מחזור 7 בליגת העל: אין הכרעה בקרב המכביות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏30/9/11.

1. סטפן שאלוי Member

לא רק הם:

גם שני "בלמי האוויר" שפינוקיו+מסרוחי החתימו, ותיכף גם הבכיין מויאל יעזוב לאודסה, ואז יביאו לך עוד "שחקנים" סטייל גל לוי, אפסוס, ועוד כל מיני ארחי-פרחי בעיסקאות סיבוביות שטובות לחמדנים, אבל לא לבית"ר.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מחכה להודעה שלך על כך שתאשים את איציק קורנפיין בזה שסיידוף לא יודע לעמוד בשער כי הוא לא הביא שוער שני...(או לפחות לא אחראי לכך ששוער הנוער יעמוד ויידע איך לעמוד בכדור חופשי)

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה חרא הפורטיז'ו, צריך מחר כבר לשחרר אותו הגול השני כולו עליו ומי עושה עליו את המהלך, משה בן-לולו.

הקבוצה נכנסת לסחרחורת מאוד לא חיובית.

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה היה הגול המדהים של דסה שפסלו?

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מהאוויר תוך קפיצה בכדור שהלך בקשת מעל השוער.

והנה כבר השלישי - התפרקות!

שוב פורטיז'ו האפס אשם, וגם שי חדד שהיום פח אשפה עם איבוד של ילד בגן.

6. סטפן שאלוי Member

אין לי שום טענות לשוער בלי נסיון במשחקי ליגת העל, ועוד במשחק חוץ. יותר מפריע לי הפיספוסים וחוסר החדות בהזדמנויות המעטות של בית"ר. רק שהמוטיבטור לא ישכח בסיום, אם בית"ר תפסיד, להשתולל, ולהמשיך להתחנף לבבונים של הלה פמיליה, שהוא נשיא הלא-כבוד שלהם.

הפסד זה לא אסון, גם לא שניים רצופים ( אם זה בכלל יסתיים בהפסד, יש עוד 30 דקות בערך ), כי יש כבר 10 נקודות, ושתי יורדות בטוחות.

כבר התרגלנו בבית"ר לשמוע על הרצף: עונת בניה, עונת גיבוש, ועונת הפריצה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. GRANDE LAZIO Member

משחק מעולה של אשדוד. האמת שהיו לי מחשבות ללכת אבל לא יצא. ללא ספק פיצוי מההפסדים הבזויים למכבי פ"ת ובני יהודה.

ועוד חריסטוב ויבואה לא משחקים. איתם אשדוד תהיה חזקה יותר התקפית. דוד רביבו מנגן על התזמורת, היו שהספידו אותו אבל לא אני. עם כל הסירחון מהחזרה שלו הוא ללא ספק מחליף ראוי למשה אוחיון.

חבל רק שקינדה משחק. מפוזר ובלגניסט במשחק שלו. יש לשלב אותו בהדרגה, אדון מזרחי, ולא בבום. כולה בן 17, איזי איזי בנאדם.

מקווה שלא נספוג סוף סוף.

אגב, לנמני אין עתיד כפרשן. איזה חלש.

8. סטפן שאלוי Member

די כבר לחזור על כל מה שסטפן שאלוי כותב, זה נמאס!

9. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אני פשוט לא מצליח להבין, כולם רואים את פרוטיז'ו, שכולל היום כבר חייב לנו לא פחות מ7 נק' (מי שירצה יקבל פירוט), משחק בצורה אנמית, אדישה, ופשוט אפס.

בראשי, בקצת זמן שיצא לו לשחק, מראה יכולת טובה, לפחות טובה יותר ממנו (לא שזה קשה), מה הקטע? קשה להודות בטעות יובל?

אין התלהבות, אין יכולת.
    זה לא מפתיע, אבל צריך להתעורר.
    לפני שזה יהיה מאוחר מדי.
    אני מזכיר - יש 3 יורדות השנה.

10. Raulito Madridista

אחרי המשחק מייד הלכו לראיין את ניר קלינגר ואני בכלל לא שמתי לב שהוא הודיע על התפטרותו, קראתי על זה באינטרנט כמה דקות אחריכן. אני אישית מאוד מופתע מהצעד למרות הרצון שלו כביכול להראות שהוא השאיר את הקבוצה במצב טוב. אחרי המשחק של באר-שבע היום יש דווקא סיבות לאופטימיות אבל אולי קלינגר לא מאמין בקבוצה והוא לא רוצה עוד עונה בתחתית. באר-שבע באה למשחק חוץ לא קל שהוא על החיים שלה ושיחקה בסבלנות והציגה מחצית שנייה נהדרת - עם קצת יותר תעוזה של שיבחון שאולי הוכיח היום דווקא במשחק סביר ומעלה שלו מדוע הוא לא בקבוצה גדולה אפילו כשחקן ספסל - התוצאה הייתה יותר מוחצת. דוידזאדה עם משחק מצויין וכך גם נאסר.
    ובהפועל חיפה? חושך מצריים. לפי הדברים של שירזי אחרי המשחק הוא יחזיר את המפתחות והגיע הזמן. נקודה אחת מתוך 21 זה מביך. הפועל חיפה לא נלחמה היום אלא פשוט כיסחה, ואין לה כלום חוץ מקאלה, ערן לוי כשהוא בפוקוס וזה דיי נדיר ואולי טרטצקי ודורה. הרבה שחקנים צעירים זורקים פס. זנדברג העייף והשבע עולה מהספסל להציל את המולדת, אבידור כמה מהיר - ככה טיפש - המצב בקאנטים. הקבוצה חייבת פיצוי לקהל שבא ותמך בה היום.

אפשר להיקלע ליכולת גרועה במשחק חוץ נגד יריבה פחות או יותר באותה רמה וגם להפסיד - אבל בטח לא ככה. הסגל החסר אינו מהווה תירוץ ובית"ר חייבת הסברים אחרי תצוגת הנפל שלה באשדוד. דווקא מזרחי נגד בית"ר זה באנקר לקבוצה מהבירה ולא משנה היכן נערך המשחק, אבל היום רביבו סחב את השאר להצגה גדולה. שריקי היה מאוד חלש במחצית הראשונה אבל השתפר כמו כל הקבוצה. הבלם שבית"ר הביאה גורם לאי-שקט בהגנה וכשבן-שושן לא מבקיע אין מי שיתן גול בבית"ר. ההתלהבות מבית"ר הייתה מוקדמת ועם סגל קצר וצעיר היא תיהיה קבוצה לא יציבה.

חבל לי מאוד שבמשחק בית נגד הפועל עכו - הקבוצה החביבה של לנדאו לא הצליחה להיחלץ מהמינוס. במחזור הבא יהיה לה את הפועל ת"א בבלומפילד וזה אתגר גדול עבורה. אבל אולי כמו שהיא הוכיחה היום - כשיש ציפיות פ"ת מתקשה, וכשהיא אנדרדוג הצעירים של לנדאו בתוספת לצרפתי, לוזון ואנטבי שפתח את העונה נהדר - משחקים כדורגל טוב.

חשוב שק"ש חזרה לנצח אחרי בצורת ארוכה כי לטעמי יש בה הרבה פוטנציאל, בטח עם הליגה החלשה שלנו העונה. ק"ש שווה מקום בין 8 הראשונות ואולי יותר מזה. בשבועות האחרונים שום דבר לא הלך לה. רמת-השרון תילחם נגד הירידה ואני לא מגלה כאן הרבה.

פיני בלילי עם שער בכורה העונה? הוא מסדר לבני-יהודה ניצחון נוסף, הפעם בראשון-לציון והקבוצה של אבוקסיס כבר שלישית. פדרו גלבאן בישל כמובן. העניין הוא שבניגוד לשנים עברו - הכדורגל גרוע, לא יפה לעין. לאו דווקא הגנתי - זה פשוט לא מתחבר והרבה שחקנים בהתקפה חוץ מהאחד והיחיד - נמצאים בכושר גרוע.

11. סטפן שאלוי Member

אחרי שראיתי איך מעבירים לפורטילו בין הרגליים, עלה לי רעיון מצויין עבורו: שיילך להשלים הכנסה בעבודה בתור קוקסינל בתל-ברוך. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

מה תגובתו של לא-נעים אחרי המשחק? משהו כמו "השופט פסל לנו גול חוקי, והשער הראשון הגיע מהתחזות"?

גם לא-נעים מתחזה: הוא קשקשן, מקסימום מוטיבטור. מאמן הוא לא, מפני שרק אהבל משאיר או בכלל נותן לפורטילו לשחק, כשיש לו על הספסל בלם טוב כמו מתן בראשי.

יאללה יאללה לא-נעים, לך הביתה!

12. אלי מתחן Member

הגול של דסה לא נראה לי שהיה חוקי, אבל הייתה בהחלט התחזות בגול הראשון.
    זה לא אומר שלא הגיע לנו להפסיד.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני בספק אם עם סגל השחקנים הנוכחי, מאמן אחר היה מוציא יותר.
    צריך להגיד את האמת, עם כל הכבוד לשחקנים הצעירים שלכם, אתם קבוצה שתצטרך להאבק על ההשארות בליגה, ולא משנה מי יאמן אותכם.
    אם יש דבר חשוב כשיש לך קבוצה צעירה זה שהשחקנים ישחקו בהתלבות, בטירוף, זה דווקא דבר שיובל נעים מצטיין בו.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

די להמאיס. במצב הנוכחי של בית"ר הוא הכי טוב שיש לכם תגיד תודה ושתוק, גם ככה אין לכם מטרות העונה, וכל עוד אין לכם בעלים, אתם במצב מתמיד של לשחק בשביל לשרוד, כשהליגה כל כך חלשה כמו השנה, זה אפילו לא בשביל לשרוד אלא סתם להעביר את הזמן עד להעונה שאחרי זה. אתה סתם מחפש קטנות ודברים...לך תתקשר לאורי מלמיליאן תחזיר את העגלה הזאת.

נערך לאחרונה ב: ‏1/10/11
  15. סטפן שאלוי Member

התלהבות וחדוות-משחק זה חשוב, אבל רק אחד ההיסודות של משחק הכדורגל: טקטיקה, כושר-גופני, סיבולת, ויכולת מנטאלית הם יסודות הכרחיים נוספים, שלבית"ר הנוכחית פשוט אין.

לבית"ר יש שוער טוב, אולי הישראלי הטוב ביותר ( אומנם ביכולת לא משהו כרגע ), מגינים טובים מאוד, אבל חסרים לה שני בלמים, ומרכז ההגנה מחורר לחלוטין.

הקישור סביר, אבל חלוצים ישנו רק אחד. בקרוב, בית"ר תאבד גם את מויאל, שחקן סביר ותו לא, אבל עם סגל קצר, זה יקשה עוד יותר.

הכנה לעונה פשוט לא היתה, גרעון של 200,000 ש"ח כבר קיים, שחקן שהוחתם על חוזה רשמי לא הועבר בבקרה, ועפ"י חוקי הבקרה אסור לשלם לו, והוא יצא קרח משני הכיוונים.

כל השחקנים שאינם תוצרת-בית על הפנים, וזה לא רק מעורר תמיהות, אלא חשדות: מדוע הם הוחתמו?

אחד מהם, פורטילו ה"בלם" נראה כמו סוס-טרויאני, שמספק אסיסטים ליריב, ועוד יהיו בגללו הרבה פנדלים, ובעיטות קרוב לרחבה.

ההתלהבות החזיקה מעמד כמה משחקים, והביאה 10 נקודות, שהן יקרות מפז, וחשיבותן להמשך רבה.

הלוואי, הלוואי שאני טועה, וגם אתה שי, אבל בית"ר אכן בדרך הבטוחה לפלייאוף התחתון.