מחירי הכרטיסים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י danielone, ‏21/11/14.

1. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

ביום ראשון תוגש לכנסת הצעת חוק בנושא מחירי הכרטיסים. ח"כ מיקי זוהר עומד מאחורי הצעת החוק, והיא הגיעה לאחר לחץ כבד של ארגון 'כרטיס לכל כיס' ופרוייקט 'החזית' שזה פרוייקט משותף של צינור לילה וסטטוסים מצייצים ז"ל.

מה שחבר הכנסת ינסה להעביר זה חוק שיחייב את בעלי המועדונים להודיע בתחילת העונה על מחירים קבועים למשחקי הקבוצה. לא משנה נגד מי, לא משנה מתי, לא משנה החשיבות. בראיון שהוא קיים בצינור לילה, הוא הסביר כי הוא לא מתיימר לקבוע את המחירים, אלא שתהיה קביעות, ושאנשים לא יצטרכו לשלם על משחק כזה X ועל משחק אחר Y.

---

ואני שואל - מה יקרה במידה וכל הקבוצות יחליטו על מחירים של 80/40 שקלים? מה עשינו בזה?

2. danielone Member

אני בטוח שהכוונות שלהם טובות, אבל זה רעיון די גרוע שיכול בעיקר להחמיר את המצב הקיים.

לדעתי הם צריכים ללכת יותר לכיוון שהכרטיסים המוזלים לא יהיו מוגבלים.
    מחיר אחיד של 50 שקלים, שמגלם בתוכו גם את עמלת הכרטיסים שגובים.
    משחקי צמרת המחיר יהיה 50/100.(כולל עמלה)

3. עידן444 Member

הצעת חוק מטומטמת לחלוטין. חייבים להיות קטגוריות של משחקים כמו שקורה במדינות מתוקנות.

Hapoel_Tel_Aviv ו-danielone אוהבים את זה.
  4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

הצעת חוק מטומטמת.
    משחק על האליפות הוא באותה החשיבות של משחק מול הקבוצה במקום הראשון לאחרון?
    שההצעה תכיל, שכל עוד אני חייל אני אשלם כחייל ולא רק בשעה הראשונה של מכירת הכרטיסים כי אחר כך הם "ייאזלו". אני יודע שרק מכבי חיפה ואולי עוד מועדון אחד תמיד שומרים על כרטיסים לחיילים בצד, בלי קשר אם נגמרו נוער או לא. לא יכול להיות שילד בן 10 ישלם מחיר של 80 שקל כי הגיע רק שעתיים לפני למגרש.

שישימו דגש על זה קודם כל, אחר כך ייתעסקו בדברים אחרים.
    ולדעתי לא פחות חשוב ואולי אפילו יותר, מחירי המזנונים. קולה בלחמניה 30 שקל? לא הגיע הזמן שיעשו לזה סוף?
    הרי מי שעושים את המכרזים הפנימיים האלה, אלו העיריות לא הקבוצות. יאללה שייטפלו בזה.

Hapoel_Tel_Aviv אוהב/ת את זה.
  5. danielone Member

בכל הראיונות של אנשי המנהלת, הם דיברו על כרטיס חכם כמו כרטיס הרב קו שיכנס בעונה הקרובה לפועל וייתן מכה ניצחת לספסרים, בינתיים אני לא רואה שמשהו מזה הולך לצאת לפועל.

6. Drama Guest

במשחק הנעילה של העונה מחיר כרטיס לאוהדי מכבי ת'א היה 55 ש''ח ולאוהדי מכבי פ''ת כ50 ש''ח. המשחק שוחק בבלומפילד.

מגעיל ודוחה.

7. Ice Cream חסה

אולי זה קשור לעמלה של משרד כרטיסים? ועם כל הכבוד ל-5 שקל האלה...

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אז הדיון הוא אומנם על מחירי הכרטיסים אבל זאת תגובה של אחד ממנהלי האתר אוהדים של חיפה, ולדעתי זה שווה תגובה:

"
    מועדון הכדורגל מכבי חיפה הודיע טרם פתיחת העונה כי מחירי המנויים יעלו בחמישה אחוזים. אפשר להתווכח על כמה זה באמת הכרחי (זה לא) ועד כמה באמת יש כאן מחירים ועלויות שלא מכוסות (אין).

***אגב, חבריי היקרים מהמועדון, תחשבו טוב טוב על התגובות שלכם בעניין, כי אני גם אבדוק ואפרסם נתונים במידה ואצטרך***

בכל אופן - נניח ואת רוע הגזירה של חמישה אחוזי עלייה במחיר כבר עיכלנו. נניח. לא ממש, אבל נניח.

יושבי היציע המזרחי - תחתון מתבקשים לשלם 800 שקלים במקום 660. לא צריך לסיים ב-5 יחידות מתמטיקה בהצטיינות כדי להבין שחמישה אחוזים זה לא.

ברור לכולנו שהמועדון חסר כל דרך מקצועית ושהכל מתנהל שם בלוטו-טוטו, והיד המכוונת, אם ישנה, נתקלת בכל כך הרבה קשיים, ערבובים וחירטוטים, ומד הדופק של המועדון נמצא על אפס בעשייה ומאתיים בספינים בתקשורת על שחקנים שלא יבואו.
    "עלויות גבוהות", עלק.

נשים את זה בצד.

אבל לומר חמישה אחוזים מצד אחד ולנקנק מאידך יציע שלם בפי כמה יותר, זה לא רק חוסר דרך, זה חוסר יושר והגינות. חזירות ואטימות לקהל שהיה השנה הדבר הכי גדול בליגה, השריד היחיד להיותה של מכבי חיפה מועדון על בכדורגל הישראלי.
    זו התודה שלכם, זו המתנה שלכם. על שנה של תמיכה שלא תיאמן, עד השנייה האחרונה, אתם גומלים לנו לא רק בהעלאת מחירים, אלא גם בחזירות ורמאות לשמה.

אז עצה שלי לירוקים היקרים - לפחות לכרגע, כשמתקשרים אליכם, פשוט אל תחדשו. לא מגיע להם פרס, ולנו לא מגיע עונש. סולידריות עם יושבי היציע המזרחי תחתון שמשום מה נדרשים לממן עוד איזה קוקטייל מפואר (ומי אמר משהו על הבוקסים שאמורים להיפתח השנה?)

הגיע הזמן שננצל את התעצמותנו והגדילה שלנו ונראה שיש לנו את הכוח לעמוד מול גזירות שפעם נאלצנו לקבל בשתיקה והסכמה.

נ.ב.
    יענקל'ה, רק שתדע - אנחנו עדיין שקטים, אבל מתחת לפני השטח, הכל בוער ותוסס. אם לא תבנה השנה קבוצה חזקה ותמשיך בספינים, אתה יכול לנחש מי יהיה זה שיקבל את כ-ל האש?"

9. Ice Cream חסה

אז אחרי עונה של מחירי הכירות העלו חלק אחד של היציע ב-140 שקל (או 21%), למחיר שעדיין יוצא 45 שקל למשחק אם המנוי לא כולל גביע טוטו. עדיין יש כמעט איצטדיון שלם שעולה 700 שקל, כשחלק אחד שיהיה "יוקרתי" יותר עולה עוד 100 שקל יותר. בחייאת זומזום.

10. danielone Member

מחירי המנויים, יש עלייה קטנה מהעונה שעברה, וזו תהייה עונה שלישית שלא מוכרים מנויים אלא רק חידושים, כי האצטדיון סולד אאוט.

http://www.leaan.co.il/wp-content/uploads/2015/05/Table-HEB.Xxx

11. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

האמת שלי פחות מפריע העניין הזה של אם העלו ב 50 שקל או ב 150. עצם הגישה שלא משנה אם המועדון נמצא בתקופת שפל או לא, לא משנה אם העונה נגמרת כבר חודשיים אחרי שהתחילה, המנויים לא קשורים, כאילו זה באוטומט שהאוהדים מחדשים. אני יכול להבטיח לך שאם המועדון היה זוכה באליפות, לא רק שעליית המחירים היתה מתקבלת בהבנה, גם מספר המנויים היה גדל.
    מכבי לדוגמא הגיוני שתעלה את מחירי המנויים, היא הקבוצה ההכי מצליחה בליגה ב 3 השנים האחרונות, היא מוצר מבוקש, מוצר שרק חזק בשוק. מכבי חיפה הוא מוצר כושל נכון לשנים האחרונות.

12. Ice Cream חסה

800 שקל זה עדיין זול. לא תמיד השיקולים הם אם הקבוצה השתפרה ונהייה אטרקטיבית יותר או לא, אלא ניסיון למקסם הכנסות ואין שום דבר לא לגיטימי בזה, בטח אם עדיין מנוי יוצא 40-50 שקל למשחק.

13. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/11919560_921410947897283_7598804260525126028_n.Xxx?oh=e74d4cdcb96b91524c3eb5d73e218375&oe=5676CD35&__gda__=1450889055_0fa995feab12f20583ce9e604282defb

עומר ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  14. Ice Cream חסה

מתוך גלובס:

http://images.globes.co.il/Images/NewGlobes/Misc_2/2015/lig.2015819T131924.Xxx

עצוב

15. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו בית"ר עם 400?????
    באמת עצוב...