מחזור 34 בפרמייר ליג- הנרי מכסח את לידס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏15/4/04.

1. Gooner Member

תנו לי רק להזכיר לכם שהקונוסים האלה עשו תיקו 1 עם צ'לסי ומנצ'סטר (באולט טראפורד?אוי ואבוי) העונה.

2. Julian Joachim Member

זה ברור שבהגנה אנחנו מאוד חלשים, אבל זה לא אומר שאנחנו קבוצה גרועה או פאתטית כמו שמשה מנסה להציג אותנו. ואם כן, אז אני חושב שמניו יותר פאתטית שהיא עשתה איתנו רק תיקו בבית שלה...

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב נתחיל עם עדי.

אם צ'לסי תזכה העונה בליגת האלופות זה ממש לא יחשיב לקבוצה גדולה כמו ארסנל, לצ'לסי יש עוד הרבה לעבור כדי להגיע לרמה מבחינת גודל קבוצה של ארסנל. עד שצ'לסי לא תביא אליפות היא מבחינתי לא קבוצה גדולה באמת כמו ארסנל ומנצ'סטר. אבל באירופה כן, ארסנל תמיד מפשלת באירופה זה אומר שלאירופה היא לא מספיק טובה ובליגה היא מושלמת. ובטח שיש כזה מושג ווינריות, קבוצה שבקושי מפסידה עונה שלמה ופתאום מפסידה באותו שבוע פעמיים במשחקים הכי חשובים שלה זה בהחלט מראה על אני לא יגיד לוזריות אבל ווינריות אין בקבוצה לפחות בכל מה שקשור לליגת האלופות. כי בליגה אין ספק שארסנל היא הגדולה מכולן. אבל הנקודה שלי שאני בטוח שארסנל כבר לא מסתפקת בלהיות הכי גדולה באנגליה היא רוצה להתקדם ולעשות משהו באירופה ופה אני מדבר על הכישלון.

עכשיו איתי.

איתי אל תעשה טעות, אל תשווה את ארסנל למילאן, מנצ'סטר וריאל מדריד מבחינת סדר גודל. ארסנל לא מתקרבת אליהן. הקבוצות האלו עשו משהו באירופה בשנים האחרונות ארסנל לא עשתה שום דבר (חוץ מניצחון 5-1 בסן סירו אבל מתי? בשלב הראשון כמה מפתיע). ועד שארסנל לא תעשה משהו באירופה היא שום דבר אז ההשוואה לריאל מדריד למשל לא במקום, אז ריאל פישלה העונה... אוקיי זה חד פעמי כי תמיד היא מגיעה הכי רחוק שיש. ארסנל נופלת כל שנה בניגוד אליה. ושאני אומר אימפריה זה להגיע קצת יותר רחוק מרבע גמר ליגת האלופות.

4. ArsenalFan Member

טוב, קניתי את הכשלונות שאתה מתאר, לירן. אני כבר אמרתי את דעתי, שבכל הקשור לאירופה המטרות של המועדון הן מוגזמות ולא ריאליות, ושאנחנו צריכים לקחת דברים בפרופורציות ולהתרכז בלהפוך לקבוצה דומיננטית בליגה לאורך זמן. אם נציב לעצמנו פרק זמן של 8-10 שנים לזכייה בליגת האלופות, אני משוכנע שגם נשיג את המטרה. הכשלון היחיד מבחינתי בהפסד בליגת האלופות השנה היה בגלל שמדובר בהפסד לצ'לסי, אם ליריבה היו קוראים ולנסיה, מונאקו או דנפרמלין זה היה שונה לחלוטין.

אליפות זו המטרה הכי חשובה, ובה, אי"ה, נזכה בשבועות הקרובים. דבר כזה בטח לא נחשב אצלי לכישלון. אם אתה מצפה שאני אבכה יותר מדי שיונייטד הדיחו אותנו בגביע בזכות בונקר שאופייני לקבוצות תחתית, אתה טועה.

5. the gunner_14 Member

הייתי מאוד רוצה לקנות את ההסבר הזה והוא גם היה נשמע מאוד הגיוני אם הפישול של ארסנל היו חד פעמי.
    הבעיה היא שבכל שנה ארסנל לא מצליחה לממש את הפוטנציאל שלה ונראה שהיא מקבלת פיק ברכיים בלי כל קשר למשבר מתמשך מהליגה או הגביע במעמדים הגבוהים, לי זה נראה כמו בעיה כרונית והלוואי שאני טועה.

נערך לאחרונה ב: ‏17/4/04
  6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא מה פתאום לבכות. אבל לדעתי ארסנל כבר ביססה את המעמד שלה בתור גדולה בפרמייר ליג והקבוצה כבר הייתה צריכה ממזמן לעשות את קפיצת המדרגה באירופה.

בצ'לסי הסיפור שונה, צ'לסי עדיין לא ארסנל ומנצ'סטר בליגה והעונה בהחלט הייתי מעדיף לזכות באליפות מאשר בגביע ובליגת האלופות ביחד. כי צ'לסי עדיין לא קבוצה גדולה בפרמייר ליג. מבחינתי קבוצה גדולה זאת אחת שלוקחת תואר. ארסנל לא כזאת באירופה וצ'לסי לא כזאת בליגה (וגם באירופה)

7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצחיק אותי לשמוע ש"היה לנו במשבר דווקא בתקופה הכי חשובה". אם המשבר היה מגיע כשאנחנו בגמר הגביע וחצי גמר הצ'מפיונז זו לא היתה תקופה מחורבנת? ואז לא היו קמים אנשים ואומרים שארסנל קבוצה "לוזרית" (שהולכת לסיים את העונה בליגה ללא הפסד)? הקטע בליגת האלופות ובגביע הוא שאתה מסוגל לעוף אחרי משחק אחד לא טוב. משבר בכל תקופה של העונה בו יש משחק גביע\צ'מפיונז הוא "משבר בתקופה מחורבנת".

ארסנל לא מתקרבת ליונייטד?? למה, כי יונייטד לקחו את ליגת האלופות לפני איזה מליון שנה ומאז עברו את רבע הגמר רק פעם אחת?? מילא אם היית אומר שארסנל נחותה מיונייטד (מה שלדעתי לא נכון גם כן), אבל לא מתקרבת? הגזמת לגמרי.

חברים, אני מצטער אבל אני פשוט חייב להיות קטנוני (תכעסו עלי אח"כ) - בפורום "יום הולדת" נפתח דיון על הציטוטים המצחיקים של השנה החולפת. משה, בין השאר, ציין את הציטוט שלי ש"אני לא מבין מה הבעיה עם האמרה של ונגר, ארסנל בהחלט מסוימת לסיים עונה בליגה ללא הפסד" וצחק כאילו אמרתי בדיחה. ובכן, משה, כשמרגע לרגע עושה רושם שונגר (ואני http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) צדק - מה יש לך להגיד? חוזר מהטעות? מודה שונגר הוא גאון?

או שתברח מהפורום לכמה ימים כמו שעשית בעונה שעברה לאחר ההפסד בגביע הליגה לליברפול?

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ארסנל יותר טובה מהיונייטד. אני התכוונתי מבחינת שם וסדר גודל באירופה מנצ'סטר גדולה יותר, כן כי לקחה את הצ'מפיונס ב-99. מאז היא לא עברה את הרבע? סבבה גם ארסנל.

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב לדעת ששופטים מועדונים לפי הצ'מפיונז ליג... יונייטד לא עשתה הרבה יותר מארסנל מאז זכתה בצ'מפיונז ב-99. וזה בכלל לא משנה, למה אתה משווה שני מועדונים באותה הליגה בעזרת הצ'מפיונז ליג, שם הגרלה לא יוצלחת או סתם יום חלש יכול להרוס לך הכל? למה לא להשוות בליגה, לפי 38 מחזורים?

אם אנחנו מדברים היסטורית - ליונייטד יש אליפות אחת יותר מארסנל אם מחשיבים את האליפות העונה. ממש לא כפי שאמרת ("ארסנל לא מתקרבת ליונייטד").

10. ArsenalFan Member

שתי אליפויות יותר. ומבחינת סדר הגודל של המועדון באירופה, יונייטד אכן יותר גדולה מארסנל. בפרמייר ליג זה לא המצב, אבל ההצלחה של יונייטד באירופה כן מקנה לה יתרון...

11. ScottishGunner Member

עזבו אותכם, היום ראיתם את הקבוצה הכי טובה באנגליה. וכקבוצה הטובה באנגליה, היא טובה יותר ממנצ'סטר יונייטד וצ'לסי. ריאל מדריד זה בדיחה, כל כך רציתי לשחק נגדם בחצי גמר (יצאתי אהבל אבל לא משנה) כדי שנראה לכולם שמול התקפה כמו שלנו ההגנה שלהם קורסת בקלות. מילאן זה כבר סיפור אחר, אבל אי אפשר לדעת, אלה שתי קבוצות שונות לחלוטין שלא הייתה להן ההזדמנות לשחק אחת נגד השנייה.

בוא נגיד ככה- קחו כל קבוצה בעולם לשיא הפוטנציאל שלה- ארסנל מקום ראשון. מבחינת סדר גודל, ברור שמועדון שכל מה שחשוב לו זה רק השיווק של עצמו יהיה רחב יותר ועמוק יותר בתודעה העולמית, מועדון כמו מנצ'סטר יונייטד, וריאל.

אני אזכור את שני המשחקים האחרונים בהייבורי לא כמשחקים שהביאו לנו את האליפות (עדיין לא, אני יודע), אלא כמשחקים שהוכיחו לי מיהו השחקן הטוב ביותר ששיחק בארסנל אי פעם.
    אני חוזר לחגוג http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_jokercolor.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏17/4/04
  12. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

חלאס! את האליפות לקחנו אחרי הניצחון נגד בולטון מבחינתי. אתם יודעים שארסנל זקוקה ל-6 נקודות בלבד כדי להבטיח את האליפות? אחרי 33 משחקים שבהם לא הפסדנו, מישהו באמת מוכן להמר שאנחנו הולכים להפסיד שלושה משחקים וצ'לסקי תנצח בכל הנותרים?

לא יודע אם אפשר לתת להנרי את התואר הזה עדיין. עוד כמה שנים אולי, עדיין ארסנל לא הוקמה בשנת 99 והיו לנו הרבה שחקנים גדולים.

13. ArsenalFan Member

קול השפיות.

שאלתי אותה שאלה גם באירוח של אבי מלר, לגבי הטענות שהולכות וקורמות עור וגידים שהנרי הוא השחקן הגדול ביותר בתולדות ארסנל. אני משוכנע שהטענות הללו הן לפחות כרגע מגוחכות, ומשוללות כל פרספקטיבה היסטורית מינימלית, וזה מבלי לפקפק ביכולותיו והישגיו של הנרי במועדון.

הנרי עדיין לא השחקן הגדול ביותר שלבש חולצה של ארסנל, לצידו עדיין משחק שחקן שיכול בכיף גם כן להתחרות על התואר הזה (שמו הוא דניס ברגקאמפ), ואני לא מזכיר עוד שחקני עבר לא עד כדי כך רחוק כמו ליאם בריידי, דיוויד או'לירי, איאן רייט או טוני אדאמס.

14. ScottishGunner Member

אולי אתם צודקים... בכל מקרה, אני ממש נהנה לחשוב על זה ככה.

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא אוהב לתפוס במילה, אבל כשזה מגיע ללשכוח את ניוקאסל בכוונה או לא בכוונה אני חייב להעיר...