא הייתה כזאת מושלמת,אנחנו היינו עם הראש בקיר,הלכנו מעט מידי על מסיללה,מאיזשהי סיבה אחרי הוצאת גאדיר לא היה אף אחד עם משומר באגף הימני וזה ביטל לנו אגף שלם,לדה שנכנס עשה הכל הפוך,אני מאמין שאם היינו משחקים בצורה רגילה ההגנה של הפועל חיפה לא הייתה מזיזה לנו,הם שיחקו יפה אבל ממש לא מושלם.

אגב לחמן היה היום מאוד מקצועי,נהנתי מהפרשנות שלו,מצד אחד הוא מבין ומצד שני לא מזיין את השכל כמו הרקון שגיא כהן.

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

וכל מילה נוספת מיותרת. אין גבול לתאר את האכזבה, נראה שהשחקנים מגיעים לישורת האחרונה עייפים מדי, פחות נמרצים משחקני הפועל ת"א, כנראה שהעומס נותן אותותיו. איפה הווינריות נעלמה? כנראה שנעצרה באדום.
    משפט על אלישע לוי, ממשחק למשחק אני יותר משוכנע שהוא לא צריך להמשיך בעונה הבאה, עם כל השקט הנפשי, כביכול, שלו, הוא משדר המון פאניקה לשחקנים במהלך המשחק. מאמן שלא יודע להתמודד במצבי לחץ לא ראוי לעמוד על הקווים בקבוצה גדולה, נקודה.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מחצית ראשונה לא טובה שלנו, אבל מחצית שנייה שהיא כל כולה מכבי נתניה. בני יהודה בלי פדרו גלבן קבוצה חסרת יומרות במגרש. זה אפילו לא עדר ללא רועה, כי זה לא שאין להם כיוון, אין להם אפילו את האחדות והחיבור המינימלי.
    דלה ימפולסקי במשחק הטוב ביותר שאני זוכר ממנו. דיוויד גומז, אחמד סבע ואלמוג כהן נתנו היום לחימה גדולה. הכתומים האלה הפכו להיות חתיכת נאחס.

11. wings Member

אני גם חושב שההגנה שלהם היתה רחוקה מלהיות מצוינת. המון פעמים היה לנו שחקן חופשי בהתקפה רק הפעולות היו לא נכונות.

Raulito, אני חייב לציין שסוף סוף אני קורא הודעה שלך ולא חושב שאיזה רובוט של תפוז עומד מאחוריה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    (הכל בצחוק... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx )

12. wings Member

מה אתה רוצה מאלישע? גם אתה מקשיב לשטויות של אינשטיין "אלישע משדר פאניקה" בגלל שהוא עשה שני חילופים תוך 10 דקות בתחילת המחצית השניה?
    הטעות היחידה של אלישע זה משומר. במיוחד במשחקים כאלה שאתה יודע שהקבוצה ממול תתגונן, אתה צריך מגן שמסוגל להתקיף. משומר לא מסוגל. הבעיה שהקהל כבר לא סובל אותו וזה בטח לא מוסיף לו ביטחון.

13. Raulito Madridista

אני מאמין שהתסכול מהמשחק הנוכחי גרם לכך לבקר את אלישע בצורה כה חריפה.
    גם על גוטמן אמרו שהוא מלחיץ את השחקנים עם תנועות הידיים הבלתי-פוסקות, הצרחות לרוב במקום תמיכה כשדברים לא הולכים, או הערות מרגיזות גם כשהקבוצה שלו ביתרון מבטיח.
    קשטן נחשב לאחד המאמנים הטובים בכדורגל הישראלי והוא היה רוטן על הקווים כל הזמן.
    לא כולם הם שקטים ומופנמים כמו גרנט למשל, וצריך להבין שהוא נמצא בסיטואצייה לא פשוטה.
    אלישע תמיד מנסה להרגיע את השחקנים שלו ואפילו בדקה ה-85 הוא עשה תנועה של הרגעה ואמר למישהו שיש עוד הרבה זמן.
    העיכוב בחתימת החוזה החדש שלו מאוד תמוה, כנ"ל לגבי מה שקורה עם גוטמן, אבל אני מאמין שזה יקרה.
    כמו שאמרתי - אני לא מסכים בכלל עם הנקודה שלך, היא לא נכונה לטעמי, אבל גם במידה וכן - זו לא סיבה לזרוק מאמן שעשה עבודה טובה עד עכשיו. הוא הפך את חיפה למשהו שקרוב להיות מפלצת כדורגל בהשקעה כספית נמוכה. גולסה, גאדיר, כיאל - הוא שידרג אותם(גם רפאלוב בדרך), קטן חזר להיות שחקן ליגה משמעותי והמספרים לא משקרים.

משחק הגנה מושלם זהו מונח מרחיק לכת ובטח שהוא לא מתאים למה שקרה היום. אבל, צריך לשבח את הפועל חיפה על העמידה היפה של המגרש. כמוכן, ראו איך הרביעייה האחורית לא מפחדת לתקוף למשל את קטן ששחקנים רבים בליגה עושים לו הרבה כבוד ואף יותר מידי, וגם על ארבייטמן הופעלו לחצים כבדים. תמיד כשההתקפה גרועה יש גם להגנה חלק בזה ולהיפך. חיפה הצליחה במשחקים יותר גרועים לייצר מצבי הבקעה, ואת זה הפועל חיפה מנעה ממנה לפחות בחצי השני.

מחזק. היה היום ניסיון מעניין של צ'רלטון ואני בעד להמשיך ככה. קל להבין שלחמן מעורה בכל נושאי הכדורגל, מטכניקת בעיטה ועד למערכים בכלל. לחמן גם לא מנסה להוסיף פלפל לשידור בכוח, הוא לא דרמטי מידי בתגובות שלו. נכון שהוא מתלהב ממהלכים פשוטים כמו סגירה במרכז, אבל זה מינוס שאפשר לחיות איתו.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

יפת צדק בשני המקרים. בהילוך חוזר מהצד השני נראה בבירור שרואש עשה תנועה לא חכמה עם היד, אבל הכדור לא נגע בידו. לגבי הצהוב, שני שחקנים שמתקוטטים מקבלים צהוב, זה עניין סטנדרטי.

Toffeeman, את שלי לגבי אלישע לוי כבר אמרתי לפני מספר שבועות. אם מכבי חיפה לא תזכה באליפות שחר צריך לשקול ברצינות מאמן אחר. שחקן כמו עותמאן צריך עכשיו לפתוח בהרכב, שיתוף הפעולה בין ארבייטמן ודבאלישווילי ממשיך להיות אסון וההכנה כנראה לא תמיד מספיק טובה לקראת המשחקים האחרונים מעלה לי הרהורים רציניים לגבי העונה הבאה. אגב, דבאלישווילי לגמרי נעלם אחרי שארבייטמן קיבל את המקום בהרכב. לדעתי ארבייטמן גם יכול עכשיו מדי פעם לפתוח על הספסל ולתת לגאורגי את המפתחות.

דבר אחרון, איגור, אתה צודק. מכבי חיפה יכולה לנצח את הפועל ת"א, אבל לאבד את האליפות לבית"ר, מכבי ת"א שתי הקבוצות האחרות. הסיפור הזה יכול להיות גם הפוך כי גם האדומים יכולים להפסיד את האליפות מול למשל מכבי ת"א ובית"ר...בקיצור כמו שאמרת, הליגה מעולם לא היתה סגורה, אבל זה מה שהתקשורת וחלק מהאוהדים פה תמיד רצו להאמין.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני עצבני כמו שלא הייתי אחרי הרבה מאוד משחקים שלא ניצחנו, אבל אולי מה שהכי מפריע ומטריד אותי, והערב ניתנה כאן החותמת הסופית הוא הכושר שהקבוצה נמצאת. כבר מסוף ינואר אנחנו בכושר פשוט נוראי, כן, אנחנו עדיין מנצחים חלק מהמשחקים אבל כל משחק יש מחדש את ההרגשה שהכל הולך קשה, יוצא לי ולקבוצה המיץ עד שאנחנו מנצחים. הפועל פשוט עושה את זה בקלות ובסטייל. אני מוטרד מההמשך בגלל היכולת ולא בגלל ההפרש שצומק. אגב, מבחינתי הפער כרגע הוא רק שתי נקודות כי הפועל בהפרש שערים טוב מאיתנו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/4/10