מכבי חיפה - עונת 2016/17 - העונה המסויטת נגמרה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏13/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. amn Member

אין לי ספק שקארלסן יודע שבטבעו קגלמאכר הוא לא קשר אחורי, זה לא מה שאני אומר.
    מה שאני שואל, זה האם יכול להיות שהוא, על סמך היכרותו עם השחקן (ואין ספק שהוא מכיר אותו יותר טוב מכל אחד אחר בארץ), חושב שהוא יכול להתאים לעמדת הקשר האחורי?
    גם פאקו לצורך העניין עשה הסבה והחזיר את ערן זהבי לעמדת החלוץ. לא חושב שאנשים יגידו שזה לא היה צעד נכון בהסתכלות לאחור (לפחות מבחינת ההתפתחות של זהבי כשחקן).

בגלל שאני מאמין שיש לקארלסן ידע נרחב על הכדורגל האירופי, ועל סמך ההיכרות שלי עם איך שעולם הכדורגל (גם בארץ) עובד מבחינת גיוס שחקנים - לא אמרו לו "טוב יאללה, זרוק לנו 2-3 שמות של זרים שאתה חושב שטובים", אלא אמרו לו "אנחנו מחפשים קשר אחורי. מי יש לך?".

Franco אוהב/ת את זה.
  2. DRORIKO Member

זה מדהים איך המועדון הזה נכנס לפאניקה אחרי משחק אחד. משחק אחד! ואפשר לחשוב שקיבלנו בראש. עשינו תיקו במשחק שהיה שווה לפחות שלישיה.

3. alexshw Member

אז בנושא הזה אני לא הייתי ממהר לטעון. מכבי חיפה מנוהלת בצורה הכי מבולגנת שאפשר. אין שום הוכחה לכך שזה מה שנאמר לו.
    פאקו ניסה לשנות עמדות עם שחקן שכבר הגיע לפניו. פה מחפשים זר. מה ההגיון שסקאוט יביא זר ויגיד שהוא מתאים לעמדה למרות ששיחק בה שני משחקים בקריירה?

4. amn Member

שוב - הוא מכיר אותו ואת יכולותיו.

ברור שאין הוכחה, אבל גם אין הוכחה שהוא אמר, בוא נביא לעמדת הבלם את קגלמאכר, ואמרו לו "איזה שם מגניב! בוא נביא אותו שיהיה קשר אחורי".

5. alexshw Member

גם במונאקו הוא לא שיחק קשר אחורי. הוא כלבויניק מבחינת עמדות הגנה - מגנים בשני הצדדים ובלם.
    לא קשר אחורי.

6. amn Member

אני יודע!
    יהיה נחמד אם תטרח לקרוא את מה שאני כותב.

ובכל זאת, לא מבין למה זה נשמע לכם הגיוני שהוא הציע להביא אותו כבלם, ומישהו אמר "עזבו, עדיף שישחק כקשר אחורי".

7. alexshw Member

כי זו מכבי חיפה. לכן נשמע לי הגיוני שאין להם מושג מה הם צריכים.
    זה קבוצה שהדבר הראשון אחרי שנים של כשלונות עם פוטנציאלים צעירים ועם שלד שחקנים חלש, הלכה ושילמה מעל שני מיליון שקל על עוד שני פוטנציאלים צעירים.

אין לי מושג איך תור אמור להועיל במערכת הקיימת וללא סמכויות. אם הוא יתרום משהו במצב כזה הוא גאון.

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דרור, קבוצה שנותנת דקות משחק למשומר, אבו עביד, סאן מנחם, מוגרבי ויש לה מאמן שאין לו מושג אז נכנסים לפאניקה. ברור גם למה זה קורה, הם יודעים שמכבי חיפה רק נחלשת מדי שנה...

WellNeverDie ו-oranfu אוהבים את זה.
  9. oranfu Member

לא יודע בתור מה הביאו אותו אבל זה פחות העניין לדעתי.

הביאו את קארלסן על מנת להיות אחראי על הזרים (למה לא על הרכש באופן כללי?), הוא הביא את מאכר. על טיבו של הרכש הזה עוד נוכל להתווכח (לא נראה להיט בינתיים) אבל למה להביא את קארלסן אם כל מה שהוא עושה (במקסימום) זה להביא 2 זרים (כי אין גם מקום לעוד)?

סתם שולפים מהמותן במועדון, אין באמת חשיבה. זה מביא את השחקנים שבא לו, המאמן מביא את השחקנים שבא לו, אין שום תכנון. פתחנו עונה וחסר לנו חצי הרכב. יודעים שטאווטחה עוזב לפחות לפחות חצי שנה. איך מגיעים לפתיחת עונה בלי שיהיה מגן שמאלי?

פתאום ורמוט יהיה הכוכב שלנו העונה. אין מה ללכת בכל הכח על אצילי. ובכלל קינן מאוד חסר לנו ובגלל זה לא ניצחנו קבוצת ליגה לאומית.

מה שכן, יש מה להיות מעודדים. במלון לפני המשחק השחקנים התנהגו למופת. אני קורא לזה ניצחון.

de Middenweg ו-alexshw אוהבים את זה.
  10. Raulito Madridista

בגדול לגבי מכבי חיפה: היא עושה צעדים נכונים אבל לא מספיק דרסטיים, כאילו לא באמת הפנימו את הכישלון בעונה האחרונה עם כל הכבוד לכמה משחקים טובים בפלייאוף והזכייה בגביע המדינה, שאמנם קטעה רצף עגום מאז 1998(יניב קטן!) והייתה ע"ח מכבי - אבל רק כמה ימים קדמה לה תבוסה קשה ומחפירה של 6:0.

ההישגים של מכבי חיפה בקיץ:
    - החתימה איש מקצוע שיעזור לרוני לוי.
    - השאירה את אלירן עטר
    - רוקאביצה שחקן מאוד מעניין שיוסיף עומק התקפי
    - מוגרבי הוא חיזוק טוב לספסל
    - שלומי אזולאי יוסיף המון למרכז השדה וצורף קשר נוסף
    - אבו-אביד שחקן עם פוטנציאל גדול.
    - הפרידה מבניון, ברוך שפטרנו

וצריך כמובן להזכיר שאנחנו רק בחודש יולי ואסור לקחת יותר מידי מהמשחק המאכזב באירופה כי פלט ועטר הפצועים יחזרו. אני גם לא רואה בויתור על גולסה או בפרידה מטוואטחה כחיסרון גדול מידי. גולסה אוברייטד ואילו טאווטחה קיבל הכל מהמועדון ופשוט לא החזיר, הוא לא התקדם בחמש השנים האחרונות ולו במעט, לא הפגין את האופי הנחוץ, גם התרומה ההתקפית שלו לא כזו גדולה כמו שחושבים ואולי הוא יוכל להצליח רק במקום אחר.

ומצד שני:
    - עד כמה איש המקצוע החדש מעורב בהחתמות בכלל? אם אין לו 'סיי' אז בשביל מה?
    - ההכנות בעצלתיים - אין מגן שמאלי, למי מחכים? טוואטחה בדרך החוצה כבר שנתיים בערך
    - אוהד לויטה כשוער ראשון זה הימור
    - לא ברור בכלל מה הכיוון במערך הקבוצה, איך משלבים את עטר, פלט ורוקאביצה ביחד ומה עם ורמוט?
    - אייל משומר עדיין המגן הימני ואם אבו-אביד ישחק במקומו זה לא מספיק.
    - והעזיבה של חן עזרא אם כי למרות הכדורגל המעולה שלו אולי הוא היה חייב לשנות אווירה.
    - ניקו קצת זבל כמו קריאף, מויאל, אבוחצירא וכן-הלאה - אבל לא מספיק.

זו עונת מבחן גדולה עבור רוני לוי שנכשל בענק. לוח המשחקים עדיין לא הוגרל אבל חיפה חייבת לפתוח טוב בניגוד למסורת העלובה שלה בעונות האחרונות. עוד עונה כזו וממוצע המנויים יתחיל לרדת. מקווה שלורמוט עוד נשאר קצת דלק, שעטר יתרכז בכדורגל וששלומי אזולאי יסחוב את מרכז השדה. מכבי חיפה חשובה לליגה. הדחה מאירופה אולי תעשה לה רק טוב לא במובן התדמיתי כמובן - אבל אין לה באף מצב שבעולם סגל מספיק טוב לשתי החזיתות.

11. Butragueño מנהלים

גיאורגיוס צבאלס, מגן נבחרת יוון ופאוק, מועמד למכבי חיפה.
    בכלל, מה קורה בפאוק שיש רכבת שחקנים משם לישראל?

12. alexshw Member

שמו עלה מזמן כמו גם של עוד מגן השמאלי שהיה בסגל מונאקו בתקופת תור.
    מזל ששמו של קורזאווה עדיין לא עלה.

13. Butragueño מנהלים

עוד דבר, מכבי ת"א ממשיכה את הניהול האירופאי שלה ומונעת משלומי אזולאי להגיע למכבי חיפה, אחרי שכבר שני הצדדים סיכמו על השאלה.
    מעניין איך אבי נמני, שהוא הסוכן של אזולאי ועטר, יפתור את העניין הזה. ושלא יסבנו אותי שאין קשר בין שני השחקנים האלה לביטול העסקה עם אזולאי.

14. alexshw Member

ברור שהם עושים דווקא וזכותם כי הוא השחקן שלהם. אבל צריך לזכור שהעסקה כמובן סוכמה ללא קשר לעטר.
    הם יכלו להגיד ישר שהשחקן יועבר רק במסגרת טרייד ולא לסכם שום עסקה.
    להערכתי בסוף ישחררו אותו.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מיצ'י חשב כמובן ששחר יהפוך לעבד שלו, שהוא יעזור לו בכל דבר כי לזקן יש חיבה לקבוצה שלו. לשמחתי עטר נשאר אצלנו כי הדיל היה מלכתחילה לא הוגן.

עוד מילה אחת לחמד ורפאלוב, תראו איך דמארי מסרב לשחק בצהוב ואולי יהיה נחמד אם בעתיד גם תעשו אותו דבר...

מצב נושא:
הנושא נעול.