מחזור 9 בליגת העל: נתניה בראש אחרי ניצחון בחיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏7/11/08.

1. מקסים לנגו Member

משפט עתיק אומר שכל התקפה מתחילה בהגנה, נניח מצב בו נמני משקיע בהתקפה במטרה לכבוש צרורות מידי משחק, מספיק שתגיע מולו קבוצה שתתגונן טוב ותצא למתפרצות כדי למוטט את המערך ההתקפי הזה. אי אפשר להשקיע בהתקפה ולהשאיר הגנה מחוררת וקח למשל דוגמה: קבוצה שבפיגור 1-0 ומחליפה שחקן הגנה בשחקן התקפה, מיד נחשפת לספיגת השער השני והשלישי.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

משפט חדשני אומר שהגנה מתחילים עם שחקני החלק הקדמי. עזוב אותך משפטים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    למכבי תל אביב יש הגנה בינונית. היא לא יכולה לסמוך עליה שתנצח לה משחקים. אבי נימני, לפחות לפי מה שהבנתי מהפרסומים בתקשורת, ינסה להכתיב קצב ולדחוף את הפועל פתח תקווה כמה שיותר אחורה.
    זה לא שמכבי תל אביב תשחק מהפתיחה כאילו היא בפיגור. היא רק תשחק התקפי יותר מכפי שהשכילה לשחק עד עכשיו, שזה לא בשמיים.

3. Raulito Madridista

המשחק שלנו היום נגד מכבי פ"ת חשוב מאוד, הקבוצה צריכה להפגין המשכיות ואם ננצח אז המצב יהיה נהדר, נחבר שלושה נצחונות רצופים ונוכל לפנטז בצורה עיוורת על אליפות, או לפחות להיות בצמרת הגבוהה. כל תוצאה אחרת פשוט תתקע אותנו במקום, והניצחון על בית"ר אולי לא יהפוך לחסר משמעות, כי תמיד כיף להיזכר במשחקים כאלו שיש להם קצת יותר משמעות היסטורית ועוד, אבל הפועל תוכיח שהיא עדיין לא החליטה לאן היא משתייכת העונה. ניצחנו את בית"ר במזל בשבוע שעבר ואני רוצה לראות שיפור גדול ביכולת של ההגנה, אבל לצערי טופוזאקוב ממשיך לשבת על הספסל. האמת היא שאני דיי חושש שפ"ת שהיא מוקש ללא ספק, תנצח אותנו בדרך שאנחנו ניצחנו את בית"ר. פתאום לנו יהיו משקופים והחמצות גדולות...אי-אפשר לדעת. טלקיסקי מקבל היום צ'אנס בהרכב ושייכנס כבר לעונה הזו, לא עוד אדישות וחוסר תרומה. מוורמוט אני מצפה לאותה יכולת נגד בית"ר, הוא נתן את אחד ממשחקיו הטובים בהפועל בשבוע שעבר. המפגש עם אסולין מעלה המון כותרות, אני חושב שאם הוא יגיע למצב הוא ייכבוש היום, זה חוק כזה של האקסים. צריכים מאוד להיזהר ממנו. רק שהקבוצה תשחק באטרף ולא תירדם אחרי הניצחון המצויין בשבוע שעבר.

המשחק הראשון של נמני על הקווים יוצא הרבה עניין בתקשורת, ובהחלט יהיה מעניין לראות את ההשפעה שלו על השחקנים. אני בטוח שמכבי תצא מחדר ההלבשה כמו מלועה של תותח, אבל השחקנים עדיין שבירים ואני בספק כמה נמני הצליח להחדיר להם את כל הקטע המנטאלי, כך ששער מהיר של הפועל פ"ת יוכל לשבור אותם. למזלה של מכבי, אבוחצירא לא יישחק, אבל מצד שני אולי דווקא בהיעדרו אז פטי נימבה ישדרג את יכולתו. אני לא רואה כרגע שחקן במכבי שיכול להפריע לג'וניור ויסה, אז החלק האחורי צריך להיות היום חד יותר. פ"ת קבוצה שפחות משחקת על האגפים ולכן החיסרון בעמדות המגנים פחות ישפיע. יהיה מעניין לראות את דור מלול פותח בהרכב אחרי הרבה זמן. קשה מאוד להמר על תוצאת משחק, אבל אני מאמין שמכבי לא מפסידה היום. אגב, הפועל פ"ת עושה טעות שהפכה את האורווה למגרש הבית של מכבי, לצהובים יהיה יתרון בכמות האוהדים, איזה מן דבר זה...הפועל פ"ת עצמה לא יכולה למלא את האיצטדיון באוהדיה בשנה נחמדה שלה ונגד יריבה גדולה כמו מכבי?;

קריית שמונה ואשדוד צריכות לשמור על יציבות ולנצח בבית היום את שתי הקבוצות החלשות בליגה, אחרי התוצאות הטובות שהשיגו בחוץ בשבוע שעבר. ק"ש יכולה להתקרב לצמרת היותר גבוה ואשדוד גם לחלק העליון.
    אצל ק"ש חבל שגיא צרפתי לא פותח בהרכב, כנראה הוא עדיין לא מוכן. אני מאמין שהכח תסתגר וכך יהיה לק"ש יותר קשה לפרוץ את הקו האחורי שלהם. יובל שבתאי ייצטרך להמשיך את היכולת הטובה שלו משבוע שעבר ורצוי שעומר פרץ יראה טוב יותר. הכח אמורה ללמוד מהטעויות העלובות שעשתה בשבוע שעבר ולא לשחק על נבדל. בהכח אני מקווה שנראה את ניל אברבאנל פותח בין הקורות.
    מרכז ההגנה של סכנין מאוד נחלש העונה עקב היכולת החלשה שמפגין יאיא פטי מפתיחת העונה, וחן לא יכול לעשות לבד את העבודה, זה המשחק שיכול להחזיר את מקרייב לפורמה. בשבוע שעבר הוא היה פחות מעורב בחלק ההתקפי למרות שהקבוצה הגיעה להרבה מצבים. אני לא אופתע אם דגו לא יהיה בינוני היום, הוא מתקשה לשמור על יציבות כבר הרבה זמן ובשבוע שעבר הוא פשוט היה אדיר ועשה הכל על המגרש. אבל אצלו מקבלים משחק כזה פעם בהרבה זמן, מה גם שסכנין יישחקו אגרסיבי וזה מרתיע אותו.

גיא לוזון עולה היום עם מערך שכולל חלוץ אחד בלבד. מצד אחד זה טוב משום שבני-יהודה תקשה מאוד על האמצע של בית"ר שאולי יורכב משחקני שחקנים, ובכך בני-יהודה תמנע את הטיילת ותעצור קצת את שליחת הכדורים לזנדברג וברוכיאן, אך מצד שני האיום על ההגנה הבית"רית יהיה קטן יותר וכמו שההגנה של בית"ר נראית, אפשר מאוד לערער אותה. אלירן דנין היה לא טוב בשבוע שעבר ומעניין אם גלבאן יעשה דברים מעניינים מולו. בשבוע שעבר גלבאן עשה דריבל ענק על לואיס מארין, אבל כבר ראינו מספיק זרים שהיו עושים דריבל אחד מדהים פעם בכמה משחקים וזהו פחות או יותר. הכדורים ייכנסו מתישהו לרשת ובית"ר תנצח מחר לפי דעתי ותתחיל(לפחות זמנית) בתהליך השיקום. אין מצב שחוסר מזל כזה כמו נגד הפועל יחזור שוב. בני-יהודה לא מספיק קילרית השנה בגלל חוד חלש שיש לה.

4. מקסים לנגו Member

בוא נסכם על 3 נקודות היום להפועל פ"ת, 3 נקודות למכבי חיפה ביום שני. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

5. King Kenny Member

אני מאוד מאוכזב מאי הצבתו של טופצ'ו בהרכב, עם כל הכבוד לבאדיר כשטופצ'ו נמצא בהגנה יש סדר בניגוד למה שהיה במשחק נגד בית"ר.

יאללה הפועל, תנו ללכת לעצרת אחר כך בהרגשה טובה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/11/08
  6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קיבלנו בת'רד של מכבי חיפה הוראה קצת להצטרף לדיון פה, אז הנה אני.

לקראת משחקה של מכבי חיפה מול מכבי נתניה הרשו לי קצת לחזור על דבריי. לדעתי הקבוצה שלי לא צריכה לבוא למשחק בשביל להכניע בכל הכח את מכבי נתניה. הירוקים של הכרמל מובילים בטבלה ואפילו אם המשחק יהיה משעמם, מרדים וייגמר בתיקו אפס שאולי יספק את מתיאוס, אני חושב שאוהדי מכבי חיפה צריכים להיות מבסוטים.

מבחינתי הכי חשוב להמשיך לנצח את הקבוצות היותר קטנות והפחות מסוכנות. "את האליפות לוקחות נגד הקטנות", אני זוכר בשנות התשעים איך מכבי ת"א לקחה על חשבונינו אליפות בגלל שמכבי חיפה איבדה נקודות מול קבוצות כמו הפועל בית שאן, בית"ר ת"א או מכבי יפו. אלא סוג המשחקים שאתה צריך לנצח, משחקי הצמרת לא יביאו לך לבסוף אליפות, למרות שנצחונות יפים על היריבות הגדולות שלך תמיד נחמדים.

מכבי חיפה צריכה להזהר מנתניה, מתיאוס יודע בדיוק מה הוא רוצה כי הקבוצה שלו הוא האנדרדוג האמיתי. המשחק יתקיים בחיפה, מכבי חיפה מובילה בשתי נק' על הקבוצה שלו ובעיקר, הלחץ לא על הקבוצה שהשרון (או נתניה יותר השפלה?). הירוקים פשוט כרגע קבוצה יותר גדולה והפסד שלה ייחשב להפתעה יותר גדולה מאשר להפסד מכובד של נתניה.

מכבי חיפה צריכה לרצות להכריע את המשחק, אבל בשום פנים ואופן צריכה להתחיל לתקוף כאילו אנחנו צריכים 3-0. ברור שטעות לכאן או לכאן של שופט יכול לשנות לגמרי את המשחק, אבל אם אני יוצא מההנחה שבדקה ה-60 יש 22 שחקנים על המגרש, עדיין לא נשרקו פנדלים לשום קבוצה והתוצאה היא 0-0, מכבי חיפה צריכה לשחק על נקודה. חוץ מנתניה אין כרגע שום קבוצה אמיתית שיכולה לאיים ברצינות על הקבוצה מהכרמל. הניצחון של הפועל ת"א בטדי לא אומר דבר כי בסה"כ האדומים בקלות יכלו גם לספוג תבוסה. בית"ר? עסוקה לדעתי כבר בדברים אחרים, היא מרוחקת מאד מהפסגה ומכבי ת"א רק החליפה עכשיו מאמן כשכולם יודעים שלרב אחרי כחודש העסק שוב פעם מתמוטט (בטח בלי החלפות שחקנים).

אז תנו לי סיבה למה מכבי חיפה צריכה להסתער על הצהובים מנתניה? הליגה לא נגמרת בעוד חודש...

7. Igi Member

מול הגנת הטלאים של מכבי ת"א חסרונו של אבוחצירא בהחלט יהיה משמעותי עבור המלאבסים, אבל גם בלעדיו יש להם התקפה חזקה. אני צופה משחק טוב.

8. Magss Member

יש להם התקפה טובה אני לא כזה תופס מאבוחצרה לפי דעתי הוא פשוט בשנה שהוא מנצל תמצבים שלו כי הוא פשוט מקבל כדורים מדהימים מויסה שהוא פשוט שחקן גדול.
    אבל גם מה זה משו לנצל מצבים בניגוד לפטי נימבה שהיה תותח בליגה הלאומית ועכשיו חלש מאוד אבוחצרה היה חלש מאוד בלאומית ועכשיו הוא מוכיח שיש לו כדורגל אבל עדין אני חושב שצריך לקחת אותו בערבון מוגבל, ותאמת אני מקווה שאני טועה כי כל חלוץ טוב ישראלי משדרג פה את הרמה הירודה.

9. Addlcted Member

אני לגמרי לא מסכים איתך, המשחק של נתניה זה שיטת משחק של קבוצה קטנה, עד היום המזל שיחק לה בכל המשחקים ובגלל זה התקשורת מחשיבה את המשחק כמשחק העונה, אבל לטעמי, מכבי חיפה צריכים לקחת פה את שלושת הנקודות.
    ובקשר לדקה ה-60, לדעתי יש לחיפה עומק יצירתי על המגרש ומחוץ לו, התבנקרות של נתניה תמיד יכולה להשבר עם מהלך יצירתי של אחד השחקנים, אם זה קטן, אם זה רפאלוב ואם זה מבוקולי,
    וגם אם יש עייפות לשחקנים עד הדקה הזאת, אלישע בערך כמו כל המשחקים העונה יכניס את גולסה שהוא עוד פאן יצירתי ורענן על המגרש.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מכבי חיפה מטבעה היא קבוצה התקפית מאוד, זה היה כך לאורך כל השנים, והמצב הזה יימשך גם בעתיד. מאמן שלא שיחק כך לא החזיק בקבוצה, בטח ובטח לא הקהל היה מי שרצה שיישאר. מהסיבה הזו אני לא חושב שמכבי חיפה תשחק על מנת להשיג תוצאת תיקו, לא במגרשה הביתי, וכן, גם לא כאשר אנחנו בדקה ה 60 של המשחק ועדיין אין שערים.
    אם אכן נגיע למצב שכזה, הקבוצה כן צריכה לחפש שער ניצחון, כי אנחנו צריכים לשאוף לנצח כל קבוצה שמגיעה לקריית אליזר. כמובן שלא לתקוף מבלי חוכמה ולוותר על שחקני הגנה תמורת התקפה, לא צריך להגזים, אך בהחלט הגיוני גם מצד אלישע שהוא ירענן את הקבוצה בכלים התקפיים על מנת להכריע את המשחק.
    אין לי ספק ששער מהיר עשוי להכריע את המשחק לטובתנו, בעיקר בשל העובדה שנתניה תהיה מוכרחת לפתוח את המשחק על מנת להשוות, וכבר ראינו שבהתקפות מתפרצות מכבי חיפה קטלנית.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

12. איגור .פ. Member

דבר אחד נגיד לכם ניצחון של חיפה על נתניה ותיקו או הפסד של בית"ר ,שם את חיפה בדרך הבטוחה לאליפות אחרי שנתיים.

13. Magss Member

כי מכבי חיפה בבית קבוצה שרוצה אליפות צריכה ליזום צריכה לתקוף מי זאת נתניה שנסתגר מולה כמובן שצריך לשחק חכם וטקטי ולא לרוץ קדימה ולהפקיר תהגנה אבל בסך הכל מכבי חיפה עדיפה על נתניה ובבית על אחת כמה וכמה, חיפה חייבת ליזום כמו בעבר הלא רחוק בכלל בימים שלפני גידמאק שכל קבוצה הייתה עושה במכנסיים שהיא הייתה נכנסת לקרייה צריך להחזיר את אפקט הפחד וכרגע זה עובד חיפה ניצחה את משחקי הבית שלה העונה וצריך להמשיך ככה.

14. Raulito Madridista

נשארים צנועים

צנועים, כאלו אנחנו. עכשיו חוזרים למטרה האמיתית - שני נצחונות בדרבי ומקום אחד מעל מכבי. אליפות? - זו מילה גסה מידי. עכשיו נחזיק אצבעות להפועל פ"ת. ועכשיו ברצינות - התוצאה מאכזבת מאוד, אבל ככה זה בכדורגל, שבוע אחד המזל איתך, ושבוע אחר-כך יש לך קצת פחות ממנו. אני מעדיף להסתכל על הצד החיובי - לפחות לא הפסדנו וקצב צבירת הנקודות בבלומפילד נשאר סביר.
    למרות ההחמצות הרבות של הקבוצה, אני מאוד מעודד ממה שראיתי, הקבוצה לא נלחצה מהיתרון והתחילה לשחק נהדר לאחר החילופים של גוטמן. בשעה הראשונה של המשחק לא עשינו כלום, ולאחר החילופים של גוטמן ששינו את המשחק לטובה, הגענו לחמש הזדמנויות לשערים. פתאום יש הנעת כדור מסודרת וחכמה, קצת תאכלס למשחק ולא עוד מסירה ועוד מסירה בלי כיוון. ההרמות פתאום הלכו קצת יותר טוב(אנטבי במשחק שהוא לא יירצה לזכור מבחינת קבלת ההחלטות שלו) והקבוצה בועטת מרחוק - הדבר הבולט שערן זהבי כן מוסיף למשחק שלנו.
    אבל גם בדקות האלו ראו את הבעייה הגדולה שלנו - אין לקבוצה עוד סקורר חוץ מיבואה, וכאשר הוא נראה קצת מפוזר - דבר לגיטימי אחרי שני משחקים מעולים שלו, אז הפועל נמצאת בצרות. בטח כשטלקיסקי נמצא ביכולת חלשה מאוד והיום לא תרם מספיק למשחק שלנו. נאתכו יכול להיות בעתיד שחקן שכן תורם מבחינה מספרית כי הוא יודע לנוע לעומק והסיומת שלו סבירה, אבל בינתיים הוא קצת מאחר באיומים על השער.
    בן לוז חייב לפתוח בהרכב במשחק הבא, לא חשוב במקום מי. אני מאוד מרוצה מהעבודה שהוא עשה היום, כל הכבוד לו.
    אני מאוד מקווה שהשער הפנטסטי של אבוטבול יחזיר לו את הביטחון. מתחילת העונה הוא לא כל-כך פוגע ולכן גוטמן נאלץ לספסל אותו למרות שהוא מעריך אותו מאוד. אני זוכר בעיטה דומה של אבוטבול לחיבורים של שטראובר בדרבי האחרון של עונת 06\2005. אף אחד לא יכול להגיד שהוא לא יודע לבעוט.
    דגלאס דה סילבה הציג יכולת טובה והראה המון ביטחון במשחק שלו, פתאום הוא מעז לצאת קדימה עם הכדור ולעבור שחקן-שניים ואז לרווח את משחק ההתקפה. רק שייזהר ולא יחלום מידי פעם כמו בהזדמנות שאסולין גנב לו את הכדור ובעט החוצה. וכמובן שאסולין כבש נגדינו היום, אמרתי כבר שזה ייקרה. בהפועל מעולם לא קיבלנו כזאת סיומת ממנו כמו בשער הראשון - בעיטה חדה לפינה הרחוקה שלא משאירה לשוער שום סיכוי. מזל שהוא לא היה מרוכז בעוד שני מצבים שהיו לו. מכבי פ"ת שיחקה באופן נסוג ומבוקר, אבל למרות זאת הצליחה להגיע למצבים ויש להפועל מה לשפר.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי, המשפט הזה פחות תופס בליגה של 12 קבוצות בלבד, כש-5 מהן רוצות לרוץ לאליפות. זה מוציא את העוקץ במידה מסויימת. היציבות והיכולת לשמור על מתח גבוה לאורך עונה שלמה נעלמים לטובת רגע אחד של התעלות.

אני רואה שאתה ממשיך לפלוט פנינים בצרורות. מכבי נתניה השנה משחקת טוב. מלבד 3 הבלמים שלנו, כל הקבוצה עושה התקפה. אז יש לנו חלוצים מוגבלים שכלית, זה הופך את צורת המשחק שלנו לזו של קבוצה קטנה? אל תצחיק אותי. להפך, זה מראה על עצמה. חלוץ וקשר טובים ואני בספק אם עד עתה היינו שומטים נקודות. עד כה, הבקענו 12 שערים שהתחלקנו בין 9 שחקנים. מכבי חיפה הבקיעה 15 שהתחלקו בין 6 שחקנים.
    השוני בין מכבי נתניה למכבי חיפה הוא ברור. מכבי נתניה קבוצה טובה שנקלעה בחודש האחרון לתקופה בינונית. מכבי חיפה קבוצה בינונית שנקלעה בחודש האחרון לתקופה טובה. אני לא אומר שאין לירוקים סיכוי לנצח את המשחק הזה ולהמריא דרכו, אבל אם שתי הקבוצות ישחקו את המשחק הרגיל שלהן והחלוצים שלנו יהיו מרוכזים מעט יותר מבדרך כלל (איתי שכטר ותיירי טיזאמתה יפתחו יחד לראשונה העונה בחוד הקבוצה), אז מכבי נתניה תנצח את זה המשחק.