מחזור 6 בליגת העל: ניצחון בכורה למכבי ת"א; מכבי חיפה שוב בפסגה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏6/11/20.

1. oranfu Member

לא כל עבירה מחייבת צהוב.
    זאת לא עבירה אלימה, לא עבירה מכוונת. הוא ניסה לתאקל את הכדור ולא הצליח, הרחקה על זה זאת הגזמה ומאוד מחמיר.

2. Telkiyski Member

אבל זו עבירה על ה16 שמונעת משחקן שכבר עבר אותו להיכנס עם כדור לרחבה ומונעת כנראה מצב לגול (או חצי מצב לפחות).
    גרופר כבר עבר אותו ואז הוא הכשיל אותו.

גם עבירה שעוצרת מתפרצת בדרך כלל שווה כרטיס צהוב ולא כל עבירה שעוצרת מתפרצת היא אלימה או מכוונת.
    יש גם עניין של הסיטואציה במגרש.

זה גם לא "הרחקה על זה". זה צהוב.
    זה שזה צהוב שני זה משהו אחר.

3. oranfu Member

זאת לא מניעה של מצב לגול. שחקן ניסה עליו דריבל בריצה אל הקו, הוא ניסה תיקול לגיטימי.
    הוא לא הכשיל אותו אחרי שעבר אותו (נגיד, שם לו רגל מאחורה). היה פה נסיון לגיטימי לתאקל את הכדור, לא באלימות. זאת החמרה רצינית.

לא יכול להיות שעל עבירות לא מכוונות, לא אלימות ושלא מונעות מצב הבקעה יישלף ככה צהוב.

במיוחד זה מגוחך כשאותו שופט כאמור לא מצא לנכון לתת אדום לז'וסוואה על המרפק האלים שלו לפני כמה שבועות.

4. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

טלקיסקי, אחידות היא שם המשחק. לא יכול להיות שיש שריקות שבאופן מגמתי ישרקו נגד קבוצות בפרופיל א׳ ולא נגד קבוצות בפרופיל ב׳ ולהפך.
    הייתי נאיבי בשנתיים הקודמות כשחשבתי שזה נובע מלחץ הקהל של הקבוצה הגדולה ומסתבר עם הקורונה שלא.

השריקה של אודה על עבירה שהשופט המציא על שלמה הייתה מצוצה מהאצבע ומנעה מצב אדיר! היא לא הייתה נשרקת בצד השני וכך גם הצהוב השני הזה.
    גם ללבאבידי זה קרה מול הפועל חיפה עם צהוב שני הזוי אשתקד ונגד קריית שמונה נשרקו שריקות כאלה כל משחק בערך בעונה הקודמת. זה מתסכל, מעצבן ואין לזה מקום. די.

5. yedidel Member

הוא תפס אותו עם היד אחרי שעבר אותו, רגע לפני כניסה לרחבה, הכי מכוון שיש. אם זה לא צהוב אז מה כן?

6. Telkiyski Member

אני לא טוען שהעבירה כעבירה היא רצינית.
    אם זה קורה 20 מטר אחורה זה סתם עבירה בלי צהוב ובלי כלום.
    בגלל שזה היה עך סף הרחבה והוא מנע "חצי מצב" לגול - זה צהוב.
    בדיוק באותו אופן כששחקן עוצר מתפרצת מסוכנת בעבירה לא אלימה זה צהוב.

לגבי ז'וסווה זו הייתה שערורייה וכתבתי על זה פה.

תראה כמה שטח יש פה לגרופר ברחבה.
    זה אמור להיות מצב מסוכן מאוד בלי הפאול (עזוב שזה הפועל ולא היה יוצא מזה כלום).

https://scontent.ftlv6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/123961853_361937054894024_4478095533558281698_n.Xxx?_nc_cat=108&ccb=2&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=ROhxwb4LdzUAX8jOp9f&_nc_ht=scontent.ftlv6-1.fna&oh=b0417fa9b2bea2e7cec3c9fe0d176908&oe=5FCF9DCE

7. Telkiyski Member

שמע, אני סתם בשלוף זוכר פנדל ברור שהגיע לנו נגדכם לפני שנתיים והשופט התעלם (נגיעת יד ברורה ברחבה).
    במצב הפוך זה לא היה קורה? במחזור הראשון של עונת 18/19 גוטליב הורחק נגדכם בצהוב שני בערך באותו שלב במשחק. נצחתם 2-1.
    במקרה הספיציפי הזה אני משוכנע שהצהוב מוצדק. זה שזה צהוב שני זה לא קשור.

לגבי אירועים אחרים במשחקים שלכם אני לא יודע. תשים יוטיוב אם בא לך.

8. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מיגל ויטור עם קרע ב4 ראשי. מצטרף ליובל אשכנזי עם קרע ב4 ראשי, דוס סנטוס, שגיב יחזקאל ועוד.

אומר הרבה. כאחד שלצערי עבר את זה לפני שנה ועבר גם שיקום ופיזיוטרפיה במכון מוביל (היי, הייתי עם לינוי אשרם בשיקום!) זה פציעה של עומס וחוסר יכולת של השריר להתמודד עם עצימות גבוהה.
    עכשיו אני הייתי טמבל והלכתי לשחק כדורגל אחרי חודשים שלא זזתי והייתי בטירוף בלי חימום כמו שצריך ותוך דקה זה קרה לי. אבל הם שחקני כדורגל מקצוענים :
    אז או שבמהלך פגרת הקורונה הם לא הצליחו להתאמן כמו שצריך. זה ברור, אבל היות ופעילות ספורטיבית יחידנית תמיד הייתה מותרת, אני חושב שיש גם אשמה עליהם.
    או שמאמני הכושר בארץ הם זוועה.

או ששניהם ביחד.

נערך לאחרונה ב: ‏10/11/20
    שי אוהב/ת את זה.
  9. oranfu Member

זה לא מצב לגול, תהיו רציניים. עבירה סטנדרטית, החמרה רצינית של שופט שבמקרים אחרים הוא רחמן בן רחמן.

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי את התקציר של המשחק היום, ואחרי המילים הקשות שנכתבו כאן "השחקן ה-12" "השיפוט גמר את המשחק" ואני לא מצטט את הקללות שנכתבו, הייתי בטוח שאראה איזה התקלות סתמית באמצע המגרש שהובילה לצהוב שני הזוי. במציאות, השחקן של הפועל תל אביב עבר את השומר שלו, והיה אמור להיכנס לרחבה כשהוא לבד לגמרי, אבל השומר שלו הכשיל אותו (כשהכדור כבר לא באזור). מדובר בצהוב הכי קלאסי שיש, בצהוב שני הכי קלאסי שיש כי העבירה הייתה קודם כל באיחור ודבר שני מנעה משחקן להיכנס לרחבה לבד עם הכדור.

אני אגיד יותר מזה, גם אם גרופר עובר את לבאבידי בצד בעיגול האמצע ולבאבידי מכשיל אותו ככה, זה צהוב שני. מבחינתי לפחות. ואני ביציע תמיד כעסתי כשעבירות כאלה היו הרבה פעמים זוכות לרחמים מהשופט רק כי לשחקן יש כבר צהוב. ברגע ששחקן עובר שחקן אחר והשחקן השני מכשיל אותו ומונע ממנו להתקדם, עוצר את המומנטום, זה צהוב. ואם שחקן שלי היה עושה את העבירה הזאת, לא הייתי מבקש רחמים או שיקול דעת, הייתי מאשים רק את השחקן.

או במילים אחרות, מה השופט אשם שלבאבידי נכנס לתאקל באיחור כמו שנכנס?

או במילים אחרות 2, אם זה היה שופט אחר עידן לא היה כותב מילה, וכל היריבות של הפועל תל אביב לא היו כותבים מילה, אבל בגלל שזה הפועל אז מנפחים צהוב שני קלאסי.

11. yedidel Member

אם זה היה מצב ודאי לגול, זה אדום ישיר. מאחר שזאת "רק" עבירה ללא כדור על סף הרחבה, זה צהוב

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. Telkiyski Member

לפי התיאוריה של "הצהוב השני הזה לא היה נשרק בצדי שני", מה ההבדל הגדול בין הצהוב השני שגוטליב קיבל פה לבין הצהוב השני של לבדיבי אתמול?

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין הבדל, בדיוק כמו שכתבתי למעלה, זה צהוב שני בעיני גם אם זה באמצע. צהוב קלאסי גם אם זה צהוב שני.

14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

זו לא בהכרח פציעת עומס, אפשר לקרוע אותו גם בהתנגשות עם שחקן אחר או סתם מתנועה חדה מידי.

15. oranfu Member

נכנס לרחבה לבד לגמרי? הוא באגף, הרחבה מלאה בשחקנים. מי יישמע העבירה מנעה ממנו אחד על אחד עם השוער.

הגזמה של שופט.