מחזור 9 בליגת העל: נתניה בראש אחרי ניצחון בחיפה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏7/11/08.

1. JR-Riquelme Member

ברוכיאן !!!

נראה לי שבית"ר התחילה להתרגל לזה שברוכיאן נהיה בעל הבית הרשמי של הקבוצה. ממש כמו מסי בברצלונה.

2. Igi Member

המאמן שלך בעצמו אמר שהוא הולך לשחק מחר על כדורים ארוכים, על מה בדיוק הויכוח פה?

3. oFiRzZz Member

ככה בדיוק צריך לשחק במשחקים מהסוג הזה .
    תומך במתיאוס .

4. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע לה יש לי תחושה טובה לגבי מכבי נתניה במשחק מחר נגד מכבי חיפה. לדעתי למחצית הראשונה של המשחק תהיה השפעה מכרעת על המשחק. אם נתניה יעמדו ב-45 הדקות הראשונות ולא יספגו, ואולי גם יצליחו לגנוב גול, לדעתי הם ייצאו עם מינימום נקודה, כי חיפה בד"כ אוהבת להכריע את המשחקים במחצית הראשונה. ואוהבת גם לפתוח אותם חזק, כמו נגד מכבי ת"א, כמו נגד הכח.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מצד אחד הוא אמר שנתניה כבר לא משחקת על כדורים ארוכים כי עטר כבר לא על הקווים... מצד שני אתה אומר שאתה תומך בכדורים ארוכים נגד חיפה, ובינינו מכבי חיפה רחוקה מלהיות ברצלונה.

קצת לא ברור לי... או שתפריכו את הטענה שמתיאוס ישחק על כדורים אחרים (לא אומר שזה הולך לקרות.. כי לא נתקלתי בשום ציטוט או אמירה בנושא) או שאין מה להגיב פשוט....

יכול להיות שהבנתי לא נכון... כי אם אתה תומך מלכתחילה במלאכת העפת כדורים (כדורים ארוכים) אז קבל התנצלותי מראש.

נערך לאחרונה ב: ‏10/11/08
  6. oFiRzZz Member

לא דיברתי על טענה של מישהו.
    דיברתי על זה שמתיאוס הולך לשחק כדורים ארוכים נגד חיפה .
    זהו .
    בכללי אני ממש ממש נגד זה ..

7. henry1 Member

לכל המושפעים מהתקשורת: מי אמר שהולכים לשחק על כדורים ארוכים? מתיאוס או אתר אינטרנט עלוב אחד שמנפיץ כל פעם ידעיות הזויות...? תפסיקו להיות מושפעים ולהקשיב לכל פיפס קטן באיזה אתר עלוב. וגם אם נתניה תשחק על כדורים ארוכים, זה יהיה חד פעמי למשחק הזה, ולא איזה דרך שמתיאוס מנחיל לקבוצה, ועם זה אין לאף אוהד נתניה בעיה, אחרי הזוועות של השנים האחרונות בהנהגתו של מאמן הפיצות - ראובן עטר.

לעצם העניין, אזי נתניה לא משחק על כדורים ארוכים מתחילת העונה, אלא מבססת את משחקיה על הנעת כדור מרגל לרגל. כמות הכדורים הארוכים שיש במשחקים שלנו, לא שונה מכמות הכדורים הארוכים בכל משחק של קבוצה אחרת בליגה.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

כל עוד מתיאוס לא אמר בעצמו את הדברים, וגם אם אמר (שוב, לא שמעתי שום דבר בקשר לכדורים ארוכים, סתם מישהו פה זרק לאוויר) ומדובר רק במשחק הספציפי הזה, זה לא שווה תגובה. אז חבל על העצבים.

Addlcted, ראית משחקים של נתניה העונה שאתה טוען שהם משחקים על כדורים ארוכים? או שאתה מבסס את דבריך על אוויר?

9. Addlcted Member

אני האמת לא זה שכתבתי שהם משחקים על כדורים ארוכים, כתבתי שהם משחקים בגישה של קבוצה קטנה.
    אבל אני אענה לך בכל זאת, בקשר לשאלה הראשונה שלך, כן, ראיתי כמה משחקים של נתניה העונה עד כמה שיכלתי כאשר המשחקים של חיפה ושל נתניה לא נפלו באותו יום.
    למשל המשחק מול הכח ר"ג, אם אני זוכר נכון מחצית ראשונה בכלל לא ראיתי כלום מנתניה,חושך מוחלט, אם אתה קורא למסירות בהגנה הנעת כדור אז קשה לי להאמין שיש קבוצה בעולם שלא דוגלת בהנעת כדור.
    אותו דבר נגד מכבי ת"א, קשה לזכור מצבים מרוב שהמשחק היה גרוע, יכול להיות שהקבוצה החזיקה יותר בכדור אבל זה לא שהקבוצה מניעה כדור בשביל ליצר מצבים, אלא זה יותר נראה כאילו היא חיכתה שמכבי ת"א ישימו גול עצמי, לקראת הסוף הייתה איזה פצצה של אחד השחקנים, כבר שכחתי מי, אבל שוב, זה לא תוצאה של איזשהו משחק מסודר והנעת כדור.
    מול אשדוד, גם אז, אף אחד מהגולים לא הגיע מהתקפות מסודרות של הנעת כדור, 2 גולים, מתפרצת ומצב נייח.

אלה בערך המשחקים שזכורים אצלי לרעה ממכבי נתניה העונה, כמובן שהרבה משחקים נפלו על הימים על חיפה ככה שלא יצא לי לראות את המשחק, בגלל זה אני מדבר על המשחקים שראיתי.

10. Don Joan Roman Member

"תקפה ותקפה" מי שישמע אטתך יחשוב שבני יהדוה הגיעו לטריליון מצבים ובית"ר כבשו שלושה שערים מפנדלים שלא היו.
    בני יהודה שיחקה טוב, גם בית"ר שיחקה טוב, כל ההבדל הוא שבית"ר ידעה לעשות שערים וגם המזל קצת שיחק לנו(הגול של זנדברג והקורות של בני יהודה) ולכן גם ניצחנו 3:0 חלק, הגיע הזמן שהמזל יילך קצת גם עם בית"ר ירושלים, איבדנו כבר הרבה מדיי נקודות בגלל אלילות מזל למיניהן.

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx מכבי חיפה - מכבי נתניה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/8.Xxx

שני, ה-10/11/08. 20:50 בערב. אצטדיון קרית אליעזר. ישפוט אסף קינן.

משחק העונה! כבר למעלה מ-5 שנים שלא היה בכדורגל הישראלי משחק בין שתי המוליכות, שרחוקות מיתר הליגה, כשהאלופה לא ידועה מראש ושלתוצאה יכולות להיות השלכות גדולות להמשך העונה. השנה, ממקום לא צפוי, הירוקים של מכבי חיפה יארחו את הצהובים של מכבי נתניה למשחק שבישראל שכחו את הטעם שלו. המתח, הדרמה ובעיקר התחושה שאחרי השריקה האחרונה של השופט יכול ליפול דבר בכדורגל שלנו, מעוררת המון ציפיות לקראת המשחק. מכבי חיפה תפתח פער בצמרת? מכבי נתניה תכבוש את המקום הראשון? ואולי הסדר כלל לא ישתנה?

למה צריך להיות משחק טוב? מלבד העובדה שמדובר בשתי הקבוצות שצברו עד כה את מספר הנקודות הגבוה ביותר, מדובר בשתי הקבוצות שעד למחזור זה הבקיעו את מספר השערים הרב ביותר (15 מכבי חיפה, 12 מכבי נתניה). לכל קבוצה יש עד כה תיקו מאופס אחד בלבד (שתיהן מול הפועל תל אביב). שתי הקבוצות עד כה טרם נוצחו. נתון שדווקא יעודד פחות, הוא שמדובר בשתי הקבוצות שספגו עד כה את הכמות הנמוכה ביותר של שערים (מכבי חיפה והפועל תל אביב 5, מכבי נתניה 6).

* בפתיחת המשחק צפוי להתקיים טקס לזכרו של יצחק רבין ז"ל.

מכבי חיפה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-1 ובמאזנה ישנן 20 נקודות. במחזור שעבר ניצחו הירוקים 3-0 בחוץ את הכח עמידר רמת גן של דודו דהאן.
    בניגוד לשנים החולפות, בהן מכבי חיפה פתחה כל עונה כשהיא מצהירה חד משמעית שהיא מתכוונת לרוץ לאליפות, השנה החליט יעקב שחר להנמיך ציפיות. אחרי עוד עונה במרכז הטבלה תחת הדרכתו של רוני לוי, הפעם בלי מסע אירופאי מכובד, החליט הברון מהכרמל שעל הקוים הקרית אליעזר יעמוד אלישע לוי. רבים תהו לגבי יכולותיו של המאמן והחיוך, שהצליח יפה בדוחא, לשרוד את הלחץ של הקהל הירוק והתקשורת, אך חוסר הציפיות מהמועדון עזר לו להתרגל לחיים החדשים. מכבי חיפה פתחה את העונה טוב ובינתיים נראה שהיא ממשיכה באותו הכיוון, כשהיא נעצרת רק אצל הקבוצות הגדולות בחוץ. עד כה, בביתה היא לא שומטת שום נקודה ומנצחת לעיני הקהל שלה, שצפוי למלא תוך שבועיים את קרית אליעזר.
    לקראת המשחק מול היהלומים, אלישע לוי הזהיר את חניכיו מביצוע עבירת מיותרות בסמוך לרחבה, משום שמכבי נתניה מצטיינית במצבים הנייחים. ניר דוידוביץ' ימשיך להעדר ואת מקומו ימשיך למלא אמיר אדרי. עמרי אפק, שנפצע באימון האחרון בצלעות, לא צפוי להיכלל בסגל.

הרכב משוער: אמיר אדרי; דקל קינן, ליאוניד קרופניק, אלון חרזי, פיטר מסיללה; ג'ון קולמה, בירם כיאל, ליאור רפאלוב, גוסטבו בוקולי; יניב קטן, טימבוסקי פאנטיני.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1577638/elisha_wa.Xxx
    נצחון, ואפילו הוא לא יוכל לברוח יותר מהמילה הגסה. אלישע לוי.

מכבי נתניה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-2 ובמאזנה ישנן 18 נקודות. במחזור שעבר סיימה הקבוצה בתיקו 2-2 עם בני יהודה של גיא לוזון.
    אחרי שני עשורים וחצי מהם נעדרה מכבי נתניה מהצמרת, את העונה פתחו היהלומים כשהם מצהירים שהם רוצים לרוץ לאליפות. דניאל יאמר הגשים חלום והביא לישראל את לותר מתיאוס, אותו כינה 'המתנה הגדולה ביותר שיכולתי להביא לישראל'. רבים תהו לגבי הסיכויים של המאמן הגרמני לשרוד בארץ הקודש, אך אלוף העולם הצליח להערים על מבקריו. לאחר פתיחה לא טובה במשחקי גביע הטוטו והשלב הראשון באירופה, ביצע המאמן הגרמני מספר שינויים, כשהבולט היה ניפויו של ברוך דגו מהקבוצה, מה שעורר מתח רב בקבוצה ובתקשורת. העניינים נרגעו כשהתחילה העונה והקבוצה הצליחה לחבר 4 נצחונות רצופים. במחזורים האחרונים נראה כי היהלומים מתקשים לשמור על יציבות. עד כה, מלבד משחק הפתיחה מול מכבי פתח תקווה, ניצחה מכבי נתניה את כל משחקי החוץ שלה.
    לקראת המשחק מול הירוקים, נראה כי לותר מתיאוס מתכנן שינויים בהרכב. אלמוג כהן ודלה ימפולסקי צפויים לפתוח על חשבונם של רביד גזל ודניאל אומברטו. ג'ורג' בה יהיה זה שישתף פעולה עם תיירי טזאמתה, כשאיתי שכטר ימתין להזדמנות שלו מהספסל. מי שישנו ספק לגבי שיתופו במשחק, הוא דדי בן דיין, שסובל מנפיחות בשריר האחורי.

הרכב משוער: לירן שטראובר; לואיס מארין, זאב חיימוביץ', ביוואן פרנסמן, דדי בן דיין, קלימי סבן; אלמוג כהן, דלה ימפולסקי, שלו מנשה; תיירי טזאמתה, ג'ורג' בה.

http://www.fcmn.co.il/files/fensarticle/119032238745380855.Xxx
    לותר מתיאוס מהמר עליו בחלק הקדמי. דלה ימפולסקי.

12. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

אני חושב שבפריוויו נכון היה לשים תמונה של דדי בן דיין בקטע של מכבי נתניה.
    הוא כיום, לטעמי, השחקן הכי חשוב בקבוצה וחסרונו עלול להיות מאוד משמעותי ...

נחמד לראות את אלישע שמחליט להמשיך עם אותו הרכב ששיחק מתחילת העונה, זה עושה רק טוב לקבוצה.
    בלי רוטציות מיותרות ושינוי תפקידים לשחקנים (ע"ע רן בן שמעון), ניצחון שלנו יהיה מאוד חשוב להמשך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

13. Igi Member

בן דיין חסר?

בכל מקרה, אני מקווה מאד שאלישע הכין תכנית חלופית טובה לפריצת הבונקר של הנתנייתים החביבים למקרה שקטן ייצא מהמשחק(שמירה כפולה לטעמי בכל פעם שיגע בכדור). שער מהיר חשוב מאד במשחקים מהסוג הזה ובמיוחד כשהקבוצה היא מכבי חיפה עם הקהל שלה בקרייה. נקווה שהתכנית של מתיאוס לא תצלח ויחזור הביתה עם הזנב בין הרגליים. רק שיהיה משחק טוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

14. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

כנראה שבן דיין יפתח בהרכב אך שיתופו במשחק מוטל בספק רב עקב, כפי שצוין, נפיחות בשריר האחורי.

אך עם או בלעדיו חיפה צריכה להמשיך ביכולת הטובה שהציגה עד כה בתקופה האחרונה,
    עד כה מכבי חיפה מושלמת במשחקי הבית כאשר הוציאה 12 נקודות מתוך 12 אפשריות בארבעה משחקי בית עד כה העונה,
    מקווה שזה יהיה ניצחון בית חמישי וכך תהיה תנופה להמשך ... יאללה חיפה! :aaa021:

15. Lupo Member

אני מצפה לניצחון מוחץ, לא פחות.
    נתניה זו קבוצה אפורה, משעממת וחסרת כל תעוזה. היא בנויה על ערבוביות ברחבה וכדורים נייחים.
    הם יבואו מחר בבונקר ונצטרך מהרגע הראשון להתקיף אותם ולתת להם בראש.
    נכון, אנחנו מול המקום השני בטבלה, סגנית האלופה שנתיים ברצף, אבל עם זאת, נצטרך להבהיר לה בצורה חד משמעית- שהם ישארו כך גם השנה (http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/champions.Xxx).
    אני לא אתייחס למישהו שכתב כאן שנתניה היא קבוצה טובה בתקופה בינונית, ואילו מכבי חיפה היא קבוצה בינונית בתקופה טובה, כי זאת ליצנות לשמה וחוסר אובייקטיביות מוחלט.

שיהיה לנו בהצלחה.