מחזור 32 בליגת העל: עירוני קריית שמונה אלופה!!!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏29/3/12.

1. אלי מתחן Member

זה משנה ועוד איך. צריכה להיות הפרדה ברורה בין אנשי הנהלה למיניהם ובין השחקנים שעל המגרש.

2. Muurad Member

הייתה שריקה לסיום, לא?

זה שהם מבוגרים וצריכים לדעת יותר טוב זה משהו אחר, אבל הם חלק מהצוות שרשאי לשבת על הספסל\להיות על המגרש ולא אוהדים או משהו כזה, והגיבו לאגרוף שחטיב שלח לפניו של שחקן בקבוצה שלהם(כמו חטיב עצמו)

אין פה ממש הבדל ולא צריך להיות אחד. האשמה היא על מי שהחל את האלימות(פרדה) ומשם ממשיכה בצורה שווה לכל אלה שלקחו פה חלק פעיל - חטיב ו-2 אנשי הצוות המקצועי של פתח תקווה.

ברגע שחטיב חשב שהוא יכול לשלוח אגרוף לפניו של שחקן פתח תקווה, all bets are off לגביו. הצורה שהתקשורת ושחלק ממכם מציג את העניין היא מצחיקה ונגועה באינטרס.

נערך לאחרונה ב: ‏31/3/12
  3. Charlton Member

תגיד לי אתה רציני מוראד?
    זה שעלי "הביא את זה על עצמו" זה נכון, וזה שיש עכשיו אינטרס מסויים לעיתונות להכפיש בגלל שזה אבי לוזון זה מבורך, מה אתה רוצה שיעשו אז?
    וחוץ מזה לא מבין את כל מה שאתה כותב בקשר לעלי חטיב, אתה רואה בבירור שהוא מביא אגרוף כתגובה על זה שמישהו הרביץ לחבר שלו מהקבוצה, בעיניי זה ערך.
    בדיוק מאותה סיבה שאני אגן על כל מי שקרוב אליי שמישהו יחליט להרים עליו יד.

4. Muurad Member

וזה בדיוק הצביעות בכל הנושא ומה שמפריע לי בכל העניין הזה(שאין לי צד בנושא אגב), המשפט וחצי האחרון שרשמת.

כשעלי חטיב עושה את זה הופכים אותו קדוש מעונה ומזכירים בחצי שורה אפילו לא בתת כותרת שהוא נתן אגרוף שגרם למכות שהוא עצמו קיבל(גם זה מציטוט של שחקן פ"ת) - וכשאנשי פתח תקווה עושים את זה מציירים אותם כשטן בהתגלמותו ומתחילים עליהום ומתייחסים לנושא בעיוורון סלקטיבי.

אין שום הבדל בין מה שהוא עשה למה שהם עשו. אבל עליהם רושמים שלוקחים אותם למעצר ושוקלים לתבוע אותם - ולחטיב מתייחסים בכפפות של משי כנפגע העיקרי מכל הסיפור שצריכים להתנצל בפניו - על מה ולמה? אם לא היה מתסיס ולוקח חלק באלימות עם אגרוף בפניו של שחקן פתח תקווה לא היה קורה לו שום דבר. הוא אשם בדיוק כמוהם, לא פחות ולא יותר.

5. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

6. Igi Member

מוראד, הסיבה שבוחרים להתעלם מזה שהתקשורת ממקדת באותו חבר הנהלה של פ"ת, היא העובדה שהמעשה שלו היה הרבה יותר אכזרי ובתור בני אדם זה רגש טבעי שיוצא לנו כשאנחנו רואים בן אדם מקבל נגיחה לפנים ועוד מקבל "וידוא הריגה" על הדשא כשבועטים לו בראש, שנתייחס לזה יותר מאשר לאגרוף של חטיב שנראה כחלק 'טבעי' מהקטטה ההמונית. אבל עדיין זה לא הוגן עכשיו שיענישו את מכבי פ"ת בצורה חמורה רק עפ"י הקטע הזה לפני שיודעים מה בדיוק קרה.

7. חוצפן חיובי Member

מה זה הקשקוש הזה "אבל הוא התחיל"? הרלוונטיות של הטיעון הזה לא אמורה להיגמר בסביבות כיתה ג'?
    אף אחד מהמכות לא ניתנה כהגנה עצמית אלא כתקיפה, ולכן צריך להתייחס לכל אחת בנפרד ולא למה שקדם לכל אחת מהן.

מה שפרדה וחטיב עשו זו החלפת מהלומות בין שחקנים, בוודאי שזו עבירה שהם חייבים להיענש עליה, אבל זה לא משהו חסר תקדים. במצב רגיל הייתי אומר שצריך להרחיק כל אחד מהם לכמה משחקים בודדים, אבל מה? במסגרת העליהום וההסתה נגד הפועל אחרי הדרבי, טועמה וידין קיבלו עונשים מופרכים על עבירות חמורות הרבה פחות (הם לא נגעו באף אחד), ולכן לפי הקו שננקט על ידי בית הדין המגוחך, שניהם צריכים לקבל הרחקה לחודשים ארוכים.

מה שעמוס גניש עשה אחר כך יותר חמור (בתור מאמן גם יש לו יותר אחריות וגם הוא מייצג יותר רשמי של הקבוצה), אבל מה שיגאל ממן עשה, זה משהו אחר לגמרי וחמור בהרבה. בין אם הוא ממלא תפקיד של מכבי פ"ת שהיה בתחומי המגרש באישורם, או אוהד של מכבי פ"ת שפרץ למגרש, הוא נכנס למגרש ובעט בראשו של שחקן של הפועל חיפה ששכב על הדשא. על פי התקנון של לוזון ועל פי כל ההרשעות בשנים האחרונות של קבוצות, למכבי פ"ת יש אחריות על התקיפה הזו, ולכן היא צריכה להיענש. ועל עבירה כזאת חמורה היא צריכה להיענש מאוד בחומרה.

8. FelaKaT Member

התוצאה של המעשה מכריעה יותר מאשר המעשה עצמו - בדיוק בגלל זה המעשה של אנשי מכבי פ"ת חמורה יותר מבלי להתייחס למאורעות על כר הדשא.
    אני, בניגוד לכולם, מקווה שלא יורידו למכבי פ"ת נקודות כדי שהיא תרד ליגה על כר הדשא (עד כמה שהשופטים ירשו זאת).

אז למעשה כל אוהדי מכבי פ"ת ניסו לתקוף את השופט?

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

9. הרצליה Member

התגובה של עמוס לוזון פשוט מקוממת, "לא נגעו בו", פשוט לא להאמין שאפשר להוציא משפט כזה מהפה.

מעניין אם מחר יגאל ממן יעמוד ליד הש.ג בשדה דב ויעמיד למשפט חיליים שהשרוך שלהם יצא מהנעל או יסיים את הלילה הזה במקום שבו הוא צריך להיות, תחנת המשטרה בפתח תקווה.

10. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין שום סיבה בעולם להוריד להם נקודות. יש אשמים, יש הוכחות, ומכאן זה עניין פלילי. רק בקודים המעוותים בהם מתנהל הכדורגל הישראלי אפשר לדרוש עונש הפחתת נקודות קולקטיבי על תקיפה פלילית לכל דבר שביצעו שני אנשים.

11. yedidel Member

גם ברימון הגז שהיה בבאר שבע השנה היה אשם אחד שנעצר מייד והיום הוא בכלא.
    זה לא הפריע לתת לנו משחק ללא קהל.

פה המקרה מאוד שונה דרך אגב - מדובר בשני עובדי הקבוצה ולא אוהדים, כך שלשם שינוי המושג שכל כך אוהבים בבית הדין "אחריות שילוחית" תופס לשם שינוי.

12. ראיין אדלי Member

אבל לבית"ר ולהפועל ת"א אפשר?
    זו לא הפעם הראשונה שמכבי לוזון מעורבת בדברים האלה...
    אבל מה שמעצבן אותי זה שאף אחד לא מדבר על טעויות השיפוט הכבדות, במיוחד נגד הפועל חיפה, זה פשוט לא להאמין... תהיו הגיוניים לרגע, זה הגיוני שכל טעויות השיפוט היום היו לטובת מכבי פ"ת? [והיו לפחות 4 כאלה]
    אם הורידו לבית"ר ירושלים נקודות על דבר שהוא בהרבה יותר שטותי - הורדת הנקודות למכבי לוזון היא חובה!

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

תודה, ידידאל, שחיזקת את טיעוני. זה היה מטומטם אז, וזה יהיה מטומטם גם היום.

א. הפועל קיבלה עונש קולקטיבי כיוון ש'ביצעה' (אוהדיה, כמובן) עבירה קולקטיבית. אני לא יודע על איזו עבירה נענשה בית"ר.
    ב. ברור לי שאם עיקרון הבסיס בדיון על העונש הצפוי למכבי פ"ת הוא יחס שווה לכל הקבוצות אזי עונש הפחתת נקודות הוא לא מופרך, אבל אני לא בונה את עמדתי על הקו ההזוי של ההתאחדות עד כה. כמו שאמרתי: זה היה מטומטם אז, וזה יהיה מטומטם גם היום.

14. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

ועל קריאות "גזעניות" יש צורך להוריד נקודות?
    על זריקת מקלות מצד הקהל של הפועל ת"א שזאת עבירה פלילית בדיוק כמו פה כן היה צריך להוריד 3 נקודות?

15. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מדבר על טיב העונש אלא על אופיו. כן, הפועל היתה צריכה להיענש ענישה קולקטיבית על התפרעות קולקטיבית של מאות (אולי אלפי) אוהדיה. כך גם ביחס לקהלי אוהדים ששרים שירים גזעניים אשר אסורים בחוק (אזכיר שוב שאני לא מתייחס לחומרת העונש אלא לאופיו הקולקטיבי). במקרה הנוכחי לא התבצעה עבירה קולקטיבית אלא תקיפה אלימה ופלילית של שני אנשים שצולמו ונתפסו. בדיוק כמו עם זורק הרימון בב"ש - תפסו אותם, טפלו בהם, שלחו אותם לכלא ותעיפו אותם כמה שיותר רחוק ממגרשי כדורגל. אין שום סיבה להעניש אנשים אחרים.