מילאן 2018/19: מהפכה אחרי מהפכה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏25/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

מסתבר שלאונרדו קצת התבכיין בעקבות ההדחה אתמול, בעיקר על הפנדל (שגם אני חושב שלא היה) ועל רעש כלשהו.

היום פורסם גזר הדין של אופא:
    מילאן צריכה להגיע לאיזון תקציבי עד יולי 2021 (כלומר סוף העונה שאחרי הבאה). אם לא נתקדם לשם הסנקציות הרלוונטיות הן -
    1. שלילת השתתפות במפעלים אירופאים ב22-23 ו23-24.
    2. שלילת הכנסות של 12מ' יורו שאופא אמורה להעביר לנו.
    3. רישום מצומצם (עד 21 שחקנים) למפעלים אירופאים בעונות 19-20 ו20-21.
    יש עוד מקום לערעור.

האמת שזה לא נשמע לי נוראי מדי. אולי אפילו הלחץ הכלכלי יאלץ את ההנהלה להתנהל עם קצת יותר היגיון בחלון ההעברות.

SerieA ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

בלינאצו שם דגש על נקודה חשובה: בניגוד להסכמים של אינטר ורומא, אין נקודות מבחן בסיום כל עונה. מילאן לא צריכה להציג איזון תקציבי מושלם בכל סוף עונה ואין משמעות ל-30 ביוני השנה או בשנה הבאה כמו שהיה לאינטר ורומא שנאלצו כל פעם להריץ קומבינות כדי לאזן את הספרים עבור תאריך היעד הנ"ל.

אפשר להתפרע למשל גם בינואר וגם בקיץ. "מותר" לנו.

3. SerieA Il Capitano

מעניין מאד מדוע. עם זאת, מכיוון שאני מתנגד לכל השחיתות העלובה הזו שנקראת FFP, ומכיוון שאני חושב שצריך להפסיק לבלום תחרות לאימפריות - מבחינתי שלא יהיה עליכם פיקוח בכלל.

צריך לבטל את הדבר העלוב הזה ולהטיל רגולציה חדשה לחלוטין. FFP הוא זוועה.

4. תומר1989 Member

פייר פליי הוא לא זוועה. הוא גורם למועדונים להתנהל כמו מועדונים ולא כגחמה של איש אחד. זה שהמילאנזיות במשך 10 שנים קפאו על שמריהם בזמן שמועדונים אחרים עבדו, שיאשימו רק את עצמן.

מילאן בבעיה, אם כבר להסתבך עם הפייר פליי אז לפחות אחרי שבנית קבוצה איכותית להמשיך איתה לשנים הבאות. עכשיו גם הפייר פלי יחנוק אותנו וגם צריך שדרוג משמעותי בסגל.

בקיצור אנחנו נבכה על הסיני הזה עוד הרבה זמן

5. SerieA Il Capitano

הוא זוועה. הרחיב את הפערים בכדורגל מכיוון שעשה את העשירים, עשירים יותר, והשאיר את הפחות עשירים ללא אפשרות להרוויח יותר.

אני בעד רגולציה בכדורגל, זה בלתי נמנע, אבל לא בצורה מטומטמת.

6. DRORIKO Member

הוא כן זוועה כי הוא מושחת ומפלה קבוצות. לא יכול להיות שיובנטוס מוותרת על היגוואין ואינטר על קאנסלו בגליל הפייר פליי בזמן שסיטי ופסז' קונות כמה שבא להם ולא עושות חשבון לאף אחד.

ואל תדאג תרמיות כמו במילאן ימשיכו להתקיים למרות הפייר פליי, כמו שהתרמית במילאן קרתה למרות הפייר פליי. נוכלים זה עם ששום דבר לא יכול להרתיע אותו. חוץ מזה לא אמורה להיות איזו רשות שמפקחת על עסקאות כאלה? בקרה תקציבית או משהו?

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הפייר פליי הוא לא זוועה כמו שאופן היישום והמושכים בחוטים הם הזוועה האמיתית כאן. אם החוקים והסנקציות היו חלים על כולם באופן שווה, יש מצב שהפייר פליי היה מגשים את ייעודו ומצמצם את הפערים בין קבוצות אירופה, למרות שלדעתי גם בסיטואציה אידיאלית הסיכוי לכך לא היה גבוה במיוחד.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  8. SerieA Il Capitano

גם אם הסנקציות היו חלות על כולם באופן שווה, איך זה מפחית פערים כאשר קבוצה שיש לה כסף יכולה להוציא כסף (וכך ליצור יותר הכנסות מליגת האלופות), וקבוצה ענייה לא יכולה להוציא כסף ולכן לא יכולה להתקדם מהר כמו קבוצה אחרת?

זו רגולציה של - אם אתה עשיר - הרווחת.

הפוך, לחלוטין הפוך ממה שצריך.

9. itzik.miro Member

אז מה התשובה? "בזבזו כמה שבא לכם גם אם אין לכם יכולת החזר"?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

10. SerieA Il Capitano

שלילי.

התשובה היא מגנונים טובים יותר לצמצום הפערים בכדורגל, לדוגמה בעזרת תקרות שכר, הגבלת סכומי רכישה בשוק ההעברות, הגבלת כמות השחקנים המותרת בסגל (למרות שקל לעקוף את זה, כפי שאינטר ויובנטוס עושות היטב עם "אופציות רכישה" על שחקנים סטייל מנדראגורה ופינאמונטי) ועוד ועוד.

11. itzik.miro Member

תקרות שכר והגבלת סכומי רכישה הם דברים שאם משתמשים בפייר פליי נכון יש להם מענה.
    או שאתה חושב שאפשר להגביל את הרכישות לסכומים של עד 10 מיליון יורו ואת המשכורות לעד 2 מיליון יורו כדי שגם גנואה תוכל להיות תחרותית.

הפייר פליי הוא רעיון נהדר, הביצוע שלו גרוע.

12. SerieA Il Capitano

לא הבנתי מה זה אומר.

סכומים קבועים לאורך זמן זה לא יעבוד, המחירים עולים לאורך השנים וזה ברור שצריכה להיות עלייה הדרגתית.

אני אתן לך דוגמה כדי להמחיש למה אני מתכוון.

ב-NBA הקבוצה שאני אוהד היא פיניקס סאנס. כיום אחת הקבוצות הגרועות ב-NBA, אם לא הכי גרועה. רק לפני 8 שנים הייתה מרחק שני משחקים מגמר הליגה. עם התנהלות נכונה וסבירה, תוך כ-5 שנים תוכל להפוך שוב לקבוצה ברמה הגבוהה ביותר בליגה.

ובכדורגל האירופאי? הסיכוי של קבוצה בגודל השוק של פיניקס (באופן יחסי) להפוך למועמדת לאליפות באיטליה הוא קלוש ביותר.

אתה חושב שזה מצב סביר, נכון, שתורם לאיכות המוצר? לעניות דעתי התשובה היא לא.

וכן, גם לפיורנטינה, טורינו או סמפדוריה מגיע להיות תחרותיות. בכוונה נקבתי בשמות של קבוצות שמתנהלות בצורה סבירה, כדי להמחיש כמה שזה בעייתי.

המטרה שלי אישית ברגולציה היא שיפור איכות המוצר. המוצר שנקרא כדורגל, כרגע, הוא מוצר לא מספיק טוב. אתה יודע כמעט תמיד מי ינצח, אתה יודע גם מי ינצח ב-2025, וזו בעיה. סביר להניח שיש 4-5 קבוצות שמסוגלות לזכות באליפות בשנת 2025. כולנו יודעים מי הן. לא היית רוצה שגם סמפדוריה תוכל להתחרות?

13. DRORIKO Member

ואני שוב שואל, בשביל אלו מבינכם שיותר בקיאים ממני בהתאחדות האיטלקית. האם אין דבר כזה בקרה תקציבית או כל גוף כלשהוא שאמור לפקח על העניינים האלה? הרי ה-FFP הזה זה רק רוח צלצולים, עובדה שהוא לא מנע את הקריסה של מילאן ופארמה למשל(ואני בטוח שבעוד הרבה ליגות אחרות, אני יודע שבליגה הישראלית למשל קבוצות קורסות כל יומיים).

14. itzik.miro Member

לצערי זה לא רלוונטי מה אני רוצה.

הסיכוי שסמפדוריה ודומותיה יאבקו על האליפות בכל קונסטלציה שלא תהיה (גם אם נעתיק אחד לאחד מה שנעשה ב-NBA שזה ענף שונה לחלוטין עם מיעוט קבוצות ובנייה שונה לחלוטין) הוא אפסי.

נערך לאחרונה ב: ‏15/12/18
  15. SerieA Il Capitano

ה-NBA שונה בתכלית מכיוון שיש שם מעט קבוצות, מדינה אחת עם חוקים דומים (יש בעיות באיחוד האירופי עם הגבלת שכר וכו') אבל העקרונות צריכים להיות זהים, הכוונה צריכה להיות זהה. למשל -
    1. חלוקת כספי הטלוויזיה באופן שווה בהרבה ממה שקורה עכשיו.
    2. לא ייתכן שבליגת האלופות מקבלים כמות אדירה של כסף לעומת הליגה האירופאית. נדרשת חלוקה שווה בהרבה של הכספים הללו.
    3. לא ייתכן שיובנטוס יכולים לשלם 30 מיליון אירו בעונה לרונאלדו וקרוטונה לא יכולה להרשות לעצמה לשלם יותר מ-500 אלף אירו לשחקן.
    4. מיסי מותרות כמו בספורט האמריקאי על חריגה מתקרות שכר.
    5. יש עוד אלף דברים שאפשר לעשות.

אגב, היו תקופות בהן סמפדוריה נאבקה על התואר. כתבתי על כך גם בפורום זה. הסיכוי שזה יקרה שוב הוא אפסי, מכיוון שאנדראה אניילי, סונינג, אאורליו דה לאורנטיס ואחרים לא ייתנו לכך לקרות באיטליה, ושאר הענקיות לא ייתנו לזה לקרות באירופה.

מצב נושא:
הנושא נעול.