מחזור 8 ליגת העל: בית"ר מפסידה 2:0 להפועל ת"א בטדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏30/10/08.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא רוצה להגיד שאם מכבי תל אביב לא תיקח 3 נקודות היא תצא מהמירוץ, כי הליגה עוד בחיתוליה, אבל אין ספק שזה יעצים את הכדור השלג שגם ככה נעשה גדול מדי מחזור. קשה לי להבין מדוע רן בן שמעון מחליט להציב את גיז'רמו ישראלביץ' כמגן שמאלי. יש לו שחקני הגנה בסגל שהוא יכול להשתמש בהם בתפקיד. הרי במילא לאף אחד מהשחקנים שכשירים כרגע אין רגל שמאל טובה. הצרה של הצהובים היא שגם משחק טוב לא יבטיח להם את הנצחון, כי מולם עומדת יריבה טובה, שרצה מהר מאוד כשהיא יוצאת קדימה. יש לי תחושה שמכבי תל אביב תנצח את זה בשיניים ואני משוכנע שרן בן שמעון קונה נצחון שכזה.

הכח עמידר רמת גן היא יריבה עיקשת ושהיא לא תעשה חיים קלים למכבי חיפה. יש לה שחקני מרכז שדה חזקים מאוד, שלא יאפשרו לג'ון קולמה ובירם כיאל לשלוט בקצב המשחק כמו שהם התרגלו לעשות מול יריבות אחרות. מה גם שמשטח הדשא בוינטר במצב גרוע מאוד. אם דודו דהאן ירצה לצאת עם נקודה מהמשחק הזה, הוא יוכל לצאת איתה ביתר קלות. מספיק רק שהשחקנים שלו ידעו לעמוד נכון, כי עם משטח דשא שכזה, הוא לא צריך יותר. על כל פנים, אני חושב שהכח עמידר רמת גן לא תבוא כדי להסתגר, אלא דווקא תנסה לשחק. אם לא במשחק מסודר, אז בטח עם כדורים ארוכים לעברו של ברק בדש.

מכבי פתח תקווה פוגשת יריבה חלשה, שנמצאת בתקופה רעה. זו הזדמנות מבחינתה להשיג נצחון נוסף ולהידבק לצמרת העליונה. כמו שהחניכים של יוסי מזרחי נראים במחזורים האחרונים, יהיה להם קשה להוציא משהו מהאורווה.

בני סכנין אמנם פוגשת יריבה חזקה מאוד, אבל בדוחא היא צריכה לעשות הכל כדי שהנקודות ישארו אצלה. קשה לי לראות אותה עושה את זה, כי היא מתקשה ליצור מצבים והפועל פתח תקווה ידועה כקבוצה שאוהבת להחזיק בכדור. השנה אין לבני סכנין שחקנים טכניים בסגל והיא תצטרך להשיג את הנקודות בעיקר דרך הקרבה.

2. Number 8 Member

רן בן שמעון פשוט לא לומד... שוב הוא מציב את ישראלביץ כמגן שמאלי. אמנם אין הרבה אופציות אחרות(דור מלול בפעם המיליון), אבל הוא פשוט הורג אותו. טומאסיץ' ומישאלוב ירדו לספסל ובצדק, במיוחד בנוגע למושיקו כי בשבועות האחרונים הוא לא מציג יכולת טובה והשיא הגיע בשבוע שעבר עם הטעות בגול הראשון. ז'אן ויחיאל יחברו יחדיו בהגנה, ואני לא יודע כמה זה טוב כי כל השינויים האלה לא יעשו טוב לקבוצה, בדיוק כמו בעונה שעברה עם חדד, קפילוטו, מישאלוב, ז'אן וכו'.

חייבים לנצח. נכון שכל משחק חייבים לנצח... אבל זה יכול להיות המשחק הכי חשוב העונה. אם מנצחים, הקבוצה יכולה לצאת קדימה. אם מפסידים, הפער גדל, הקהל יתחרפן, והמצב של בן שמעון יתערער מאוד מאוד מאוד. אני גם לא אופתע אם הוא יפוטר אם לא ננצח... מקווה שיהיה בסדר.

3. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

הוא פשוט הורס את השחקן הזה, חבל, לישראלביץ' יש המון מה להציע בחלק ההתקפי, אין לו מה לחפש מאחור.

אני בטוח שאבידור ובן בסט יהנו מזה, השאלה אם הם ינצלו את זה, בין כה וכה - טעות חמורה של בן שמעון.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לותר מתיאוס ביצע מהלך שאני תומך בו, הכניס לסגל המשחק מול בני יהודה רק שחקנים שהוכיחו את עצמם באימונים בשבוע האחרון. מה שמפחיד אותי, זו האפשרות שחס וחלילה לא נשיג את הנצחון ואז התקשורת תחגוג עלינו. בגדול, אני מרוצה מאוד מהמערך. איתי שכטר גם מול הכח עמידר רמת גן לא היה נייד ואני שמח שאלנתן סלמי מקבל הזדמנות גם במחזור הזה. תיירי טזאמתה יחזור להרכב וגם אם זה לא יוסיף לנו חכמה או דיוק, זה לבטח יוסיף מהירות. גם השיתוף של רביד גזל במקומו של אלמוג כהן תעזור לרענן את השורות, מפני שהראשון תומך בצורה טובה יותר בהתקפה.

אם רק תאמינו! http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/ari_ole.Xxx

5. מקסים לנגו Member

תמוהות משהו ההחלטות של אלישע לוי לקראת המפגש מול הכוח, בדיוק כפי שקרה בשני המחזורים האחרונים. אלישע מציב הרכב ללא שינויים זה המשחק השלישי ברציפות - סכנין, ת"א ועכשיו הכוח. אז נכון שההרכב רץ טוב, מביא נקודות ומעמיד את הירוקים במקום הראשון אבל היכן נעלמה הרוטציה? כמה זמן מכבי חיפה תוכל "למשוך" עם הרכב קבוע ומה יקרה ביום שאחרי? ארבייטמן למשל יוכל לכבוש אחרי חודש-חודשיים על הספסל? לא בטוח. תחשבו על זה.

6. FC_Bayern Member

מצד אחד, מסכים איתך מקסים. מאידך, מדובר בהרכב מנצח, ואתה יודע מה אומרים על הרכב שכזה. כל עוד השחקנים מציגים יכולת מצויינת, ואין סימני עייפות (להיפך- רק רעב שהולך וגובר ממחזור למחזור) אני חושב שאפשר להריץ את החבר'ה האלה כמה שיותר. אל תשכחו שגם יבואו המחזורים הפחות נעימים, כאלה שחיפה גם תפסיד בהם, ואז אנחנו נצטרך בדיוק את הנק' שאנחנו יכולים לאסוף עכשיו. אז חבל שלא לעשות זאת. ושוב, אני חלילה לא מזלזל בשחקני הספסל, להיפך, אני חושב שיש לנו כשרונות בלתי נגמרים שם, יחד עם זאת - לא לשכוח: הרכב מנצח - לא מחליפים! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx שבת ירוקה ופורייה שתהיה...

7. פ''ת של מכבי Member

אסור לנו לעקל ראש באשדוד. נכון שהקבוצה פתחה את העונה גרוע, אבל לקבוצה הזאת יש אופי, לפחות האופי של העונה שעברה נשאר לה. אני מצפה לניצחון חד וחלק של מכבי, נצחון פה, ואנחנו חזק מאד בצמרת. ההתקפה שלנו מצוינת, יש לנו קשרים מאירופה, דמבלה וסטפנוביץ', וההגנה, אין מה להוסיף כלל. מגמאדוב את גרנצ'רוב. גרנצ'רוב מסתמן כבלם פנטסטי, ורק לא מזמן היה לו יום הולדת 26. בהצלחה למכבי! אני במשחק. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

8. מקסים לנגו Member

פעם העלו שאלה מעניינת לדיון: האם לשחק עם קבוצת כדורגל תוך מיקוד הכוח בנקודת זמן מסויימת או לפרוס את הכוח על פני תקופה? כאשר גרנט אימן במכבי חיפה, הייתה זו קבוצה עם הכוח הממקוד. רבע שעה של מחץ וכיבוש צרורות, ירידה חדה ברמת המשחק ומשום מקום עוד צרור אשר מעלה את מאזר הכיבוש לכחמישה שערים במשחק. בתקופה שואלרי לובונובסקי אימן בדינמו קייב (אוקראינה), המשחק היה דומה לזה של גרנט. לאומת זאת, כאשר קבוצה משחקת בכוח שווה המתפרס על פני משחק שלם - הלמנט ההפתעה נעלם והיריב "מתרגל" לעצמה מסויימת של משחק הנמשכת עד לדקה ה-90. התוצאה בהתאם.

כאשר מדברים על הרכב, הרכב מנצח, נכון להעלותו מול היריבות הקשות והבעיתיות במהלך העונה. לשמור את הקלפים המנצחים קרוב לחזה לרגעים הקריטיים. לא סתם בגביע הטוטו משחקים בהרכב השני. אז מתי הם המשחקים הקריטיים? כל מאמן רואה זאת אחרת, כל מאמן יודע בערך באילו מהמשחקים הוא מוכן לאבד נקודות כדי לזכות בפעמים האחרות.

9. שגיא Guest

אני באמת לא מבין את בן שמעון. המשחקים האלה עם ההרכב כלכך מיותרים. כל משחק יש הרכב שונה, ולא מדובר על שחקן אחד או שניים, אלא על מספר שינויים. איך משחק אחד ליאור ג'אן נשלח ליציע ומשחק אחרי זה פותח בהרכב? טומאסיץ' עושה משחק כן-משחק לא וישראלביץ' לדעתי כבר איבד את הצפון עם כל התפקידים המוזרים שהוא מקבל העונה.

לגבי המשחק של חיפה. אני מאוד חושש מהכח. לחיפה יש נטייה לאורך שנים ארוכות לחלק נקודות דווקא לקבוצות החלשות, לראיה אפשר לראות את לפני שנתיים כשהכח ירדה ליגה, למרות שלקחה מחיפה לא פחות מ7 נקודות. בינתיים ההרכב רץ טוב ואני מקווה שפנטאני, קטן ורפאלוב לא יוגבלו יותר מידי בגלל המגרש הרע.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

המשחקים היום הם בעיקר בסימן המשך הבריחה של חיפה ונתניה. נתניה מארחת את בני יהודה ואמורה להמשיך בריצה למרות שלבני יהודה יש את הכלים להפתיע, נתניה כבר הוכיחה שהיא קבוצה יציבה שיודעת להשיג את המטרות שלה, כדורגל גדול אין, אבל יעילות יש. חיפה יוצאת למשחק חוץ נגד הכח וגם היא אמורה להמשיך ולצבור עוד 3 נקודות, אבל זה לא יהיה לה קל. הכח גם שאירחה את נתניה הייתה יכולה בקלות לנצח אם המזל היה בצד שלה, דודו דהאן מעמיד קבוצה שמקשה מאוד על היריבה ולא נכנעת בקלות, הכח תעשה הכל כדי להוציא נקודה מחיפה, וכמו שאמרתי על נתניה שבוע שעבר, זה עוד מבחן חשוב לחיפה להראות איך היא מתמודדת במשחקים שכאלה.
    רב"ש בעוד שבת מאוד לחוצה מבחינתו, החבל סביב צווארו כבר די הדוק, האמונה בו כבר נעלמה, הסבלנות כבר מזמן פקעה, שניידר בדרך גם לאבד את כל הדברים האלו אם מכבי ת"א לא תתעורר, קרית שמונה היא קבוצה טכנית, שתבוא לשחק כדורגל, בגלל זה מכבי ת"א צריכה להיזהר מאוד, לקרית שמונה יש את הכלים לנצח ומכבי פשוט צריכה להיות טובה כדי לנצח, הצעד הראשון זה לעלות עם 2 חלוצים, רב"ש הפסיד בעצמו את המשחק בקרית אליעזר עם ההתעוררות המאוחרת שלו, זה עדיין לא עולה לא במשרה אבל כדאי שיתחיל לדבוק בשיטה הזאת, עדיף מאוחר מאשר אף פעם.

11. פ''ת של מכבי Member

לירן למה בריחה? נצחון היום של פ''ת, מעידה של חיפה/נתניה, והפער מצטמצם רק לנקודה. השנה הליגה צריכה לקחת ברצינות את מכבי פ''ת. יש לנו חלוצים מצוינים, קשרים בינלאומיים מצוינים, שכבר הוכיחו אותם בליגות היותר טובות של אירופה, דמבלה - ליאז' בלגיה. סטפנוביץ' ריאל סוסיאדד ספרד. והגנה קשוחה שכוללת את מגמאדוב הוותיק והמצוין, הסמל של מכבי בעיקרון. וגרנצ'רוב המקדוני המצויין באמצע. השנה מכבי זו לא אותה הקבוצה של העונה שעברה. עזורי הכניס בשחקנים את המשמעות של הרצון והלחימה. אני אישית, מאד מעריך את עזורי. כבר כשהוא אימן את בית''ר משחקים ספורים, היה אפשר לראות שהוא מאמן מצויין. בכל מקרה, מקווה להופעה מצויינת של מכבי היום!

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מבחינתי הלוואי שאתה צודק, אבל עדיין קשה לקחת את מכבי פ"ת ברצינות בכל הנוגע לדעבורי צמרת, זה משהו שמכבי פ"ת יצטרכו להוכיח לאורך זמן ולא במחזור השמיני בסך הכל. בגדול הכלח דיבורים, מכבי פ"ת פשוט צריכה לבוא למגרש כל שבת ולהמשיך להציג יכולת טובה, ההצהרות יבואו בהמשך.

13. Number 8 Member

צריך לקרות משהו באמת בלתי צפוי בשביל שמכבי נתניה ומכבי חיפה לא ירשמו עוד ניצחון במחזור הזה.

מכבי פ"ת צריכה לנצל את המצב הבינוני של התל-אביביות ובית"ר ירושלים כדי להתברג כמה שיותר גבוה בצמרת, כי בסופו של דבר, הן יתעוררו. אולי זה לא יספיק להן לאליפות, אבל הן יחזרו למקום שלהן בצמרת מתישהו, ואני לא רואה את מכבי פ"ת ממשיכה עוד הרבה זמן במקום השלישי.

14. שגיא Guest

הבחירה עשויה לבוא דווקא במחזור הבא, במפגש הישיר בין השתיים. אם שתיהן ינצחו את במחזור הנוכחי אז המנצחת במחזור הבא כנראה תוכל להתחיל לרוץ קדימה. אבל עדיין, אנחנו בשלב מוקדם, ולשתי הקבוצות יש הערב משחקים שהם בעצם מוקשים.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

2 המוליכות מובילות בינתיים אבל שמעו.. שמעון אבוחצירא לא מפסיק להפציץ, 2-0 כרגע לפ"ת בדוחא מצמד שלו... כל הכבוד.