מי השחקן הכי אנדרייטד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏13/9/21.

1. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

גוטי אוברייטד אם כבר. היו לו הברקות של גאון מדי פעם אבל לצד זה המון פעמים שנראה היה כאילו הוא משוטט על המגרש. שחקן של מצבי רוח שלא עובד על הדשא, זה לא מישהו שאפשר לבנות עליו יותר מכחילוף בשביל לנסות להציל את המולדת במשחקים שלא הולך.

2. Raulito Madridista

@Captain Canada, תראה, הביאו לו כל פעם שחקני על - על הראש. פיגו ב-2000, זידאן ב-2001, בהמשך הגיע בקהאם ב-2003. ואני חושב שאם יש שבוע שמתמצת את הקריירה של גוטי זה בעונת 2006/07 בה היה השחקן הכי מבריק שלנו. הוא עלה מהספסל ורשם שניים וחצי בישולים פסיכיים נגד סביליה וכעבור שישה ימים קיבל את חולצת ההרכב, איבוד כדור שלו בחוסר ריכוז הוביל למתפרצת ו-3:1 לאספניול ובמחצית הוא הוחלף. הוא היה חייב לשחק יותר בנבחרת ספרד והיו לו הצעות מאינטר וממילאן. "חצי שעה בריאל מדריד שווה יותר ממשחק שלם בכל קבוצה אחרת". אנדרייטד זו לא הגדרה נכונה וגם לא אוברייטד. הייתה לו מסירה ברמה עולמית, חד וחלק. כמו זידאן. כמו צ'אבי ואינייסטה וגם כמו מסי לדעתי. הוא גם היה שחקן שכובש הרבה שערים ביחס לקשר ברוב הקריירה (ב-2000/01 שיחק כחלוץ שני).

3. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שלגוטי היה כישרון וIQ כדורגל מהרמות הגבוהות ביותר, אבל גם אתה הסכמת איתי שחוסר היציבות ובעיקר העצלנות שלו היו משגעים. במשחקים שלא נחה עליו הרוח ידעת מיד שגוטי לא יעזור בכלום לקבוצה וכנראה יהיה השחקן הכי גרוע על הדשא. לא תרומה למשחק ההגנה, לא לחץ על מובילי הכדור, בלי תנועה או ניסיונות להצטרף מקו שני, כלום.
    בהיבט הזה גוטי הזכיר הרבה יותר את אוזיל העייף והשבע מארסנל (לא הגרסה הרעבה שלו אצלנו, כשעבד קשה וסייע לקבוצה המון גם במשחקים שפחות הבריק). מוכן ״להתפשר״ איתך שהמעמד שלו בריאל תאם את התרומה שלו, אבל הוא בטח לא אנדרייטד.

4. Raulito Madridista

תשמע אני לא חושב שכל שחקן יש לו את היכולת המנטאלית הזו לעלות מהספסל ולשנות משחק. יש כוכבים שדעכו לאט לאט במהלך הקריירה ולא השכילו לקבל את המצב החדש, ועוד גוטי תויג ככזה כבר בגיל 24 נניח. ידיעה שלא משנה מה תעשה וכמה טוב תהיה - פיגו וזידאן או רונאלדו ישחקו לפנייך בכל מקרה. אני חושב שחלק מהטענות שלך כלפיו נכונות לשחקן שהיה בסוף הקריירה. תציץ קצת על הגולים שלו. בטח שהוא היה מצטרף מקו שני. אבל הוא לא היה אגרסיבי ולשחק איתו כקשר 50\50 זה מרגרינה. אבל כל אוהד או פרשן או עיתונאי משתמש במילים של 'מה הוא היה יכול להיות', או 'איזה כישרון גדול הוא היה', או 'איזה מוסר בחסד'. אף אחד לא חושב שהוא אחד הגדולים. בסקרים של אוהדי ריאל מדריד וביחס למי ששיחקו במועדון, ידרגו אותו גבוה יותר כי בכל זאת למעלה מ-500 הופעות, זכיות בתארים, רמונטדות והוא 'משלנו'.

5. Andrei Kanchelskis Member

@Raulito תקן אותי אם אני טועה אבל נדמה לי שריאל הציעה את גוטי למנצ'סטר יונייטד כמין מחווה על מכירתו של דיויד בקהאם בקיץ 2003, אני לא יודע למה זה לא יצא בסוף לפועל אבל אם זה כן היה יוצא זו הייתה יכולה להיות לדעתי הברקה.

עד כמה שזה יישמע מוזר בעיני גם ריבאלדו היה אנדרייטד, העובדה שכבר בגיל 31 הוא חדל מלהופיע באחת מהליגות הגדולות ביבשת מוכיחה זאת.

6. סמואל אטו Member

ריבאלדו זכה בכדור הזהב, איך אנדרייטד?

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  7. DRORIKO Member

מה זה מוכיח בדיוק. לפני 20 שנה גיל 31 כבר נחשב לזקן מת אצל הכדורגלנים. מן הסתם הוא כבר היה בדעיכה שלו.

8. Andrei Kanchelskis Member

לא מסכים. הרבה שחקנים בתקופה ההיא היו מצויים בגיל הזה שיא הקריירה שלהם ועדיין לא נס לחם.
    ריבאלדו היה פנומן שיכול היה לככב בליגות הגדולות לפחות עד גיל 35, אבל המעבר האומלל לליגה האיטלקית שלא התאימה לו קבר לו את הקריירה.

9. Raulito Madridista

זינדין זידאן רשם את אחת העונות הטובות בקריירה שלו בגיל 30, זה ממש לא נכון, גם ללואיס פיגו היה דאבל-פיגרס גם אם העונה ההיא זכורה לו בעיקר בהחמצת הפנדל נגד בופון. ריבאלדו לקח החלטה אומללה בדיעבד כשאמנם ברח מברצלונה ובחר במילאן שתהיה אלופת אירופה - אבל היה שם רוי קוסטה, הוא לא השתלב ובקושי שיחק. קשה לי להאמין למה הקבוצה הבאה שלו הייתה אולימפיאקוס וסביר להניח שזה היה כלכלי. אולי המכנה המשותף הנכון שם הוא "ברזילאי" למרות שהוא בטח לא הלך למסיבות כמו רונאלדיניו או פיתח כרס כמו רונאלדו. זה ממש עצוב שילדים מכירים היום את רונאלדו הברזילאי כ'רונאלדו השמן'. בכל מקרה ריבאלדו לא אנדרייטד. כל ילדי שנות ה-90 וכן הלאה זוכרים אותו כאחד הגדולים, תמיד היה סביב הוויכוחים האלה.

10. Andrei Kanchelskis Member

ריבאלדו היה בטופ רק חמש שנים בין 2002-1997, אלמלא הזכייה בגביע העולם ב-2002 התווית של כישרון מוחמץ הייתה נדבקה אליו יותר חזק מאיך שהיא נדבקת עליו אחרי שהוא דעך במילאן. ילדי שנות ה-90 ותחילת שנות ה-200- יותר ייזכרו את רונאלדו ורונלדיניו כמגה סטארים של ברזיל והרבה פחות את ריבאלדו שלא נפל מהם בכלום אבל עשה בקיץ 2002 טעות אומללה מאוד דווקא לאחר מונדיאל נפלא שלו. אני זוכר שבובי רובסון מאוד רצה אותו בניוקאסל שם הוא יכול היה ליצור חוד קטלני יחד עם אלן שירר אבל כנראה שהוא חשש מירידה במעמדו עקב הליכה לקבוצה צנועה יחסית, אחרי הכשלון במילאן אפילו קבוצה בסטנדרט הזה כבר לא רצתה אותו(לא בצדק) וזה מה שהופך אותו בעיני לאנדרייטד. אני זוכר שבמונדיאל 2006 כשרונלדיניו היה גרוע מאוד ולא הבקיע אפילו שער אחד אמרתי לעצמי שריבאלדו גם בגיל 34 וגם כשחקן מהליגה היוונית החלשה יחסית היה יכול לעשות את ההבדל ולקחת את ברזיל לגביע שני ברציפות.

נערך לאחרונה ב: ‏16/10/22
  11. Raulito Madridista

אני חושב שריבאלדו שחקן פחות טוב משניהם וזה לא כל כך רע. רונאלדו של לפני הפציעה - וואו, לא צריך להסביר (וגם אחריהן כמובן, עד 2006 הברכיים עוד סחבו איכשהו, משחקן שעובר ארבעה שחקני הגנה הוא הפך לחלוץ רחבה מפלצת), ורונאלדיניו הפך את השחקנים סביבו לטובים יותר ולא היה אגואיסט, הוא לא חשב רק על להבקיע. אין שני לרונאלדיניו מבחינת הטכניקה והדריבל. את ריבאלדו תמיד הזכירו כשחקן הכי טוב בספרד יחד עם ראול, ידברו על המספרת שלו במחזור הסיום של 00/01 גם עוד עשרים שנה. תראה אתה גם אומר 'אלמלא'. הוא כן זכה במונדיאל ואמנם לא היה הכוכב הראשי כמו רונאלדו אבל כן כבש חמישה שערים. פתח רגליים בגמר וסיפק מעין בישול בשער השני, הבקיע נגד אנגליה. גם שחקן שזוכה בבלון ד'אור זה אומר שמעריכים אותו ומחוץ לגבולות הליגה שהוא משחק.

12. DRORIKO Member

ריבאלדו היה שחקן ש״קונים בשבילו כרטיס״ אבל כשחקן שלם היו טובים ממנו. בוא נגיד שאם שחקני הטופ של אותו דור הם זידאן, דל פיירו ופיגו, ריבאלדו לטעמי הוא מדרגה אחת מתחתיהם. זה לא סתם שבתקופתו ברצלונה לא עשתה כלום באלופות, הוא לא מהשחקנים להוביל קבוצה/נבחרת, אם כבר יותר role player לשחקנים כאלה כמו שהיה במונדיאל 2002 כשהוא היה על תקן ה״עוזר״ של רונאלדו.

13. alexshw Member

בין 1996/97 עד 2002 ריבאלדו היה במדרגת הטופ הכי גבוהה.

אגב מעטים אולי זוכרים אבל בובי רובסון חתם בברסה לשנתיים ב - 1996. הוא הוחלף על ידי ואן חאל אחרי עונה אחת, אבל לא פוטר מהמועדון. הוא עבד כסקאוט שנה והמליץ לואן חאל לרכוש את ריבאלדו מדפור(ולא את מקמנמן).
    Sir Bobby Robson: Scouting Rivaldo and becoming Sunderland manager - The Set Pieces

14. prica9 Member

הוא לא עבר לפורטו מיד? או שהוא עשה רגאניק

15. Raulito Madridista

אין לי בעיה עם הגישה שלך - אני גם מדרג את זידאן לפניו בדירוג שלי וכן הלאה, אבל גם פיגו לא הגיע עם ברצלונה לכלום בליגת האלופות, קיבלו רביעייה מוולנסיה באופן מפתיע ב-99/00 בחצי הגמר וזה בעונה בה ריבאלדו כבש במפעל עשרה שערים. זידאן הגיע לשני גמרים עם יובנטוס אבל היה די חלש (לפחות ב-1997) ונחשב ללוזר של המפעל בערך עד לוולה במדי ריאל מדריד. ברצלונה הייתה קבוצה שמשחקת כדורגל נפלא עם הרבה כישרון בהתקפה אבל חולשות ברביעייה האחורית פחות או יותר. זה לא תמיד מגיע בשלב מסוים לדיון על הליגה VS הצמ'פיונס? כי ריבאלדו זכה בשתי אליפויות במועדון וזה בסדר. אגב, זו בטח לא אותה העקביות אבל משום ששמת משקל כל כך גדול להופעות\מצב בצ'מפיונס ובמונדיאל - מה עם תיירי הנרי? הוא בטח לא היה השחקן הכי חשוב של צרפת בזכיות ב-1998 וב-2002, ועד לטרבל עם ברצלונה הוא הגיע לגמר בעונה אחת שיא וביתר לרבע גמר עם ארסנל וגם בעונת הבלתי מנוצחים. הוא לא דפק עונות של 10-12 גולים כמו ואן ניסטלרוי.