מחזור 9 בליגת העל - חיפה ומכבי נעצרות, ב"ש דוהרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏4/11/16.

1. Butragueño מנהלים

מחזור 9 ייצא לדרך מחר עם המשחק המרכזי - הפועל חיפה תארח את מכבי חיפה לדרבי החיפאי הראשון לעונת 2016-2017.
    יחסי הכוחות בשנים האחרונות די ברורים ונוטים לכיוון אחד, לצד הירוק של העיר. מאז 2013 הפועל חיפה לא מנצחת את הירוקים, כאשר בשנה שעברה קבלנו שני משחקים מעניינים מאוד בין השנים. מהפך מרשים שהובילה מ2-0 ל4-2, ומשחק נוסף בו הפועל חיפה כבר השוותה ל2-2, אך משער עצמי של פישלר הצעיר, הירוקים שוב נצחו.

http://www.sport5.co.il/Sip_Storage/FILES/2/size475x318/573772.Xxx
    איזה צד יחגוג הפעם?

מהצד האדום זהו מבחן כמעט אחרון עבור אלי כהן, שסופר 3 הפסדים רצופים עם קבוצתו, למרות הגיבוי מצד יואב כץ. בצד באדום יאבקו על המקום חנן ממן ומקסים פלקושצ'נקו הצעיר, בעוד שגולן, פיניירו וז'וליו סזאר יקבלו את הקרדיט. אצל מולנסטיין נראה את אותו ההרכב שהביס בשבת האחרונה את הפועל אשקלון, עם שינוי קטן שבו מנחם יחליף את מוסא הפצוע, כאשר ריאן ימשיך לקבל את המושכות באגף הימני של ההגנה, בעוד שכגלמאכר יצוות ליד קינן. וליינטה יחזור לסגל אך יפתח על הספסל כאשר חבשי פצוע ולא ירשם כלל.

קבוצה נוספת שעומדת במבחן היא בית"ר ירושלים, שסופרת שני תיקויים רצופים, ונצחון אחד ב-4 המשחקים האחרונים. רן בן שמעון על הכוונת אצל רוב אוהדי בית"ר, וכל תוצאה מלבד נצחון מחר מול רעננה וסילבס לא יעבור בשקט.

http://images.one.co.il/images/one/450_250/gg1259724.Xxx
    רן בן שמעון. משחקו האחרון?

הפועל ב"ש ומכבי ת"א ינסו להתאושש ממשחקי הליגה האירופית, כאשר הראשונה תתארח אצל אשקלון המובסת, והתל אביבים יארחו במשחק מעניין מאוד, את הקבוצה מהמקום השני, מכבי פ"ת. סימני עייפות רבים נראים אצל שתי הקבוצות הבכירות, שינסו להמשיך את הבריחה שלהם ממרכז הטבלה. לעומת אשקלון, מכבי פ"ת תהיה זאת שתנסה להקשות על אחת הקבוצות, כאשר היא ניצבת לפניה בטבלה, עם נקודה אחת יותר. גידי קניוק, דור אלו וגיא מלמד ינסו להמשיך את התקופה הנהדרת שלהם, בעוד שטל בן חיים, מדויאנין וקיארתנסון ינסו לחזור ליכולת שהציגו בתחילת העונה.

משחקים נוספים שיערכו במחזור הקרוב יפגישו בין הפועל תל אביב שתתארח בי'א אצל אשדוד, שקבלה השבוע כח ניהולי כאשר יוסי מזרחי חזר לקבוצה אותה הדריך לא מעט בשנים האחרונות, הפעם כמנהל מקצועי. הפועל תל אביב הפצועה, תחסר גם השבוע לא מעט שחקנים, בינהם חן עזרא, ניקוליץ', סימיץ' וגורובסוב.
    בני סכנין, שרשמה נצחון נהדר והצליחה, פחות או יותר, להחזיר לחיים את יובל אבידור, תתארח אצל כפ"ס, כאשר ניצחון שלה יכול לדחוף אותה קדימה לעבר הפליאוף העליון, בעוד שמימר ירצה לברוח מהחלק התחתון.
    שתי הקבוצות שהחליפו מאמנים לאחרונה, בני יהודה וקרית שמונה, ינסו למצוא נצחון חשוב כדי לברוח מהקו האדום. זהו יהיה משחקו הראשון של בן זקן, בעוד שאסייג ישתמש באוהד בוזגלו כמאמן על הקווים.

משחקי השבת
    16:00: בני יהודה - עירוני קרית שמונה (המושבה, צביקה לוי)
    17:45: מ.ס אשדוד - הפועל תל אביב (אשדוד, עידן לייבה)
    20:00: בית"ר ירושלים - הפועל רעננה (טדי, שלום בן אברהם)
    21:00: פועל חיפה - מכבי חיפה (אצטדיון חיפה, זיו אדלר)

2. alexshw Member

מכבי חיפה הפסידה פעם אחרונה בדרבי חוץ בכל המסגרות בדצמבר 1995.

3. EO11 בפה אליל היכל התהילה

התחושה שלי שרב"ש ילך הביתה גם אם ינצח מחר. מה שקרה היום באימון ידליק נורה אצל טביב ואם יש דבר אחד להגיד עליו זה שהוא לא פראייר. אם הוא יפטר את רב"ש וימנה את גיא לוי לדוגמה זה יתן לו עוד יותר שקט מהקהל, זאת למרות שהראשון שצריכים לקלל ולמחות נגדו זה הוא.

4. alexshw Member

מעשה מביך ולא ראוי, שכן זה לא איזה אימון חגיגי. באיזה זכות הם מפריעים לעבוד?

5. DRORIKO Member

שאלה שמעניין אותי לשאול אותך. פשוט לא עקבתי השנה יותר מדי לא אחרי אינטר ולא אחרי בית"ר. מה ההבדל בעצם בין דה בור לרב"ש, אני מתכוון במובן של למה לדה בור חשבת שצריך לתת להמשיך ולרב"ש לא? לא שואל בצורה קנטרנית, באמת מעניין אותי לשמוע את התשובה שלך.

6. EO11 בפה אליל היכל התהילה

זה מאוד ברור - רב"ש קיבל שקט תעשייתי מכל עבר והוא כאן מחודש יוני, הוא בנה את הסגל הזה ביחד עם טביב. אם הוא עד עכשיו "מחפש איזון", לא מוצא את ההרכב ואף יותר מכך, היכולת של הקבוצה מדרדרת ממשחק למשחק, אז אין מה לעשות, משהו כאן לא עובד ואם יש מקרים שאני חושב שהבעיה היא יותר השחקנים ופחות המאמן, אז פה זה ממש לא ככה. בית"ר היא לא קבוצה שביכולת הרגילה שלה צריכה לתת פייט למכבי וב"ש (זה יכל להיות ככה עם אצילי וחלוץ חוד רציני), אבל היא בהחלט צריכה להראות הרבה יותר טוב. ההגנה לא עומדת טוב, המשחק מאוד מפוזר ואני לא רואה שום דרך ושום טביעת אצבע של מאמן. אם לסכם את כל זה ולהשוות לדה בור, אז לרב"ש היה מספיק זמן ושקט בשביל שבית"ר לא תיראה כמו שהיא נראית היום. דה בור, עם כמה שזה נשמע מצחיק, היה יכול רק לחלום על דבר כזה באינטר.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. סיונרה Member

אני שונא פיטורי מאמנים, אבל בן שמעון זה היוצא דופן. הבנאדם פשוט לא מסוגל לצאת מהקופסה שלו ולפטור את הבעיות. הליגה כל כך חלשה שגם קבוצה בינונית כמו בית"ר צריכה לנצח את רוב המשחקים שלה.

EO11 אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

ניצחון הבית האחרון של מ.ס אשדוד בליגת העל היה נגד הפועל ת"א איי-שם בדצמבר 2014. אני לא אתפלא אם המצב ישוחזר הערב. אשדוד לא תפתח את המשחק בנמנום כמו כפר-סבא, היא לא תיתן לנו כבוד. אני לא אוהב קלישאות ויש שם בעייה של סיומת אבל היא משחקת כדורגל לא רע, בטח בבית, ויש לה כישרון אדיר בחלק ההתקפי. מהלכי הכדורגל שלה נאים לעין בניגוד לאנטי מצד הפועל, שכאשר היא חוטפת גול היא פשוט לא מסוגלת לשחק. ההגנה שם התייצבה לאחרונה עם הספסול של הזרים הנוראיים. אשדוד לא רחוקה מלהבל הזה של אשקלון-הפועל חיפה-כפר-סבא(נכון שהקבוצה של יובל נעים הכי חלשה) ועדיין במגרש נגד יריבה מתלהבת בו הפועל מתקשה באופן סדרתי זה סוג של מבחן. הגישה של לוזון תהיה התקפית גם כן אבל אנחנו לא מחברים אפילו שתי מסירות. הקהל בי"א בטח מתגעגע לורטה, שיקחו אותו בחזרה. בומבה ואלטמן שחקני המפתח שלי, הם אמורים לייצר משהו. מנגה רץ הרבה אבל הוא לא עושה אף מהלך שלם. אני לא בידיוק אופטימי.

הנתון על הדרבי החיפאי הוא לא פחות מהזוי, גם אני קראתי אותו. בלתי-נתפס. הרי היו שנים בהן הפועל חיפה הייתה קבוצת צמרת וגם קבוצה טובה ממכבי חיפה ולא רק בעונת האליפות ההיסטורית. אני לא חושב שהמצב יתוקן הערב מה גם שמכבי חיפה תרגיש בבית גם בגלל כמות הקהל.

9. סיונרה Member

בליגה עם קהלים כמו של בית"ר וק"ש, העובדה שהקהל של בני יהודה הוא הגרוע בליגה זה סוג של הישג. אני לא מצליח להבין מה הם רוצים, הם פשוט מקללים את הקבוצה שלהם כבר שנים בכל סיטואציה שלא הייתה.

10. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אני מאוד מבין את הקהל של בני יהודה שמוחה נגד קבוצתו (כמובן שאני לא בעד קללות בשום סיטואציה אבל את זה לא נוכל לשנות),
    לעומת זאת אני לא ממש מבין למה הקהל של בית"ר פרץ לאימון וגרם להפסקתו ביום שישי.

ולא הבנתי איך הקהל של ק"ש נהיה גרוע.

11. סיונרה Member

לא אשכח איך אחרי הפסד בעונת האליפות הם התחילו לקלל את בן שמעון.
    הקהל של בני יהודה לא התחיל למחות מהיום, הוא כבר שנים מקלל את הקבוצה בכל הזדמנות, אם זה אבוקסיס, דמאיו, ניצן שירזי או לא יודע מי. לא זוכר מי לא קיבל מהם קללות.
    הקהל של בית"ר ברובו פח אשפה, אבל לפחות בזמן המשחק רובם מעודדים את הקבוצה.

12. Abu George כותרת משתמש מותאמת אישית

החלק הקדמי של ק״ש מביך.

13. alexshw Member

ק"ש זה אנטיתזה לעיר של כדורגל

14. Butragueño מנהלים

"וזה שאבא של מנגה אומר שזה מנגה (Menga) ולא מנגה (Manga) משגע אותי, מה זה משנה איך קוראים לשחקן?"
    ש. פייגנבוים.

Blanco 7, Nave, orimor2212 ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  15. DRORIKO Member

תהרגו אותי למה,אבל יש לי הרגשה לא טובה לקראת הדרבי. לכאורה זה אמור להיות המשחק הכי מכור בעולם. אנחנו מגיעים במומנטום הכי טוב שלנו מזה שנים, הפועל חיפה ידועה כקבוצה שמקבלת מאיתנו בראש. ודווקא בגלל זה יש לי הרגשה שיהיה הפוך על הפוך והם יקחו מאיתנו נקודות