מחזור 36 בפלייאוף העליון: בשעה טובה סוגרים עונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏18/5/17.

1. oranfu Member

שחר תרם רבות. אבל המועדון היה בדרכו לטופ עוד לפניו וזה בטח לא נכון להגיד "מה הייתם בלי שחר"...

הפועל חיפה נתנה עונה גדולה אבל היא היתה צריכה עוד הרבה שנים של דומיננטיות רצינית על מנת "לעקוף" את מכבי חיפה.

גם הפועל ב"ש, עם כל הנפילה שלנו והנסיקה שלהם, עוד רחוקה מלהיות מכבי חיפה.
    עובדים שם מצוין וזה נראה כאילו בונים מועדון אבל עם יד על הלב - כמה מכם משוכנעים שתמשיכו להיות כזה פקטור משמעותי עוד 3 שנים? שבמידה ובכר עוזב עוד שנה לא תחזרו לחפש את הדרך שלכם?
    אני לא אומר שזה יקרה אבל יש לכם עוד דרך ארוכה עד שתהיו (בבסיסכם) מועדון שהולך ראש בראש עם מכבי חיפה ומכבי ת"א.

מכבי חיפה כבר כמעט עשור היא בדיחה וקרקס אבל עם יד על הלב, מי באמת מאמין פה שזה לא עניין של זמן עד שאנחנו חוזרים להיות מתמודדת רצינית? אולי שנתיים, אולי 8 שנים. אבל אני מניח שזה דיי ברור לכולם שרוב הסיכויים הם שזה יקרה.

amn אוהב/ת את זה.
  2. yedidel Member

היום אני לא רואה הבדל. אם וכאשר בכר יעזוב או שחקנים מובילים נצטרך להביא מאמן ברמה גבוהה ושחקנים טובים.
    בקיצור, נהיה במצב של מכבי חיפה היום רק עם מערכת שנראית הרבה יותר בריאה כרגע.

3. oranfu Member

להתמודד עם עזיבת איש מקצוע משמעותי או כוכבים של הסגל זאת בעיה גדולה. כרגע הסגל שלכם בומבה אבל מי יודע איך הוא ייראה עוד שנתיים?

לצורך העניין אתם מגיעים למיצוי מסוים או שאלונה ממנה מחליף לא טוב לבכר כשיעזוב. מי יודע אם לא תמנו את אבוקסיס?
    ואז, כאשר עוברים עונה\שתיים לא מוצלחות, הקהל פחות תומך, הספסול של ברדה לא עובר חלק...
    אני חושב שהסיכוי של מועדון מכבי חיפה לחזור לצמרת אחרי שנים לא טובות גדול מהסיכוי של ב"ש ואתם צריכים לעבור עוד לא מעט שנים טובות מאוד על מנת שזה ישתנה.

שי, EO11 ו-amn אוהבים את זה.
  4. hbs7 Member

בשנים האחרונות עברנו לא רק מהפכה מקצועית, אלא גם מהפכה ניהולית.
    זה בא עם לא מעט כאבי גדילה, אבל כל אוהד שלנו מודע היטב לשיפור הגדול שנעשה במועדון.
    אם זה מנויים אלקטרוניים, הגרלות בצורה הכי שקופה בארץ עם פרסום של מספרי מנוי זוכים, מנוי חוץ, חנות אוהדים שהולכת ומתפתחת והיום מכניסה המון כסף, חנות אינטרנטית, אפשרות להמיר משחק מהמנוי לכרטיס שיימכר לקהל הרחב תמורת זיכוי וזה סתם דברים שעולים לי בשלוף.
    לרוב האוהדים מהקבוצות הגדולות זה כנראה נראה זניח ומובן מאליו, אך אלה דברים שפשוט לא היו.
    השכונה חגגה בכרטיסים (בוסרמיל היו תקופות שאפילו הכרטיסים לא היו מחולקים לפי שערים מה שהגדיל עוד יותר את השכונה), מוצרים מטעם המועדון פשוט לא היו ועד שעשו משהו זה היה מבסטה עלובה ומאולתרת, כל מכירת כרטיסים הייתה סבל רב (פרונטלית בלבד, אין אתר אינטרנט!) וסבלה מהמון שחיתות וכו'.
    לא יודע איפה נהיה אחרי שהמפלה תבוא, והיא כמובן תבוא, אך המועדון היום הרבה יותר בשל ומוכן לספוג מהלומות שכאלה.
    עוד מסע אירופי מוצלח אחד ונהיה מדורגים בכל סבבי המוקדמות לאירופית ונוכל להיות חברים די קבועים בבתים. לפני שנתיים זה היה נשמע כמו הזייה.
    זו עוצמה לא קטנה שרק גדלה מעונה לעונה. יצרנו לעצמנו בסיס כלכלי מצוין.
    חסר רק שיפור במחלקת הנוער ואני מאמין שגם בזה עוד נשתפר.

להשוות אותנו לחיפה ומכבי זה עוד רחוק מאוד, אבל אנחנו על המסלול וזה מה שחשוב כרגע.
    כל תואר, גם אם זניח כמו הטוטו ואלוף האלופים, כל ניצחון באירופה, כל שדרוג נוסף שעושה המועדון, הכל זה צעד ועוד צעד לעבר המטרה.
    סומך בעיניים עצומות על אלונה ושאר הח'ברה שם למעלה שיודעים מה הם עושים. הרוויחו את הקרדיט ביושר רב.

oranfu ו-amn אוהבים את זה.
  5. amn Member

מרבית אוהדי מכבי תל-אביב שאני מכיר (ואני ביניהם) עדיין חוששים יותר ממכבי חיפה מאשר הפועל באר-שבע.
    וזה מתעצם משמעותית אם מסתכלים מעבר לעונה הקרובה.

את ההרתעה שיש למכבי חיפה על אוהדי מכבי תל-אביב, לא משיגים ב-2 אליפויות נהדרות ככל שיהיו.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. Drama2 הסמל מעל הכל

סיפרתי שישנם שמעל 50 אנשים מגיעים מחולון לסמי עופר מאז שנפתח, ולמספר לא מבוטל של משחקי "חוץ" (רובם יותר קרובים להם לבית).
    גם שנה הבאה הם ימשיכו לעשות מנוי.
    זה בלתי נתפס שעונת (שפל של השפל) של קבוצה אחת, זוהי עונת השיא של כמעט כל קבוצה אחרת.

7. oranfu Member

@hbs7 אני מסכים. עושים אצלכם עבודה גדולה, לא התכוונתי להעביר ביקורת בדבריי.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום הכל שאלה של כסף, ולאחר מכן שאלה של ניהול, ואם השניים מתקיימים בהצלחה כמו אצלנו בשנים האחרונות, אז יגיעו הצלחות, ותארים, וגם יריבויות יצמחו מזה.
    הרימון האדום שנפתח שנה שעברה בשער 11 ממש לפני השער של ברדה והזכייה באליפות על חשבון מכבי תל אביב, השער של אוגו וחגיגות האליפות השנייה שלנו במגרש של מכבי תל אביב, כל אלה מייצרים יריבות. ואם אלונה תשאר וההצלחה תמשך, אז היריבות תצמח ותגדל בדיוק כמו שקרה עם מכבי חיפה.

9. amn Member

אם תישארו בצמרת, אז כן.
    כל השאר, בדגש על מה שכתבת והדגשתי, זה התעסקות בקקה ופיפי, בשלב הנוכחי שבו היחסים בין האוהדים נמצאים.

אני מכיר מעט מאוד אוהדים שעניין אותם הרימון בשער 11, ועוד פחות כאלה שהפריע להם שזכיתם במגרש שלנו (בטח ובטח כשזה היה בנתניה, שתגידו מה שתגידו, בית זה לא. הרי גם אם הפועל באר-שבע תעבור לשחק באצטדיון הי"א, סביר להניח שאחוזי ההצלחה שלכם עדיין יהיו טובים מאוד, זה לא הופך את זה לבית).

10. yedidel Member

מכבי חיפה מנסה לחזור לצמרת כבר כמה? 6 שנים?
    בסופו של דבר שהניהול לא טוב והתקציב לא פי כמה מהשאר, ההסטוריה לא ממש משחקת תפקיד

11. zivmay Member

כל עוד יישאר ( ואין סיבה שלא) מוסר עבודה מקצועני, אז יידעו גם למצוא את המאמנים הנכונים. זה הכל תלוי במערכת וכפי שזה נראה כרגע זה לא הולך להשתנות, אלא רק להתפתח.

12. yedidel Member

נגיד את זה ככה, אם בכר חותם בחיפה לפני שנתיים, הוא לוקח שם אליפות?

13. oranfu Member

לא.

אבל בסיס האוהדים הגדול יותר (משמעותית) וה"הילה" התקשורתית ידחפו את מכבי חיפה. בב"ש עדיין אין את זה.
    המערכת שעובדת נכון מינתה את אלישע לפני בכר. כמובן שלומדים ומתפתחים אבל עדיין מינתה את אלישע. זה לא כאילו לא מסוגלים לטעות.

מספיק שתעברו עונה לא טובה, הרומן עם הקהל יקרטע עקב כך וזה יבאס את אלונה. אנחנו עוד לא יודעים איך היא תגיב במקרה כזה (ירידה אחרי עלייה).

הרי אני מסוגל להצביע על הרגע שלשחר פשוט נמאס והוא שינה את התפיסה שלו ועבר מרצון להתחרות לרצון להתקיים. לחשוב שזה משהו שלא יכול לקרות אצלכם...

amn אוהב/ת את זה.
  14. yedidel Member

אבל כבר היינו שם. זה לא שאנחנו נושמים פסגות כבר 2 עשורים...
    אני די מוכן להתחייב (עם כל הכבוד לאוהדי נתניה ופ"ת שאני מאוד כואב איתם) שאנחנו הקהל שאכל הכי הרבה חרא ב20 שנה האחרונות עד 2016.

אגב, ברור שבכר > אלישע, אבל גם המבקרים הכי גדולים שלו לא יכולים להגיד שתקופת אלישע היתה כשלון... מקסימום אי-מיצוי הפוטנציאל

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מועדונים כאן התפרקו וכמעט נעלמו, באיזה אופן אתם אכלתם הכי הרבה חרא?

oFiRzZz ו-amn אוהבים את זה.