מחזור 33 בפלייאוף העליון: 1-4 ענק לב"ש בטדי; קרובה להבטיח אליפות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏4/5/18.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/thumb/a/ad/Logofootball2.Xxx/150px-Logofootball2.Xxx

המחזור ה-33 בפלייאוף העליון בפתח.

אירופה;
    בשבת הפועל חיפה בהכנה אחרונה לקראת גמר הגביע תארח את בני יהודה, ניצחון של הכרישים יקדם אותם משמעותית לעבר השתתפות ראשונה במפעל אירופאי מאז תחילת שנות האלפיים. בשני, מכבי נתניה ומכבי ת"א תפגשנה ראש בראש באצטדיון בנתניה, ניצחון של הצהובים-כחולים יוריד להם את נתניה מהגב ויבטיח להם ככל הנראה לפחות את המקום הרביעי, ניצחון של היהלומים יסבך את התמונה ויסדר לנו מאבק משולש על שני הכרטיסים לאירופה עד המחזור האחרון.

ובשבת, משחק העונה האחרון לעונת 17/18, הפועל באר-שבע המוליכה ואלופת השנתיים האחרונות תתארח בטדי אצל בית"ר ירושלים במשחק שיכול לסגור סופית את מאבק האליפות אבל גם אולי לפתוח אותו מחדש. הבאר-שבעים שלא הפסידו לבית"ר בליגה כבר 5 שנים יודעים שניצחון שווה פער של 8 נקודות כאשר נשארו עוד 9 נקודות בקופה ומשחק הכתרה בטרנר מול מכבי ת"א בשבוע הבא, תסריט חלומי עבור האוהדים האדומים, גם תיקו יקרב משמעותית את הצלחת לבירת הנגב כאשר הפער ימשיך לעמוד על 5 נקודות, ניצחון של הבית"רים יוריד את הפער ל-2 נקודות כאשר יחס השערים של הקבוצות כמעט זהה ויסדר לנו דרמה ומתח במחזורי הסיום. מבחינת בית"ר למרות הסיכויים הנמוכים להנפת צלחת האליפות יודעים בבירה שלפני גמר הגביע ברביעי ולאחר התבוסה בנתניה, ניצחון על באר-שבע בטדי חשוב מאוד לאווירה ולמומנטום לפני המשחק החשוב ביותר של המועדון העונה ביום רביעי.

משחקי המחזור:

הפועל חיפה - בני יהודה (שבת, 18:00, סמי עופר)
    בית"ר ירושלים - הפועל באר שבע (שבת, 21:00, טדי)
    מכבי תל אביב - מכבי נתניה (שני, 20:30, נתניה)

*/aaa031

2. Raulito Madridista

איזה כיף שיש משחק גדול שדל כדורגל ישראלי ביום שבת, משחק אמיתי, אולי הקרב האחרון על האליפות| יש לי 'בעיה' כביכול עם הפלייאוף הזה, אני מלא חיבה לכל אחת משלוש 'האנדרדוג' - הפועל חיפה באמת עושה עונה גדולה עם קלינגר שאני שמח בשבילו אחרי עשור עלוב, ורמוט ובן-בסט היו שחקנים שכבר הספידו אותם, הם פגעו בזרים, יש הגנת ברזל| מכבי נתניה עם כדורגל שכל אוהד היה רוצה לראות, ערן לוי ודיא סבע| ובני-יהודה בשקט-בשקט עם תקציב נמוך יחסית, עם מאמן ענק שאני מחבב כמו אבוקסיס - עושה דברים יפים גם כן.

הפלייאוף העליון:
    הפועל באר-שבע - 14 נק' - 4 נצ' ו-2 תוצאות תיקו.
    מכבי נתניה - 10 נק' - 3 נצ', תיקו ו-2 הפסדים, יחס שערים 13:7
    בית"ר ירושלים - 10 נק' - 3 נצ', תיקו ו-2 הפסדים
    הפועל חיפה - 6 נק' - נצ' אחד, 3 תוצאות תיקו ו-2 הפסדים.
    בני-יהודה - 5 נק' - נצ' אחד,2 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים
    מכבי ת"א - 4 נק' - נצ' אחד, תיקו ו-4 הפסדים, יחס שערים 8:12[שלילי]

חד וחלק אם אני קלינגר אני מעלה הרכב משני לחלוטין בשבת, אין ברירה, הסגל לא מספיק עמוק והגביע הוא מעל הכל. וכן אני יודע שמכבי נתניה נושפת בעורפה.
    לגבי המשחק בטדי - בהחלט הגיע הזמן שבית"ר תנצח את באר-שבע אם היא רוצה לעשות משהו. הבעיה שבית"ר חייבת לנצח ותיקו לא טוב לה ואם היא תשתולל היא עלולה לשלם על כך ביוקר. מה אכפת לבאר-שבע 'לעשות לבית"ר בית"ר' ולחכות מאחורה ולצאת למתפרצות? מצפה מהם לכדורגל יותר טוב מאשר נגד בני-יהודה הרי בית"ר לא יודעת לעשות הגנה בצורה כזו. מאמין שבן-זקן ישמור על שלישייה במרכז, זה זמן קלטינס לדעתי ללא ספק כי היתר בירידה, זו 'אמירה' גם כלפי היתר אם קלאודימיר יסופסל. מצד שני הוא שווה חצי שער בכל משחק במצב נייח ולבית"ר תמיד יש את ה-'אלוהים איתנו' - משפט העונה, מפי בני בן-זקן. אם שכטר היה בכושר טוב הוא היה יכול לשחק איתו בכנף במקום עזרא אבל המצב הפוך, עזרא מצוין. ואראן לא כבש הרבה זמן.

Bilev אוהב/ת את זה.
  3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

מבחינתי שיעלו 11 שחקנים על הדשא וכל השאר זה בונוס. בקצב הזה של הפציעות, אני בספק אם זה יקרה.

4. קשר שמאלי Member

הרגשה שבאר שבע יחגגו מחר אליפות בסטייל

גלץ אוהב/ת את זה.
  5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אומרים שתחושות לא משקרות והאמת שזה מרגיש רע מאוד, כאילו כל מה שהתרענו לגביו לאורך כל העונה יתפוצץ לנו בפנים דווקא השבוע ונתרסק מחר וגם בגמר הגביע. אם אני שם בצד את שאיפות האליפות שככל הנראה יגמרו במוצ"ש(בב"ז-בכר במשחק חשוב, מעניין מי יעשה למי שחמט) אז המשחק מחר חשוב בעיקר מנטאלית לגמר הגביע, לא להפסיד ולא לקבל עוד תבוסה אחרי מה שקרה בנתניה. רק זה חסר לנו להגיע לגמר הגביע פצועים ועם הראש ברצפה.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

@Nigel de Jong עם התחושות שלך היינו צריכים להיות בדיון המחזור לפרוטוקול ולא זה.

Raulito אוהב/ת את זה.
  7. Ajax Amsterdam Member

אנחנו אוהדי באר שבע יודעים ששום דבר לא נגמר,שהכל תמיד הולך קשה,אמנם ביתר משחקים כמו קבוצת אלישע אבל הם יותר קרובים ממנו למאבק על האליפות.
    ה6-2 יחד עם עוד כל כך הרבה רגעים כואבים היה מה שעיצב את המועדון וגרם לא להצליח(כמובן על ידי החלטות של אלונה עוד לפני הגמר),ביתר עם התקפה משוגעת אבל עם הגנה זוועית שספגה 40+ שערים,אמנם ההגנה התייצבה אבל איך אומרים עם הגנה לוקחים אליפות(כמובן שצריך גם להבקיע :) ).
    בכל מקרה עם בביתר טביב לא ימשיך לחשוב רק על רווח ובאמת ילמד מהטעויות אתם תהיו קבוצה הרבה יותר טובה,ובכלל עוד לא לקחנו כלום ואנחנו צריכים להגיע מרוכזים יותר לעומת המשחק האחרון בטדי.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אולי זו טקטיקה חדשה של בית''ר.. להוציא לתקשורת כל 3 שעות שם של שחקן אחר שכביכול בספק למשחק.. מניח שמי שלא גוסס יעלה מחר כמו שור למשחק הזה.

אנחנו לא נחגוג אליפות מחר, במקרה הטוב נחגוג אליפות מול מכבי תל אביב ומחר זו תהיה חותמת לפני אחרונה. לביתר יש את הכלים ובעיקר רוח גבית גדולה מהיציע כדי לפתוח את הסיפור הזה מחדש. כמו כל מחזור מתחילת הפלייאוף, הכל פתוח וזה יכול להיות 8 הפרש וזה יכול להיות גם 2.

אני חושב שלכולם ברור מי הקבוצה הטובה יותר, הכל תלוי רק בנו ובשחקני המפתח שלנו, לביתר ירושלים, לא משנה מי יעלה בהרכב, אין תשובות למליקסון ווואקמה כאשר הם באים חד, אם הם יהיו טובים זה יראה כמו המשחק הראשון בטדי כאשר המזל, אני מקווה, לא יהיה שוב לצידה של בית''ר. אם לא נבוא בגישה הנכונה ולא נראה אש בעיניים, אנחנו נפסיד את המשחק.

לא נחגוג מחר אליפות, את זה נקווה לשמור לטרנר, מאוד מקווה שנחגוג מחר 3 נקודות קריטיות מאוד.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

9. DRORIKO Member

הקטע עם הליגה הזאת ששום דבר לא צפוי, המומנטים של הקבוצות מתהפכים כל שניה. מישהו חזה למשל שנתניה אחרי התבוסה לב"ש תפרק את בית"ר לחתיכות?

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  10. Raulito Madridista

בבית"ר ניסו כבר הכל אז אני לא פוסל הפתעה ואיזה דיווח קצת שקרי לקראת המשחק הזה אבל באר-שבע צריכה להיות ערוכה לכל תרחיש. אין מקום להחמצות של בן-שהר שבוע אחרי שבוע למשל. ואוגו לא יכול לחלק מתנה כמו נגד בני-יהודה.

אגב, רק ב-'ישראל היום'[כתבה ארוכה ומושקעת לקראת המשחק] קראתי את זה, שימו לב:

‭. This IsTeddy‬ לא, לא מדובר בטעות. "דיס איז טרנר", המילים שהפכו מזוהות עם הכרוז של הפועל ב"ש במשחקי הבית היו יכולות להתאים העונה בקלות גם לכרוז הירושלמי, כמובן בשינוי קל בסיום ל"טדי". נכון, לא בטוח שבית"ר תצליח להשיג ניצחון בשבת במשחק העונה, שישאיר אותה בתמונת מאבק האליפות, אבל בלי המבצר הביתי הסיכויים לכך היו כנראה אבודים מראש.
    שימו לב למספרים הבאים: הפועל ב"ש, הקבוצה הכי ביתית בארץ לאורך השנים האחרונות, השיגה ‭ 38‬ נקודות ב-‭16‬ משחקי הבית שלה העונה, כלומר הפסידה בטרנר 10 נקודות בלבד; וכמה בית"ר ירושלים השיגה ב-‭16‬ משחקי ליגת הבית שלה? רק נקודה פחות מהאלופה. למעשה, אם אריק סאבו לא היה מחמיץ את הפנדל בתוספת הזמן מול בני יהודה, בית"ר הייתה היום הקבוצה הכי ביתית בליגה.

11. Melikson24 Member

די נו, חוץ מקלאודמיר כנראה כולם יפתחו. ובכושר שלו קלטנס יותר טוב ממנו בהרבה. לגבי סילבסטר, חבל שהוא לא ישחק כי אז זה אומר שיש סיכוי ששכטר יפתח ואני מאוד לא אוהב את המאצ'אפ בינו ובין אלחמיד. משחק קודם הוא עשה לו בית ספר. בקיצור, החיסורים לא בהכרח יעשו רע לבית"ר.
    ועדיין, הכל תלוי רק בנו ובגישה של הקבוצה למשחק. אם נגיע חדים ומתואמים כמו נגד נתניה, זה יכול להיגמר בתוצאה דומה. אם נגיע כמו מול בני יהודה, אז זה ייגמר רע. זה הזמן שלנו ללחוץ על הדוושה ולסיים את העונה הסיוט הזאת סוף סוף. נקווה לטוב.

12. קשר שמאלי Member

סילבסטר הגיע ל-3 מצבים של מאה אחוז גול במשחק האחרון של בית''ר מולכם. שכטר נראה רע במחזור האחרון

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

סילבסטר החלוץ הטוב ביותר של בית"ר, החיסרון שלו מחר ובגמר גביע(אולי) קריטי ורע מאוד לנו.
    הראש של שכטר כבר לא בבית"ר, עדיף שוארן יפתח ולא הוא.

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  14. Melikson24 Member

דיברתי על המשחק בטרנר בליגה הסדירה, שם במשך 90 דקות הוא נצמד לאלחמיד ועשה לו קרקס.
    סילבסטר חלוץ יותר קליני אבל בכל הקשור להשפעה על המשחק שכטר הכי טוב בארץ ולא הייתי רוצה אותו ואת הניסיון מול אלחמיד החסר ניסיון.

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אתם לא סותרים אחד את השני. מליקסון צודק, שכטר יותר טוב מסילבסטר בהחזקת הכדור, דריבלים ומיקום במהלך המשחק, אבל סילבסטר הוא חלוץ יותר טוב. את מי אני מעדיף באחד על אחד מול שוער? סילבסטר. מי יכול לסדר לו את המצב הזה? שכטר. השילוב ביניהם, ביחד עם ורד, יכול ליצור את הטריו הקטלני ביותר בליגה הזאת, כולל זה של ב"ש שקטלני ומרתיע בפניי עצמו.