מחזור 32 בפלייאוף העליון: באר-שבע נוגעת באליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏25/4/17.

1. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גם אני יכול לתת פה שלוש פעמים כתבות שונות על הדקירה שהייתה בורסמיל כששיחקנו שם או על אבנים שזרקו עלינו, אז מה? ואתה עוד אומר עליי גנב דעת. למעט אוהדי מכבי חיפה בעונה שעברה (2-3 בטדי) והפועל שאיתם יש היערכות מוגזמת, לא זוכר קהל שעיכבו אותו בטדי יותר מ-5/10 דקות, ולא, אני לא דמיינתי שבעונה שעברה יצאו איתנו אוהדים של ב״ש והלכנו ביחד על הגשר של קניון מלחה.

רוצה לדעת אם אוהדי בית״ר או מכבי היו מתנהגים ככה מה היו התגובות, ויותר מכך, מה היו התגובות אם אני או אחד מאוהדי בית״ר כאן היינו מתרצים את זה.

הכי מצחיק שאוהד הפועל כאן רושם ״בטדי אני מרגיש יותר מאויים מדוחא״. איך לא? אתם שרים איתם ״שיפול עליכם הכותל״, ״ירושלים בירדן״ ו״שתהיה שואה למכבי״, שירים שהזוי שיהודים במדינת ישראל שרים אותם בכלל.

2. Telkiyski Member

ואתם שרים להם בדוחא שיישרף לכם הכפר ומוות לערבים, אז איך לא תרגיש מאויים שם?
    הכל עניין של יריבות בין הקהלים.

אם אוהדי הפועל היו ביריבות עם אוהדי סכנין, אולי גם אני הייתי מרגיש מאויים בדוחא, אבל זה בטוח לא מה שיוציא אותם גזענים, בטח לא ביחס לחלק נרחב מאוהדי ביתר שנוסעים לדוחא.

ובטדי אנחנו מעוכבים תמיד לפחות 20 דקות.

אני תמיד אחרי משחק בטדי מנסה להגיע כמה שיותר מהר לאוטו.
    לא נתקלתי עדיין באלימות מצד אוהדי ביתראחרי משחקים איתם (חוץ מאיזה אחד שנתן לי מכה אחרי שהגבתי לו "דאבל בטדי" לאיזה להקנטה), אבל תמיד זה גורר הערות שאם אני אגיב אליהן אין לי ספק שזה יגיע לאלימות. ותחושות של רק להגיע לאוטו כבר.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

למעט משחק אחד שהפסדתי כשהייתי בירח דבש בתאילנד, הייתי בכל המשחקים בין בית"ר י"ם להפועל באר שבע ב20 השנה האחרונות.
    יודע מצוין מה זה טדי, אם אני עם החזות שלי (1.93 על 95 קילו) נתקלתי בהרבה מאוד משחקים מול בית"ר בטדי בקללות ויריקות לעברי כשהייתי עובר עם הצעיף האדום והחולצה האדומה, בהרבה מאוד ניסיונות להתגרות כדי לקבל ממני תגובה ושיהיה תירוץ להתחיל איתי משהו, והייתי עד גם לכמה וכמה זריקות אבניים/מקרים שהמשטרה הרחיקה את אוהדי בית"ר מאיתנו ברגע האחרון, אז אני מדבר מניסיון ולא זורק סיסמאות מהאוויר על טדי.
    באופן אישי אני מתעלם מהקללות ומהניסיון להתגרות בי, ובמקרים כמו האחרון שלה פמיליה תקפו את האיזור של ההסעה שלנו אני פשוט מנסה לקחת כמה צעדים אחורה ולאחר מכן גם נשארתי ליד קבוצה של שוטרי משמר הגבול עד שסיימו לעצור ולפזר את אנשי לה פמיליה, ואני אמשיך לנסוע לטדי גם בעתיד, בידיעה למשל שגם במשחק הקרוב יעכבו אותנו ביציע לאחר המשחק, אבל כאוהד הפועל באר שבע, ואת זה יגידו רוב האוהדים שלנו, דוחא הוא איצטדיון בטוח יותר מטדי, כי בדוחא (או עילוט לפני כן) מעולם לא הותקפנו, בניגוד לטדי.

זה מקומם אותי שאותם אוהדים של בית"ר שביקרו את לה פמיליה או את הגוש הרקוב אצל בית"ר פתאום מתעלמים מהעובדה שההשפעה השלילית של לה פמיליה היא לא רק באיצטדיון אלא גם מחוצה לו.

ראיתי את אוהדי סכנין מול בית"ר י"ם ומכבי ת"א מתנהגים בצורה דומה לזאת של אוהדי בית"ר י"ם, פשוט מציין שמדובר באוהדים שלדעתי לא מגיעים ליתר המשחקים של סכנין, אלא כאלה שמגיעים במיוחד למשחקים מול בית"ר י"ם ומכבי ת"א בגלל הגופים הגזענים אצל אותם קבוצות שמביאים את הגזענים מסכנין למגרש.
    זה לא תירוץ, אלא הסבר למה לרוב אוהדי הפועל באר שבע בעייתי הרבה יותר לנסוע לטדי מאשר לדוחא.

במקרה של בית"ר י"ם אגב, אין לי מושג למה אוהדי בית"ר י"ם כל כך עוינים לאוהדים שלנו, אבל לאור ריבוי התקריות שלהם והגוש הרקוב של לה פמיליה, אני חושב שזה פשוט האיכות האנושית באותו גוש רקוב של לה פמיליה.
    יש לאוהדי בית"ר י"ם גם אוהדים נפלאים, אבל גם יש גוש רקוב, ולאורך שנים הוא גדול יותר מבקבוצות אחרות ולכן גם בעייתי יותר...

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתה ומשה צודקים בכמה דברים, אבל בשורה התחתונה התגובות עדינות יחסית למה שהיה קורה בטדי או בבלומפילד במקרה והיו אלה אוהדי מכבי ובית״ר. הלו, עשו אתמול לינץ׳ עם אבנים בעיתונאים, מאבטחים (כהרגלם) נתנו מכות לאוהדים והאווירה מכלל אנשי סכנין, החל מהאוהד הכי צעיר ועד אבו יונס ״המכובד״, הייתה עוינת. זה לא כמו טדי, שאם אני אראה 2-3 אוהדי בית״ר מנסים לקפוץ על אוהד הפועל אחד נניח, לא אהסס לעזור לאוהד הפועל.

5. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@EO11
    הכל לפי דברי כתבת וואן שסביר להניח שהיא אותה אחת ששיקרה ודיווחה שהכרוז קרא לדפוק את היהודים.
    אני לוקח את דברי כתבי וואן בערבון מוגבל, ולטעמי אין צורך להגזים ולהגיד שהיה לינץ', עוד מעט תגיד שמו להם מטען נפץ.
    מה שאתה מתאר לגבי איך אתה היית מתנהג, הרבה מאוהדי סכנין היו מתנהגים ככה, ואחד מחברי הפורום סיפר לי על מקרה כזה.

6. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם אני לא טועה, הכתבת דיווחה על כך שאוהדי סכנין שרו 'שתהיה שואה למכבי' (ולא שיקרה כלל), טוכמן מוואלה היה זה שכתב על האווירה האלימה כלפי העיתונאים. את כל מה ששמעתי וקראתי היום - האבנים, הבקבוקים, המארב לאוהדי מכבי מחוץ למגרש ולאורך הכביש, המאבטחים שנעצרו לאחר שתקפו את אוהדי מכבי - גם ראיתי בעיניי אתמול לאחר המשחק וכתבתי עליהם כאן בזמן אמת. אני לא שונא ערבים, יהודים, אתאיסטים או כל אחד אחר, אין לי אג'נדה ואני חושב שסכנין והכדורגל במגזר חשובים לספורט הישראלי ולחברה שבה הוא מתקיים, אבל המשחק אתמול היה מופע של גועל נפש מצד אוהדי סכנין ואת זה אין סיבה לייפות או להסתיר.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין גבול למספר הפעמים שקליימן מכר אותנו.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יהיה ראוי בעיני אם אנשי נורדיה יצטרפו להתארגנות הזו ביציע המערבי.
    הזוי קצת מה שהולך שם.

9. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

דביל דני עמוס

10. Drama2 הסמל מעל הכל

הרבה זמן לא ראיתי קרוס איכותי כמו של קונט.
    והוא בלם כן ?

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  11. Drama2 הסמל מעל הכל

אין להם כבוד

12. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

אבי לוזון אגדה בחייו.

13. zivmay Member

אבי לוזון על סף מוות.

14. DRORIKO Member

כל הכבוד לבית"ר, היא מראה שהיא לא רק קבוצה נהדרת אלא גם וינרית. ורד שיחק אותה בענק.
    לגבי פ"ת,רפואה יצתרך לתת הרבה הסברים לבוסים שלו. פ"ת מסתמנת כשטיח התורן של הפליאוף. חבל לסיים כזאת עונה נהדרת בטעם כזה חמוץ

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מחכה שהמקטלגים של מורי יבואו ויזרקו מילה טובה שאחושילינג מגיעה.