מחזור 7 בליגת העל :: ממשחקי הנבחרת למשחק המובילות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏18/10/18.

1. עידן444 Member

ובכל התבוסות היו חסרים לנו מלא שחקנים ובאף תבוסה ברנקו ורגוץ לא שיחק.

זו רמת הדיון שאתה רוצה כאן?
    עקרונית המשחק ההתקפי של נתניה בעונה שעברה בחלק מהזמן(גארבג׳ טיים מוחלט מבחינתנו) עלה ביוקר ובחלק מהזמן נתן הצגות ועובדתית- ניצחנו את כל הקבוצות בליגה למעט סכנין שבשני המפגשים איתם נותרנו ב 10 שחקנים בשלב מאוד מוקדם של המשחק.
    ההבדל ביננו לבין הקבוצות מעלינו בעונה שעברה היו שלא ידענו להכריע משחקים כמו נגד עכו, סכנין, אשדוד, רעננה, אשקלון ומכבי חיפה.
    איך זה מסתדר עם התזה?

אתמול ראינו בדיוק את ההבדל בין הגישות.
    רעננה באה לצופף והפסידה רק 0-2. חדרה ספגה שערים מוקדמים מטעויות לא מחוייבות שאולי גם היו קורות אם היתה מצופפת והפסידה 4-0 ואת הגישה שלה אתם מבקרים...

ואחר כך שואלים למה הכדורגל כאן גם גרוע וגם מכוער... בדיוק בגלל הגישה הזו.

מי ישמע רעננה הבריקה נגד מכבי ת״א...

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לרועי זיקרי הגיע לקבל פנדל בדיוק כפי שלמאוויס צ'יבוטה הגיע לקבל פנדל בשלב מוקדם יותר במשחק. שניהם הוכשלו באזור טכני הקרוי "רחבת היריב".
    בהרבה מקרים זה מרגיש לי שהשופט (ואיכשהו גם אוהדים התחילו ליפול למלכודת הזו) עושה שיקול של "אם השחקן חיפש את הפנדל, אני אחמיר אתו במקרה הטוב או לא אשרוק לזכותו ויהי מה במקרה הרע", במקום לעשות את השיקול הפשוט של "האם הייתה עבירה?".
    מותר לשחקנים לנסות ולחפש את הפנדל ולא צריך לקטלג את זה כמעשה בזוי כמו התחזות. גם בכדורסל יש מקרים שבהם השחקן המתקיף מחפש לסחוט עבירה משחקן יריב יותר מאשר הוא מחפש את הסל.

3. Telkiyski Member

אין בעיה ששחקן מנסה לחפש סיטואציה שתוביל לעבירה ברחבה וככה הקבוצה שלו תקבל פנדל, הבעיה היא שכשזה לא מצליח הוא מנסה להתחזות, במודע שלא הייתה עליו עבירה, כדי להוציא פנדל.

בכל מקרה הנקודה היא לא "איזה חרא זה מתחזים ברחבה", אלא השיפוט שבא בעקבות זה והוא לא אחיד.

זה באמת נורא מקרי ששחקן מכבי קיבל צהוב שני ואדום על התחזות ברחבה באירופה (אצילי נגד פיוניק) אבל בליגה פה מעולם לא קרה ששחקן שלהם אפילו קיבל צהוב על התחזות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

מעניין אותי מתי נתחיל לזהות מגמות בליגה הזו, משחקים שמכבי ובאר-שבע לא חלק מהם ונוכל להגיד בוודאות: 'הקבוצה הזו תנצח'. בני-יהודה הייתה במקום השלישי פתאום עם שני נצחונות בלבד ואתמול ראינו עד כמה הכדורגל שלה ולא בכל שבוע השלם עולה על סך חלקיו.

כמו שאמרו בחדרה, המשחק הכי חשוב הוא המשחק הבא, ברור שקצב צבירת הנקודות לא יחזור אבל אין סיבה להיכנס למרה שחורה, כדור שלג וכל הקלישאות שאנחנו רגילים לשמוע בכדורגל. המטרה היא אחת ויחידה: להמשיך ליהנות יחד עם הכדורגל ההתקפי, שם בצד רגע דיבורים על הישארות בליגה תחילה ואז אולי איכשהו לחשוב על פלייאוף עליון. אני חשבתי לפני המשחק שהמעמד די גדול עליה, רק חבל לי שזה הסתיים ב-4:0. לחדרה לא היה סיכוי להפתיע אם היא משחקת עם קו הגנה גבוה וכשהיא סופגת שער מאוד מהיר. אופואדו אחרון בהיררכיה מבחינת שחקני ההתקפה אבל גם הוא מצוין, יודע לכבוש, היה מסוכן גם בשני הדרבים. דור פרץ בנה את הגול הראשון והטעות בשער השני גמרה את המשחק. ותמיד יהיה במכבי ממורמר תורן והפעם זהו אלירן עטר שלא שותף. אגב, שכטר עם רקורד קטסטרופלי בפנדלים - לא צריך בכוח..

5. גלץ Member

חביב אוחיון. פתח בהרכב של הנבחרת הצעירה נגד קוסובו בשבוע שעבר ובמעט שהיה צריך לעבוד היה טוב מאוד.
    שיחק בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב וזכה להתעניינות מווטפורד אבל נפצע אחר כך לתקופה ממשוכת.

נערך לאחרונה ב: ‏21/10/18
  6. Telkiyski Member

מביך שאנשים פה שכחו שיש למכבי את הטלב"ע בהרכב ואת הטלב"י על הספסל.

7. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוסיף ואחדד שביום ששופטים ישרקו פנדל לשחקן שעשו עליו עבירה אבל הוא לא נפל, אולי שחקנים יצללו פחות. היום כדי לקבל פנדל אתה חייב ליפול. רואים את זה הרבה בתפיסות בקרנות ובבעיטות חופשיות, שתופסים שחקנים והם נופלים בצורה שבבירור לא קשורה לתפיסה.

גם מה שהיה עם צ'יבוטה זה דוגמא לטעמי לפאול שהשחקן היה חייב להוסיף נפילה בשביל הסיכוי לקבל שריקה.

8. zivmay Member

ע"ע טוני נוואקמה.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  9. Telkiyski Member

אגב מה עם מהפכת הצעירים של מכבי, כמה יהלומים שיחקו אתמול?

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. Love Is Red Member

מה יש לך.
    דור פרץ ייני זה יהלומים וגם מתן חוזז ששיחק בגארבג' טיים

11. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

במנהלת חייבים להפסיק עם הטקסים האלה או שאם הם רוצים אותם שיעלו את השחקנים 5 דק' לפני השריקה ויעשו אותם .
    כל משחק המחזור הזה נפתח באיחור בגלל זה , מענין אם קבוצה היו גורמות לאיחור המשחק איך הייתה מגיבה המנהלת .

12. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

צודק. טקסים זה מבורך, אבל כשהמשחק נדחה חייבים לקנוס. גם אם בדקה.

אם אשדוד תנצח היום, המגמה של הליגה המשוגעת הזו תמשיך (בתחתית). אלוהים יודע מי תרד, כאשר בצמרת אני לא חושב שמישהי תדגדג את שתי הקבוצות הטובות בארץ היום.

13. גלץ Member

לא מאמין שביתר תרד אבל הם צריכים להחליף את לוזון בזמן.

14. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בטוח שביתר לא תרד. אבל זו פשוט עונה בלי יורדת אחת וודאית. אני לא זוכר הרבה זמן עונה כזו.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב שמישהו יסביר לי את החילוף של מוגרבי. 0-0, דקה 89, מוגרבי יצא החוצה בספרינט ככה שהוא לא פצוע, במקומו נכנס עטא ג׳אבר ולא איזה שחקן התקפה יוצא דופן, מה ההגיון בלהוציא את השחקן הכי מסוכן שלך בדקה כזאת?

ומצד שני, הרגע היפה של המשחק, אחרי המשחק עותמאן הולך לילדים דתים אוהדי מכבי פתח תקווה, נותן להם את סרט הקפטן, מצטלם עם כל אחד מהם עם חיוך גדול, כיף לראות.