מחזור 34 בליגת העל: חוזרים לשחק בצל מהומות האלימות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Captain Canada, ‏19/4/12.

1. eran levy Member

בגרמניה אין קיזוז והיורדות עדיין לא הוכרעו. באנגליה אין קיזוז והאליפות עדיין לא הוכרעה. גם לא בספרד. בכל העולם (חוץ מבלגיה) אין קיזוז וראו זה פלא - אף אחד לא תומך בקיזוז למרות שגם אצלם לפעמים האלופה נקבעת כמה מחזורים לסוף.
    הקיזוז הוא דבר רע ולא ספורטיבי ואין לו מקום בשום ליגה. זו חוכמה גדולה לחזור לקיזוז בגלל עונה גרועה, זה רק מחדד את העובדה שללוזן אין מה להציע לליגה חוץ מאיזשהי תוספת מלאכותית ובלתי ספורטיבית.

2. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי, אין דילמה פשוטה מזו: כאוהד כדורגל, אני מעדיף פי כמה את העונה הזו מאשר החרפה לה היינו עדים לפני שנתיים. במילים אחרות, אני מוכן לקבל תרחיש של ליגה משעממת ובלתי תחרותית - כאשר האלטרנטיבה היחידה העומדת מנגד הינה גרימת אי צדק ספורטיבי.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/4/12
  3. Don Joan Roman Member

קיזוז זה רע.
    למה אנשים עמלים 10 חודשים בשביל שמישהו יוריד להם את הנקודו.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי התערבות על 100 ¤ עם מישהו מהמחלקה שלי מי תסיים מעל מי, מכבי תל אביב או מכבי נתניה. הרוב המוחלט בעבודה שלי מאמין, בלי קשר למשחק היום, שאני אהיה זה שאצטרך להיפרד מהכסף בתם העונה. בלי קובי דג'אני ועם כל הפסטיבל שיעקב שחר ארגן לנו, אני חותם מעכשיו על תיקו. התקווה היחידה שלי היא שאחמד סבע ימשיך את המסורת מולם ויבקיע שער או מבצע אישי של חן עזרא.

5. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

סתם מעניין אותי לדעת
    נתניה בכלל רוצה אירופה? או שעניין הכסף משחק תפקיד ואתם מוותרים מראש?

כי אני לא פוסל את האפשרות שמכבי ת"א תנצח את המשחק כי נתניה פשוט לא רוצה את אירופה ותוותר.

6. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם לנתניה חסרים מזומנים בקופה, סביר להניח שהשתתפות באירופה רק תעזור למועדון למלא אותה. הלא כך?

7. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

לא יודע כמה הקופה תתמלא מלשחק בסיבובים הראשונים... אם אין כסף ורוב הכוכבים יילכו אז נתניה לא תעבור יותר מ2 סיבובים
    לפי דעתי אירופה זה רק משהו שיכול להכביד עליה.. כמו על סכנין.

8. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם נאמץ את התרחיש שלך, לפיו נתניה תעבור שני סיבובים בלבד - הרי שהמסע הקצר הזה ישלשל לקופתה סכום של 900 אלף ש"ח. קשה לי להאמין שהיהלומים יוציאו הון תועפות על רכש במטרה להגיע לשלב הבתים, כך שעושה רושם שהשתתפות באירופה דווקא תניב להם רווח נאה.

9. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

900 אלף נקי? בלי הוצאות? בלי טיסות? בלי בתי מלון? בלי שום דבר מעבר?

10. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא התחשבתי בפרמטרים הללו (דיברתי רק על גודל המענק לו הם יזכו מאופ"א), אבל גם אם אביא בחשבון את הוצאות הטיסות והמלונות ל30 אנשים בקירוב (כאשר עלות טיסה ממוצעת נאמדת ב600 דולר לאדם ועלות לינה בחדר זוגי מסתכמת בכ100 דולר ללילה), הרי שנתניה תיאלץ להיפרד בערך מ27,000 דולר למשחק. בסיכומו של דבר, גם לאחר ההערכה הגסה הזו, היהלומים ישארו עם כ700 אלף ש"ח ביד.

11. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

לא אמרתי שהם לא ירוויחו כסף בכלל אבל השאלה אם בשביל 700 אלף שקל שווה להם ללכת לעונה כזו
    כי אתה מכיר את הקבוצות פה והם יילכו לאירופה הם לא ירשו לעצמם לעלות עם סגל צעיר ושחקנים ירצו שידרוגים בחוזה
    מה גם שקבוצה שמשחקת באירופה לא מצליחה בליגה ( זכורה לי גם עונה שנתניה שיחקה באירופה וירדה )

הלוואי והם יהיו באירופה, אם תהיה עונה בלי שום קבוצה גדולה באירופה אני מאוד אשמח.

12. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיומה של נבואה זו תלוי בעיקר במדיניות שיטוו חברי ההנהלה בקיץ הקרוב, אשר אמורה להיות אחראית ומותאמת למסגרות התקציב של מכבי נתניה. אגב, לפחות במקרה של היהלומים, ההיסטוריה מעידה על כך שלא אכפת להנהלה לרשום הישגים אירופיים דלים - וזאת על מנת לשמור על האיזון התקציבי (בעונת 2009/10, לדוגמה, העמידה הקבוצה סגל חלש למדי, אשר עלה לה בספיגת צמד תבוסות קשות מול גלטסראיי במוקדמות הליגה האירופית).

אני מאמין שאותם שחקנים ידרשו לשדרג את חוזיהם גם במקרה שנתניה תסיים את העונה במקום שאינו מוביל לאירופה, שכן כבר בשלב הזה ברור לכל שהקבוצה רשמה עונה מצוינת.

לי גם זכורות עונות שבתחילתן השתתפה נתניה באירופה, ובסיומן היא חגגה מקום בצמרת הליגה. בכל אופן, קשה לי להאמין שבעונה הבאה ינחלו היהלומים כשלון צורב, כיוון שהציפיות מהם נמוכות מלכתחילה (הרי אין מדובר על מכבי חיפה או על אחת מהקבוצות הגדולות של תל אביב, אשר תתייחסנה גם לשנה שמסתיימת במקום הרביעי כאי הצלחה). אם כך, מה כבר יקרה אם האוהדים יחוו קצת אבק כוכבים תוצרת היבשת הישנה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין יותר מדי מה לנתח את המשחק. מכבי נתניה בלי קובי דג'אני היא קבוצה נחמדה ולא יותר מזה. חבל, כי מכבי תל אביב הייתה בינונית מאוד ויכולנו לחלץ מהמשחק לפחות תיקו, חרף הכדורגל הרע שהצגנו.

אני מקווה שאחרי שלכאורה הוכיחו שיש להם כבוד של אלופים, עירוני ק"ש תחזור לזחיחות שאפיינה אותה מול בני סכנין. משחק שאנחנו חייבים לקחת.