מח' 30 בפלייאוף העליון: הדרבי התל-אביבי במוקד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏1/4/13.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקשר נימני? מה הוא יעשה אחרי שזרקו אותו כמו כלב? יחכה בבית עד שלוני וקלינגר יעזבו כדי לחזור.
    להזכירך הוא גם בחר לעבור לבית?ר ופסל מעבר לחיפה(לאחר שכבר סיכם שם) והפועל כדי לא להכאיב לאוהדים ולעבור לקבוצה שהיא יריבה פחות גדולה. וגם חזר למכבי מהדלת הראשית כדי נטו להציל את המועדון שהיה על הקרשים מקצועית ומנותק מהקהל. מעטים השחקנים שהם יותר סמלים ודמויות מאשר נימני.

אבוקסיס בוגד מסריח יותר מזהבי ובטח שבטח יותר מגרשון.
    גרשון ידע לכבד את הפועל והקהל שלה לאורך כל הדרך למרות שמה שהם עשו לו כל התקופה שלו בבית?ר עם שירים מחליאים והסטה תקשורתית לא פוסקת. זהבי ילד זבל אבל לפחות הוא אמר שהוא לא מתיימר להיות סמל והוא משחק בשביל עצמו, עדיף מאשר אבוקסיס הסמל בשקל שאין לי זמן להרחיב על כמה איש קטן בזוי הוא 

2. Muurad Member

אנחנו יודעים מה הקהל של הפועל אמר ועשה לו כל הזמן הזה מאז שחתם במכבי?

אני לא ממהר לשפוט אף אחד עד שלא הייתי בנעליים שלו. כשיודעים כמה מגעילים ודוחים וכמה יכולים לעבור את הגבול אוהדי כדורגל וספורט בעולם - ובפרט בישראל - החגיגה של זהבי יכולה להיות הרבה יותר מובנת והגיונית, ולא מתקבלת ב"איך הוא מעז" הצבוע שאנשי התקשורת והרבה מחברי הפורום כאן אומרים.

בספורט העולמי היום נדמה שמצופה ומחוייב משחקנים להיות עם עור של פיל כנגד כל המיץ של הזבל שאוהדים זורקים עליהם(והדברים האלה לא נגמרים בבוז במגרש, אלא הולכים הרבה יותר עמוק בטח בעידן הרשת החברתית של היום כשנותן לגיטימציה לאנשים לדבר ולהביע את עצמם בצורה הנמוכה ביותר שיש בלי לחשוש) - אבל ברגע שהשחקן מגיב - אפילו אם זה פריקת עצבים ושמחה - הוא פתאום הופך להיות האיש הרע והאשם הבלעדי בכל הסיפור.

אני אישית ממש לא מבין ומקבל את כל העניין הזה. אני ממש לא נמצא במקום לבוא בטענות ולקרוא בשמות לזהבי או לכל שחקן דומה אחר, בלי שאני יודע מה בדיוק הוא חווה ומה בנה וגרם לכל העניין(כנ"ל כל אחד ואחד מכם - וזה תקף לעניין ה"בוגד", שתרשו לי לנחש שאם הייתם מקבלים הצעה כספית טובה יותר משמעותית ממקום עבודתכם רוב הסיכויים שאתם אומרים תודה רבה יפה מאוד ולוקחים אותה ב-2 ידיים) - כי יכול מאוד להיות שבנעליים שלו הייתי מגיב בצורה דומה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/4/13
  3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

למה כשהוא חוגג בכזה טירוף מול הקהל של הפועל זה מזיז לטביב שעשה לו את המוות? זה מפריע אך ורק לאוהדים של הקבוצה שגדל בה.

4. Jakur משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאמרתי מותר לכל שחקן לחגוג איך שהוא רוצה...יש מאופקים ויש את המגזימים וזה כדורגל וזה בסדר גמור....לא צריך לחפור על זה...
    מה שצריך להדאיג זה שי אבוטבול שניסה לקצור כל מה שעמד בדרך...
    זה דרבי עם אמוציות, מתח, קהל ענק והמון אדרנלין ויוצא מצב ששחקן טיפה מגזים עם ההתלהבות אבל למה לפרק אותו בצורה כזו בוטה?
    למה להגיע למצב של כמעט לגמור קריירה לשחקן?
    בקושי ראיתי לכך אזכורים בתקשורת וחבל.....אני חושב שדוד רוזנטל היה היחידי שהזכיר את שי אבוטבול שיצא בקול צעקה על איך אוקוצ'ה ניסה לגמור לו את הקריירה באותה פגיעה קשה שהייתה ב2009....
    טיפה פרופורציות!

5. Telkiyski Member

גם אם טביב עשה לזהבי את המוות בשחרור, וגם אם האנשים שניהלו איתו מו"מ לפני משהו כמו 3 חודשים רבו איתו, אין שום הצדקה להתנהגות כזו כלפי אלפי אוהדים של קבוצה שבלעדיה יכול להיות שהוא היה היום ברמת השרון.
    שחקן בלי כבוד, ששכח מאיפה הוא ובא ומה הוא בלי הפועל, איש קטן מאוד.

אחרי ששכרון החושים קצת התפוגג אמרתי לחבר שלי באותו יום בטדי שהיה יותר "מגניב" אם בונדר היה שם את הגול הזה, או אפילו ורוצ'ינה. את זהבי לא חיבבתי אף פעם.
    עד עכשיו כל מה שהוא עשה היה בגדר ה"לגיטימי", נניח, אבל אתמול הוא עבר כל גבול ומבחינתי הוא לא קיים.

6. Muurad Member

רק שנבהיר את המצב.

הקהל של הפועל יכול לקלל את זהבי, לאחל למשפחה שלו ולו למות ועוד 1001 דברים דומים או גרועים יותר שפשוט רחוקים מעין הציבור אז הם לא ידועים, ולעשות כל מה שהם פחות או יותר רוצים בגלל שלקח הצעת עבודה מעולה והכי גבוהה שהוצעה לו - אבל לזהבי אסור להוריד חולצה ולשמוח כשהוא כובש שער נגד הפועל?

אכן איש קטן. מעניין אותי איך אותם אנשים "גדולים" היו מגיבים בנעליים שלו. האם יכל לנהוג טיפה יותר באיפוק? כן. אבל למה לו? אני לא הייתי מאופק אם הייתי במצב שלו בהתפרצות הרגשות הזו אחרי הגול שכבש, ואם תהיו כנים עם עצמכם רוב הסיכויים שגם אתם לא.

מכל ההמולה והמצעד הצביעות שהולך פה מאז המשחק אפשר להבין שהוא הלך לשער 5, הוריד חולצה ורקד את המקרנה מול הפנים שלהם.

הדבר הכי מצחיק הוא שכולם מתעסקים בטפל וה"צהוב", ולא מתעסקים במפגן הברוטליות המגעיל של שחקני הפועל בראשות שי אבוטבול לקצץ פעם אחר פעם אחר פעם לשחקני מכבי את הרגליים עם ניסיון ברור מאין כמותו לגרום להם לפציעה בלי קשר לכדורגל - ועוד יותר גרוע את הלגיטימציה שנתן לזה שופט המשחק.

להצדיע לעמרי אפק על הטור שלו באתר ערוץ הספורט אגב. צדיק בסדום.

7. Telkiyski Member

גם אוהדי ארסנל קיללו את ואן פרסי, שבחר שלא לחגוג מולם שער, בטח לא בכזו הפגנתיות.

וכשזהבי עבר למכבי, הוא לא ציפה שיקללו אותו? זה הפתיע אותו ושבר לו את הלב?
    בנאדם זבל וקטן.

ההתנהגות של סלים ושי לא ספורטיבית ובלה בלה בלה, אבל אני לא אשקר, הייתי שמח אם שי היה מצליח לשבור לו רגל.

8. Muurad Member

מצחיק.

אז אנחנו ממשיכים לתת לגיטימציה ולהתעלם מהקללות ואיחולי הזוועה שנותנים לשחקנים כמשהו שבנורמה.

אבל ממשיכים לעשות הר מעכבר כשאותו שחקן ש"אמור" לספוג את הכל על הלחי ולא להגיב מוריד חולצה וחוגג שער אדיר שכבש באחד המשחקים החשובים של העונה.

תמשיך לספר לעצמך את הסיפורים האלה אם זה מה שעוזר לך לישון בלילה.

(ורק עכשיו שמתי לב לזה שהייתי שמח את היה שובר לו את הרגל. מי כאן האדם הקטן? תתבייש).

9. Telkiyski Member

סליחה, אין לי דבר נגד ערן זהבי ואני מאחל לו המון הצלחה בהמשך הקריירה, אני מוריד כעת את ראשי בבושת פנים על מילותיי המזעזעות.

זה כמו שבעל יבגוד באשתו, ואז היא תקלל אותו ותשנא אותו, והוא בתגובה לכך יבוא ויתמזמז עם אותה "פילגש" מול הפנים של אישתו, גם אז תצדיק התנהגות כזה? כי זה בדיוק אותו דבר.

10. Muurad Member

זה אותו דבר בראש המעוות של אוהדי הכדורגל שלוקחים את הכדורגל כדת.

אבל אותם אוהדים חסרי פרופורציות בחיים הם אלה שמקווים ששחקנים ישברו רגליים ומאחלים להם ולבני המשפחה שלהם סרטן ומקווים שימותו, ככה שקשה להאמין שהם יבינו את ההגיון במה שאני אומר.

11. Telkiyski Member

מה קשורה עכשיו הקלישאה של ה"דת" וזה?
    אני לוקח ללב ומאוד איכפת לי, ואני לא רואה בכדורגל משהו חומרי בלבד אלא משהו מעבר לנצחון או הפסד.
    אני חושב שרוב אוהדי הכדורגל מרגישים ככה.

ואתה שמעת אותי מאחל לזהבי משהו מהדברים שציינת פה?
    למה אם אמרתי שהייתי מסופק אם שי אבוטבול היה שובר לו אתמול רגל, זה אומר שאני רוצה שיקרה לו אסון בחיים האישיים שלו?

אתה מקשר בין שני דברים שונים לחלוטין.

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

Muurad,
    בנחיתה שלו פה בארץ זהבי כבר דאג לספק ציטוטים כמו "אין לי בעיה לעבור למכבי", "הלב שלי צהוב", "תמיד ארצה רק בהצלחת מכבי" "מאז ומעולם אני בעד מכבי" וכו'. אז מה, גם שם הקהל שלח לו SMSסים לאיטליה?
    שוב, אין בעיה שיגיד שהוא כרגע במכבי ומתחיל תקופה חדשה, ומן הסתם יירצה בהצלחתה. אבל להגיד כבר בנחיתה שהוא צהוב ושאין לו בעיה לעבור ליריבה העירונית?
    מהצד זה נראה רע. גם בתור אוהד נייטרלי (מה שאתה ואיתי לא- כל אחד לצד שלו)

13. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנה מה שאמר ערן זהבי כאשר נחת בנתב"ג והצטרף למכבי:

בסה"כ אוסף של קלישאות מפי בן אדם שלא כל כך מתאמץ להסתיר את העובדה שאכפת לו בעיקר מעצמו, והוא מעולם לא חשב שיש לו סיבה להתבייש בזה.

14. Telkiyski Member

נכון, ואוהדי מכבי שמרימים אותו על הכתפיים, פאטתים יותר מהכל.
    רק ממחיש כמה סבל הם עברו ב4-5 שנים האחרונות (גם עם תקציב גבוה יותר)
    סיומה של תקופה.

15. אלי מתחן Member

לדעתי זה שהפועל סיימו אתמול את המשחק ב11 שחקנים הרבה יותר חמור מאיזה פנדל שלא נשרק או שער מנבדל. חבל שהרעש לא דומה.