מחזור 9 בליגת העל - חיפה ומכבי נעצרות, ב"ש דוהרת

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏4/11/16.

1. DRORIKO Member

יש הבדל בין קבוצה גדולה לקבוצה קטנה. קבוצה קטנה באמת מנסה ללכת על המציאות בזול כי זאת האופציה היחידה שלה. כשאתה קבוצה גדולה ויש לך כסף זה נותן לך את הפריבליגיה לקנות שחקנים מוכחים,פריבילגיה שהקטנות היו מתות שיהיה להם. ב"ש הביאה את ויטור שהוא שחקן מוכח,הביאה את וואקמה שהוא שחקן מוכח,שיר צדק,מהראן ראדי, הובאן, כמובן ברדה(למרות שיש פה גם את עניין הסמל,אבל עדיין אלוף בלגיה וזה) כשהיוצא מן הכלל זה אוגו שבאמת הגיע כסימן שאלה(לפי מה שזכור לי הוא אפילו הגיע למבחנים,עד כדי המצב שלו היה בקנטים). ככה מתנהלות קבוצות גדולות בכל ליגה,הולכות על המוכח. במכבי עמדת החלוץ היא סופר קריטית, יותר מכל עמדה אחרת במגרש, אתה לא מצפה שיהמרו על חלוץ זול מתחתית הליגה הרומנית. אם למכבי יש כסף כדי ללכת על חלוץ מוכח,ויש לה כסף, אז מה הבעיה עם זה?

נערך לאחרונה ב: ‏8/11/16
  2. amn Member

חלוץ מוכח אפשר לקנות גם ב-800 אלף יורו ולהיכשל כשלון חרוץ (אורלנדו סה), ואפשר גם להביא בחינם ולהצליח בענק (פריצה).

לא צריך לחפש מציאות. צריך להיות עם חושים חדים.
    שים לב שלא התייחסתי לסקאריונה למשל, אלא לכך שבינואר האחרון (למשל), במקום את אורלנדו סה אפשר היה להביא את Henok Goitom שסיים עונות של מאבק עיקש על מלכות השערים בשבדיה (בחלק זכה, בחלק היה הסגן או מקום שלישי), אחרי שסיים חוזה והודיע שלא ימשיך בשבדיה, ומעל הכל היית משלם לו "רק" כ-250 אלף יורו נטו שכר (בעלות שנתית).

במקום זה הביאו את אורלנדו סה ש:
    1. אין לו רגל שמאל.
    2. יש לו נטייה לפציעות (נעדר לפחות חודש וחצי בכל עונה כבר לדעתי 6 עונות רצוף).
    3. הוא בליין.
    (ואני מאחל לו שימשיך להצליח ויימנע מפציעות בסטנדרד).

לא יודע אם גויטום היה מצליח, אבל את זה שאורלנדו סה יהיה כשלון חזיתי לצערי מראש. הכשלון רק העמיק כש"נתקענו" איתו עד סוף הקיץ הזה, מה שמנע ממך אפשרות להביא חלוץ טוב יותר עד שלא שחררת אותו (מה שהוביל לכך, בין היתר, ששילמת 3 מיליון יורו על חלוץ, שטוב ככל שיהיה, לא שווה את הסכום הזה).

3. סיונרה Member

@amn סתם מעניין אותי, בתור אחד שמכיר קצת את השוק, האם יש שחקן שצפית שיהיה כישלון והתברר בתור הצלחה?

4. amn Member

בוודאי.
    רוקאביצה למשל (אם נסתכל על העונה שעברה בכל אופן, עוד לא ממש מוצא את עצמו העונה).
    לא יצא לי ממש לראות את קורהוט מאז שחתם בארץ, אבל בדברצן הוא היה נראה לי מאוד בינוני (והליגה ההונגרית היא חלשה משלנו). לא יודע אם חשבתי שיהיה "כשלון" אבל בטח שלא איזה סיפור הצלחה כמו שמסתמן מהסיקור בתקשורת ופה בפורום.

גם לגבי ישראלים אני יכול לחשוב על דוגמאות... נגיד אצילי, אלא אם כן מדובר ב-early bloomer שהגיע כבר עכשיו לשיא שלו ולא ימשיך להתפתח - אז לא חשבתי שהוא יוכל להיות טוב יותר מהרמה שאליה הגיע בקיץ הזה (ובטח שלא בגיל הזה), ובגיל שלו עוד יש הרבה מקום להתפתחות והתקדמות.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

אורלנדו סה זה באמת פיאסקו. אם תחזור לשרשור עליו ביום שהגיע(עם הסרטון של אורי קופר) תראה שכתבתי כבר אז שלבן אדם אין רגל שמאל. עכשיו בהנחה שגם הסקאוטים של מכבי שמו לב לזה(והם שמו לב לזה) אז או שבמועדון כל כך זלזלו בהגנות של הליגה שחשבו שגם שחקן עם רגל אחת יכול לרקד על המגרש או שהוא פשוט לא התאים לקבוצה(כי בליגות יותר טובות הוא כן נראה טוב)
    מסכים שלא צריך להביא שחקן אך ורק על פי רזומה,אלא גם לפי עוד פרמטרים, אם הוא מתאים לשיטה של הקבוצה, איך הוא מול הגנות מצופפות(אם אתה זוכר כשהבאת את הסרטונים של סקריונה בזמנו אמרתי לך שצריך לקחת אותם בערבון מוגבל כי זה מול הגנות שנותנות שטחים)יש לא מעט פרמטרים שאנשים שהם אנשי מקצוע,שזאת העבודה שלהם והם מרוויחים עליה יפה, צריכים לבדוק לפני שהם מביאים שחקן. אבל ברור שרזומה זה חלק מהדיל, ורוזמה בדרך כלל עולה כסף. הזכרת את וואקמה בתור אחת הדוגמאות שלך. כשהוא הגיע לרעננה הוא היה במצב שהקריירה שלו היתה בקנטים והוא היה מוכן ללכת לכל מי שרק היה מוכן לשלם עליו.ככה הוא התגלגל לרעננה. עשה שם שנתיים אדירות והמחיר שלו קפץ פי כמה וכמה.

6. amn Member

מעדיף שלא להתייחס לשאר הדברים, אבל גם מקרים כמו נוואקמה צריך לדעת לזהות...

נערך לאחרונה ב: ‏8/11/16
  7. yedidel Member

מה הבעיה שסה יש לו רק רגל שמאל?
    אני יכול לספור על כף יד אחת את השחקנים הישראלים בליגה שיודעים להשתמש ברגל החלשה שלהם.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  8. Love Is Red Member

לוסיו לא שיחק 13 משחקים מלאים וחלק מהמשחקים היו בגביע הטוטו ככה שנראה לי שאתה טועה.
    בכל מקרה ההתלהבות היא לא מלוסיו מול קיארטנסון אלא ההתלהבות היא משחקן שהגיע לפה במחיר מצחיק והיה נראה כמו הימור.
    לעומת זאת אליכם הגיע חלוץ מוכח כביכול ואחד ששילמתם עליו 3.5 מיליון אירו.
    כמובן שגם חסר לכם עוד חלוץ לרוטציה ושיהיה חלוץ רחבה (לא ברור לי למה ויתרתם על ברק בדש).

9. סיונרה Member

מה גם שב"ש מובילה ב5 נקודות על מכבי ת"א ועשתה תוצאות יותר מרשימות מאירופה, כשלוסיו שחקן חשוב מאוד ברוטציה. זה מה שחשוב.

10. yakar Member

לוסיו מאוד חלש לאחרונה.

11. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לוסיו כמעט ולא רואה דקות לאחרונה. בן שהר קנה את מקומו כחלוץ הפותח ונראה שבכר מעדיף את ברדה וגאדיר על פני לוסיו...ככה שאני לא צופה לבחור עתיד מזהיר.

אם נאמר את האמת לא התלהבתי מלוסיו עד עכשיו יותר מדיי. ובכל מקרה, הוא עדיף על ברדה ולגבי גאדיר? לא יודע איך לאכול אותו. הייתי מוכן להבטיח לכל מי שרוצה לשמוע שגאדיר כבר לא ישחק בהפועל באר שבע גם עקב פציעה וגם עקב שמועות על התאקלמות לא טובה בקבוצה אבל הנה..הכובע נאכל..

12. amn Member

לקחתי את הנתונים מטרנספרמרקט, לא באמת התעמקתי, כי זה לא היה קריטי לנקודה שלי. גם קיארטנסון לא שיחק 10 משחקים מלאים.

ולא התכוונתי לעשות השוואה ישירה ביניהם בהיבט של מי טוב יותר או טוב פחות, אלא רק את התגובות שכל אחד מהם מקבל ביחס למחיר.
    הנקודה שלי הייתה בדיוק מה שאמרת - בטח בפורמט של הזר השישי, אבל לא רק - אפשר לקחת הימורים או לחפש מציאות, וכסף גדול הוא לא ערובה בכלל להצלחה.

מעבר לזה שאני חושב שהכסף לא רלוונטי לאיך שאני בוחן שחקן, בטח שלא אחרי שכבר קניתי אותו ושילמתי עליו את הכסף.
    אם נצא רק מעולם הזרים - אז תג המחיר של אוחנה לא רלוונטי יותר, בדיוק כמו שתג המחיר של שגיב יחזקאל לא רלוונטי יותר לטעמי. הכסף כבר יצא - עכשיו צריך לעשות את המקסימום כדי לאפשר לשחקנים להצליח. במכבי זה עובד פחות טוב, בבאר-שבע יותר טוב.

Love Is Red ו-gilad16 אוהבים את זה.
  13. Love Is Red Member

הוא בעיקר שיחק באירופה בהרכב הפותח ולעומת זאת לא ראה דקות רבות בליגה ככה שלא הייתי ממהר להגיד שהוא חלש.
    ספרטה פראג קבוצה קשה.
    אם הוא היה משחק מתחילת המשחק מול אשקלון אולי הוא היה מסיים גם עם צמד.
    אי אפשר להגיד שהוא נחלש.

14. Drama2 הסמל מעל הכל

@amn הסתייגות קלה - ערכו של שחקן לא אמור לעניין אותך, כל עוד אתה לא רוצה למכור אותו.

זה ההבדל בין בית למגורים לבין בית להשקעה, אם אתה קונה בית לגור בו 30+ שנה, אכפת לך אם ערכו יעלה או ירד ? הרי אתה גר שם, ויהי מה. בניגוד לבית שהוא מיועד להשקעה, שם מעניינים אותך פרמטרים אחרים כמו שכירות(ומכאן נובע תשואה), סחירות הנכס, ועליית ערך הנכס.

גם במקרה של אוחנה, וגם של שגיב, אני מאמין שירצו למכור אותם יום אחד. אוחנה חתום עד גיל 25(?) ושגיב עד גיל דומה אני חושב.
    מאידך, ברכישה של וואקמה או נוסא - לא מאמין שציפו לעשות רווח או בכלל למכור, לכן המחיר ששולם לא כזה רלוונטי.

amn אוהב/ת את זה.
  15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

http://msc.wcdn.co.il/w/w-300/1840385-18.Xxx