מחזור 31 בליגת העל: חיפה מנצחת ומתקרבת לאליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/5/09.

1. מקסים לנגו Member

לא אמרתי אחרת. קרא שוב.

2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכבי נתניה תקבע את זהות האלופה ככל הנראה, נתניה לא תעשה להפועל ת"א ולמכבי חיפה חיים קלים ו-2 הקבוצות יכולות לאבד נקודות מול נתניה.
    מכבי חיפה לא ניצחה העונה קבוצה גדולה בליגה(למרות שבגביע הטוטו היא ניצחה את כל ה-3) וגם לא הפסידה, וכל המשחקים שעד סיום העונה כולל הגביע הם נגד קבוצות שמכבי חיפה לא ניצחה העונה אבל אם תנצח בכל השלוש מישהו יזכור מה היה במשך 30 מחזורים?
    אמנם כולם כולל אני מדברים על מחזור הסיום בקריית-אליעזר בו בית"ר אמורה לתת לחיפה את המשחק על-מנת לדפוק את הפועל, אבל במקרה של הפסד של בית"ר בגמר כמה ימים לפני אתם חושבים שבית"ר תרצה לראות את מכבי חיפה חוגגת על חשבונה פעמים באותו שבוע?
    וכמובן במקרה של ניצחון בית"רי בגמר... בית"ר תיתן מכל הלב למכבי חיפה את המשחק.

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

במחזור הזה יש משחקים נורא מעניינים, שאם היינו מקבלים אותם לפני כמה שבועות, אני בספק אם לכל מגרש היה נותר מושב אחד פנוי.

בדרבי של פתח תקווה אני מצפה מהפועל להבטיח את הישארותה בליגה. אני לא רוצה שהקבוצה הזו תרד ליגה, כי היא חשובה מאוד בליגה הבכירה ולא רק למשחק הדרבי העירוני. הקהל הגדול שלה יחסר מאוד ולכן היא צכירה לנצח את המשחק. מה גם שאני לא חושב שהפערים בין שתי הקבוצות מצדיקים 'סוויפ' של מכבי או אפילו מצב שהם לוקחים להפועל 7 נקודות.

הכח עמידר רמת גן צריכה לנצח את מועדון ספורט אשדוד ואני מקווה מאוד שהיא תעשה, כדי לקבור חזק את עירוני קריית שמונה, שכנראה לא תנצח את ביתר ירושלים. קשה לי להאמין שהקבוצה מהבירה תפתח רגליים כדי לנסות ולהרוס איכשהו לבני סכנין (אני גם לא מאמין שהיא תעשה את זה בסיום העונה. ראובן עטר ספורטאי אמיתי).

על משחק העונה ארחיב כנראה מחר בערב.

לגבי המשחק שלנו, אני לא יודע למה לצפות. מצד אחד, כולם מדוכאים. מצד שני, אולי דווקא עכשיו השחקנים ירגישו שירדה מהם משקולת. אני רק מקווה שהמשחק לא יראה כמו בשבוע שעבר, שיגיע שופט פחדן ולא ירצה לסבך את בני סכנין בתחתית, כביכול, עם החלטות נגדה, גם אם צודקות.
    לאורך ההסטוריה מכבי נתניה תמיד נתנה הכל, גם כשלא היה לה על מה לשחק ולא פחדה לגזול אליפויות או להוריד ליגה כל מיני קבוצות. את המשחק האחרון מול עירוני קריית שמונה אני לא מחשיב. דווקא השחקנים נתנו הכל. אפילו דדי בן דיין נראה כמו אחד שמתאמץ.

http://mscwza.walla.co.il/w/f-400/490591-5.Xxx
    כשעוד האמנתם...

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/09
  4. NUOVA GUARDIA Member

אני חושב שאלי גוטמן לא יפקיר את ההגנה בקרית אליעזר רק בגלל שהוא ירצה לנצח. הוא ישחק בטוח וינסה לעקוץ את מכבי חיפה בהתקפות מתפרצות, ישים את לאלה ויבואה למעלה ויקווה שמה שעד עכשיו הלך לו, ילך לו גם במשחק העונה נגד מכבי חיפה על האליפות.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אנחנו 3 מחזורים לסוף, טבעי שהמשחקים יהפכו לקריטים ביותר, ומזל שהשנה הליגה צמודה כך שיש הרבה מאוד עניין במחזורי הסיום.
    4 קבוצות התחתית ישחקו במקביל, 4 משחקים בשירים שערים שכל גול יכול לשנות את התמונה בתחתית, כל גול יכול לשנות לא מעט, ככה צריך להראות הכדורגל, לפחות מבחינת הדרמה, רק חסרה הרמה. מבחינת הדרמה, כך היה פעם, בשנות ה-90, רוב מוחלט של המשחקים במקביל, עוברים ממגרש למגרש, זה כל כך מוסיף עניין שאי אפשר לתאר.

קרית שמונה קיבלה את המתנה שלה שבוע שעבר מנתניה האנמית, השאלה הגדולה היא האם בית"ר תראה כמו נגד הכח או שתשכיל לשחק כדורגל. אם בית"ר תראה כמו באמצע השבוע, לקרית שמונה אסור לבזבז את ההזדמנות והיא תהיה חייבת לנצח.
    כולם מצפים מהכח ר"ג לנצח היום את אשדוד, גם בגלל שהכח נראית לא רע וגם בגלל שאשדוד נראית רע מאוד, אבל נראה לי שמרוב שכולם בטוחים שהכח תנצח זה דווקא לא יקרה, בכל אופן אני מקווה שהכח כן תנצח, הייתי רוצה לראות את סכנין והפועל פ"ת מסתבכות עוד קצת בשביל העניין.
    אבל סכנין צריכה לעשות את שלה, נתניה בדוחא זה משחק שלסכנין אסור לאבד, אין שום סיבה שסכנין לא תנצח את זה, בנתניה אף אחד לא עם ראש למשחק, אף אחד לא ייתן יותר מדי, אף אחד לא יתאבד על המגרש, סכנין מצד שני צריכה להיות ההיפך לגמרי, זה משחק שיכול לשים סוף לעניין הירידה וסכנין צריכה לבוא ולטרוף את נתניה, ולא צריך להבריק יותר מדי כדי להכניע את נתניה.
    בדרבי של פ"ת... נראה ניצחון קלאסי של מכבי.

6. Raulito Madridista

שער ענק של ג'וניור ויסה, איזה דריבל גדול שלו כאשר הוא מתעלם מכל ההגנה של מכבי פ"ת, ללא ספק אחד משערי העונה. חבל שזהו השער השלישי בלבד של ויסה, הוא צריך תמיד לעשות את הפעולות האלו קרוב לשער ולתת לשחקנים האחרים לדחוף קדימה. הפועל פ"ת היא זו שדומיננטית יותר בדרבי עד עכשיו ורק קבלת החלטות לא מספיק טובה של שמעון אבוחצירא, מנעה ממנה לכבוש לפניכן. הגיע הזמן שגם הפועל פ"ת תנצח דרבי אחד סוף-סוף ואם היא תעשה זאת היום, היא תבטיח לדעתי את הישארותה בליגה.

אני מקווה שבק"ש לא ייצטערו על ההחמצות שלהם בהמשך. כי במחצית הראשונה בית"ר לא עשתה שום דבר ומנגד המארחת הגיעה לשלושה מצבים בטוחים של שער. ירו בלו הבקיע(וכמה שהוא מוסיף לק"ש, בלעדיו ההתקפה הייתה חלשה מאוד), ואבידור פיספס. בבית"ר אף אחד לא לוקח אחריות, אין אף שחקן שמנסה לעשות דברים מיוחדים. העובדה שגם כאשר ברוכיאן פצוע, אז תמוז לא מקבל צ'אנס בהרכב, מוכיחה שעטר לא מחזיק ממנו. החילוף של שמעון גרשון היה מאוד מאוד מוזר ומעניין מהי הסיבה. גרשון לא היה נראה פצוע.

בנוגע למשחק אחד שכבר הסתיים. גם במחזור הראשון של העונה, מכבי ניצחה את בני-יהודה משער ממש בדקות הסיום. אבל אז בקריית-שלום חשבו שהקבוצה הזאת תרוץ לאליפות, שיש כאן קבוצה עם אופי שיודעת לעמוד בלחץ, וסוף-סוף חשבו שהם התחילו טוב. היום היה מדובר בסיפור אחר. ובכל-אופן, מכבי כמעט ולא ניצחה העונה בבית, כך שהאוהדים צריכים להגיד תודה על כל משחק שבו הקבוצה מלקטת שלוש נקודות(ומכבי גם עושה צעד לעבר המקום השישי). תיקו היה משקף יותר את מה שקרה במגרש, שתי הקבוצות החמיצו מצבים(בוזגלו בלט אצל מכבי גם לטוב וגם לרע), אבל זה ממש לא חשוב. אני בטוח שאף אחד במכבי לא חשב שדווקא דן רומן יביא להם את שער הניצחון ובהחלט היה מדובר במבצע יפה מאוד.

7. Number 8 Member

ניצחון מודצק שלנו, חצי שעה בשליטה מלאה שלנו אבל פתאום הגיע הגול של גלבאן משום מקום. במחצית השנייה היה פחות או יותר אותו דבר, מכבי שוב הגיעו להרבה הזדמנויות כמו נגד בית"ר בשבוע שעבר, החמיצו הרבה אבל ההבדל זה שהפעם אחד מתוך רבים נכנס וניצח את המשחק.

בני יהודה שוב מגיעים לרגע הגדול אבל מפסידים...

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/09
  8. Raulito Madridista

גם השער השני בדרבי של פ"ת היה ענק, אבוחצירא משך יפה מאוד את הכדור ולא ספר את גראנצ'ארוב שהוא בלם לא רע בכלל, והפעם אבוחצירא גם ידע לסיים את המהלך כמו גדול. כמה סמלי ששער כזה יפה יהפוך אותו לפחות זמנית למלך השערים של ליגת העל, אבוחצירא כרגע היחיד שמצא את הרשת 14 פעמים. הפועל פ"ת מנצחת דרבי ראשון אחרי שבעה משחקים, מגיע לה בהחלט מזל-טוב. והניצחון הזה משאיר אותה כנראה בליגה.

לא ברור לי מדוע ראובן עטר לא הכניס את תמוז למשחק, החילופים של עטר היו יכולים להיות יותר מולחים. בית"ר מזייפת כבר כמה משחקים וההפסד היום הוא הגיוני, אבל גם במשחקים החלשים ביותר שלה, בית"ר יצרה הזדמנויות לגולים והיום לא ראינו את זה. אז ברור שברוכיאן היה חסר, אבל בזמן האחרון הוא לא בולט במיוחד. דבר נוסף שבלט במשחק של בית"ר זה חוסר הלחץ על שחקני קריית-שמונה, הם השאירו אותם חופשיים ונתנו להם להתקדם. רן בן שמעון עשה דבר גדול עם שני הנצחונות הרצופים האלו על קבוצות לא פשוטות כמו נתניה ובית"ר, והקבוצה שלו עברה את הכח בטבלה בגלל הפרש שערים פחות גרוע.

אני בטוח שנתניה תרגיש פיספוס במשחק נגד סכנין, כי היא יכלה להתרחק מבני-יהודה ולהיצמד לבית"ר. לפי מה שהבנתי השיפוט במשחק היה לא טוב. שער של אוקוצ'ה נפסל בגלל נבדל(לא רשום אם בצדק או לא) וגם אולי לסכנין הגיע פנדל. לפי מה שקראתי, נתניה שיחקה טוב יותר אבל לא הצליחה לכבוש. מתיאוס הכניס את שכטר ובן-דיין במחצית השנייה ובוודאי שמדובר במהלכים נכונים, רק חבל ששלו מנשה לא קיבל דקות.
    אשדוד תתנחם בכך שהיא משחק שני ברציפות לא סופגת וגם זה משהו בקבוצה של יוסי מזרחי. מנגד, בחמשת המחזורים האחרונים היא הבקיעה רק שער אחד. אשדוד כבר מזמן לא משחקת את הכדורגל ההתקפי והפתוח שכולם מדברים עליו. היא לא משחקת מאז הסיבוב הראשון.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי רק את החלק האחרון של המשחק בפ"ת. נהנתי מהשער האחרון, שער באמת יפה. מה שקצת מעיק לי זאת ההרגשה שאנחנו באמת שיחקנו באורווה.

מישהו יודע אם זה בן משפחה של גנצ'רוב?

http://www.dorpsraadwestdorpe.nl/opmaak/lama03kl.Xxx

בשביל אלה שלא מכירים את החיה הזאת, זאת לאמה. אז הרמה בארץ לא משהו, יותר מדי מתקנים עלובים, אבל איך שחקן כמו גנצ'רוב לא מורחק עד סוף העונה? אני מקווה שיש לראשי מכבי פ"ת את הביצים להעיף את המטומטם הזה בחזרה למקום ממנו הגיע.

כשחיית הלאמה מרגיש מאויים הוא יורק, אם כך אני מניח ששחקנה של מכבי פ"ת הרגיש מאויים והתחיל לירוק...לפחות שני מקרים ש'האדון הנכבד' מראה איזה ערס מגעיל הוא. האם השחקן הזה יושעה?
    בכלל, אין לי דבר נגד שתי הקבוצות, אבל הגיע הזמן לאחד את הקבוצות בפ"ת. איצטדיון עלוב, בקושי קהל, יאללה בוא נגדיל עוד את הליגה שלנו...ישראל שנת 2009

10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי אי אפשר לאחד 2 קבוצות עם כל-כך הרבה שנאה בין אחת לשנייה, זה לא כמו לאחד את אקסלסיור וספרטה רוטרדם אצלך בהולנד וגם עיר כמו פתח-תקווה ראוייה ל-2 קבוצות בליגה הבכירה.
    ממילא הרמה נמוכה, אנשים חושבים שבליגה של 12 הכדורגל הוא כזה גדול וב-16 קבוצות נכון שהרמה תהיה נמוכה אבל אנחנו סך-הכל ישראל ולא אנגליה לא ספרד לא גרמניה לא איטליה לא צרפת לא הולנד לא בלגיה לא סקוטלנד לא פורטוגל לא תורכיה לא יוון לא בולגריה לא רומניה לא פולין ואולי בקושי במקרה המצוין קפריסין אז תתחילו להיות בפרופרוציות.
    בליגה של 16 יהיה יותר הפרשי רמות בין קבוצות ולא נראה הרבה 0-0, יותר שחקנים ישראליים מוכשרים יוכלו להיחשף, מאמנים יהיו פחות פחדנים ולא יעלו עם חלוץ אחד כל משחק.
    בנוגע לבטן של הליגה, הצעתי בפורום הצמרת את הרעיון של בית פלייאוף לגביע אופ"א:
    מקומות 3-6 ישחקו ביניהם בשיטת ליגה כאשר מקום 2 יתחיל עם 3 נק', מקום 3 עם 2 נק', מקום 4 עם נקודה אחת ומקום 5 עם אפס נקודות כמו שנהוג ביוון והמנצחת של הבית הזה תייצג את ישראל באירופה.

11. Number 8 Member

כמה שראובן עטר בילבל את השכל שבית"ר תיתן את הכל, זה לא מה שקרה והיה נראה שהראש של בית"ר כבר נמצא עמוק ב26 לחודש וקריית שמונה לא נזדקקה להרבה מאמץ בשביל לנצח 0:2 קליל(המחצית הראשונה הראשונה הייתה צריכה להסתיים בשלוש שערים לפחות לזכות קריית שמונה).

יצא לי לראות בחלקים את הדרבי של פתח תקווה ואני חייב להסכים עם שי, גנצ'רוב פשוט עלוב, תעזבו את הקטע של הכדורגל, הוא כבן אדם ירק 3-4 פעמים על בן אדם אחר. פשוט מגעיל.

12. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד כמה שידוע לי אלה אלפקות שיורקות כשהם מרגישות מאוימות, לא לאמות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"ר הראתה היום את מה שהולך להיות במחזור האחרון בלי קשר בכלל למה תהיה התוצאה ביום שני. מכירה. ושלא יהיה אחד שלא יגיד שבית"ר לא מכרה את המשחק לקרית שמונה, כל הכל יהיו תירוצים שלא יתקבלו, כי מספיק שבית"ר היתה עולה אפילו עם 4-5 שחקני נוער/מחליפים והיתה משחקת את המשחק שלה היתה יוצאת עם מינימום נקודה.

14. Don Joan Roman Member

דור, תמוז פצוע בגב שלו והעדיפו לא לסכן אותו לכן הוא בכלל לא התלבש למשחק הזה ובמקומו כחלוץ על הספסל היה איציק כהן, שחקן נוער שמושאל מהפועל ירושלים.

בנוגע למשחק: זה ברור שהשחקנים שלנו לא נתנו מעצמם כלום, שום ניסיון ואפאטיות שאין שניה לה, עשינו משהו כשר אבל מסריח ואני אמנם לא מאושר מכך אבל אני כן יכול להבין את השחקנים ששיחקו בלי חשק, הרי בכל העונה מנסים בדרכים לא דרכים לגרום להם לאבד את הסיכוי לאליפות 3 ברציפות אז הם מרגישים שאין שום טעם להתאמץ ושעדיף לשמור כוחות לקראת גמר הגביע בעוד שבוע וחצי, אני רק יכול להצר על כך שעטר לא עלה עם אביתר ברוכיאן, דן איבינדר ואיציק כהן מתחילת המשחק כי באמת היה תענוג לראות את איבינדר ואביתר ברוכיאן לובשים את חולצת המנורה שאותה הם יצטרכו להוביל אולי כבר בשנה הבאה גם אם לא היה להם משחק טוב, נקווה שנצליח לסיים במקום השלישי.

אני בכל מקרה מעדיף את הכח רמת גן בליגת העל יותר מאשר את קריית שמונה שהיא קבוצה שמקשה על בית"ר כדרך קבע.

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

השער של חארמה מתחרה בכיף בשער של אלירן עטר.