מחזור 31 בליגת העל: חיפה מנצחת ומתקרבת לאליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/5/09.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיתעצבן עד מחר...
    במשחק ביום שישי של הרצליה נגד עכו הייתה כניסה חינם ובאו 300 אוהדים, איך לקבוצה כזאת יש זכות קיום?
    אגב מאז האיחוד בין הכח ר"ג למכבי רמת-עמידר הקבוצה רק מצליחה, בתוך 4 שנים היא עלתה פעמיים ליגה והגיעה לחצי גמר גביע המדינה בדרך.

2. יחי Member

הקבוצה אמנם מצליחה אך הקהל עדיין לא מגיע, ולמה הוא לא מגיע? מכיוון שהאוהדים של רמת עמידר (שהם הרוב) החליטו להחרים את הקבוצה עקב האיחוד, אז תגיד לי מה שווה קבוצה שמצליחה ועדיין בכל זאת האוהדים לא מגיעים?

3. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

האוהדים של מכבי רמת עמידר יותר גדולים במספר מהאוהדים של הכח רמת גן? קשה לי להאמין.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

זה לא עובד ככה, מעטות הקבוצות בארץ שיש להן בסיס אוהדים ששווה משהו, לפי התיאוריה שלך היו נשארות בארץ אולי 8-10 קבוצות. בלי ליגה א' ליגה ב'.. כלום. זה לא עובד ככה. אי אפשר למחוק את כל הקבוצות שיש להן פחות מ- 1,000 אוהדים, ולא חסרות כאלה.

בקשר למשחקי אתמול, אני בטוח שמכירה לא הייתה בשום מקום, אבל.... בית"ר לא נתנו יותר מ-20 אחוז מעצמם, כנ"ל נתניה לפני שבוע שלא נתנה יותר מדי, ולא משנה שהיה גביע אחר כך, מקצוענות... זה משהו שלא קיים פה יותר מדי, לא בבית"ר ולא בנתניה.

סכנין לא תירד, היא 4 נקודות מעל הכח וק"ש, שיש עוד 6 בקופה, היא מחוץ לסכנה. קרית שמונה לא תנצח את בני יהודה והכח לא תנצח את הפועל ת"א. הקרב הוא בין הכל לק"ש, לקרית שמונה יש רוח גבית בעקבות העזרה של נתניה ובית"ר, אבל אני מקווה שהכח תשאר למבחנים, מגיע להם.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן לרעננה, רמת-השרון והרצליה אין עבר ומסורת בנוסף לזה שאין להם אוהדים ואין להם זכות קיום לבד.
    אם הקבוצות יתאחדו יהיה להם תמיכה מ-3 עיריות שונות ולמה לעזאזל קבוצות שלא מגיעות ל-1000 אוהדים נמצאות בליגה הראשונה.
    יש יותר מ-16 קבוצות בארץ עם בסיס טוב של אוהדים כמו:
    בית"ר י-ם
    מכבי ת"א
    מכבי חיפה
    הפועל ת"א
    הפועל ב"ש
    הפועל פ"ת
    מכבי נתניה
    בני יהודה
    בני סכנין
    אח"י נצרת
    הפועל אום-אל-פאחם
    הפועל ר"ג
    מ.ס. אשדוד
    הפועל חיפה
    הפועל י-ם
    הפועל כפ"ס
    ועוד קבוצות כך שקהל זה לא הבעייה אבל קבוצות כמו ה-3 מהשרון יכולות להפוך להיות קבוצה חזקה אחת במקום 3 חלשות שסתם תופסות מקום.

6. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אם במקצוענות עסקינן:

http://www.nrg.co.il/images/archive/465x349/1/054/233.Xxx

בנאדו וטל לא דילגו על האפשרות לבקר בקייקי כפר בלום ולשוט ולטבול במי הירדן הצוננים, כשבע שעות בלבד לפני המשחק.
    זה רק נדמה לי או שבנאדו מסתכל ישר? מסכן התאמץ להוריד את הראש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ועדיין, מה תרכיב מהם? 2 ליגות? מה עם ליגה שלישית, רביעית?

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה בליגה השלישית והרביעית חייבות להיות קבוצות עם קהל גדול?
    החל מהעונה הבאה יהיו רק 2 ליגות מקצועניות כך שאני מצפה שכל אחת מ-2 הליגות הבכירות תהיה עם בסיס קהל טוב.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נו וקבוצות לא עולות ויורדות? לא יכול לקרות מצב שקבוצה בלי קהל תצליח לטפס עד לצמרת הליגה השנייה ואפילו מעבר לכך? ואז מה תעשה? שוב תמזג אותה עם קבוצה נוספת? זה לא רציני ולא יישים.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/09
  10. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

תמיד יהיו קבוצות בלי קהל אבל עדיף שיהיו 80% עם קהל ו-20% בלי קהל והדרך לכך היא לאחד קבוצות בלי קהל מאותו עיר או אותו איזור.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הרצליה היא עיר גדולה במדינת ישראל, אין שום סיבה לקחת עיר שכזו ולא לתת לה את הזכות להחזיק קבוצת כדורגל אחת, מסכנה ככל שתהיה.

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

CityOfManchester - התאוריה שלך מזכירה לי את הרצון של היטלר ואני אסביר את עצמי. אני לא משווה אותך לרגע אליו, חס ושלום, אבל אני רוצה להמחיש לך באמצעות משל את הטעות שלך.

היטלר האמין שאם הוא ישמיד את כל הגזעים הנחותים וישארו רק בני אדם איכותיים (הגזע הארי), הוא יצליח ליצור גזע על, שיהיה דרגה למעל ליצורים האנושיים שאנחנו היום.

לנסות ולהכחיד את הקבוצות שיש להן מיעוט קהל לא יהפוך את הליגה לטובה יותר. גם לא לעשות ליגה של 8 קבוצות, כי אז היא לא תעניין. כמו שהיטלר לא היה יוצר גזע על גם אם היה מצליח לממש את התכנית שלו, כך גם הקבוצות המובילות בכדורגל הישראלי לא יהפכו להיות טובות יותר אם יקחו מהליגה שלהן, לכאורה, את החלשות יותר.
    להפך, כמו שצריך לאפשר לאנושות ליצור מדינות ותרבויות חדשות לפי הרגשות הדתיים/לאומיים של אנשים, ככה צריך לאפשר לכדורגל הישראלי להתפתח בדרכו שלו ולאפשר לקבוצות ליצור מסורות משלהם.

אני אתן לך דוגמא - השנה כולם רצו שבגמר גביע המדינה ישחקו ביתר ירושלים ומכבי חיפה וכינו אותו 'הגמר הקלאסי'. למה? כי בעבר היה ביניהם מפגש בלתי נשכח באותו המעמד, שהניב 3-3 שעד היום חרוט לטוב ולרע בזכרונותיהם של הרבה אנשים. הוא יצר גיבורים חדשים, אהבות סוערות, טראומות נוראיות ודפיקות לב רבות. את זה אנחנו יודעים היום. מישהו ידע לפני אותו גמר שהוא יהיה בעצם נקודת המפנה בכדורגל הישראלי? אז אף אחד לא ידע שהמשחק הזה בעצם יסמל את העברת השליטה מאיזור תל אביב לבירה והכרמל.

אי אפשר למנוע מקבוצות את האפשרות לנסות ולהצליח, לנסות ולקבץ סביבה קהל אוהדים וליצור מסורת של הצלחות. אני מזכיר לך שביתר ירושלים, קבוצתך האהודה עליך, הייתה פעם האחות הקטנה של הפועל ירושלים. עכשיו תאר לך שבאותה תקופה היו מיישמים את הרעיון שאתה מציע היום...

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהבתי שהשוותה את התיאוריה שלי לזו של היטלר...
    אני לא בעד למחוק את כל הקבוצות הקטנות אלא לאחד את מי שאפשר כמו קבוצות השרון, אני לא מציע כמו שי לדוגמא לאחד את הקבוצות בחיפה ובפתח-תקווה שזה רעיון לא היגיוני.
    בית"ר ייצגה את הימין והפועל את השמאל כך שאיחוד ביניהם הוא לא כל-כך היגיוני גם אז, מכבי הרצליה לא מייצגת כלום וגם אין לה יריבות עם רעננה ורמת השרון.

14. אלי מתחן Member

בכדורסל האיחוד לא מביא יותר מ20 אוהדים, למה שבכדורגל זה יקרה?
    אם הקבוצות יעבדו על קהל בסופו של דבר עם קצת הצלחות הן יכולות להיות הקבוצה השנייה של הרבה אוהדים מהערים שלהן.
    גם בספרד לכל אוהד של קבוצה יש עוד קבוצה גדולה שהוא מעודד.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבירם, איך הגעת מדיון על כדורגל להיטלר? לא יכולת למצוא משהו אחר בשביל להגיד את הנקודה שלך? אני כעיקרון דיברתי על איחוד קבוצות לא על פרוק קבוצות והכנסת האוהדים לתאי גזים... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

אני מניח שמבחינה זו אני משדר בתדר אחר, בסדר, אין בעיה. לפחות אתם מבינים שהגיע הזמן שבמדינת ישראל יהיה איצטדיונים קצת יותר נורמלים.

מלה אחרונה לגבי התמונה של בנאדו ועידן טל. היות שהקבוצה שיחקה בק"ש הארוע הזה קצת פחות חמור אם הקבוצה היתה צריכה לשחק במרכז הארץ. בכל מקרה עוד מעט יש פגרה ואז אפשר להנות...אני באמת מבין שיהיו אוהדים שמאשימים עכשיו את שחקני בית"ר במכירת משחק...