מחזור 31 בליגת העל: חיפה מנצחת ומתקרבת לאליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/5/09.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמיד ידעתי שג'וניור ויסה שחקן יצירתי וטוב, אבל היום יצא לי לראות אותו משחק מלא. מי שחושב שהוא רק מייצר מהלכים גאוניים, טועה. הוא שורף את המגרש ולא עוצר לרגע ולא מפסיק ליפול על התחת כדי לחלץ כדורים. אין ספק שהוא מתאים לכל קבוצה בארץ והוא אפילו יהיה מעל לרמה של כל קבוצה בארץ.
    אני שמח בשביל הפועל פתח תקווה שניצחה את הדרבי. יש לה קבוצה טובה וקהל נהדר והיא חייבת להיות בעונה הבאה בליגת העל.
    אגב, זה אולי לא היה משחק איכותי ברמה המקצועית, אבל זהו בלי ספק אחד המשחקים שאהבתי לצפות בהם יותר מכולם. הדרבי התל אביבי משודר בערוץ פתוח, כשמלא אנשים צופים בו. גם אם השחקנים רוצים להתאבד על המגרש, הם עדיין עושים את זה בגבול הטעם הטוב. בדרבי של פתח תקווה אפשר לראות מהי באמת שנאה עירונית שאף שחקן לא מתבייש לרגע להפגין אותה. במשחק הזה לאף אחד לא אכפת כמה מכוער הוא נראה מהצד.

תוך כדי הצפייה בדרבי, ראיתי גם את המשחק של ביתר ירושלים מול עירוני קריית שמונה. עצוב לי שהקבוצה של רן בן שמעון ניצחה ושעכשיו היא קרובה להישארות. לור היכולת הרעה של ביתר ירושלים, זה היה צפוי. נדמה לי שרק בדקה ה-80 ומשהו הם רשמו איום ראשון למסגרת של דני עמוס.

אמנם לא ראיתי את המשחק, אבל תיקו מאופס מוכיח שמכבי נתניה לא באה לפתוח את הרגליים. היא לא עשתה את זה מול עירוני קריית שמונה ואני מאוד גאה בשחקנים שידעו לאסוף את עצמם ולא לבזות את השם הטוב של המועדון, שיצא לעצמו שם של מועדון ספורטיבי מאוד, שערך התחרותיות תמיד מונח לנגד עיניו.
    גם אם לא ניקח תארים עוד 100 שנים (זה לא מצחיק. אני מתחיל להרגיל את עצמי שזה עשוי לקרות), אסור לנו לוותר על העקרונות שלשמם אנו אוהבים את הענף.

de Middenweg - הפועל פתח תקווה זו קבוצה שקטפה 6 אליפויות ו-2 גביעי מדינה. עד אמצע שנות ה-90 היא עוד הייתה חברה קבועה בצמרת הליגה ונחשבה לקבוצה גדולה לכל דבר. אתה לא יכול לצפות מקבוצה עם הסטוריה כה עשירה להתאחד עם מכבי פתח תקווה, שעם כל הכבוד למה שהיא עשתה באירופה לפני כמה שנים, היא לא ברמה של הפועלים. מה גם שלהפועל פתח תקווה יש קהל אוהדים גדול מאוד, שלבטח לא יקבל בהבנה איחוד לא נחוץ שכזה. עם האצטדיון החדש, אני משוכנע שהקבוצה הזאת תביא לפחות 5,000 לכל משחק, גם הזניח ביותר.

עומר - אני דווקא חושב שלמרות שמדובר בשער יפה, הוא לא מיוחד. גם דוד רביבו, בוואן פרנסמן ורביד גזל הביאו פצצות. זה תמיד נראה יפה וכוחני, אבל לא מיוחד וקסום.

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/09
  2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

יכול להיות שאני גאון? או שאני פתאום נהייתי תותח בווינר?

אה נכון, רק מטומטמים האמינו שבית"ר לא תפסיד היום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

שנה שניה ברציפות שק"ש נאבקת עם סכנין על משהו(שנה שעברה על מקום שלישי ואופ"א) ושנה שניה ברציפות הגועל נפש האלה שקיבלו אליפות בגלל שנתנו להם משחק מוכיחים מה הם באמת שווים ושוב מחלקים בכיף את הנקודה שלהם לקבוצת בת שלהם...

אוי לגועל נפש, אוי לביזיון הזה שנקרא בית"ר ירושלים..מדאיג מה יהיה גם במשחק האחרון, כי יש שאומרים שהם שונאים את הפועל יותר מאיתנו(אוי איזה פחד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ).

שבוע הבא אלוהים ידאג לזה שלא נפסיד למגעילים האלה, כמו שדאג לזה שאנחנו נעלה ליגה בבוקר על חשבון קבוצה שמכרו לה כל העונה משחקים ונתנו לה ניצחונות טכניים..אני מת שאחי נצרת תעלה ליגה, אולי שנה הבאה ידפקו עוד קבוצה...

שבוע הבא טדיייי

3. אלי מתחן Member

מה זה גועל נפש? למה שבית"ר ילחמו על משהו?
    אם ההתאחדות עושה הכל כדי שלבית"ר לא יהיה על מה לשחק, למה שבית"ר לא תשתף פעולה?

4. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי אולי הם ספורטאים? כי אולי הם שחקני כדורגל מקצוענים שמקבלים מלאא כסף ומשחקים עבור סמל שנמצא על החולצה(כמעט כולם לא אבל עזוב..)

גם לנתניה לא היה על מה לשחק אבל ראית שהם לא רוצים להפסיד, שהם נלחמים על כל כדור,שהם מנסים,שאיכפת להם טיפה מהקבוצה שהם משחקים בה...

מה שמוזר זה שאתם מצדיקים משחקים מכורים אמנם לא היה מעורב פה כסף או שוחד, אלא פתיחת רגליים נורמטיבית למדינת ישראל(וזה קורה בכל הליגות בכל הגילאים).. שבוע הבא טדי,יהיה טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. אלי מתחן Member

על מה נתניה משחקים? שבוע שעבר הם הפסידו בבית לק"ש אבל אז זה היה כשר?
    חוץ מזה שיש להם אירופה, לבית"ר אין.

6. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

את האמת זה היה המשחק השני בלבד העונה שראיתי לסכנין, ואת האמת החלטתי ללכת למשחק רק כדי לראות את מתיאוס, כי בינינו מי לפני 15 שנה היה חולם לראות את האיש הזה יושב לו על הספסל בסכנין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx.

לגבי המשחק עצמו, היה משחק משעמם, סכנין בכלל לא הייתה טובה, למרות שלדעתי יש לה סגל מאוד טוב, אך משום מה הם לא נראים טוב, אני מאמין שסכנין תישאר בליגה, ואם זה יקרה, חסן אבו-סאלח צריך לעשות המון שינויים בקבוצה ע"מ שהקבוצה תסתדר בעונה הבאה.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"ר גועל נפש?
    הקבוצה שלך היא הגועל נפש הגדול ביותר, תזכיר לי כמה רגליים שברתם או ניסיתם לשבור לשחקני הקבוצות היריבות?
    שבוע הבא בטדי תראה כמה בית"ר ספורטיבית כאשר נעזור לכם להתקרב למשחק מול המכרים שלכם מנצרת.
    אין שום סיבה לבית"ר להילחם בספורטיביות אחרי שנכנסו לנו בצורה והרסו לנו את העונה לפני חודש שיש לנו עוד סיכוי ממשי לקחת אליפות.
    אל תטיף על ספורטיביות בליגה המסריחה הזאת ששתי קבוצות שקיבלו כל-כך הרבה מתנות וייפגשו מחר ל'משחק העונה' יזכו באליפות עם כוכבית.

8. יחי Member

בוא נעשה פה סדר...
    א'- אני לא יודע אם ראית את המשחק שלנו מול נתניה בשבוע שעבר אבל אני יכול להגיד לך שאני הייתי במשחק ומכירה שם בטוח לא הייתה, עם מעט ריכוז של שלו מנשה וההתקפה של המקומיים נתניה הייתה יכולה להשחיל לנו שלישייה עוד במחצית הראשונה. מה גם שקבוצה שמוכרת משחק בודאי שלא תקבל שני כרטיסים אדומים.

ב'- לגבי המשחק אתמול נגד בית"ר, זה לא סוד שהם לא שיחקו את המשחק הרגיל שלהם וגם בסגל חסר בית"ר יכולה לעשות צרות לכל קבוצות הליגה, אבל כנראה שההעפלה לגמר הגביע גרמה לירידת מתח אצל הצהובים ולכן היכולת המבישה שלהם אתמול, אנחנו בסה"כ רק ניצלנו את היכולת החלשה ועשינו מה שצריך לעשות....

שבוע טוב.

9. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אתה טוען שזהו מהיום בית"ר תפתח רגליים.... פשוט בושה שאתם עוד תומכים בדבר הזה.

ובית"ר גועל נפש,קבוצה לקחה אליפות על משחק מכור, וכל שנה שכבר אין לה על מה לשחק מחלקת נק' למי שהיא יותר אוהבת,ואם יצא לה היא תעשה הכל בשביל שהפועל לא תיקח אליפות כולל לתת לחיפה את המשחק.

אני עדיין מאמין שעם כל הנק' שאתם מחלקים ליריבות שלנו לתחתית אנחנו עדיין לא נרד, ואני מקווה שנבטיח את זה אצלכם בבית, כמו כל שנה שאתם רואים אותנו ומשקשקים ולא מסוגלים לנצח.

שבוע הבא יהיה כיףף....(ומקווה שלא ימחקו את ההודעה,יריבות ספורטיבית היא מבורכת והפורום נועד לדברים האלה)

10. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

נתניה לא מכרה את המשחק היא פשוט שמרה כוחות לגביע.

בית"ר זה היה ידוע כבר ממזמן ואני ציינתי את זה ואמרתם לא יפה לדבר ככה, ועובדה שזה קרה,ברגע שלבית"ר לא היה על מה לשחק היא בכיף חילקה לכם את הנק' בשביל להוריד קבוצה אחרת ליגה. זה צפוי ומגעיל.

נתניה פשוט לא מסוגלת וראינו את זה אתמול שבמשחק כל כך גרוע שלנו לשתי הקבוצות לא הגיעה נקודה בכלל.

11. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

CityOfManchester וכל אוהדי בית"ר, חיפה מכבי והשאר שטוענים שהפועל זכתה העונה בנקודות-אתם בדיחה. 100 פעם אני הראיתי לכם שהפועל רק הרוויחה נקודות, ואתם לא מגיבים וכמה ימים אחרי זה באים עוד פעם עם הטענה המפגרת הזאת שזכינו בנקודות מהשופטים.

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רציתי רק עוד להוסיף לעניין ה'איחוד' בפ"ת. לי אין בעיה שיש קבוצת הפועל ומכבי פ"ת, מה שיותר מפריע לי שאין לשתי הקבוצות מספיק קהל בשביל למלא אפילו במשחק דרבי את האיצטדיון העירוני. עזבו לרגע את המתקן העלוב שנקרא ה'אורווה'. כמה אוהדים יש לקבוצה כמו מכבי פ"ת? על זה אני מדבר.

אני אומר את זה כבר שנים, אמרתי את זה גם פה. יש פשוט יותר מדי קבוצות במרכז המדינה, אפשר לחשוב כמה תושבים גרים בארץ או באזור ת"א? מיליונים? בגלל זה אני גם לא מבין איך אפשר להגדיל את הליגה. ראיתם כמה אוהדים יש לרעננה? ראיתם את המתקנים העלובים שבעונה הבאה יתקיימו שם משחקים?

לדעתי אפשר בנושא הזה לפתוח טופיק בנפרד. סביר להניח שכבר דיברתם על כל הנושא הזה, אבל אם מישהו מופתע שאנחנו לא מסוגלים לקחת יותר מנקודה אחת מול יוון, הנה כמה סיבות למה אנחנו לא מתקדמים...

אגב מישהו הזכיר על איחוד של קבוצות בהולנד (נדמה לי אדם). דווקא לפני כמה שבועות ניסו לאחד שתי קבוצות במחוז לימבורח. רודה ופורטונה סיטארד היו צריכים להתאחד, אבל בגלל עניינים כספיים האיחוד לבסוף לא הפך למציאות. הגרעין הקשה של רודה וגם של פורטונה מאד שמחו על העניין הזה, הם רק לא מבינים שביחד יכלו להגיע להרבה יותר השגים...אני מצטער, למה למשל בחיפה צריכים להתקיים שתי קבוצות? ראיתם כמה קהל מביא הפועל? בהולנד לא סתם ניסו לאחד קבוצות כי יש ביותר מדי קבוצות בעיות של כסף. אחת הסיבות לכך היא בגלל שיש ריבוי קבוצות על שטח יותר מדי קטן. האם אנחנו לא רואים את זה בארץ?

בארץ הקבוצות קמו בגלל דיעות פוליטיות ובגלל שהקבוצות בהתחלה היו חובבניות העניין לא היתה בעיה. עכשיו כשהכסף מדבר פתאום נתקלים בבעיות בגלל שאין מספיק אוהדים או אפשרויות כלכליות לקבוצות. מה רואים לבסוף? קבוצות שמתקשות להשאר בחיים, מתקנים עלובים ובקושי 400 צופים שבאים לראות קבוצה שעולה לליגת העל. למה אנחנו עושים את זה לעצמנו??? תורידו את הליגה הבכירה ל-10 קבוצות, תורידו את מספר הזרים בקבוצות ותראו גם יותר כדורגל טוב. מה עדיף, 3-4 פעמים דרבי תל אביבי או נסיעה ל'חורים' עם תנאים עלובים. אני מעדיף את האופצייה הראשונה.

13. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

זה שלמכבי פ"ת אין מספר גדול של אוהדים, לא צריך להעניש בעקבות כך את הפועל פ"ת.
    את הפועל פ"ת אני מכניס בקלות לשש הקבוצות בארץ עם מספר הקהל הרב ביותר, יש להם פוטנציאל גדול.
    איחוד לא עומד על הפרק ובכלל לא רציונלי במקרה של שתי הקבוצות הללו, להפועל פ"ת יש מסורת גדולה לפני 40-50 שנים, גם בשנותל ה90 עם אברהם גרנט היא היתה מהקבוצות הבכירות, גם זכתה בגביע .. למכבי יש שני גביעים אי ש בהיסטוריה.
    אז תרשה לי שי לחלוק עליך באופן משמעותי, בניגוד חד מאוד לפעמים קודמות שבהן הסכמתי עם כל מילה שכתבת. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

14. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעונה שעברה במחזור האחרון בית"ר עלתה מול סכנין עם שחקני נוער + שחקני ספסל וגם אז היא מכרה את המשחק?
    בית"ר לא מכרה את המשחק ולא נעליים, מאז העונש של בית-הדין זה לא אותה קבוצה וגם אם השחקנים לא התאמצו ולא נהגו בספורטיביות למה להם?
    ההתאחדות נהגה בספורטיביות כלפי בית"ר כשהרסה לה את העונה וכשהיא מענישה את בית"ר יותר ממה שהיא מענישה את הקבוצות האחרות.
    בשנה שעברה דווקא אתם שיקשקתם בפנדלים בגביע ולא בית"ר..

---------
    שי אני בעד קודם לתת לליגה של 16 קבוצות צ'אנס ורק אז לקבוע מה טוב ומה לא טוב.
    אני מחפש כאן מתח ושערים ולא רמה גבוהה של כדורגל, אם אני רוצה לראות כדורגל טוב אני רואה את הליגה האנגלית ואיך רוצים שיהיה כאן כדורגל ברמה כזאת גבוהה כאשר אין מספיק כסף להביא זרים ראויים והישראליים הטובים יותר עוזבים לאירופה.
    אני בעד לא לשחק במתקנים עלובים כמו האורווה והקופסא אבל קודם תבנו איצטדיונים חדישים שיהיה יותר כיף לראות כדורגל, למזלי האיצטדיון הביתי של הקבוצה שלי הוא טדי כך שאין לי טענות אבל מה עם הקופסא, האורווה, קריית-אליעזר, אשדוד, לויטה, המכתש וכל השאר חוץ מבלומפילד ואולי דוחא(שיכול להפוך להיות מתקן לא רע בכלל) תבנו איצטדיונים ראויים ולא חייב 12 אלף מקומות מספיק 8 אלף.

חיפה היא העיר השלישית בגודלה בישראל ומן הראויי ששתי קבוצות ייצגו אותה, אני לא רואה אף אוהד של מכבי חיפה רוצה שיפלשו לטריטוריה של הקבוצה שלו ובצדק, מכבי חיפה אלופה 10 פעמים(השנה 11) ועם היסטוריה מפוארת ולא צריכה איחוד, ולהפועל חיפה יש הרבה אוהדים וגם היא קבוצה אלופה כך שאיחוד בחיפה לא ייקרה אף פעם.
    אני בעד איחוד בין מכבי הרצליה, עירוני רמת-השרון והפועל רעננה לכל הקבוצות האלו ביחד יש 2000 אוהדים ואין להם תארים כך שאם הם יתאחדו וייקראו 'בני-השרון' יהיה פוטנציאל גדול יותר וגם האיצטדיון של הרצליה לא רע בכלל.

15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אנשים בכח מחפשים לעצבן את הרצליה, לא כדאי לא כדאי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx