מחזור 6 בליגת העל: 0-3 לבית"ר בנתניה; ב"ש, מ. ת"א ומ. חיפה בראש חץ בצמרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Jakur, ‏4/10/19.

?

איך יסתיים המשחק מחר?

הסקר סגור ‏6/10/19.
  1. ניצחון למכבי נתניה

40.0%
  2. תיקו

20.0%
  3. ניצחון לבית"ר ירושלים

40.0%
  1. Mahranlala Member

רעננה קבוצה לא רעה בכלל. הגיע להם לנצח. בטוח יותר טובים מהפועל. הבעיה שיש להם מאמן שלא יכול לקחת אותם קדימה ולנצל את הליגה החלשה שיש פה

לגבינו:

היום כביכול ראו שיפור. הקבוצה הגיעה להרבה מצבים ושלטה במשחק אבל שוב פעם ראו עד כמה הקבוצה לא מאומנת ועד כמה הכל מקרי, רוב המצבים הגיעו מהתקפות מעבר אחרי שרעננה שיחקו יחסית פתוח וזה איפשר להגיע למצבים.
    הבעיה היא עם 2 שחקני המפתח המרכזיים שבנו עליהם - בעיקר אלטמן שעושה טובה שמשחק וגם בוזגלו שלא חד מספיק בדקות שמשחק.
    אינבורם מצד אחד הוא כן נלחם ומנסה מצד שני לא טוב מספיק.
    הפתיע לטובה ב-2 המשחקים האחרונים קיימרה שהוא נראה השחקן הכי טוב בחלק ההתקפי אצלנו.
    קאמרה לא יודע להגיד עליו אם טוב או רע, הוא מצליח למצוא את עצמו במיקום טוב אבל הייתה לו סיומת שערוריתית לצד מבצע מוצלח שבו היה צריך למסור לבוזגלו ולגמור את המשחק. יותר טוב מדמארי זה בטוח אבל נראה אם הוא מספיק.

לגבי ההגנה:
    לא ראיתי משחקים של חדרה בעונה שעברה אבל הם היו קבוצה שספגה המון שערים וגם הבקיעה יחסית.
    נראה לי שלמאמן הזה אין מושג איך מאמנים הגנה.
    המצבים הנייחים כבר מגביע הטוטו רואים שיש בעיה חמורה. כל קרן זה שליש גול. את הגול הראשון גם בשכונה לא סופגים.
    בדקות שרעננה לחצה במחצית השנייה ראו כמה קל להם להגיע לרחבה וכמה השחקנים שלהם פנויים וכמה אין שום שמירה עליהם.

כמו שאני רואה את ניסו אביטן מאז שהוא בא, לדעתי המאמן הזה הוא פשוט כמו מורה לספורט ישראל - "קחו כדור ותשחקו" - מאמן שהשיטה שלו היא פשוט לתת להכל לזרום ולהתפתח ולפי זה לנסות להגיב לכן הוא מאמן אותם כנראה רק על התקפות מעבר ולא הגנה או פיתוח משחק מסודר ומה שיהיה יהיה.
    ככה גם הוא מדבר בגישה של הכל יהיה בסדר ויודע לערבב וכנראה שגם השחקנים אוהבים אותו כי הוא עושה שכונה באימונים.
    כך גם שמעתי מאוהדים שהיו צופים באימונים לפני שסגרו אותם.
    אולי יש קבוצות שזה יעבוד בהם כמו חדרה או כפ"ס או אפילו רעננה אבל הפועל ת"א זה לא.

אפשר לראות את זה גם בחילופים - 2 משחקים עם 2 חילופים. או שיש תסריט נוסף שהוא לא מאמין בסגל שהוא עצמו בנה ואז זה מחזק את זה שהוא בובה של ניסנוב סך הכל.

הפועל צריכה מאמן או תואם קובי רפואה או מאמן תואם מרקו בלבול. שקודם כל ייצב את ההגנה ויביא 0-0 או 1-0 אפורים וקטנים וייתן שקט למערכת. לא יודע איפה יש אחד כזה, לא מאמן שהפילוסופיה שלו זה מורה לספורט.
    גם עם מאמן כזה כנראה שלא נהיה בצמרת. אבל לפחות לא נרד ליגה.

2. Telkiyski Member

רעננה הגיעו לאיזה 7 מצבים ונתנו רק 2.
    אין לנו הגנה. אין לנו משחק הגנה.
    יש לנו מאמן ליצן והנהלה של נוכלים.

בקיץ בניתי על נס ציונה, כפר סבא, רעננה, חדרה ואשדוד שלפחות 2 מהן יהיו גרועות מאיתנו.
    וואלה, הייתי אופטימי.

3. oranfu Member

רעננה פשוט הבינו משהו שכל הקבוצות פה, בטח הקטנות יותר, לא מבינות (אולי למעט אבוקסיס) - תביא שחקנים צעירים וזריזים שיכולים לרוץ.
    טובים, לא טובים, טקטיקה, לא טקטיקה. זה לא משנה בכלל. יש להם טיפה כח לרוץ ומהירות? הם יביכו פה פחות או יותר כל קבוצה בליגה.
    זה נכון על אחת כמה וכמה כשמדובר על קבוצות קטנות יותר שישחקו לרוב על מתפרצות.

הפועל ת"א לעומת זאת, בנתה קבוצה על התקפה כבדה ומבוגרת וככה זה נראה.

Civil ו-EuropeGuy אוהבים את זה.
  4. סיונרה Member

ולהכניס את מי בדיוק? יש לנו בדיוק 2 שחקנים שיכולים לשחק באמצע מהקישור ומעלה שזה וארן ואזולאי, אי אפשר לשחק עם שניהם.

5. קשר שמאלי Member

לא נתפס. זה לא משנה מה הדקה ומה התוצאה, וזה ש-3 שחקנים של רעננה חופשיים ומאושרים זה לא מה שהכי מביך בתמונה הזאת. מה שהכי מביך פה זו העמידה של שחקני הפועל תל אביב עם הפנים לשער שלהם. בליגה א' אין דברים כאלה. זה נראה כמו סבוטאז'

חייל שוקולד אוהב/ת את זה.
  6. yakov_y YNWA

זה לא נכון.
    אפשר גם להגיד שכמעט כל קבוצה עם 3 בלמים מצליחה (מכבי חיפה של בלבול אשתקד, אבוקסיס, גוטמן), אפשר להגיד שקבוצה שמשחקת יהלום מצליחה (מכבי נתניה), אפשר להגיד שקבוצה שמעבה את מרכז השדה מצליחה (בית״ר ומכבי ת״א בניצחונות שלהם זה המפתח מספר 1 לניצחון).

בסופו של דבר זאת איכות שקובעת, איכות מאמן ושחקנים.
    זה לא כדורסל, לא כל שחקן מהיר מצליח, האתלטיות פחות באה לידי ביטוי אחרת כל שחקן אפריקאי/מהיר היה מצליח כאן.

7. alexshw Member

נכון שלא כדורסל, אבל סתם חשבתי על זה שאפריקאים בליגה בדרך כלל מצליחים יותר בקבוצות קטנות.
    על אף כמובן אוגו, יעקובו, מסיללה, בואטנג שבאו ישר לקבוצה גדולה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן סיפר שהוא משחק פצוע, הייתי מחכה קצת לפני שהייתי מבקר החתמה של שחקן שעשה שנים על גבי שנים בגרמניה.

9. oranfu Member

אני אמרתי מצליחה?
    הכל פה זבל. אבל אני חושב שמאמן צריך להיות מטומטם ברמה קיצונית (ורובם המוחלט אכן כאלה) בשביל לא לחפש שתהיה לו קבוצה שיכולה לרוץ קצת. מאמן של קבוצה קטנה שבונה סגל של שחקני עבר שלא מסוגלים לרוץ הוא חתיכת מטומטם שאין לו שום סיכוי להצליח.

מה עושה אבוקסיס הקוסם? קבוצה הגנתית שלא יודעת כלום חוץ מלהעלות כמה שחקנים זריזים\ניידים בהתקפה ולצאת קדימה מהר. זהו.
    זה מספיק בשביל לסיים בחלק העליון.

מכבי חיפה של בלבול אגב עשתה אותו דבר. סופר הגנתי עם שני שחקנים מהירים וניידים מקדימה שמעיפים עליהם כדורים (רוקאביצה ופריי\וייסמן).

מי זה גוטמן? אורי? הוא אימן 5 משחקים בריירה, אין מה לדבר עליו כרגע.

אין פה איכות לא של שחקנים ובטח שלא של מאמנים.
    אבל תהיה הגנתי ותעלה עם 2-3 שחקנים זריזים מקדימה ואתה תיקח נקודות.

תעלה עם בצ'יראי ומלמד מקדימה ואתה בבעיה.
    תעלה עם דמארי ואלטמן או בוזגלו מקדימה ואתה בבעיה.

לא תיקח ככה אליפות, אבל גם לא תרד ליגה.

10. DRORIKO Member

וואלה? טוב כנראה התבלבלתי בכרבולת

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני באמת לא מתיימר להיות גאון בכדורגל ואפילו לא מתיימר להבין בכדורגל יותר מאנשי מקצוע, גם אם הם מאמנים בליגה חלשה ולא משמעותית כמו זו הישראלית.
    יחד עם זאת, אני צופה בענף הזה עשרות שנים ולמדתי דבר או שניים בכל מה שקשור לכדורגל.

אני יכול לשלוף המון דוגמאות של מאמנים במכבי נתניה שלא אהבתי את סגנון המשחק, הגישה או צורת המחשבה שלהם בדבר הזה שנקרא כדורגל. יכולתי לא לאהוב, יכולתי לא להסכים, אבל תמיד הבנתי את ההיגיון מאחורי ההחלטות שלהם.
    עם סלובודן דרפיץ' ושי ברדה אני לא מבין כלום.

כל מאמן כדורגל ממוצע בליגת העל, לו היה נאלץ לפתוח עם צמד בלמים חסרי ניסיון כמו דולב אזולאי וצליל נחמיה, לבטח היה מהרהר במחשבה לצרף בלם נוסף, לשחק עם מגנים שמחויבים יותר להגנה או לתגבר את הקישור האחורי. לא רק שצמד המאמנים לא שינה כלום לקראת המשחק (מקובל לגמרי), הוא גם לא חשב על זה תוך כדי המשחק, בזמן שהוא רואה איך הקבוצה שהוא אמון עליה נכתשת.

למכבי נתניה יש צמד מאמנים שמבחינתם "העולם הוא מטרד שולי", כי שום דבר שיקרה לא ישפיע על שיקול הדעת שלהם. הקבוצה מובילה? משחקים אותו הדבר. הקבוצה מפגרת? משחקים אותו הדבר. הקבוצה חסרה? משחקים אותו הדבר. אני לא מעז אפילו לחלום על היום שבו אני אתלהב שהם מאמנים את הקבוצה שאני אוהב. כרגע אני רק רוצה להבין אותם.

12. עידן444 Member

אני חושב שכל מאמן שתתפוס בתקופה רעה תוכל לכתוב עליו דברים קשים. עונה שעברה למשל היתה עונה נוראית עבור ברק בכר. אבל ברק בכר בודק, מנסה, מסיק מסקנות ומיישם. לפעמים הולך יותר ולפעמים פחות. הוא לא אהב שהיתה לו עונה שעברה קבוצה רכה ולא מחוייבת- הוא פעל לשנות את זה גם במחיר של פחות ברק.
    סלובו וברדה מנסים ומשנים המון מתחילת העונה אבל הכל בתוך אותה תבנית. לשחק יויו עם מגינים וקשרים אחוריים זה משהו שאני לא מצליח להבין.
    משחק ראשון ניסיתי להבין מה גרם להם לשחק עם זבידאת ותורגמן ולא עם כחלון והררה ומישהו הסביר לי מאוד יפה שהם שיחקו עם הרכב התקפי ורצו מגינים שיותר אמינים בהגנה. עניתי לו שהלואי וזה היה השיקול.
    היום לאחר המחזור השישי אני יכול להגיד בפה מלא שאלו סתם גחמות ללא שום מחשבה. כשמגן פותח פעמיים רצוף כמו הררה בשני המשחקים האחרונים(וחוגגים עליו באופן מעורר תהייה- ולא, זו לא החמרה בגלל שהוא זר אפילו שבאמת זו עוד דוגמה לזר יקר שנראה במקרה הטוב מגן עם רמת אמינות כמו של ויקי כחלון ונותן לך להביע געגועים עזים לאדיר טובול, אורי שטרית ושמעון הרוש) זה לא כדי להכניס אותו לעניינים אלא בגלל שבן תורגמן פצוע(ממה לעזאזל שחקנים נפצעים בקבוצה הזו???) אחרת היו יו היה נמשך.
    ויויו עם אולסק. פתאום הוא לא בסגל. פתאום הוא בהרכב. הזזה של קניקובסקי בין עמדות עד שהבחור כבר לא יודע מה רוצים ממנו. אשכנזי עד אתמול לא ראה סגל- אתמול פתאום מחליף את באציריי במחצית. מלמד הולך לאיבוד. את קהת לא באמת מנסים להכניס לעניינים- כי כשהוא מסריח את הדשא הוא מיד יוצא. לעומת זאת באציריי והיקה קיבלו איזה טאבו למרות אפס תוצרת.
    ואם אחזור למה שהתחלתי ובהקשר לדוגמה של ברק בכר- אצל סלובו וברדה כל חוות הניסיונות הזו כלואה בתוך שבלונה שלא עובדת למרות שכן יש סגל שנותן לא מעט אפשרויות.

באופן כללי מכבי נתניה לא מובסת פעם שניה ברציפות בגלל ששחקנים לא רוצים. היא מובסת בגלל שהשחקנים אבודים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. zivmay Member

משחק הלחץ של ביתר מאוד מפתיע השנה, לא תמיד זה עבד, אבל לא האמנתי ששחקנים כמו קינדה, גארסיה, אזולאי, תמיר עדי וכו' יוכלו לדבוק בקצב גבוהה לאורך כל המשחק, אולי זה באמת עלי מוחמד שמחבר את הכל. בנוסף גם קו ההגנה ברוב הזמן נשאר קרוב לשאר הקבוצה וברוב המשחקים לא גורמים ליותר מדי טעויות. מעניין אם זה ישתפר או יקרוס ככל שיעבור הזמן.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא הייתי בבלומפילד החדש עדין, אבל יכול להיות שכמו טדי אחרי השיפוץ, הגודל גורם לו לאבד מהאקוסטיקה והעוצמה שלו.
    בשנות ה-90 להגיע לטדי (12,000 מקומות) היה סיוט, הוא תמיד היה מפוצץ, וחם, ואקוסטי, וביתי בצורה מדהימה.
    עם כל שיפוץ (בתחילה ל-20,000 מקומות - שיפוץ שהושלם ב-1999 וכמובן אחרי האחרון שהעלה אותו ל30,000 אלף +) הוא איבד את האפקט והיום גם כשהוא יחסית מלא, זה לא ביתי וחם כמו פעם בגלל הגודל שלו.

15. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב להודות שעם כמה שאני שונא את מכבי תל אביב הקהל שלה עשה עבודה טובה, אצטדיון מלא, אי אפשר שלא לקרוא לו ביתי, האווירה הייתה נהדרת עבורם, הם עשו הפנינג למשפחות לפני המשחק ובאמת עם כל המסביב באמת מרגיש אירופה. ילדים מבוגרים נשים תענוג.

אבל לא יודע, משהו לא הרגיש לי אותנטי, והאמת שבלומפילד היה האצטדיון האהוב עלי לפני השיפוץ.