מחזור 5 בפרמיירשיפ: ארסנל מנצחת באולד טראפורד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hotspur, ‏15/9/06.

1. Scholes Member

מחזור מאוד מעניין, אם לא המעניין ביותר שיהיה לנו.
    צ'לסי-ליברפול,
    משחק מאוד מעניין אך לפי היכולת שהציגו הקבוצות ביום רביעי ובכלל בעונה הזאת, צ'לסי עדיפה.
    יום רביעי הם שיחקו מאוד איכותי ושלטו במשחק וניצחו את ורדר ברמן קבוצה ברמה גבוהה מאוד שציפו ממנה לקצת תעוזה. הפסד אחד בליגה וכל השאר ניצחונות.
    לעומת זאת, ליברפול לא מרשימה העונה ומתקשית נורא, המשחק האחרון בליגת האלופות ליברפול הוציאו תיקו נטול שערים בחוץ מול איינדהובן. ולפי מה שקראתי גם אז לא הרשימו.
    ברור שצ'לסי פייבוריטית מה עוד שהם גם בבית שהוא כמו מבצר בשביל החבורה של מוריניו, מאוד קשה לקחת שם נקודות, לא הרבה עשו זאת.

מנצ'סטר-ארסנל,
    עוד משחק מענין לדעתי המשחק הכי מענין של המחזור.
    ארסנל בפתיחת עונה גרועה שלא זוכרים כמותה ממזמן, ביום רביעי השיגה את הניצחון הראשון העונה.
    אני לא ראיתי אותם משחקים גרוע רק הייתה חסרה להם רגל חסרה ככה שאני לא חושב שזה יהיה משחק קל יותר, ארסנל אולי תחסר את הנרי אבל לדעתי הוא ישחק.
    מנצ'סטר יונייטד עם פתיחת עונה מושלמת 100 אחוזי הצלחה לבינתים ומקווים להמשיך כך.
    יהיה קשה בלי גיגס ומחליפו פארק, אך סולשיאר כובש בזמן האחרון אם ישחק בתפקיד זה אני חושב הוא יסתדר, או שאולי הם יפתחו 4-3-3 כמו שאמיר ע. אמר בדיון של מנצ'סטר ולא יצטרכו אותו באגף.
    אני חושב מנצ'סטר במשחק ביתי לא יאבדו את הנקודות ומקווה מאוד שנמשיך במומנטום הטוב שלנו.

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

ועשית את זה בחוצפה ובבוטות. תתייחס למשתמשים פה בקצת יותר כבוד (בטח ובטח לוותיקים והאיכותיים כמו קירק ויוני) ולא יתייחסו אליך כמו אל...ילד.

3. George Best Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42067000/Xxx/_42067716_manu_ars_0506.Xxx

תאריך: ה17 בספטמבר 2006.
    שעה: 18:00.
    איצטדיון: אולד טראפורד, 76,000 מקומות ישיבה.
    שופט: גרהאם פול.

אחד מהקרבות המותחים והמסקרנים ביותר בליגה הטובה בעולם יתקיים ביום ראשון.
    מפגש בין שני מאמנים ותיקים ושונאים, סיר אלכס פרגוסון מהצד האחד וארסן ונגר מהצד השני.
    לאורך השנים האחרונות, המפגשים בין שתי הקבוצות תמיד היו טעונים ומלאי מלחמות פסיכולוגיות בין שני המאמנים, וגם כמובן בין שני הקפטנים של שתי הקבוצות לשעבר, רוי קין ופטריק ויירה.
    המפגשים שהפכו לכך כך טעונים עקב היותם של שתי הקבוצות המובילות באנגליה, עד הגעתה של צ'לסי, אכן סיפקו לנו המון דרמות.כמובן הניצחון של התותחנים על היונייטד בעונת הדאבל הענקית של ארסנל, במשחק שבו ארסנל חגגה אליפות, דווקא באולד טראפורד.איך אפשר לשכוח את המשחק הכל כך מושמץ, בו רוד ואן ניסטלרוי, אקס יונייטד, החמיץ פנדל מפוקפק בתוספת הזמן, מה שהביא את שחקני ארסנל להתנהג כמו חיות ולהתנפל על מכונת השערים ההולנדית.או המפגש הנוסף בהיכל החלומות, בו יונייטד קטעה רצף של 49 משחקים ללא הפסד של התותחנים, בזכות עוד פנדל מפוקפק שנשרק ליונייטד ע"י מייק ריילי, אותו תרגם ואן ניסטלרוי ל0-1.איך שלא נסתכל על זה, זהו אחד מהקרבות הכי גדולים במולדת הכדורגל, לא משנה היכן ממוקמות שתי הקבוצות, בטח ובטח שעדיין הסקוטי והצרפתי מאמנים את שתי הקבוצות.
    אז ביום ראשון יתייצבו לכר הדשא במנצ'סטר, השדים האדומים הממוקמים ראשונים עם 100% הצלחה, מול קבוצה שנמצאת במקום ה17 הנורא ואיום, עם פתיחה של 2 מתוך 9 נקודות בלבד.
    המאחרת, מנצ'סטר יונייטד, מגיעה כאמור עם מאזן נהדר של 12 מ12, ו11 שערי זכות, וגם אחרי ניצחון 2-3 באמצע השבוע על סלטיק במסגרת המחזור הראשון של ליגת האלופות.
    אך לא הכל ורוד אצל מוליכת הטבלה.ראיין גיגס, שחקן חודש אוגוסט של הפרמייליג ומי שכבש את שני שערי הניצחונות מול ווטפורד וטוטנהאם בשבת האחרונה, נפצע מול סלטיק וייעדר לתקופה של 3 שבועות.גם ג'י סונג פארק, הקוריאני האנרגטי, נפצע במשחק מול טוטנהאם ויעדר ל3 חודשים, מכה קשה ליונייטד.
    כריסטיאנו רונאלדו חוזר להרכב לאחר השעיה בת משחק אחד מאמצע השבוע, אלן סמית' וגבי היינצה כשירים לקרב, כמו גם נימנייה וידיץ' הבלם הסרבי שטרם שיחק דקה עבור היונייטד בעונת 2006-2007.
    אצל התותחנים, המצב לא מאיר פנים.אומנם היא מגיעה אחרי ניצחון 2-1 חשוב מאוד על המבורג בגרמניה, אך פתיחה של 2 נקודות בלבד מ3 משחקים, מביאה להרבה לחץ על הקבוצה מאיצטדיון האימרויות.
    הפסד ביום ראשון יהווה את הפתיחה הגרועה ביותר של ארסנל מזה 24 השנים האחרונות.אך מה שמפתיע זה שלמרות המאזן הנורא, התותחנים מציגים יכולת טובה מאוד, מרבים להגיע למצבים אך מציגים ניצול מצבים איום ונורא, אל מול ניצול מצבים כמעט מקסימלי של היריבה.ארסנל כבר הגיעה למנצ'סטר העונה, למשחק החוץ היחיד עד כה, והפסידה 0-1 לסיטיזנס מפנדל של ג'ואי בארטון.
    תירי הנרי, שהחמיץ את המשחק מול המבורג בעקבות פציעה במשחק הניצחון של צרפת על איטליה ורובין ואן פרסי בספק, קולו טורה צפוי לחזור.פיליפ סנדרוס, אבו דיאבי, לאורן וגאל קלישי, שטרם שיחקו העונה, לא צפויים לחזור לפחות בחודש הקרוב.
    בעונה שעברה נפרדו הקבוצות בתיקו 0-0 מאכזב בהייבורי, ובאולד טראפורד ניצחו השדים האדומים 0-2, משערים של ווין רוני ופארק במחצית השנייה.

אלכס פרגוסון בחר להתייחס להסטורית המפגשים בין שתי היריבות הגדולות, ואולי שולח עקיצה ליריבה:
    "היסטורית, המפגשים בינינו תמיד היו תוקפניים ועצבניים.כאשר שתי קבוצות עם הסטוריה כה גדולה, שנאבקו שנים זו בזו על האליפות, אתה לא יכול להתעלם מכך.מה שאתה רוצה זה הוא להבטיח שהמשחקים ישוחקו בהגינות".
    מהצד השני, ארסן ונגר מלא ביטחון בקבוצתו:
    "אל תשכחו שיש לנו משחק חסר ביד.אנחנו לא נוסעים כדי להפסיד, אלא כדי לנצח, ואני מאמין שיש לנו סיכויים טובים לעשות זאת.בוא נתרכז בנו ונשחק את הכדורגל ברמה הגבוהה ביותר ונמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים ולנסות לשפר את הרקורד ההגנתי שלנו".

http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/ap_photo/20060409/all/l1860379.Xxx
    ווין רוני כובש את הראשון, אשתקד באולד טראפורד.החלוץ האנגלי הנהדר ינסה לכבוש שנה שלישית ברציפות באולד טראפורד מול ארסנל.

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/06
  4. Maccabi Tel Aviv Member

איזה 2 משחקים יש לנו המחזור הזה משחקים ענקיים, ליברפול-צ'לסי ,מנצ'סטר יונייטד-ארסנל
    הולך להיות מחזור טוב..

5. אבו Member

מה בדיוק בוטה במה שאמרתי? אשמח אם תסביר לי.

בהודעה שמוציאה ארסנל, הסיכויים של הנרי לשחק הם קלושים ביותר. 10-15%.
    פור גוד סייק. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

6. Raulito Madridista

משחקים ענקיים יש לנו במחזור הזה, לא זכור לי מחזור שהיו בו שני משחקים כל-כך גדולים. אני מקווה שנקבל המון שערים בשני המשחקים הגדולים הללו, ולא משחקים משעממים, מה שצ'לסי וגם ליברפול כבר הראו שהם מסוגלות לעשות, ובשפע, למרות שלדעתי צ'לסי לא הייתה כל-כך חלשה נגד ברמן, וליברפול הייתה טובה מאוד בדרבי והפסידה בגלל חוסר מזל.

המשחק היותר פתוח יהיה לדעתי בין מנצ'סטר יונייטד לארסנל, שתי קבוצות שמשחקות התקפי מאוד ומבקיעות הרבה מאוד שערים. מנצ'סטר נגד ארסנל זה תמיד משחק ענק, אווירה מעולה, חוויה, משחק טוב והמון שערים. לארסנל לא הולך נגד מנצ'סטר, היא כבר לא ניצחה אותה בליגה מאז 2002 שחגגה אליפות באולד טראפורד. בגביע היה ניצחון ב03\2002 בשמינית הגמר, וגם במגן הקהילה ב05\2004, אבל לא בליגה. יונייטד פייבוריטית ברורה למשחק, גם בגלל הביתיות, גם בגלל מיקומה בטבלה, וגם בגלל חוסר המזל של ארסנל ועצם זה שהיא עדיין לא ניצחה בליגה. למרות זאת, אני לא פוסל תיקו, אבל קשה לי לראות את ארסנל מפתיעה, אבל אני שואל את עצמי, כמה זמן מנצ'סטר יכולה לשמור על אותה רמה, מתי תבוא הנפילה, גם אם זה רק למשחק אחד. אם הנרי לא יישחק בארסנל, קשה לי לראותה עושה דברים מיוחדים, גם אם ואן פרסי לא יישחק. החיסרון של גיגס ביונייטד גם יהיה גדול, אבל יש לה את סאהה, רוני ורונאלדו שנמצאים בכושר מעולה. ההגנה של מנצ'סטר צריכה להדאיג אותה בגלל החרקות נגד סלטיק, קבוצה שלא הייתה צריכה להבקיע שני שערים באולד טראפורד.
    ארסנל חייבת נקודות, אסור לה להפסיד, זה ידרדר אותה מאוד.

מוריניו גאון בלנצח את בניטס בליגה, אבל בגביעים זה לא הולך לו. ליברפול הייתה בינונית מאוד באלופות, הובסה בדרבי למרות יכולת טובה שלה, ואני חושב שצ'לסי עולה עליה בכל פרמטר, ליברפול לא הייתה מנצחת את ברמן לדעתי. גם ליברפול לא פתחה את העונה טוב, לא נראה לי שהכלייתחבר לה דווקא נגד צ'לסי, אברטון בדרבי זו לא אותה רמה. מחכה לראות את שבשנקו נכנס לעניינים בצ'לסי.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעבר לעובדה שמשחקים בין ארסנל ליונייטד הם תמיד ענקיים, המפגש הבא עלינו לטובה (או שמא לרעה) ביום ראשון הוא מבחינתי מבחן משמעותי לתותחנים, מבחן שיכול לעצב את גורלה של עונת ליגה שלמה. לארסנל אסור להפסיד באולד טראפורד. לדרוש כל דבר מעבר יהיה חזירי, יונייטד לעת עתה טובה יותר מאיתנו, הנרי כנראה ייעדר והוא שווה כמו כל שאר הקבוצה שלנו ביחד, ובלאו הכי כבר שכחתי את הפעם האחרונה בה ניצחנו אותם (אם לא להחשיב את הזכייה הפוקסיונרית שלנו בגביע לפני שנתיים). אבל חייבים לצאת משם לפחות עם תיקו, גם מבחינה מוראלית וגם מבחינה מעשית. אומנם מדובר במחזור 5 בלבד, אבל נצחון ליונייטד מחר ייתן להם עלינו פער מפחיד של 13 נק', ואתה אף פעם לא רוצה להיות בפיגור 13 נק' מיריבה גדולה, לא משנה באיזה שלב של העונה אתה נמצא. מבחינה מוראלית הפסד ב-OT ייתן חותמת סופית בהחלט לתקוות האליפות שלנו, ידון אותנו למאבקים קשים על מקומות 3-4 (שגם נראים רחוקים עכשיו) ויהפוך גם את העונה הזו לעונת גביעים.

0-0 אחרי מלחמה גדולה ומשחק נוקשה יספק אותי, נתפלל שרוני בקאמבק לא יטבח בנו שוב כפי שהוא כל כך אוהב לעשות.

8. Claret&Blue Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42067000/Xxx/_42067746_whm_new_0506.Xxx

ווסטהאם-ניוקאסל, אפטון פארק.
    ראשון, 17.9, 17:00, רוב סטיילס.

משחק מעניין מאוד צפוי לנו באפטון פארק בראשון, לאחר ששתי הקבוצות חוזרות לליגה ממשחקים אירופאיים.
    ניוקאסל, שכזכור ניצחה 1-0 את טאלין בחוץ(סיביירסקי), תנסה להשיג נקודת חוץ ראשונה השנה בפרמיירשיפ. המגפייז קיבלו זריקת עידוד מהמשחק באופ"א, לאחר שהפסידו לפולהאם בבית במחזור הפרמיירשיפ הקודם. ניוקאסל תערוך מבחני כשירות לבראמבל וטיילור, בעוד שסולאנו, באבאיירו וברנארד כנראה לא יטלו חלק במשחק.

מהעבר השני, עומדת ווסטהאם. הפטישים נתקלו ביריבה עיקשת בדמותה של פארלמו בחמישי, ונחלו הפסד ביתי כואב. תוסיפו לזה תיקו ביתי מאכזב מול וילה בשבוע שעבר, פציעות של אשטון ופנטסיל, דיבורים על רכישת המועדון, וקיבלתם נוסחא לבעיות.
    פארדיו מסכים, באומרו שארבעה משחקים ללא ניצחון יכולים לגרום למוראל ירוד וביטחון פגום, ושרק ניצחון מול ניוקאסל יחזיר לחניכיו את הביטחון.
    ווסטהאם העניקה הופעות בכורה בהרכב לשני הארגנטינאים החדשים, שהרשימו מאוד. נותר רק לראות האם פארדיו ימשיך לתת להם את הקרדיט, או שיחזיר את מרלון הארווד והיידן מאלינס להרכב.

המשחק יעמוד בסימן הגעתו של גלן רודר חזרה לאפטון פארק בכמנג'ר בכיר בניוקאסל, לאחר התקופה הרעה שלו בווסטהאם.
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41474000/Xxx/_41474308_roeder_ap220.Xxx
    רודר. חוזר לאפטון פארק.

9. George Best Member

יש למישהו ידיעה מאתר רציני לגמרי סיכוייו של הנרי לשחק?אני חושד שארסנל סתם עושה זאת על מנת להטעות את היונייטד.
    איתי, קשה לי לקבל את ההסתפקות בתיקו.אתם משחקים מול קבוצה עם הגנה מעט חדירה לאחרונה(למרות שעל הנייר היא חזקה), מול קישור עם אושיי ורוני שנראה חלוד מול סלטיק.
    אין ספק שזה משחק קשה מאוד עבור ארסנל(גם עבורנו, בלי שום ספק), לא חושב שתיקו יהיה טוב עבור התותחנים, 3 מ12 זה קטסטרופלי, הסגל של ארסנל מצוין ובהחלט מסוגל לנצח את היונייטד, גם באולד טראפורד.

10. eastlands Member

"יש למישהו ידיעה מאתר רציני לגמרי סיכוייו של הנרי לשחק?אני חושד שארסנל סתם עושה זאת על מנת להטעות את היונייטד."

להטעות אתכם? הרי אתם המומחים במלחמות ושטיקים .
    ואגב אף וויסקי מבקש משחק הוגן ,פששששששששש צדיק אמיתי הסקוטי המכוער , בדרך כלל המשחקים ברפש נגד ארסנל מאוד "הוגנים" תשאלו את שרק, ריילי, הורס פייס (אוי הוא חסר כל כך למען ההגינות)

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מחזור מרתק כמו שכולכם כבר אמרתם עומד להיות לנו. רק מאוד חבל שלא יהיה משודר המשחק בין צ'לסי לליברפול אבל נתגבר.
    מנצ'סטר פורחת, ארסנל בדיוק ההיפך, לפחות בליגה, אבל אין כמו אולד טראפורד כדי לחזור לעיניינים ולמה לא לבאס את היריבה השנואה על הדרך. לא הייתי אומר שמנצ'סטר פייבוריטית ברורה, ארסנל אומנם פתחה לא טוב את העונה אבל אי אפשר להתעלם לחלוטין מהכישרון שיש בקבוצה הזאת. זה משחק שיכול להתפתח לכאן או לכאן, אבל עדיין הרגשה שלי היא שארסנל הולכת לתקוע מקל בגלגלים של מנצ'סטר ולעצור את הדהירה שלו. לא אומר שינצחו (יכול להיות...) אבל לפחות תיקו.
    המשחקים נגד ליברפול תמיד בעייתים מבחינתי. אולי בליגה בדרך כלל אין שום בעיה אבל בגביעים יש לנו איזה מין מחסום פסיכולוגי מולם או לא יודע איך להסביר את זה... בכל אופן זה לא הולך להיות פשוט, ליברפול תמיד קבוצה קשה אבל עזבו ליברפול, אם נמצה 70 אחוז מהיכולת של הסגל הזה לליברפול לא יהיה מה לעשות מולנו גם אם היא תהיה בשיאה. הבעיה שעד עכשיו זה ממש לא קורה הקבוצה עדיין לא מפחידה לפחות מהבחינה ההתקפית והלוואי שדברים יתחברו טוב מול האדומים ומי ייתן ששבה כבר יסיים עם התיסכול ויחגוג מול ליברפול.

עוד דבר שמעניין אותי במחזור הוא לראות את פורטסמות' אם היא מסוגלת להמשיך את הפתיחה המצויינת שלה במשחק נגד צ'רלטון בחוץ. בכל מקרה אני הימרתי עליהם בווינר מקווה שלא ייאכזבו...(בדוק עשיתי להם נאחס)

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב את ההרכב שצ'לסי פתחה בו בליגת האלופות, עם 4 קשרים מרכזיים ובלי שום שחקן כנף אמיתי, ליברפול עם האמצע האימתני שלה תוכל לעצור. בזה אני בטוח. ומאחר וג'ואי קול החמיר את מצב הברך שלו ביום שלישי, יש לי הרגשה שזה ההרכב שנראה ביום ראשון ממוריניו. אני בונה על 0-0 גם פה, אין כמו ראפה בלתסכל את צ'לסי.

13. אבו Member

אני בניגוד אלייך, חושב שאריין שחוזר מפציעה יפתח בהרכב, ודידי ישאר בחוץ.
    כאשר האמצע מורכב מאסיין ומקאללה מאחור, באלאק ופרנק מעט יותר קדימה.
    אין ספק ש-3 מ-12 זה זוועה. אבל מה לעשות, יונייטד עם מאזן מושלם, אנחנו אפילו בלי ניצחון אחד. גם אני קונה תיקו.

14. KirkH Member

סביר להניח שיהיה 0-0 עד שלמוריניו ימאס והוא יכניס את רובן החלוד. אחרי זה, אי אפשר לדעת.

לפחות ריסה השמוק לא ישחק, נמאס לי כבר לראות אותו חוגג עלינו כל פעם.

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

המון תודה לאריאל ולאנגלופילפסיה ששכחתי את שמו, שנתנו סיקורים פשוט מעולים ביום ממש לחוץ שלנו המנהלים. הצלתם אותנו, ח"ח עצבני!