מחזור 5 בליגת העל: 0-5 ענק למכבי על הפועל בדרבי התל-אביבי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nave, ‏23/9/16.

1. alexshw Member

גם 6 דקות היה מעט מדי.

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. yedidel Member

בכוונה לא עניתי לו, בוא לא נתחיל :)

מסכים עם הרעיון שלך של 2 דקות... יכול להיות אדיר

yakar אוהב/ת את זה.
  3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בכלל חשבתי על רעיון אחר למניעת בזבוז הזמן, מכיוון שאת רוב הזמן מבזבזים השוערים, כי בניגוד לשחקני ההגנה אין להם בדרך כלל צהוב, והם הרבה פעמים אלה שהכדור אצלם או ביד ובעיקר בבעיטת חמש באותם דקות שהזמן מבוזבז, אז במקום שהשופט יהיה זה שיצטרך לעצור הכל ולרוץ מהחצי של היריבה או מחצי המגרש עד לשוער רק כדי להוציא לו צהוב ואז לחזור את כל הדרך לצד השני ורק אז כמובן לשרוק להמשך המהלך, מה שלוקח לא מעט זמן, לתת אפשרות לשופט הרחבה או לקוון הקרוב לשוער במשחקים שאין שופט רחבה לשלוף כרטיס צהוב לשוער.

4. Butragueño מנהלים

@Sir Alex Ferguson
    הסיבה העיקרית שהשוער הוא זה שמבזבז את הזמן היא בעיקר כי אסור להוציא אותו החוצה במידה והוא מקבל טיפול, בניגוד לשחקן שדה.
    אין לי כרגע באמת פתרון טוב למניעת בזבוזי הזמן, זה מה שקבוצות שבאות לגנוב נקודות עושות, ואין איך להתמודד עם זה. הדרך היחידה היא לסמוך על השופט שייתן את תוספת הזמן המתאימה, מה שבדר"כ לא קורה. וגם אז, ממשיכים לבזבז זמן בתוך התוספת, ונדיר שהשופט מוסיף עוד, כי בכל זאת ,הוא מת לחזור הביתה לראות איזה מלך הוא היה בתקציר.

אם השחקן שמבזבז זמן מקבל טיפול, אז צריך הוציא אותו, על פי החוק. אבל לא להכניס אותו כבר בהתקפה הבאה. מותר ורצוי להשאיר אותו בחוץ 2 דקות. שוב, לפי שיקול דעתך השופט, בהנחה וזה טיפול עקב פציעה שהגיעה בצורה מכוונת משחק היריב, אז אפשר להכניס אותו מיד בסיום הטיפול.
    הרבה מבימוי פציעות של השוערים, מגיעים מ"נחיתות לא טובות" שלהם ביציאה לכדורי גובה, שלא תמיד בה לידי ביטוי עם מפגש עם שחקן היריבה. במקרה כזה, אפשר אולי לקבוע החזרת הכדור ליריבה. אולי זה משהו שיכול לעזור בדרך כזו או אחרת.

חשוב לי לציין, ההודעה הזו לא נגד מכבי פ"ת, אלא נגד בזבוזי הזמן באופן כללי.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הייתי מוסיף גם שאני מעולם לא ראיתי שוער שמקבל צהוב שני על בזבוז זמן, בניגוד לשחקן שדה למשל, ולכן הרבה פעמים אנחנו רואים שגם שוער עם צהוב אפילו אם הצהוב היה על בזבוז זמן ממשיך לבזבז זמן כי הוא יודע שבניגוד לשחקן שדה לא יוציאו לו צהוב שני בטח כשבמרבית המקרים בזבוזי הזמן מתרחשים בסוף המשחק כשהקבוצה שלו כבר ביצעה שלושה חילופים ואז השופט בעצם צריך לתת על בזבוז זמן החלטה שבסופה לא רק שהשוער יורחק אלא ששחקן שדה יעמוד בשער עד לסוף המשחק מה שגורם לדעתי לשופטים לא להוציא צהוב שני גם אם השוערים ממשיכים לבזבז זמן ומוביל לכך שאת רוב הזמן מבזבזים השוערים.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה אמיתי? זאת באמת חולצה רשמית שהמועדון הוציא?

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/14518246_1109506275785646_368849437_n.Xxx?oh=a08a1109c6322797210450b1eefcf4f1&oe=57EBC47F

7. zivmay Member

אני עדיין בשוק מההודעה.
    הוא כנראה שכח את הבזבוזים המביכים שלהם, בטדי ובטרנר שנה שעברה.

8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

מה הבעיה?
    גם בטח תצא חולצה שתנציח את ה-5-0, כפי שהיה ב-3-0 בקריה וכפי שהיה בדרבי פיו-פיו.
    ככה עובדת מחלקת מרצ'נדייזינג - ניצול הזדמנויות.

yakar ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  9. Drama2 הסמל מעל הכל

התוכנית יום אחרי הדרבי של דידי הררי הייתה פשוט ענקית. כמה צחקתי, ממש הטרילו את הפועל.
    ההאזנה לא מומלצת לאוהדי הפועל.

10. amn Member

בטרנר? מתי? כשבקושי עברתם את החצי במחצית השנייה?
    או בטדי כשנגמר 2:2 במשחק מלא אירועים והזדמנויות משני צידי המגרש גם מעבר לארבעת השערים?

@yakar - אני פחות מדבר על העונה שעברה, שבה ההתמודדויות בין הקבוצות בסך הכל היו שוות, ובטח שאין לי בעיה עם יכולת שמירת הכדור של וואקמה. לראות ולקנא.
    זה גם לא נאמר כדבר שלילי (במקסימום כביקורת על סגנון משחק). כל קבוצה צריכה להשתמש בכל הכלים שברשותה כדי להצליח, גם אם הם לא יפים לעין. בשורה התחתונה, מה שחשוב זה ה-3 נקודות (או נקודה אחת) בטבלה.

אין לי שום טענה לרן קדוש שבזבז זמן בבעיטת שוער בדקה השלישית מול מכבי, כמו שלא תהיה לי טענה גם להפועל באר-שבע (קבוצה שעדיפה, לפחות במקצת על מכבי מבחינה מקצועית נטו) אם היא תתחיל לבזבז זמן ביתרון 1:0 בטרנר בדקה ה-50.

אמרתי שכל קבוצה עושה את זה. גם מכבי. מי שאומר אחרת מתכחש לאמת.
    לא מבין מה יש לכם להיעלב.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי הוא התכוון לניצחון שלכם עלינו בטדי בשנה שעברה, נגמר 1 - 0 במשחק "בית" (טרנר לא היה מוכן עדין), כשבעשרים הדקות האחרונות בזבזתם זמן בצורה מאוד בולטת.

אין לי בעיה עם בזבוזי זמן לגיטימיים, סטייל תנו לטוני נואקמה את הכדור באגף ולכו תמצאו שחקן שיכול לקחת לו את הכדור מבחינה פיזית, יש לי בעיה עם בזבוזי זמן סטייל מכבי פתח תקווה אתמול, שמספיק שפלט נושף לכיוון דור אלו והוא נשכב על הדשא כאילו הוא הרגע ירה בו. או הקטע שכל הזמן שאלו היה על הדשא לא הספיק לעמוס בשביל לסדר את הכדור על נקודת החמש ולהכין עצמו לבעיטת שוער, רק שאלו קם מהדשא ההכנות של עמוס לבעיטת החמש התחילו.

או הקטע שמול מכבי חיפה אחרי שהם עלו ל - 2 - 1 מולנו פתאום מביאי הכדורים "נעלמו" להם, אלה דברים שאם אני הייתי שופט הייתי מוסיף כמות זמן משמעותית, אפילו יותר מהזמן שבוזבז, רק כדי לשים סוף לתופעה.

yakar אוהב/ת את זה.
  12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. זה שהמועדון עצמו הוציא חולצה כזאת ולא חולצה תוצרת האוהדים - "לא רשמית", זה לדעתי משהו שהאוהדים של מכבי תל אביב מאוד יאהבו.

2. מבחינת מי שהוא לא אוהד מכבי תל אביב, בדיוק בגלל מקרים כאלה שונאים אותכם כל כך.
    היהירות והשחצנות הזאת, שהמועדון בעצמו מוציא חולצה רשמית כזאת, מייצרת הרבה מאוד שנאה.

אם הייתי אוהד מכבי תל אביב כניראה הייתי קונה חולצה כזאת, אבל הסגנון הזה הוא בדיוק מה שהופך את מכבי תל אביב לכל כך שנואה בעיני יתר האוהדים בישראל.

oranfu ו-amn אוהבים את זה.
  13. amn Member

מצחיק, למרות שחשבתי על זה שהיה רק משחק אחד בטרנר, לא חשבתי שהמשחק השני נגד ב"ש היה בטדי :)

דוגמא מצויינת. לא חושב שתמצא מישהו שיגיד שמכבי ניסו לשחק יותר מדי כדורגל שם. אבל אין לי טענות - בין 2 המשחקים נגד באזל, המשחק נגד ב"ש היה הכי פחות חשוב (בטח כשבמחזור השני אין סיכוי שמישהו היה מהמר ששתי הקבוצות ישיגו אחוזי הצלחה כאלה).

בכל מקרה, באופן מסורתי בשנים האחרונות במאבקים בין הקבוצות, ב"ש בזבזו הרבה מאוד זמן בצורה מכוערת (ברדה עם אלפי שיחות מול השופטים, כל פעם נותנים את הקטנה לכדור אחרי שריקה לעבירה, אדם בן 95 על כסא גלגלים מוציא בעיטת שוער מהר יותר מאג'ידה, וכו'). בעונה שעברה זה באמת השתנה מאוד באופן יחסי, והרבה מזה בזכות בכר, שמבין שיש טקטיקות מוצלחות יותר להוציא תוצאות טובות יותר נגד מכבי בסך הכל.

בכל מקרה, אני שוב אכתוב את זה - אין קבוצה שלא מבזבזת זמן. במשחק של מכבי נגד באזל מתוך 180 דקות אני חושב שמכבי בזבזו זמן בערך 165 דקות. למישהו אכפת מזה (חוץ מאוהדי באזל/שונאי מכבי)? לא.
    המטרה מקדשת את האמצעים. בטח ובטח כשלא מדובר ב"דרך חיים".

14. Drama2 הסמל מעל הכל

פרגוסון מצחיק שיש לכם בעיה עם ביזבוזי זמן והצגות תיאטרליות.
    כנראה אתם כבר לא מחשיבים את בוזגלו כחלק מהקבוצה שלכם.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני שונא את בוזגלו על ההצגות שלו וחלק מהקרע עם הקהל התחיל בדיוק בגלל זה.
    למעשה, באחד המשחקים העונה בטרנר שהוא עשה הצגה, היציע שלנו שהיה לידו התפוצץ עליו עם שריקות בוז די נדירות באותו רגע.
    אני מאלה שמתעסקים נטו בעידוד לאורך המשחק, אבל אני מודה שכשבוזגלו עושה הצגה גם לי נפלטת מידי פעם איזה צעקה לכיוון שלו. לא קללה כמובן, אבל כן ביקורת בנושא (לא ששומעים אותי ברעש של טרנר, אבל יש עוד הרבה כמוני, וכמו שכתבתי באחד מהמקרים זה היה כל כך בולט וגם מכעיס, כי הוא החריב לנו מתפרצת עם יתרון מספרי, שכל היציע ממול שרק לו בוז באותו הרגע).

לדעתי, אפשר לשנוא תופעה מסוימת , גם אם יש לך שחקן בקבוצה שהוא חלק ממנה.