מחזור 32 בליגת העל: משחק העונה של מכבי חיפה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏28/4/11.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

סופ"ש אדיר,תודה לך חיפה!
    ותודה לך יבואה,עוד לא שכחתי מי דפק את הפועל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

2. Mellow29 Kopite

מסתבר שגם עם סגל קמצני וישראלים שמרוויחים פחות מ600 אלף דולר אפשר לנצח את 'בארסה' הישראלית, וגם עם זר גרוזיני שמהיר בערך כמו צב וזר שהבאנו כמעט בחינם מגאנה אנחנו בדרך לקחת אליפות, על אף הקיזוז :aaa021:

אלישע עם ניהול משחק סביר יחסית, קטן ודבאלשווילי היו חלשים, רפאלוב היה מצוין, בוקולי היה פנטסטי, יא-יא היה המצטיין ללא ספק :aaa031:

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום מכבי חיפה הרוויחה שוב את האליפות, אבל בשבוע הבא היא עלולה שוב לאבד אותה...
    אחרי 10 דקות שחקני הפועל ת"א החליטו לרדת מהמגרש, אניימה עוד חשב שבזבוזי זמן יצילו לו את המשחק (למה דווידוביץ' בצדק כן מקבל ואניימה לא?), אבל אז ראינו רק קבוצה אחת על המגרש. בוקולי, סיידו ורפאלוב פשוט התחילו לשחק כדורגל ולדעתי 2-0 עוד מקפח במקצת את הירוקים.

באמת אין לי מושג לאן נעלמה אחרי 10 דקות הפועל ת"א, אבל כבר הרבה זמן לא ראיתי הצגה כמו שבוקולי נתן. הבחור פשוט התאבד בצורה בלתי רגילה על המגרש, היה אגרסיבי במובן הטוב של המלה, וביחד עם סיידו העביר את השליטה במגרש למכבי חיפה. לא הפתיע אותי שהברזילאי החביב נפצע במחצית השנייה. כבר שנים הוא לא שיחק כך...

בחלק ההתקפי ראינו היום שוב את רפאלוב במיטבו. האם הבחור הזה סוף סוף הבין איזה פוטנציאל יש לו? קטן היה היום בסדר גמור, אבל אני מקווה שרפאלוב יוביל אותנו עכשיו לאליפות הנכספת. מגיעים גם הרבה מחמאות לבנאדו ופיליאבסקי שחסלו את תמוז ושהר.

היום סוף סוף אני גאה בקבוצה שלי אפילו אם לוזון יושב ליד שחר וחושב שהוא גאון הדור. אין לי באמת מושג למה המטומטם הזה בכלל מחייך, אבל כנראה הוא בקשרים טובים עם שחר אחרת אין לי סיבה למה הוא בכלל מופיע בקרית אליעזר.

יש עכשיו עוד 3 משחקים קשים. בשבוע הבא אין לי מושג מה הקבוצה שלי הולכת לעשות. אין לי גם מושג מה מכבי ת"א הולכת לעשות...כאוהד מכבי חיפה אני בקלות יכול להגיד שפתיחת רגליים מכביסטית תחזיר לנו את שלושת הנקודות של הקיזוז, אבל כאוהד כדורגל אמיתי אני לא צריך טובות מהצהובים כחולים. מצדי שישחקו על אמת מולנו ואחר כך יקחו נקודות גם מהאדומים...

אני עדיין לא מאמין מה קרה בשעתיים האחרונות...

נערך לאחרונה ב: ‏30/4/11
  4. f-side Member

כל הכבוד לחיפה! משחק חזק ובטוח, ניטרלו את הפועל כמו שצריך....

5. שגיא Guest

השינוי הכי גדול היום הוא למעשה העבודה שעשה יניב קטן. לא משחק גדול שלו, עם זה אני מסכים, אבל היום ראינו ממנו ריצות שהוא לא עשה במשך עונה שלמה. יורד ומחלץ כדור כמו גדול מגילי ורמוט, רץ קדימה כדי ללחוץ על ההגנה היריבה ובכלל פעולות שעד היום הוא היה תמיד מקבל מהם פטור נוכח מעמדו.

רפאלוב בהחלט נתן משחק גדול, גם ההגנה הייתה טובה מאוד ואפילו משומר לא עשה טעויות שראויות לאיזכור. מרכז הקישור היה מצויין בראשותו של יאי יא סיידו שמשתפר ממשחק למשחק ואני בהחלט חושב שאפשר להחתים אותו לשנה הבאה, לליגה שלנו הוא שחקן קישור טוב מאוד וגם מדובר בשחקן צעיר שיילך וישתבח עם טיפול טוב. כדורגל יש לו.

בסל הכל הניצחון הזה, מבחינתי, רק משאיר אותנו בתמונה נכון לעכשיו כי אם לא היינו מנצחים, או חלילה מפסידים, אז המאבק הזה היה ככל הנראה נגמר כבר היום. אנחנו עדיין בתמונה והפעם צריך לשמור על ההובלה עם ניצחונות עד הסוף.

6. N כמוני Member

קודם כל אני חושב שחצי פורום חייב לקטן התנצלות. אמרו עליו שהוא תוקע את המשחק של חיפה, שחיפה איתו נראית פחות טוב, שהוא כופה את עצמו על הקבוצה, ושהוא צריך לפרוש.
    קטן היום היה טוב, אז נכון שהיו לו כמה מסירות לא מדוייקות, אבל הוא היה שם כשהיו צריכים אותו. בגול ובבעיטה למשקוף שגרמה לריבאונד של דבלשוילי. הוא לא כפה את עצמו על המשחק, לא כל הכדורים הלכו אליו, הוא השתלב יפה במשחק של חיפה, והלוואי וימשיך כך.
    ליאור רפאלוב :aaa025: - בלי בכלל ספק השחקן הטוב במגרש היום. היה פשוט בכל מקום אני לא זוכר אותו כמעט עושה טעויות, עשה גם הגנה וגם התקפה, הראה שליטה אדירה בכדור, מסר מתי שצריך למסור, החזיק בכדור מתי שצריך להחזיק, לדעתי שחקן העונה.
    הרבה ביקורת נמתחה על אריק בנאדו, בין היתר גם על ידי, הכללתו בהרכב במרבית העונה פוליטית לא פחות מהכללתו בהרכב של קטן, אבל היום הוא נתן משחק הגנתי ענק, עצר לחלוטין את סהר ותמוז (גם לפילייאבסקי מגיע מילה טובה), נתן את המשחק הכי טוב העונה והזכיר את אריק של לפני 7 שנים. אני לא חושב שיש לו מקום בהרכב של חיפה שנה הבאה, אבל המשחק שלו היום ראוי לציון.
    וכמה מילים על אלישע לוי- הניצחון שלו היום הוא ניצחון ענק, אבל אני חושב שהקרדיט נתון יותר לותיקים שלקחו היום אחריות ופחות אליו. גם בחילופים היום הוא נגרר אחרי פציעות. גם העונה הזאת מסתיימת בדאבל לדעתי על אלישע לעזוב בתום העונה.

7. alexshw Member

ועוד משהו. התנהגות גועלית של גוטמן, ששלח את אבוקסיס לפאנל.
    לא יודע להפסיד. בושה וחרפה.
    אלישע התייצב כמו גבר אחרי המפלה בבלומפילד ולא שלח את דרסליה.
    כן קורה שאתה הנכשל טוטלית במשחק ומאמן היריבה אוכל אותך.
    קורה למאמנים הכי גדולים, אבל החוכמה היא לדעת להתנהג אחרי משחקים כאלה.

N כמוני, מי שעשה את המשחק מבחינת ההתקפה הוא רפאלוב. אני עדיין מעדיף את ההרכב שפתח נגד נתניה. נכון, קטן אולי יכול להתעלות מדי פעם, אבל רואים כמה קשה לו. אנחנו צריכים מהירות בהתקפה. היריבות הבאות יסתגרו יותר.
    אלישע חייב להשאר אם הוא לוקח תואר.

אני צופה משחקים מאוד קשים בהמשך.

הסתובבתי עם הרגשה חרא כל השבוע עם תסריטים רעים מאוד בראש. הייתי מאוד לחוץ לפני המשחק, עד דקה 90 הייתי לחוץ.
    מקווה שלא נבעט בדלי שוב. הקבוצה עבדה מאוד קשה בשביל למלא אותו.

כולם גדולים היום.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא תמיד עושה את זה בהפסדים זה לא חדש...

9. Los Che Member

אני חשבתי שאחרי 10 הדקות הראשונות הפועל שוב(כמו במשחק הקודם)תלחץ את חיפה בעמוק בחצי שלה ותתן את המכות. אבל הפועל כבר תקופה ארוכה לא יציבה ביכולת שלה, כשהיא משחקת את המשחק שלה גם מכבי חיפה היעילה לא פחות לא יכולה לה, אבל היום זה היה סיפור אחר. החבורה שלי אלישע באה הכי מוכנה שאפשר, לא נבהלה מפתיחה מגמגת ועשתה את העבודה בסיכום.

ובהחלט הרבה זמן לא ראיתי את חיפה מוכנה ומסודרת וחכמה בצורה כזאת, והדגש על המילה מסודרת וחכמה מכוונת בעיקר ליניב קטן, מדהים שהשחקן שלא רץ הרבה ולא דופק יותר מידי ספרינטים, אבל כל תנועה, סיבוב עם הכדור או פס שלו פותחת לגמרי את המשחק ההתקפי של חיפה, ממש אבא למופת של כל החברה הצעירים סביבו. חוכמת המשחק שלו והיכולת הטכנית הנפלאה של רפאלוב שווה את הניצחון הגדול הזה של הירוקים.
    מאחורי כל זה עמדה משחק לחץ הגנתי למופת, אגרסיביות ומשחק חיפוי שטרף לפועל את כל הקלפים, סיידו בהחלט נראה רכש מבטיח, הוא סגר היום כל פינה במרכז המגרש של הפועל. גוטבו בוקולי ראוי לאיזכור גם בצד ההתקפי, אבל גם בהגנה הוא לוחם בחסד.

חיפה הפיקה את כל הלקחים, גם מקצועית וגם מנטלית, היא עמדה בשני המבחנים של שתי החזיתות וביטלה את הפועל ת"א. לדעתי זה רחוק מלהיות סגור, אבל חיפה חזרה לנשום אחרי מפלת נתניה

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק אחד טוב לא מכריח אותי להתנצל. ירדתי גם המון זמן על רפאלוב, אבל לא היללתי אותו מיד כשבמשחק אחד שיחק מצויין. אם בשבוע הבא אייל גולסה נותן שואו זה לא אומר שהוא מאז פרשת למעשה לא קיים בקבוצה. יניב קטן בהחלט דפק היום ספרינטים, אבל את זה אני רוצה לראות ממנו בכל משחק. לא קיים דבר שנקרא יום רע בהגנה. אתה יכול לטעות כמו שעשה לפני שבוע דווידוביץ' אבל אתה צריך בכל משחק לתת מעצמך 100 אחוז בהגנה.

יניב קטן היה היום בסדר גמור כי הוא כבש, בעט כדור נהדר למשקוף, ונתן לרפאלוב לככב. במעמדו אני מצפה ממנו בעיקר את הדברים האלה. תן לדור החדש את המפתחות, עזור להם וברגעים הכי חשובים תהיה שם עם איזה שער ובישול. אני גם מצפה מקטן בשבוע הבא להמשיך לשחק כמו שהוא עשה היום ולא לנסות יותר מדי להיות האיש המרכזי בקישור. מהירות כבר אין לו ואת זה גם הוא צריך לדעת. אני בהחלט לא רוצה שיפרוש, אבל אני לא מצפה שהמאמן נותן לו בעונה הבאה בכל משחק לפתוח. מתי לאחרונה הוא גמר תשעים דקות? בדיוק, על זה אני מדבר.

כבודו במקומו מונח, אבל זה לא אומר שאני צריך להתנצל.

11. Fanatic Member

אוי איך שקטן השתיק פה ובקהל של חיפה אנשים. פשוט נתן משחק ענק.

שבוע הבא לפתוח רגליים בכל הכוח. הכל חוץ מאליפות של הפועל.

12. איגור .פ. Member

לא יודע מה יהיה עם האליפות בסוף אבל מבחינת התחתית הכל כמעט סגור.
    הפועל ר"ג מנצחת בפעם השניה העונה בלבד,ויורדת ליגה בצדק,הפועל ר"ג לא היית פקטור העונה,אבל להפועל ר"ג זה בא טוב הירידה יוכלו לבנות שם הכל מחדש.

לגבי העיר שאני גר בה אשקלון,אני יגיד דבר כזה,קבוצה שמפסידה לבשר התותחים של הליגה לא מגיע להשאר בליגה. אני אומר גם שלא משנה מה אשקלון תעשה מול סכנין שבוע הבא,אשקלון תרד ליגה,אשקלון צריכה נס גדול כדי להשאר.

ולעניות דעתי בני סכנין תבטיח השארות בליגה והפועל פ"ת היא זו שתהיה במבחנים

לסיכום:מבסוט על הניצחון של חיפה שמקרב את הקבוצה שאני אוהד לאליפות ושם אותה במצב שהכל תלוי בה. ומצד שני עצוב על אשקלון שרגל וחצי בלאומית גם.

13. alexshw Member

הוא לא השתיק. זה המשחק הגדול של פראלוב.

שי,
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

ולגבי מנהיגות, אז אף אחד לא מדבר על זה, אבל בנאדו גם מנהיג, לדעתי לא פחות מאחרים. המנהיג השקט והמבוגר האחראי.
    כעסתי עליו על הסיפור של 2006 וריצה לתקשורת כשהוא ישב על הספסל, אבל בשורה התחתונה הוא נהדר העונה, טפו טפו טפו.
    כנראה שרק במכבי חיפה הוא יכל להעלות את רמתו. יש לו מוטיבציה ורצון. כי זה ביתו האמיתי.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

השחקנים של מכבי חיפה הראו כבר בדקות הראשונות שהם הגיעו כדי לטרוף את הדשא ולשחקנים של הפועל תל אביב לא היו את האנרגיות לעשות את אותו הדבר.
    ליאור רפאלוב היה בכל מקום על המגרש ועשה את כל הפעולות החשובות של הירוקים. סיידו יאיא היה אדיר וגרם לי לשנות את כל החשיבה שלי לגביו. אפילו ליניב קטן היה משחק לא רע, כשברוב הפעמים האיטיות שלו לא באה לידי ביטוי והוא לא פגע בשטף המשחק של מכבי חיפה.
    עכשיו זה בידיים של מכבי חיפה. מחכים לה משחקים קשים, אך שום תירוץ לא יתקבל אם היא תאבד את זה.

חבל שסיימנו בתיקו, אבל לפחות לא הפסדנו. חסרונו של קובי דג'אני הורגש מאוד. לאוניד קרופניק וטל מעבי היו חלשים מאוד וזה פגע מאוד במשחק שלנו. לא מובן לי איך השופט לא שרק פנדל לזכותנו. בשיא הכנות, אני חושב שבהסטוריה של המשחק לא הייתה שריקה קלה יותר לפנדל. הכדור פוגע בידו של השחקן, שאפילו לא קרובה לגוף שלו, שהוא כמה מטרים מהשער ומציל שער בודאות.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים לגבי בנאדו. אם בפתיחת הליגה הייתם אומרים לי ש-3 משחקים לסוף הליגה למכבי חיפה עם בנאדו בהרכב יש את ההגנה הכי טובה בליגה הייתי בפרוש חושב שאתם שיכורים. מבחינתי בנאדו בעצמו גרם שהאוהדים למעשה שוכחים כרגע מה קרה עם הבלם בעבר. בשבילו זו הנקמה הכי גדולה שהוא יכול להשיג על כל אלו (כמוני) שלא האמינו בו. למרות זאת קשה לי להאמין שכמו עם קטן גם בנאדו יקבל בעונה הבאה את חולצת ההרכב.