מחזור 31 בליגת העל: הפועל ת"א ומכבי חיפה מנצחות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏15/4/10.

1. Number 8 Member

http://img40.imageshack.us/img40/7391/16135081.Xxx הפועל רמת גן - הפועל רעננה http://img693.imageshack.us/img693/1584/17205125.Xxx

פלייאוף תחתון. יום שבת ה-17.4.10, שעה 19:00, איצטדיון "וינטר" ברמת גן.

השבוע האחרון לא היה קל עבור הפועל רמת גן. זה התחיל עם הפסד להפועל תל אביב ביום שבת שהשאיר אותה בפלייאוף התחתון ובמאבקי התחתית, המשיך לשביתת השחקנים, לההדחה מגביע המדינה אחרי ההפסד לבני יהודה והסתיים עם תקרית עזיבתו של שי חדד לאחר שהוחלף באותו משחק. הקבוצה של יובל נעים לא רוצה לעבור עוד שבוע כזה מלא אירועים, ובטח ובטח שגם לא להפסיד לאחרונה בטבלה ולהידרדר עוד יותר במעמקי הטבלה. במועדון מודעים לעובדה שניצחון שלהם מחר יתן להם הרבה ביטחון להמשך וירחיק אותם כמעט סופית מהמקום האחרון, כאשר הפער כרגע עומד על 7 נקודות. הקבוצה של יובל נעים ניצחה העונה פעמיים 0:1 את הפועל רעננה וכולם במועדון יסתפקו גם מחר בעוד ניצחון קטן כזה.
    החלוץ סרג'י איליי נמצא בספק גדול למחר מאחר ומתח את שריר הירך והוא יעבור מבחן כשירות בסמוך לתחילת המשחק. במקרה והוא בסופו של דבר לא יוכל לשחק, דאטורו יפתח במקומו. כמו כן, גם שי חדד בספק למשחק וזה בגלל ההתנהגות שלו ביום רביעי האחרון, ויובל נעים יחליט לפני המשחק האם לשתף אותו. הנהלת הקבוצה הוזילה את מכירי הכרטיסים ל-30 שקל בלבד על מנת שיגיעו כמה שיותר אוהדים לישורת האחרונה של העונה.

http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/026/093.Xxx
    ניצחון מחר וההישארות מתקרבת. יובל נעים.

הפועל רעננה מגיעה במומנטום טוב לישרת האחרונה של העונה. אמנם הקבוצה נמצאת במקום האחרון אבל במחזור האחרון של העונה הסדירה היא השיגה ניצחון 2:3 גדול על מכבי פתח תקווה באורווה, אחרי שהייתה בפיגור של שני שערים. רעננה בסך הכל רצתה לחזור הביתה בלי הפסד או מקסימום תיקו, אבל במקום זה היא חזרה עם ניצחון גדול. לולא הניצחון בשבוע שעבר וקיזוז הנקודות של אבי לוזון, היה אפשר להכריז על הפועל רעננה כיורדת הראשונה לליגה הלאומית, אבל זה לא המצב, כך שהקבוצה יכולה להיות מרוצה על כך זה נותן לה עוד ביטחון להמשך. יחד עם זאת, עדיין המצב של רעננה הוא הכי רע מבין כל הקבוצות בפלייאוף התחתון, היא ממוקמת במקום האחרון בליגה עם 10 נקדות בלבד, 3 הפרש מהמקום ממנו הולכים למבחנים ו-6 נקודות הפרש מהמקום הבטוח. במועדון מודעים לכך שהפסד מחר יכול לשים קץ לתקוות של הקבוצה, וכדי שזה לא יקרה, השחקנים צריכים להבין שמעכשיו כל משחק זה מלחמת עולם. אמנם זה יהיה קשה, אבל הכל אפשרי. כל הסגל יעמוד לרשותו של המאמו צביקה צמח, מלבד החלוץ רז כהן שעדיין לא החלים מדלקת בשרירי הבטן. בנוסף, בקבוצה מעודדים מהחלוץ הלטבי, ריקארדס בניוסיס, שהתעורר בדיוק בזמן וכבש שלושער ב-14 דקות במחזור שעבר.

http://www.nrg.co.il/images/archive/300x225/619/456.Xxx
    הפסד מחר והרידה מתקרבת. צביקה צמח.

הרכבים משוערים:
    הפועל ר"ג: רפי כהן, קובי מוסא, גולן חרמון, פאבל פרגל, תמיר בן עמי, בני חדד, שי חדד (עמית אוחנה), קאלדרייה, צ'קאנה, מור גולן וסרג' איילי (ג'ורג' דאטורו).
    הפועל רעננה: שאול סמדג'ה, רועי לוי, איתי טואף, אבי סופר, עמרי עטיה, תמיר פור, גיל קופר, סטיבן כהן, אבי כנפו, ריקארדס בניוסיס ודודו ביטון.

2. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אם הרכב שכולל את דאבאשוילי וארבייטמן בחוד, מאחוריהם קטן רפאלוב וגולסה, אם הרכב כזה לא יבקיע וינצח את המשחק הזה אז כנראה שאנחנו באמת קבוצה שהשנה לא תזכה באליפות. אין הרכב יותר יצירתי מזה, אין בכלל ספק. לדעתי הקבוצה יכולה להתפוצץ עם הרכב כזה, ואין לי ספק שהשחקנים יהיו לחוצים אבל אחרי השער הראשון יגיעו עוד.
    הבעיה היחידה שלנו בהגנה נעלמה ברגע שעותמאן פותח בהרכב, והשינוי הזה חשוב במיוחד דווקא במשחק הזה כי סביר להניח שנתקוף הרבה וצריך מגן שיעלה לעזרת ההתקפה וגם יידע להרים כדור טוב ברגע שהוא מגיע למצב המתאים.

באמת שאין לי שום תלונה להרכב. אם במשחק כזה, עם שלושה מובילי כדור, בקרית אליעזר מלא, לא ננצח, האליפות הזו תעמוד בספק גדול מאוד.

3. yakov_y YNWA

אני לא מאמין שבשבוע שעבר הקבוצה שלי (מכבי נתניה) סיימה את העונה, איזה דבר דפוק זה פלייאוף אמצעי, אפילו הסעה למשחק בב"ש אין.

שתי המשחקים שיהיו בבלומפיד מאוד מעניינים, אני מהמר על ניצחון של בית"ר והפועל.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יכול לשחק עם 11 השחקנים הכי טובים בעולם, אבל השחקנים האלה גם צריכים למצוא שפה משותפת על המגרש...הצמד הנחמד ארבייטמן את דבאלישווילי לדעתי ברב המקרים נכשל. אם קטן, רפאלוב וגולסה לא יימצאו שפה משותפת המשחק הזה יכול לגמור באסון.

ועוד משהו, 3 קשרים עם תכונות התקפיות, אבל אם שלושתם לא יורדים להגנה אנחנו עוד נהיה בבעיה. מבחינתי אשדוד מספיק טובה בשביל להוביל ואז הלחץ יכול לגמור לנו את הסיפור. אני יוצא מההנחה שהאדומים מנצחים כך שהמשחק יתחיל כשמכבי חיפה במקום השני...בכל מקרה אחד המפתחות לניצחון שלנו מחר הוא הקפטן שלנו. אם קטן לא בכושר אז אנחנו בבעיה!

בוא נראה אם הקפטן וכל הקבוצה יכולים לעמוד בלחץ כי אני יוצא מההנחה שמחר ב-2100 שעון ישראל נהיה במקום השני...

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה רפאלוב וגולסה שניהם נותנים הגנה מצויינת לדעתי,רפאלוב שבעבר לא היה עושה הגנה השנה יורד לגליצ'ים כאילו הוא איזה קשר אחורי(וכן אני יודע שפה ושם יש משחקים שהוא עושה את זה פחות אבל ברוב העונה הוא ממש משקיע) וגולסה במשחקים ששיחק העונה ושנה שעברה תמיד נתן המון מבחינה הגנתית.

כעיקרון באמת חשוב מאוד שיהיה שילוב טוב/שפה משותפת בין השחקנים אבל סך הכל באמת זה נראה שלא יכול להיות הרכב יותר יצירתי ואיכותי מזה אצלנו.

בסופו של דבר וזה משהו שלא חשבתי שאני אגיד העונה,רוב הפלייאוף תלוי לדעתי במסיללה,עד כדי כך הוא חשוב לקבוצה,בזמן האחרון הוא בתקופה מאוד בינונית ורואים את זה עלינו,כשהוא היה בתקופה טובה אז שרפנו את הליגה כי הוא היה שורף את האגפים ובתקופה האחרונה כנראה סוגרים אותו יותר מידי ואז בהתקפה אנחנו נתונים לחסדיו של אייל "מגביה כמו ילד בן 6 באימון הבכורה שלו" משומר.

6. Hapoel_Tel_Aviv Member

מקווה שהשחקנים לא יזלזלו בבני יהודה,קבוצה שיכולה לעשות לנו בעיות.
    קונה 0-1 קטן ,שילחיץ את חיפה.

7. Raulito Madridista

היום מתחילה גירסה חדשה של ליגת העל. בעוד הפלייאוף העליון צפוי להיות מעניין לפחות חלקית, וגם בתחתית ישנה דרמה - כל משחקי מרכז הטבלה נראים כל-כך חסרי משמעות, ועם תרבות הכדורגל פה אני לא אתפלא אם יהיו משחקים שוממים בלי הזדמנויות לכיבוש. אגב, בשיטת הקיזוז יכול להיווצר מצב מצחיק - למשל אחת מקבוצות התחתית תסיים מעל קבוצה אחת מהפלייאוף האמצעי, הרי לפלייאוף האמצעי יש רק שלושה משחקים ופער הנקודות לא גדול במיוחד. ועכשיו לעניינינו - משחקי המחזור.

לאלישע כנראה נמאס מההתקפה המאוד מקרטעת שלו בזמן האחרון והוא עולה עם הרכב מאוד יצירתי מול אשדוד. אני לא זוכר את חיפה כל-כך התקפית כבר הרבה זמן לפחות לפי ההרכב שעולה בפתיחת המשחק ולא במצב בו הקבוצה רודפת אחרי היריבה כדי למחוק פיגור או משהו כזה. רפאלוב חוזר רעב אחרי הרחקה לא מוצדקת בגינה החמיץ את הדרבי, גולסה נכנס כמחליף בשבוע שעבר אבל לא פתח בהרכב המון זמן וגם שני המגנים יתקפו בכל תשעים הדקות. אגב, סוף-סוף עותמאן ישחק בעמדה המקורית שלו וצריך לשים עליו עין ולבדוק האם הוא באמת כל-כך עדיף על משומר. אשדוד לא בליגה של חיפה וההגנה שלה בינונית מאוד, היא במקום השישי בעיקר בזכות סטויקיץ. אשדוד תבוא בגישה של 'לא נורא, הפסדנו למוליכה'. עושה רושם שחיפה תיקח את הנקודות בלי בעייה ואני צופה שער מאוד מהיר של ארבייטמן אחרי הרבה זמן שחיפה קצת התקשתה להלום ביריבה בפתיחה.

מצחיק שתוך שבוע מכבי ובית"ר נפגשות פעמיים. ועוד משחק כזה ישוחק בשעה שלוש בצהריים, אבל אין ברירה. בכל-מקרה, לטעמי מכבי תרשום ניצחון כפול על בית"ר תוך שבוע ותעשה דרך רצינית לעבר הבטחת המקום באירופה בעונה הבאה. תמיד יש אפשרות שהצד המפסיד יבוא עם אטרף, אבל אני לא חושב שכך המצב בבית"ר, שפחות או יותר גמרה את העונה. בית"ר לא הקבוצה הכי ספורטיבית שיש, נגיד זאת בעדינות. ההרכב של בית"ר חסר והיעדרותו של עידן טל משמעותית. ויסה חוזר לעניינים אחרי הרבה זמן ומעניין אם נראה קצת מהיכולת הטובה שלו בפ"ת, או שהוא ימשיך לשוטט ללא מטרה כמו ברוב משחקיו בבית"ר. מבחינתי יש לאמסלם אחריות גדולה במשחק הזה. לא חשוב מה תיהיה התוצאה הסופית - חשוב איך בית"ר תעמוד על כר הדשא. אמסלם צריך להכריח את השחקנים שלו לשחק ולא לתת להם להתבטל.

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנה מגיע הרגע אותו אוהב הספורטאי הישראלי יותר מכל, כשאין לחץ וציפיות. אולי עכשיו מכבי נתניה תצליח לנצח ולהעלות חיוך ולגרום לכך שיהיה כיף לפתוח את השבוע ולחגוג את יום העצמאות.

דלה ימפולסקי נתן משחק טוב מול בני יהודה. הלוואי והוא ימשיך באותה היכולת. גם דיוויד גומז ראוי למחמאות אחרי שהוא נלחם כמו אריה במשחקים האחרונים והלוואי והוא יזכה להבקיע.

9. Number 8 Member

התחיובות של 25 מיליון שקל וזה בלי השכר של השחקנים, הוצאות תפעול וכל מיני הוצאות אחרות...
    לפי דעתי לבית"ר יש המון עבודה אם היא רוצה להשיג תקציב שירשה לה לשחק באירופה, זה ממש לא פשוט, וכרגע היא רחוקה מאוד מזה.

10. Igi Member

שבת ב-9 בערב, איזו מין שעה זו לכדורגל? למה לא לעשות את זה כרגיל ב-7 וחצי יחד עם שאר המשחקים ובמקביל להפועל... העיקר לנסות ליצור לחץ ומתח מדומה.

11. Don Joan Roman Member

ההתחיבויות הן 25 מילין שקל כולל שכר שחקנים שכולל בחובו 400 אלף דולר לברק יצחקי, 300 אלף לאבירם ברוכיאן ו250 אלף לעמית בן שושן.מהקבוצה יורדים החוזים של: גרשון 400 אלף ד', טל 380 אלף דולר, בנאדו 200 אלף דולר, יצחק שום 3 וחצי מיליון שקל, קרן פניג'ל 2 וחצי מיליון שקל ועוד התחיבויות מפוצצות אחרות מתקופת גאידמק, אם השחקנים יצליחו להשיג את הכרטיס לאירופה אנחנו נשחק שם כמעט בוודאות.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בגלל צ'רלטון נראה לי,רוצים שלא יהיה באותו הזמן המשחק של חיפה והפועל,הבעיה שזה ממש ממש לא ספורטיבי.

13. Igi Member

כן זה ברור שערוץ1 רוצים שיהיה להם רייטינג יותר גבוה כי אחרי הניצחון של הפועל היום הלחץ יהיה על חיפה וכו'... וכמו שאמרת, עלוב.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אלישע לוי היה חייב להרוס את ההרכב המצויין שהיה אמור לעלות והחליט לספסל את ארבייטמן.
    דבאשוילי ישחק כחלוץ חוד בודד, בוקולי באמצע עם קולמה. באמת שכל שינוי אחר עוד היה מתקבל אבל לספסל את החלוץ היחידי שפוגע? החלטה ביזיונית ממאמן שלדעתי הפך הערב להיות בזיוני לא פחות.

15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני חושב שאלישע פשוט רוצה להחזיר ללדו את הביטחון וכאשר הוא לבדו בחוד אז קיים סיכוי גדול יותר שהוא יבקיע. אם בסביבות דקה 50-60 אלישע יראה שהוא לא פוגע, הוא יכניס על חשבונו את ארבייטמן. מבחינתי זה יתרון שיש לנו את שלומי על הספסל. מה שכן, אני מקווה שהם לא ישחקו יחד עד תום משחקי הפלייאוף, כי הוכח בפעם המיליון ואחת שזה לא עובד, העקשנות על 4-4-2 היתה מאוד מיותרת.