מחזור 7 בליגת העל: מכבי חיפה מדלגת גם מעל בית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏23/10/09.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ואם נשחק במחצית השנייה כמו נגד חיפה ובית"ר לא משנה כמה נהיה טובים בחצי הראשון זה לא יספיק לניצחון, נתניה יש חלק התקפי סביר בהחלט, שחקנים כמו שלו מנשה, חן עזרא ואחמד סבע ידעו להעניש את ההגנה שלנו על כל מתנה שתחלק, וההגנה שלנו היא מחלקת המתנות מספר 1 בליגה.
    אני לא חושב שזה תלוי בנו יותר מאשר בנתניה. לנתניה יש את יתרון המומנטום והרגשת הביטחון, עטר הכניס שם משב רוח אחר והם אחרי ניצחון גדול, אנחנו בדיוק בקצה השני, חסרי ביטחון בצורה טוטאלית, והחוסר אמונה בעזורי גם מחלחלת לשחקנים, נתניה קבוצה טובה שתידע לנצל את החולשות שלנו אם ניתן להן לבוא לידי ביטוי. אם נשחק בצורה יציבה לאורך 90 דקות אנחנו בהחלט יכולים לחזור עם 3 נקודות, אבל זה לא קרה לנו עדיין העונה, גם לא נגד קבוצה חלשה כמו רעננה. ואסור לשכוח שהמשחק בקופסא, תמיד מגרש ביתי.
    המשחק הזה יכול ללכת לכל כיוון.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/11.Xxx בני יהודה - הפועל חיפה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/1.Xxx

שבת, ה-24/10/09. 15:00 בצהריים. אצטדיון בלומפילד.

בני יהודה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-5 ובמאזנה ישנן 11 נקודות. במחזור האחרון הפסידה הקבוצה 1-0 לביתר ירושלים של יצחק שום.
    הכתומים יצאו נורא מאוכזבים מהמשחק מול ביתר ירושלים, מאחר ורוב הזמן הקבוצה השכילה לשחק טוב, אך לא הצליחה למצוא את הרשת. גיא לוזון יקווה שהקבוצה שלו לא תיכנס לתקופה רעה ושהיכולת הטובה תישאר גם מול הפועל חיפה ושרק יכולת הכיבוש תשתפר.
    גיא לוזון צפוי לערוך מספר שינויים בהרכב. עוז ראלי יעלה כמגן ימני על חשבונו של איציק עזוז. מהרן ראדי צפוי לרדת לספסל ואת מקומו צפוי לתפוס לירוי צעירי. משה ביטון עשוי לפתוח בחוד הקבוצה, כדי להקל על העומס שנוצר על אלירן עטר ולאפשר לפדרו גלבן אפשרויות מסירה נוספות בחלק הקדמי.

הרכב משוער: דלה איינוגבה; איבן גרידו, דין מורי, עוז ראלי, כפיר אדרי; לירוי צעירי, חסן אבוזייד, עמרי אפק, פדרו גלבן; אלירן עטר, משה ביטון.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1232217/A68B0841_W.Xxx
    הג'וקר הרעב של גיא לוזון. משה ביטון.

הפועל חיפה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-2 ובמאזנה ישנן 12 נקודות. במחזור האחרון הפסידה הקבוצה 2-1 להפועל פתח תקווה של דני ניראון.
    האדומים מהכרמל יצאו מאוכזבים מאוד במחזור הקודם, מאחר שעד להרחקתו של סיבטי ליפנייה, הייתה טובה יותר מהפועל פתח תקווה. לכרישים חשוב מאוד להראות שהם לא תופעה חולפת ושהם הגיעו לצמרת כדי להישאר בה ולכן הם רוצים מאוד להשיג את נצחון החוץ מול הכתומים.
    שלומי דורה לא צפוי לערוך שינוי בהרכב הקבוצה, מלבד זה שניכפה עליו בעקבות הרחקתו של סיבטי ליפניה, שאת מקומו צפוי למלא עודד אלקיים הצעיר. במהלך השבוע קיים שלומי דורה מספר שיחות עם השוער גליל בן שנן, שלטענת רבים היה אשם בשערים שספגה הקבוצה.

הרכב משוער: גליל בן שנן; עודד אלקיים, אושרי רואש, עמנואל פאפו, אייל טרטצקי; רן אבוקרט, יוסי דורה, בריין גרזיץ', ערן לוי; עדן בן בסט, ירו בלו.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/20022007/1095406/_MG_0070_wa.Xxx
    בטוח ביכולתה של הפועל חיפה. שלומי דורה.

3. Don Joan Roman Member

ייזכר לעד כאחד מהמשחקים הגדולים של בית"ר ירושלים בכל הזמנים, הפסד שכולו נשמה, הקרבה
    תעוזה ואהבת הסמל, בתנאים הכי קשים שיש מול התנאים הכי טובים שיש מנוצחים מגול בנבדל ברור של רפי כהן, משחק מרגש שייזכר לדורות, השמחה בגול ההוא של פאצ'ה הייתה שמחה כ"כ ענקית שלא האמנתי אז ואני לא מאמין היום שאפשר לצאת כ"כ גאים מהפסד של קבוצת כדורגל, גם השיפוט המזופת באותו משחק(כרגיל אלון זפת) לא הרס שום דבר, כי אותו משחק בית"ר ירושלים הוכיחה את העוצמה האדירה שלה.

משחק שנרצה לשכוח, ולא רק בגלל שזו הפעם היחידה בתולדות ענף הכדורגל שעל יריקה מקבלים פנדל, דברים הזויים משהו עוברים על אלון זפת כשהוא רואה את בית"ר ירושלים מול העיניים.

יום שני יהיה משחק מעניין, אנחנו אחריי הרבה זמן באים כנחותים ולא בפיבוריטים או כשווים מול שווים, אבל יש לנו קבוצה אנרגטית, צעירה שרוצה להוכיח ועם מלחמה, הקרבה ונשמה הכל יכול להיות, רק שזפת לא יציק לנו.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בכלל זאת הייתה עונה שכל גול בה קיבל היה אושר ענקי, וכן אני זוכר את הטירוף בגול של פאצ'ה, חבל שאין אותו ביוטיוב או משהו, מי שמוצא או מעלה צדיק.
    באותה עונה בטדי היה גם את השער הגדול של אמסלם מול מכבי חיפה, השוונו ל2-2 אחרי שאמסלם סיבסב את אוטרובסקי ובעט כדור יפה לפינה, חבל שבסופו של דבר קייסי בבעיטה חופשית(!) ניצח לחיפה את המשחק.

אני אוהב את העובדה שלא ממש סופרים אותנו לקראת המשחק בשני, בסך הכל אני מאוד מרוצה מההרכב המסתמן, עידן טל תמיד מתעורר שהוא רואה את מכבי חיפה ועידן ורד וקובי מויאל הם באנקרים ושלושתם יהיו שחקני המפתח שלנו בשני, אם נעמוד טוב מבחינה הגנתית הכל יהיה בסדר כי אני סומך על תמוז, עמית וברק שיעשו את שלהם בחלק הקדמי.
    לגבי אלון יפת, היה לו שיפוט מאוד מעצבן במשחק שלנו מול הפועל פ"ת עם האדום הפזיז לטל, ובכלל הוא מאוד אוהב לשלוף לנו אדומים.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מי לא סופר? אני למשל לא רואה את חיפה מנצחת את המשחק הזה. דבר ראשון חיפה צריכה להפסיד מתישהו, הגיוני שזה יהיה מול קבוצה עם התקפה טובה כמו של בית"ר, דבר שני הירושלמים יבואו עם מוטיבציית שיא, להוכיח מה מקומם ושהם יכולים להתחרות בחיפה, כל הסימנים מבחינתי מובילים לניצחון בית"רי, או תיקו במקרה הגרוע מבחינתם.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסקרן אותי מאוד לראות מי תצליח לנצח במפגש בין בני יהודה להפועל חיפה. 2 הקבוצות נורא רוצות להוכיח שהן שייכות לצמרת, כשבני יהודה עדיין חולמת על אליפות בשלט רחוק. אני חושב שהחסרון של סיבטי ליפניה הוא משמעותי עבור הפועל חיפה ולא סתם גיא לוזון מחליט לזרוק את כל הכלים הכבדים שלו בהתקפה למערכה. הוא כנראה חושב שזה ישתלם לו ואפשר להבין את המחשבה.

מכבי תל אביב מארחת את הפועל רמת גן למשחק שהיא צריכה לנצח. במגרש ביתי, לעיניי הקהל שלה, היא צריכה לקחת משחקים מהסוג הזה. אני חושב שהקבוצה של אבי נימני עדיפה, אבל נצחון של הפועל רמת גן לא יפתיע אותי, כי יש שם אחלה קבוצה.

על המשחק של מכבי נתניה מול הפועל באר שבע אגיב בהמשך.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי מה שהכי בטוח זה שהמשחק לא יסתיים בתיקו אפס. מבחינתי לבית"ר התקפה מצויינת והיות שלמכבי חיפה גם יש שני סקוררים קשה לי לראות את המשחק הזה נגמר ללא שערים.

היתרונות של שתי הקבוצות הן ההתקפות, אבל לדעתי ההגנה של מכבי חיפה יותר טובה. נגד בני יהודה ראיתי עד לרחבת בית"ר טיילת רצינית. בהנחה שקטן חוזר לשחק (האם הוא יהיה כשיר?) בית"ר בבעיה ענקית. דקל קינן לא מהיר במיוחד, אבל הוא עדיין ספרינטר לעומת מה שקורה עם בנאדו. אדם לבטח לא יסכים איתי, אבל אין לבית"ר שחקן כמו מסיללה. הדרום אפריקני בכושר מצויין והוא יעשה הרבה נזק להגנת בית"ר.

בסופו של דבר בית"ר יכולה גם לנצח בחיפה, למה לא? אם היא עושה את זה אז מבחינתי היא והפועל ת"א בחזרה במירוץ האליפות. אם מכבי חיפה מנצחת אז הירוקים נראים 'בלתי מנוצחים'. לפני עונה הקבוצה שלי לקחה אליפות אחרי שבמשך כל העונה ניצחה למעשה רק משחק צמרת אחד. השנה כבר השווינו את הנתון הזה וניצחון ביום שני יחזק את הטענה ש'מכבי חיפה' ברחה לליגה'. לדעתי גם ניצחון ירוק של 5-0 לא מכתירה את הקבוצה לאלופה כי השיטה של לוזון ובסה"כ אנחנו עדיין לא באמצע הליגה. העיתונות הישראלית לדעתי קיצונית מדי (משחק גדול אחד של הפועל ת"א באירופה לא עושה ממנה 'ריאל מדריד ישראלית') ולכן לא צריך להתייחס לכל השטויות שנראה בעקבות ניצחון אפשרי של מכבי חיפה.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לבני יהודה לדעתי אין את הכלים לקחת אליפות, אבל היא כן צריכה היום בביתה לנצח את הפועל חיפה. לדעתי בני יהודה יותר איכותית מהאדומים של הכרמל, ולמרות פתיחה טובה של היריבים שלי אני לא חושב שהן יהיו השנה קבוצת צמרת. הן כן יישארו בליגה ובשביל העיר והכדורגל הישראלי זה אולי הדבר הכי חשוב!

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לבני יהודה יש סגל נחות מזה של יתר קבוצות בצמרת, אבל הרכב ראשון שהוא פחות או יותר שווה. עם השיטה החדשה של אבי לוזון, "כל מה שהם צריכים לעשות" זה לסיים בצמרת ואז הכל עניין של איזו קבוצה נמצאת בכושר טוב יותר.

10. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

משחק מעניין יהיה היום בקופסא, בגלל שטויות של ההנהלה (ובאופן מפתיע-שטויות של אלונה) אני ולפחות עוד 50 כמוני נצטרך לראות את המשחק מהבית!

נתניה קבוצה מסוכנת, הם ניצחו שבוע שעבר את מכבי פ"ת 3-0 באורווה ואנחנו הובסנו 0-3 באורווה מול אותה מכבי פתח תקווה. זה הדבר הראשון שצריך להדליק נורה אדומה אצל שחקני הפועל באר שבע ולא בגלל שנתניה ממוקמת למטה בטבלה זה אוטומטית אומר שהיא קבוצה חלשה.

ההתקפה של נתניה סבירה, כבר פגשנו יותר חזקות, אבל ההגנה שלנו ממש חדירה ואם גם נגד רעננה ספגנו גול-זה אומר משהו.

יאללה הפועל!

11. Hapoel B"s Member

דווקא ההתקפה של נתניה מאו מסוכנת.

שלו מנשה זה איום תמידי,וכמה היינו צריכים לביא קשר שמאלי כמוהו.חן עזרא כבר הראה לכל האוהדים של ב"ש מה הוא מסוגל לעשות לשחקן כמו אביתר אילוז באגף שנה שעברה בהפועל כפ"ס.

אוקוצ'ה את האמת די גרוע,אבל אחמד סבע אוהב לכבוש נגדנו כבר הרבה זמן ואני מקווה שינטרלו אותו כמו שצריך למה הוא מסוכן.

כמו שאמרתי,למרות שלנתניה קבוצה מצויינת,שלא נופלת מאיתנו כמעט,אם נציג יכולת טובה,ורביבו ומליקסון יהיו בזון-יהיה קשה לנתניה לנצח.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני יהודה - הפועל חיפה

באמת הולך להיות משחק מעניין בין 2 קבוצות שיהיו ככל הנראה בשולי-הצמרת, שער מוקדם במשחק הזה ואנחנו נקבל משחק מאוד מהנה בין 2 קבוצות התקפיות שצריכות את הנקודות.
    הזהובים חייבים את עטר מרוכז, ההחמצות שלו מול הרוש פעמים מאותו מקום הפסידו לבני יהודה את המשחק ובכלל נראה שמתחילת העונה למרות שאמר "ששום דבר לא מעניין אותי חוץ מבני-יהודה" הראש שלו במקום אחר, אולי מכבי חיפה אולי אירופה אבל זה לא זה עד עכשיו.
    בהפועל חיפה שוב באים עם 3 חלוצים ובמטרה לנצח, אי-אפשר שלא לחבב קבוצה כזאת אבל לדעתי היא תצא מבלומפילד בלי נקודות, בני יהודה פשוט קבוצה טובה יותר.

אחי נצרת - הפועל ת"א

שחקני נצרת שובתים ועדיין באים לאימון(...) והפועל ת"א מגיעה אחרי שפירקה בליגה האירופאית את ראפיד וינה 1-5, משחק באנקר שיהיה בעיקר מבחן אופי להפועל ת"א שהעונה מסרבת בכל תוקף להיות 'הפועל ת"א קלאסית', כזאת שלא צריכה הרבה מצבים כדי להכריע משחק אבל למעשה אנחנו רואים הפועל ת"א שמשחקת כדורגל התקפי ויפה אבל מחמיצה הרבה ומציגה רכות בצד ההגנתי.
    המשחק הזה תלוי בלבד בשחקנים האדומים, שיכולים לדעתי לנצל את המצב הרעוע בנצרת לניצחון מוחץ.

מ.ס. אשדוד - מכבי פ"ת

עם איך שמכבי פ"ת נראית מתחילת העונה אף-אחד לא יופתע אם אשדוד בי"א תנצח את הלוזונים בקלילות אבל מדובר באשדוד, קבוצה מאוד נאיבית ודי סתמית בלי מחויבות אמיתית למועדון ולאוהדים שיכולה להפסיד בכל משחק.
    מכבי פ"ת לא יכלה לבקש משחק יותר נוח מזה אם תשאלו אותי בשביל לחזור לעניינים והיא גם תצא מהי"א עם כל הנקודות.

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בתחילת העונה ציפיתי למשחק מול הפועל באר שבע, אבל האמנתי שאני אראה אותו מהיציע. לצערי, אני אצפה במשחק עם כל הדודים שלי מהבית של דוד שלי ושם כולנו נחזיק אצבעות ליהלומים.
    אני חושב שלמרות מה שהטבלה מראה כרגע, מכבי נתניה קבוצה טובה והיא צריכה לנצח את הפועל באר שבע במשחק ביתי. החסרון של בוואן פרנסמן הוא משמעותי, כי הוא השחקן הגנה הטוב ביותר שלנו, אבל גם סטיבן אופיי בלם טוב ואני מקווה מאוד שהיום הוא יתן סיבות לראובן עטר להעדיף אותו בהמשך, כי לדעתי שילוב שלו ושל סוואן פרנסמן יכול ליצור לנו מרכז הגנה טוב מאוד.
    בחלק הקדמי שלו מנשה וחן עזרא יצטרכו לספק את הכדורים לאחמד סבע, שיש לי תחושה שהולך להבקיע במשחק הזה. עד כה הוא פתח ב-2 משחקים והבקיע בשניהם. אם לא אותה הרחקה שהייתה פועל יוצא של הניהול הכושל במכבי נתניה, אולי הוא היה מבקיע יותר ואולי המצב שלנו בטבלה היה נורא פחות.

אם רק תאמינו! http://www.la-familia.co.il/forum/style_emoticons/default/78716463hv5.Xxx

14. Love Is Red Member

היהלום הצהוב, אני לא מסכים איתך, אולי הטבלה לא משקרת ואולי כן, אבל כדורגל זה 90 דקות שכל קבוצה יכולה להפתיע, ובמשחקים בין שתי הקבוצות אף פעם לא הייתה פייבוריטית ותמיד היה הבדל של ניצחון או הפסד על חודו של שער.

אני לא יתפלא אם במשחק יהיה רק תיקו או ניצחון 1-0 למי מהקבוצות (הגאגאוים ליותנתן מערוץ הספורט גוברים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx )

15. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יעזור בית דין. משחק בשעה 15:00 - גזר הדין = 0:0 משעמם.