מחזור 33 בעליון ו-31 בתחתון: בפעם השנייה ברציפות: הפועל באר שבע אלופת המדינה !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EO11, ‏27/4/17.

1. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתמול נאי חושב היה העשירי לא ?
    אבל עדיין אסור להרפות , ויש לנו שחקנים בספסל שרעבים ואני מקווה שגם יעשו את שלהם ויוכיחו שהם גם להם מגיע.

ישבתי ליד בתיה שהר אתמול היא אומרת שאם ברדה לא היה שהר היה הרבה יותר ועם הרבה יותר בטחון כי הוא כל הזמן יודע שברדה זה המחליף שלו וזה שיחליף אותו תמיד לא משנה אם מובילים או בפיגור או בתיקו תמיד זה יהיה ברדה מול שהר.
    וגם לא כל כך מרוצה מהמושבה הניגרית שאוגו רואה רק את טוני ומוסר לו , אבל התלונות שלה באות בעיקר מהלב כי זה הבן שלה .

2. zivmay Member

אני שמעתי על שיא משנת 70, שעומד על 12.

3. zivmay Member

אין ספק שבן צריך לקבל הרבה יותר כדורים, הוא תמיד עושה תנועה חכמה ( הבעיה שאנחנו עדיין בליגה הישראלית, עם שחקנים ללא מהירות מחשבה). אם היה לנו אחד כמו מיכה, בן שהר כבר היה עם 20 שערים לפחות.

4. Raulito Madridista

עבור באר-שבע אפשר לומר שזו באמת 'עונה שהיה בה הכל'. גם בלי 'דאבל' זו אחת העונות הגדולות של קבוצה ישראלית ואפשר למקם אותה גבוה-גבוה ליד מכבי חיפה זו ללא ההפסד, הפועל של הדאבל, מכבי חיפה של גרנט, מכבי של סוזה אולי וכן-הלאה. זו הייתה פעם ראשונה שהקבוצה התמודדה עם עונה כה ארוכה, היו הרבה פציעות, אירועים מיותרים מחוץ למגרש כמו הקייטנה תוצרת בוזגלו ושהר, שחקן מפתח כמו מיגל ויטור שנפצע, תקופה שבקושי מנצחים במשחק חוץ ככה משום מקום ועוד ועוד ועוד.
    לגבי בן-שהר, לדעתי הוא עשה עונה טובה אבל יש לו קצת ליקוי עם הכדור, משהו עצור בו, לא חושב שהוא שחקן טוב יותר מבן-שהר הצעיר שהיה בהפועל ב-2010/11 וגם אז התאכזבתי ממנו שחוץ ממהירות ופיניש ששיפר - אין לו הרבה. מה שאומרים על ברדה נשמע קצת עלוב.

ובצד השני נמצאת מכבי, וצריך להגיד את זה - קבוצה שהשקיעה הרבה-הרבה כסף ופשוט נפלה. עם שני המאמנים, עם רוב הזרים - שניים שהגיעו בינואר יעופו, שגיב יחזקאל היה שחקן שש-בש, בשלב מסוים מכבי ראתה את באר-שבע רק עם טלסקופ. או.קיי אז יהיה ה-5:0 בדרבי כזיכרון יפה, מחצית אחת נגד זניט וכמה ימים של כדורגל יפה תוצרת דור מיכה, בעיקר בתקופת ג'ורדי קרויף. קיארטנסון שחקן שאני פחות אוהב מבחינת הסגנון. אני לא לוקח לו את הגולים אבל בסכום כזה אתה מצפה לשחקן שיידע לקחת כדור, יוכל להנהיג. לא מחפש תואם זהבי כמובן אבל מכבי השנה הייתה מפחידה הרבה פחות. זה קיץ של מבחן עבור ג'ורדי קרויף, יש אשפה שצריך לרוקן מהסגל כמו עמרי בן-הרוש, שחקנים שלא נתנו מספיק כמו אבי ריקן, וחזרתו של ייני היא קריטית אבל היא פוקס. מישהו יכול להגיד שטב"ח החלוץ הפך לשחקן אמין יותר למרות המספרים? הוא עבד בתחילת העונה ובסופה.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא נראה לי שזה נכון.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אחרי יום וערב ולילה וגם בוקר של חגיגות ואושר אדיר ושמפנייה שנשפכה כמו מים והגעה למצב שאני בלי קול הנה הסיכום שלי לאליפות השנייה של הפועל באר שבע:

1. יש בספורט הזה כל כך הרבה רגשות, שמח, עצב, תשוקה, כעס, אושר, הלם, הפתעות, ריגושים, היי מטורף ועוד כל כך הרבה דברים, אבל בסופו של דבר עדין מדובר בספורט וצריך לשמור על היריבות כספורטיבית ולא לקחת אותה לפסים שמוציאים לנו את ההנאה מהספורט שאנחנו כל כך אוהבים.
    בגלל זה אני רוצה להתחיל דווקא עם מכבי תל אביב, סגנית האלופה, שהוכיחה העונה פעם נוספת שמדובר במועדון גדול, מהאוהדים, דרך השחקנים, דרך הצוות המקצועי ודרך כל מי שקשור למועדון הזה.
    לא פשוט בכלל לצאת מהמשבר שמכבי תל אביב היו בו ולחזור למאבק האליפות במאבק מול קבוצה כמו הפועל באר שבע הנוכחית. זה מלמד על כוח של מועדון, על כוח של קהל, זה מה שהופך את מכבי תל אביב למועדון גדול.
    גם לא פשוט בכלל למלא את המגרש הביתי שלך במשחק שיכול להפוך למשחק ההכתרה של היריבה הישירה שלך לתואר. אבל אוהדי מכבי תל אביב הגיעו לנתניה, מילאו את האיצטדיון, והוכיחו פעם נוספת את החוזק שלהם.
    ברור לי ולכל מי שאוהד כדורגל ישראלי שגם אם בשנה שעברה ובשנה הנוכחית זכינו באליפות, זה לא מבטיח לנו כלום בשנים הבאות, כי מולנו עומד מועדון באמת גדול, ואני חושב שחלק מהסיבה שהפועל באר שבע הגיעה לשיאים שהיא הגיעה היא בעובדה שמועדון עם עוצמות כמו מכבי תל אביב נלחם איתנו על האליפות ודחף אותנו כל הזמן להיות טובים יותר.

2. לא האמנתי שאני אכתוב את זה, אבל שמחת האליפות הפעם הייתה גדולה יותר. לפני המשחק הייתי בטוח שזה בגלל שחגגנו את האליפות במגרש הביתי של היריבה הישירה שלנו לתואר כשאנחנו גוש אדום ומבודד מול ים של צהוב, ואין ספק שזה הוסיף המון, ההרגשה הזאת של לקחת אליפות עם משחק שמזכיר גמר גביע, העוצמה של משחק אחד ויחידי שהכריע הכל אבל בניגוד לגביע הייתה עונה שלמה לפני המשחק הזה שהוביל אליו והכל במגרש הביתי של מכבי תל אביב.
    אבל אני לא בטוח שזאת הסיבה היחידה או הסיבה העיקרית שהשנה שמחתי יותר. בשנה שעברה הרגשתי בחגיגות האליפות באיצטדיון שאני הולך לאיבוד בין הרבה מאוד אוהדים שאני מברך על ההצטרפות שלהם או התעוררות שלהם בשנים האחרונות אבל הם לא יודעים מה זה באמת לעבור דרך של 20 שנה של הרבה מאוד כאב וכישלונות שמובילים אותך לרגע המאושר שאתה חווה היום.
    אני חושב שהאליפות אתמול הייתה מתוקה יותר לא מעט בגלל שרובם של 1,500 האוהדים שהיו בנתניה, הם ההארד קור שלנו, הגוש השרוף שלנו, אלה שהיו עם הקבוצה גם ברע, במרתפי הליגה השנייה, אלה שהיו איתנו כשהכל נראה אבוד, אלה שהיו איתנו בגיהינום, אלה שיודעים להעריך כל רגע בגן עדן ומתענגים עליו כאילו הוא לא יחזור לעולם.
    במסדרון ביציאה מהיציע אני רואה את האוהד שבכה איתי בוסרמיל כשירדנו ליגה, את זה שהיה לידי כשאוהדי קריית גת עשו מאיתנו צחוק, את האחר שעודד איתי כשמכבי חיפה עשתה לנו 3-0 דקה 20 בקריית אליעזר והאוהדים שלה ניסו להשפיל אותנו, את זה שהיה איתי במשמרות המחאה מחוץ לבית של זינו, את זה שהיה לידי בישיבת העירייה שהתפוצצה כשדרשנו איצטדיון חדש, את זה שהיה לידי כשברוכיאן שם לנו גול מהחצי במדי בית"ר י"ם כשהם הביסו אותנו כשלאחר מכן אוהדי בית"ר נתנו אולה על כל נגיעה בכדור, את זה שחיבק אותי כשימררתי בבכי מחוץ לאיצטדיון רמת גן, 20 שנה עם המון רגעי שפל ורגעי משבר, המון אנשים שעשו עם הקבוצה שלנו את כל הדרך, ואת רובם פגשתי אחרי המשחק, ועם כל אחד מהם התחבקתי ארוכות, חיבוק של אוהד שעשה את הדרך הכי קשה וארוכה שאפשר, מהשפלות וכישלונות, שהאמין כשהרבה אחרים לא האמינו או ויתרו, חיבוק של ניצחון, אבל לא ניצחון אחד במשחק חוץ על מכבי תל אביב שנתן אליפות, חיבוק של ניצחון של 20 שנה בכל רגעי המשבר שהיו לנו בדרך.

https://scontent.ftlv3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18194623_512787585512279_4861495162239072820_n.Xxx?oh=5267811f4d9b2cf303f5e9171fccc213&oe=59C1781C

hbs7, zivmay ו-AmitHBS אוהבים את זה.
  7. Ajax Amsterdam Member

אמנם לא לקחנו גביע אבל לקחנו 3 תארים אז טרבל?

Sir Alex Ferguson ו-לירן אוהבים את זה.
  8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אורימור בא לנבוח עליך בעוד 3 2 1...

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

oFiRzZz, rivaldo, oranfu ו-4 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  9. סיונרה Member

@Raulito אני מחזיק ממך יותר מאשר מעיתונאי ישראלי מצוי. מה זאת השטות הזאת על כישלון עם וידיגאל? הוא לא הצליח במיוחד אבל מוקדם מאוד לשפוט אותו.

סמואל אטו ו-Raulito אוהבים את זה.
  10. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ויקיפדיה:
    התארים אשר נחשבים בספירת הטרבל הם אליפות הליגה הבכירה במדינה, תחרויות גביע מקומיות וטורנירים יבשתיים. תחרויות של משחקים בודדים כמו הסופר קאפ אינן נחשבות בדרך כלל לחלק מטרבל.

https://68.media.tumblr.com/58e7ef7db52b17953eb90022070a8629/tumblr_oboh78vh2S1sy2z51o1_500.Xxx

הייתי מגדיר את העונה שלכם כדאבל צר.

לירן אוהב/ת את זה.
  11. Love Is Red Member

זה כן נחשב לטרבל כי זה תואר.

12. oranfu Member

אם מה שמכבי ת"א עשתה זה טרבל אז גם מה שב"ש עשתה (תכלס - שניהם לא ממש מבחינתי כי צריך תואר אירופאי ולא גביע קקמייקה).

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תעשו טובה אל תתחילו עכשיו דיון חפירות על זה. זה לא מעניין איך תקראו לזה, לקחנו 3 תארים. תודה רבה .

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

14. Ajax Amsterdam Member

כמובן שהכל היה ברוח צחוק למי שלא הבין

15. DRORIKO Member

נכון, אבל כמו שאתה בעצמך אמרת במהלך הדיון משחקי פליאוף זה לא משחקי ליגה. הפליאוף זה המאני טיים, מה גם שאתה לא יכול לקבל יריבה נוחה כמו אשקלון שגם במשחק נוראי שלך אתה תצא עם הנקודות.

בסופו של דבר ברגע שפ"ת ניצחה הדיון הפך ללא רלבנטי. אם היא היתה עפה למקום חמישי זה היה כשלון, אבל זה כבר לא יקרה אז זה לא כשלון. ריספקט לקובי ואני מאחל לו שהעונה הבאה תהיה טובה לפחות כמו הנוכחית.