מחזור 30 בפלייאוף העליון: באר-שבע ומכבי ממשיכות לנצח

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏13/4/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה אתה עונה לו? מה אתה מצפה שיקרה?

2. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותר מפעם אחת כדי להבין מה אתם רוצים מהשופט (שהיה גרוע אגב) שיוציא אדופ , אוגו רצה לבעוט חזק על שכטר כדי שיפגע בו הכדור ויצא החוצה

3. Telkiyski Member

"נגיד ודאית". יד ודאית. מה זה ה"נגיד" הזה? יש למישהו פה ספק שזה יד ברורה ושזה שער שצריך היה להיפסל? מה זה "הנגיד ודאית" הזה? אחר כך אתה עוד זה שמטיף לי על מגמתיות?

את האירוע עם עזרא לא ראיתי (אין את זה באף תקציר), אז אני לא יודע אם היה שם פנדל או לא.
    אתה החלטת שזה 100% פנדל (מאוד מפתיע, מר אובייקטיביות), אחרים פה כתבו שזה גבולי.

בכל מקרה, הנקודה שלי הייתה שזה לא רלוונטי מה יותר קריטי ומה פחות.

לא הגיע פה אדום לאוגו, כן הגיע לבן חיים שיפסלו לו את השער.

אתה לא יכול לשים מקרה של פנדל גבולי או העלק אדום הזה לאוגו לעומת מקרה של שער שהיה צריך להיפסל בוודאות.

oranfu ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  4. amn Member

1. אוגו למעשה היה מנוע מלהשתתף בהמשך המהלך. כלומר, ברגע שאוגו היה נוגע בכדור בהמשך המהלך הזה, השופט היה צריך לשרוק לכדור לא ישיר וכרטיס צהוב (נוסף, בהנחה שהוא החליט שהעבירה על שכטר היא צהוב) לאוגו. אם זה נשמע לך מוכר, תיזכר (אני בטוח שתעשה זאת בשמחה) באלי דסה נגד זניט פה בארץ (במקרה ההוא דרך אגב, הועדה של UEFA החליטה שהייתה טעות, כי השופט לא היה צריך לתת יתרון כיוון שלא היה מצב לשער וודאי, דבר שאני לא בטוח שנכון גם במקרה הזה).
    2. כן. לשאלתך, גם אם הייסטר עושה מזה 1-0, הייתי מצפה לכרטיס אדום.

5. Telkiyski Member

כן? אם הייסטר עושה 1-0 אתה היית כותב פה שהמהלך של השער היה צריך להיעצר לטובת עבירה ואדום לאוגו?

אני כבר רואה את הקמפיין שהייתם עושים נגד פפיר במקרה כזה.
    אבל אם אתה אומר...

6. Melikson24 Member

אשדוד? מצב נייח מכמעט 40 מטר. ואגב, הייתה עבירה. בקל נדמה לי שם יד על מליקסון והוא נפל. אף אחד לא התלונן או הרים גבה.
    חוץ מ... אוהדי מכבי.

אגב, "מפתיע" שכל לוחמי הצדק כאן לא מדברים על הפנדל שהיה על אוגו.
    לטעמי, הרבה יותר קל לשרוק על משהו כזה מאשר המקרה עם עזרא.

zivmay אוהב/ת את זה.
  7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

השקל וחצי שלי לדיון:

@עידן444
    פנדל בדיוק כמו הפנדל על מליקסון במשחק העונה. מגע עם הרגל, מגע מפיל, זה פנדל. לא משנה אם השחקן חיפש או הוסיף הצגה. פנדל. קשה להאשים את השופט כי מהיציע זה לחלוטין לא נראה פנדל. מדובר במגע קטן שקל לפספס. בדיוק כמו שהיה קשה לבוא בטענות לריינשרייבר אם לא היה רואה את הפנדל על מליקסון. דברים כאלו קשה מאוד לתפוס במהירות טבעית.

@EO11
    לא זוכר שראיתי הילוך חוזר איטי של זה, אבל זה היה כל כך לא מכוון, צהוב מאוד שיקף פה, לא היה פה מהלך של פגיעה מכוונת ללא כדור. אבל שוב אני מסייג את הדברים כי ראיתי רק הילוך רגיל בתקציר, ולא הילוך חוזר איטי.

@Nigel de Jong
    זה רחוק מלהיות בכיינות. קודם כל- אני באמת לא חושב שהתופעה היא כל כך בוטה כמו שאתה מציג אותה, אני יודע וזוכר בעיקר מקרים שזה קורה אחרי עבירות שמפרקים את מליקסון, ואתמול הייסטר עשה לי חיסול ממוקד שלא ברור איך לא הסתיים בכמה צהובים. בעיקר שמפרקים את מליקסון, השחקנים קופצים. במקרים אחרים, לא זכור לי משהו מעבר למכבי תל אביב או כל מועדון אחר שלהוט לנצח עושה. אין פה שום בכיינות, יש פה קבוצה שרוצה לשחק ולהוטה לא לאבד נקודות, אני מסכים שזו תופעה ששמורה לקבוצות השנואות בעולם (ברצלונה, מנצ'סטר יונייטד, ריאל מדריד)- אלו פשוט קבוצות שרוצות לשחק כדורגל , תקרא לזה איך שאתה רוצה. בכיינות זו מילה שלא קשורה. אולי רצון להפעיל לחץ על השופט- עם זה אני יכול להסכים.

ובאופן כללי- קל יותר לשרוק לטובתנו בטרנר? בהחלט כן, ואנחנו לא מתכוונים להתנצל על כך, עשרות שנים גדלנו בבלומפילד, קרית אליעזר וטדי וראינו איך השופטים מקפחים אותנו, כקבוצה הקטנה, בשריקות קטנות או גדולות, מכירים את הקלישאה הידועה שקל יותר לשרוק נגד הקטנות, שנגד הגדולות מפחיד יותר. אלו קלישאות מוכחות, נכונות, תמיד סבלנו ואכלנו את החרא והפנמנו זה טבעו של הכדורגל. עכשיו השתנה פה קצת הסדר, פתאום אוהדי בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב בוכים שקל לשרוק לטובתנו בטרנר, לא מתנצל ונהנה מזה מכל רגע. זה הכדורגל, עכשיו אנחנו הגדולים, תטעמו קצת מה עוברות קבוצות נחותות וקטנות יותר, עם קהל קטן, כי וואלה, בטרנר כולם קטנים ואנחנו הגדולים- זה מה יש, לא חושב שאני מדבר מתוך שחצנות, אני מדבר מתוך ניסיון מר של אוהד כדורגל שהלך אחרי הקבוצה שלו למשחקי חוץ, שידע שיחזור עם רביעייה ברשת, עשרות שנים (2 עשורים פלוס זה כבר עשורים...), ועכשיו אני בצד השני, שנתנצל על כך? לא, זה הכדורגל, תדעו להתמודד עם המציאות גם שאתם לא נחשבים הגדולים.

AmitHBS, Don Joan Roman, amn ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  8. amn Member

אני לא חושב שזה היה צריך להגיע עד המצב שבו הייסטר כובש, כלומר, לא היה צריך לתת פה יתרון (לעניות דעתי, זה גם מה שהחוקה אומרת, כי לא נוצר כאן מצב וודאי לגול).
    בכל מקרה - אחדד. או שצריך לעצור את המשחק ולתת אדום ישיר, או שנתת יתרון וכשהמהלך הסתיים תתן אדום. זו הייתה כוונתי. מן הסתם לתת למהלך כולו להתגלגל ואז לשרוק לעבירה זה מנוגד לכל חוק - בין אם "חוק היתרון", בין אם החוקה (ובין אם "חוק ההגיון" המוכר).

בכל אופן- אני שוב אדגיש, הטענה שלי היא בכלל לא לפפיר או לטעויות השיפוט. אני מאמין שלטווח הארוך הטעויות האלה מתאזנות לטובת הקבוצות הגדולות ו/או החזקות. מדבר על הנראטיב בתקשורת. אוהדי באר-שבע שראו את המהלך אומרים שהיה פה בוודאות פנדל, אז אני לא מבין מה אתה מתווכח, בטח כשאתה עוד כותב פה שלא ראית את המהלך. גורם לי לתהות על כמה מהלכים שלא ראית של מכבי כתבת פה בנחרצות??
    אז כן, פנדל של "אלף אחוז" (מצטט אוהד באר-שבע), במצב של 0-0, אמור לזכות ליותר הד, מאשר שער נוסף במצב של 1-0 כשהיריבה לא בעניינים בכלל.

orimor2212 ו-לירן אוהבים את זה.
  9. amn Member

שוב אני אחדד - השידור החוזר, לא השידור הישיר שמופיע בתקציר.
    מהסיבה הפשוטה שבשידור החוזר רואים שעובר די הרבה זמן (באופן יחסי כמובן) בין הבעיטה של שכטר בכדור לבין הבעיטה של אוגו בשכטר.

10. zivmay Member

באינטרנט מסתובב צילום תקריב מצויין של הפנדל על סוארז ב6-1. בצילום רואים שיש 100 אחוז מגע, מה ההבדל בין המקרים?
    ואני לא זוכר שמישהו בפורום הצדיק את הפנדל על סוארז.

בקשר לאוגו, הדיון הזה מתחיל להמאס. מה לעשות שלאוגו אין עיניים בגב והוא לא זריז כמו שכטר? בכל מקרה שורקים לו על כל נגיעה קלילה כבר המון מחזורים בגלל החברים בתקשורת, לא מספיק לכם?

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/17
  11. Telkiyski Member

איזה אוהדי בש אמרו פה שעזרא זה אלף אחוז פנדל?
    אשמח אגב אם יש את זה ביוטיוב איפשהו.

בכל מקרה הנראטיב בתקשורת שאתה מדבר עליו. מה הוא?

כי להגיד לך את האמת?
    את המשחק של בש נגד מכבי לפני שבועיים לא ראיתי.
    שמתי שהיה "פנדל שלא היה" וכאלה. בכל האתרים הכריזו חד משמעית שריינשרייבר הזה טעה.
    כבר שמחתי. אמרתי לעצמי שאיזה יופי שפעם אחת שופט דופק אותם וממציא פנדל נגדם ומזיין אותם.

אני בא לראות תקציר, מחכה לראות את הפנדל "הממוצא"... ואני רואה הכשלה שאני אומר לעצמי בשניה הראשונה שזה פנדל.

אז על איזה נראטיב בתקשורת אתה מדבר בדיוק? זה שהופך פנדלים של 50-50 שנשרקים לרעת מכבי לכאלה שלא היו?

yakar אוהב/ת את זה.
  12. zivmay Member

קצת קשה לי להבין את הבכי של אוהדי מכבי. 3-4 משחקי עונה נגדכם קופחנו בצורה מטרידה מאוד, מאיפה הזכות לדבר, זה פשוט מביך.

yakar, oranfu ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  13. Telkiyski Member

מה זה כבר שער ביד של בדש במשחק עונה לעומת הפנדל השערורייתי על מליקסון.

התעמולה עושה את שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏18/4/17
    yakar, Sir Alex Ferguson ו-oranfu אוהבים את זה.
  14. amn Member

1. rivaldo כאן. לירן גם אמר שהיה פנדל כאן.
    2. המשחק המלא עוד לא עלה. יעלה עוד יומיים בטח ליוטיוב של המנהלת.
    3. מה הנראטיב? הפנדל על עזרא כמעט ולא מוזכר, בטח שלא בכותרת או בכותרת המשנה (אשמח שיתקנו אותי אם אני טועה, נכון להבוקר לא ראיתי), בעוד שהמשחק של מכבי מול מכבי פ"ת הכותרות היו "כל האמצעים כשרים" ו"בזרוע חזקה", כפי שכבר כתבתי, כאילו שזה מה שהכריע את גורל המשחק, כאילו שהשער של טל בן-חיים הובקע בדקה הראשונה, ולכן שינה את כל המשחק, ולא שהמשחק היה חד-צדדי מההתחלה.
    4. על משחק העונה - אני זוכר בעיקר שהכותרות היו ראיונות עם ריינשרייבר, שבהם הוא טוען שדסה הודה שהיה פנדל (דבר שדסה הכחיש). בכל מקרה, לא זכור לי שמישהו כתב ש"לא היה פנדל", אלא שהיה פנדל גבולי או ספק פנדל. אם אתה אומר שזה פנדל של 50-50, זה נראה לי קולע להגדרה.

15. zivmay Member

למה הזכרת את הטענה שדסה הכחיש?
    תענה לי בכנות, אתה באמת מאמין לשחקן ולא לשופט?

מצב נושא:
הנושא נעול.