מחזור 38 ואחרון בספרד: אתלטיקו מדריד אלופת ספרד !!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/5/21.

1. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין מה תומאס פארטיי חושב לעצמו ברגעים אלה...

2. DRORIKO Member

מתלבט למי משתי הקוריאות יש דריבל טוב יותר

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

צפון קוראה, ז. א. קוראה האורוגוואי, שיחק אצלינו בתחילת שנות האלפיים. לא ראיתי הרבה משחקים שלו.

4. DRORIKO Member

אגב מבחינת פרטיצ'י זה טוב לו שמדברים על כמה שבארסה מטומטמים שהם ויתרו על סוארס ולא מדברים על זה שיובה ויתרה עליו בשביל אלברו מוראטה רק כי היה קצת יותר זול. מצד שני זה הכל חכמה בדיעבד, גם אני חשבתי בקיץ שסוארס כבר אחרי השיא שלו.

5. Ever Banega Member

הייתה לו עונה טובה ואמרתי את זה. ועדיין לדעתי יורנטה היה טוב יותר. הוא לא רק גלגל את הכדור לרשת מול השוער הוא יצר דברים מכלום כל כך הרבה פעמים במהלך העונה וזה מה שהכי היה חסר לאתלטיקו בשנים קודמות. אמרתי את הדברים כנגד סוארז רק כי מגזימים לגביו לדעתי לא כי הוא לא היה טוב (אם תשים לב אמרתי שאני מסכים עם כל השמות חוץ מטריפייר).

6. סמואל אטו Member

מה זה חשבת? הוא בוודאות אחרי השיא שלו, זה לא אומר שהוא לא שחקן טוב וגם לא אומר שהוא היה רכש טוב ליובה.
    יש לכם בעיות גדולות יותר מסוארס.

7. DRORIKO Member

אולי אני לא עוקב מספיק אחרי הלה ליגה אבל סוארס לא נראה השנה טוב יותר מבשנתיים הקודמות? מסכים איתך שלא בטוח שהוא היה מתאים ליובה(או לליגה האיטלקית) אבל בוא נגיד שאם ליובה היתה מכונת זמן היא היתה מוכנה לשלם לסוארס את מה שהוא דורש במקום להתפשר על מוראטה. אבל אין דבר כזה מכונת זמן.

8. סמואל אטו Member

אני לא ראיתי הבדלים, הנסיבות סביבו היו שונות.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. Raulito Madridista

הוא השחקן שהשערים שלו היו שווים הכי הרבה נקודות העונה בספרד, יותר מליאו מסי. השנה הוא לא סבל מפציעות חוץ מאחת ולחלוטין היה טוב. אנשים שוכחים שגם בשיא הוא היה מחמיצן יחסית, הגדולה היא שבכל משחק הוא הגיע להמון מצבים. זה לא הוגן למדוד אותו כשהוא בועט לקורה בשער ריק מול אוססונה אבל להתעלם מזה שהוא ניצח את המשחק. זה לא מפתיע שהוא כבש את שני שערי האליפות במחזורי הסיום - יש לו את זה. הוא היה צריך לעזוב את ברצלונה העונה כשנגמר לו החוזה. ולא ליריבה גדולה לצמרת, בחינם, בצורה כזו. זו העסקה הכי דפוקה בספרד איי פעם, יותר מדויד ויאה שזכה בתואר אבל בחצי השני של 2014 מיעט לתרום. סוארס שיפר את השחקנים לצידו חד וחלק. יורנטה זו בחירה סקסית ורומנטיקנית. סוארס שחקן העונה.

10. Ever Banega Member

אולי קצת יותר טוב אבל עדיין רחוק שנות אור מהמפלצת שהוא היה בשיאו.

בנושא אחר כואב לי על ווסקה, אמרתי במהלך העונה (כשהייתה עמוק במקום האחרון) שאני בטוח שהיא לא תרד וטעיתי. יש לה סגל נהדר והיא קבוצה טובה יותר מאלצ'ה לדעתי, חבל שירדה.

11. Raulito Madridista

זו ממש לא נקודת המוצא שצריכה להיות, הרי אם הוא היה בשיאו הוא לא היה משוחרר בחינם. סוארס התאים לאתלטיקו. הוא הגיע בחינם, בחוזה לשנה עם אופציה, הטירוף והרעב שלו עזרו לקבוצה והוא הכניס בה ווינריות. גם 60-70% סוארס זה בסדר גמור. או.קיי, היו משחקים בהם הוא החמיץ, אבל גם היו ימים בהם אתלטיקו לא יצרה הרבה מצבים והוא היה שם. או 'רק' הבקיע את שערי הניצחון הקריטיים. אתלטיקו לא יכולה 'לעשות בארסה' ולהביא אותו בשיא כמו שקרה ב-2014 מליברפול למשל. אם תרצה, הימור כושל היה דייגו קוסטה הפציע שגם הורחק נגד ברצלונה אז ל-8-9 משחקים.

12. Ever Banega Member

עניתי לבחור (אולי קצת באיחור) ששאל אם הוא בשיאו, ברור לי שזו לא נקודת המוצא.
    הייתה לו עונה טובה, הוא הוסיף נוכחות של חלוץ שהייתה חסרה לאתלטיקו בשנים האחרונות. וגם כמות ההחמצות שלו הייתה לגמרי סבירה יחסית לעונות האחרונות שלו בבארסה. עדיין לדעתי היו טובים ממנו, הדירוג שלי הוא ככה-
    1 יורנטה
    2 קוקה
    3 אובלק
    4 סוארז
    5 סאביץ

13. RubberSoul Member

בסופו של דבר זה מועדון צנוע בלי הרבה אמצעים, איצטדיון קטן ומחלקת נוער לא דומיננטית. כל קיץ הסגל משתנה, המועדון עדיין בשלב שהוא מסתמך על השאלות זמניות ברובו.

אלצ'ה לעומת זאת, מועדון ותיק עם איצטדיון גדול, מחלקת נוער פעילה, אמצעים כלכליים (בעלים ארגנטינאי עם קשרים שיכול להביא שחקנים טובים.

עוד הבדל - הואסקה פעמיים עלתה ועשתה את הטעות של להמר על המאמן הלא נכון. אלצ'ה לא התכוננה לעונה הזאת, בעיקר כי היא עלתה רק בסוף אוגוסט. זו היתה עונת נס עבור אלצ'ה, ועכשיו יש לה 3 חודשים להתכונן היטב. המאמן הנוכחי עשתה איתה פלאים בקדנציה הקודמת ב-2013-2015.

אז הרבה שחקנים טובים בהואסקה ימצאו מקום טוב יותר, לא עצוב עליהם. אלצ'ה מסקרנת אותי. דריאו בנדטו ואסקייל גראי זו דוגמה למועמדים לקבוצה. יש לפרוייקט הזה פוטנציאל.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נתון מעניין מתוך ההשוואות בין 5 הליגות הגדולות: איבאר עם 30 הנקודות שלה לא היתה יורדת באנגליה.

15. Ever Banega Member

תמיד אומרים שהשחקנים הטובים ימצאו קבוצה חדשה בליגה הבחירה, בפועל בהרבה מקרים זה לא קורה. רפה מיר, חאבי גאלאן, דויד פררו, פדרו מוסקרה, פשוט שחקנים אדירים וחלקם כנראה לא ישארו איתנו. לדעתי מבחינת סגל נטו וואסקה בערך 10 בטיבה בליגה, באמת שחבל עליה. גם מבחינת כדורגל היא לא בשלוש הכי גרועות וזה בלט גם כשהייתה עמוק המקום האחרון, לא היה לי ספק שבשלב מסויים זה יתחיל להתבטא בנקודות אבל זה קרה קצת מאוחר מידי, חבל.