מחזור 33 בליגת העל: ק"ש יורדת ליגה, הכח למבחנים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏29/5/09.

1. kfiros Member

מאוד מאוד עצוב העניין עם קריית שמונה.. הקבוצה הזאת היתה אחד הדברים שהחזיקו את העיר ב3 שנים האחרונות ונתנה לתושבים שם קצת אופטימיות אחרי המלחמה. הקבוצה הזאת שידרה עד העונה האחרונה סדר וסימפטיות עד העזיבה של בן שמעון. משם, התחיל הבלאגן. הטעות הראשונה היתה המינוי של מישל דיין, חבר של איזי שירצקי שהוא מאמן בינוני מאוד גם במונחי ליגה שנייה, מינוי שלבסוף לא כל כל הוכיח את עצמו ואז מבצע שירצקי את אותה טעות ושוב ממנה מכר, הפעם אלי כהן לאמן את הקבוצה המדוכדכת שהשאיר לו דיין, ההמשך כבר ידוע.
    בכל מקרה, אם רן בן שמעון ישאר והקבוצה תצליח לשמור את הבסיס של ההרכב הנוכחי אני לא רואה סיבה שהיא לא תעלה בעונה הבאה, לא רק בגלל העובדה שהמקום השלישי יוליך למבחנים אלא גם לאור העובדה שקבוצות עם הרבה פחות משאבים ממנה כמו נס ציונה, מרמורק, בלי לוד ועראבה ישחקו בלאומית של השנה הבאה.

2. FelaKaT Member

מצחיק, כי אני לא יכול להגיד שאנחנו אפילו ברמה של איראן-יש שם משחקים של 20 אלף כמעט מדי שבוע (שלא נדבר על משחקים של 100 אלף) והיא מייצרת שחקנים בקביעות לחו"ל (פחות לאירופה, בעיקר בגלל הכסף אבל גם שם לא חסר).

שנה הבאה הליגה שלנו תהיה אחת החלשות שידעה הליגה-מה כבר עכו ורעננה יכולות לתרום לליגה?

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

את האמת פרט למשחק היום שהיו למעלה מ-4,000 אוהדים, אוהדי הקריה ממש לא באו העונה ולא תמכו בקבוצה, אז על מה יש להתפלא? קודם שלקבוצה יהיה גרעין אמיתי, ואם הקבוצה הזו זו העיר, אני לא רואה סיבה שבאיצטדיון הקטן שלהם שמכיל בקושי 5,500 מקומות, הוא לא יהיה מלא בכל משחק בארותה כמות שהיתה היום.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תפסת אותי עם המכנסיים למטה...טעיתי עם ההשוואה הזאת, אולי להשוות את המצב עם סוריה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

תנסה יותר לכיוון מיקרונזיה.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

העניין הוא עומר לאיזה קבוצה יש באמת גרעין גדול של אוהדים שבאים בכל שבת למגרש? אם מותר לי אז אני מניח שרק לבית"ר, שתי התל אביביות הגדולות ומכבי חיפה יש גרעין של למעלה מעשרת אלפים צופים. גם בבאר שבע הכדורגל חי, אבל חוץ מזה?

הרמה על הפנים ואנחנו יודעים את זה, אבל למה אף אחד במדינה לא מדבר ברצינות על תרבות הספורט הלא מפותחת בארץ? מתקנים בקושי יש, איצטדיונים על הפנים, יותר מדי קבוצות וכו'. לא פלא שאנחנו לא גדלים לכיוון אירופה נכון?

מצדי אפשר לקיים ליגה בכירה עם 25 קבוצות, אבל שלפחות נראה איצטדיונים נורמלים ביחד עם הרבה צופים. בהולנד כאמור הרמה גם לא הכי גבוהה, אבל חוץ מאיצטדיון אחד המגרשים תמיד מלאים בטח בליגה הבכירה.

אני רואה את העובדות ומגלה לתדהמתי שקבוצה שעולה לליגה הבכירה מביאה 400 איש למשחק עלייה. 400איש!?! מה יש לרעננה לחפש בליגת העל? אני רואה את המתקנים הנוראיים של אותה רעננה ולמשל הפועל רמת גן. בצורה הזאת אנחנו מתקדמים או דווקא מתרחקים מאירופה?

אם יש לאנשים דיעות אחרות, אחלה, אולי אני עוד אשנה את דעתי. כרגע אני חושב שהכדורגל בישראל לא מתקדם בגלל הדברים שציינתי.

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים איתך בנושא של המתקנים, בליגה שלנו למעט בלומפילד שמשמש את שתי התל-אביביות ואת טדי שמשמש את בית"ר אין איצטדיון ראוי אחד. שנה הבאה אני מקווה יתווסף המגרש החדש בפ"ת (12,000) ואז הוא ישרת את שתי הקבוצות של פ"ת, שתדע שיש להפועל פ"ת גרעין אוהדים יחסית גדול, באזור של מכבי נתניה, ואז יהיו עוד 2 קבוצות שיש להם מגרש נורמלי. לאט לאט אבל בטוח יתקדמו בארץ שלנו. גם למכבי פ"ת תתפלא יש לא מעט אוהדים.

מסכים איתך שלקבוצה שמביאה 400 אוהדים למשחק אין זכות קיום.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עומר, אבל בממוצע מכבי פ"ת מביאה לא יותר אוהדים, נכון? אולי אני מגזים, אבל לבטח אין לקבוצה גרעין של 5,000 צופים. איחוד בפ"ת יעשה רק טוב, אבל זו דעתי. אני כנראה במיעוט פה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

היא מביאה ]י 3 אוהדים מהכח...יש לה ממוצע של בין 1,500 ל-2,000.

בגמר גביע נגד מכבי ת"א ב-2001 הם הביאו 5,000 אוהדים. הכי הרבה שאני ראיתי היה במשחק הראשון בשלב הבתים נגד פאלרמו בגביע אופ"א הביאו כמעט 10,000 אוהדים. (אני לא מגזים!)

בשנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000 הממוצע היה פחות מ-1000.

10. לב ישראל Member

שמח גדול לא היה בבלומפילד.
    כל 5,000 האוהדים שהגיעו לבלומפילד [כדי לצפות במשחק באווירת "שכונה" מה שנקרא ] לא נהנו בכלל ואף סבלו .
    נקודות מפנה במשחק -
    עד דקה 60 - שקט . 2 מצבים וחצי להפועל ת"א ועוד כמה לנתניה.
    הדקה ה 60 - כדור מגיע למהארן להלה שמגיע למצב אחד על אחד מול שטראובר מנסה לעבור אותו , להלה על הדשא ,ספק הכשלה , ספק התחלקות,ספק התחזות. מפה התחיל המשחק האמיתי .
    דקה 65 בערך הפועל ת"א עולה ל 0:1 יפה משער של ערן זהבי. נתניה עושה 1:1 ובדקה ה75 היה לדעתי פנדל בהכשלה על זהבי , אנשים שראו ב TV יגידו.

בסוף נתניה מנצחת 2-1 אבל צריך להודות לקהל שלא שכח את השחקנים שלא שיחקו במשחק הנ"ל - וינסנט אניימה , אלין טופזאקוב [שהיה ביציע הכבוד לפי הבנתי] , שי אבוטבול , בן לוז ועוד רבים .

בנוסף שרו לשחקני העבר .
    ואגב - מי שהיה בשער 4-5 ראיתם את הבנאדם שהקפיץ כדור טניס על האף ! 32 פעמים רצופות. רק חבל שהילד הפריע שם.

11. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפועל פ"ת זכתה ב-6 אליפויות ו-2 גביעים ויש שנאה גדולה בינה לבין מכבי פ"ת שבניגוד להפועל יכולה להביא מקסימום 5,000 צופים.
    אני מסכים על איחוד משולש בשרון בין רעננה-רמת השרון-הרצליה אם תהיה קבוצה אחת שתהנה מכסף של 3 עיריות שיכולות לגרום להביא אוהדים למגרשים ומה גם שאין לקבוצות האלו שום מסורת וגם אין תארים למרות גביע הטוטו ב-2007 של הרצליה.
    רוצים שיבואו הרבה צופים למגרש שייתנו מחירים בהתאם, אין לי בעייה לשלם 80 שקל למשחק זאת לא הבעייה אבל מה עם כל הילדים קטנים או האוהדים החסרי יכולת שלא יכולים להרשות לעצמם את זה?
    בקיצור אם אנשים לא רוצים לבוא אז תביאו אותם בכח עם מחירים מוזלים ומבצעים.

12. kfiros Member

מכבי פתח תקווה בנתה את הגרעין הגדול יותר בשנים האחרונות כאשר הבכורה בעיר עברה אליה באופן מובהק מאז תחילת שנות ה2000. בשיא היא גם תפסה מקום קבע בצמרת ושחקה באירופה, מה שהגדיל את העניין בקבוצה.

בכל מקרה, אני לא חסיד גדול של איחודים. מהיכרות אישית עם אוהדים של שתי הקבוצות, אין למהלך הזה אף חסידים ויש הרבה אוהדים של הפועל בגישה של "מעדיפים לשחק בליגה ג' ולא להתאחד עם מכבי". לדעתי זה יהיה מתכון לסוג של הכח עמידר רק עם טיפה יותר עניין. אוהדי שתי הקבוצות יחרימו את הקבוצה המאוחדת וגם אם תגיע להשגים היא תהיה קבוצה ללא בסיס אוהדים תומך שתתחיל מעמדת נחיתות כשמנגד יקומו קבוצות אוהדים של הפועל ומכבי בליגות הנמוכות. נכון שלפתח תקוואיות עם דגש חזק על מכבי אין יותר מדי אוהדים, אבל בכל זאת תנסו להשוות את זה לאיחוד עם הפועל ומכבי בחיפה או תל אביב.. נכון לא נתפס שדבר כזה אפשרי?

13. henry1 Member

לא צריך להיסחף, אני זוכר טוב טוב את המשחק הזה, והם הביאו בו קרוב ל-7000 צופים ( שזה מכובד מאוד).

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי היה מאמין שבמשחק האחרון נעשה כמה דברים שעוד לא קרו העונה:
    א. נגרום להפועל תל אביב להפסיד באצטדיון בלומפילד.
    ב. נהפוך פיגור לנצחון.
    ג. אלמוג כהן יכבוש. וזה לא משהו שלא קרה העונה, זה משהו שלא קרה כל הקריירה. מברוק.

אני שמח מאוד שהשחקנים ניצחו את המשחק האחרון, כי היו בו המון דברים שהם הרבה מעבר לסתם עוד משחק. לותר מתיאוס לא יעמוד על הקוים, לואיס מארין לא יציל אותנו עוד ואחרי המשחק לירן שטראובר בישר שהוא לא ימשיך במכבי נתניה בעונה הבאה.

15. הרצליה Member

מי תשחק באינטרטוטו? מכבי תל אביב?