מכבי חיפה - עונת 2023/24. אפטר פארטי.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏8/7/23.

1. alexshw Member

אבל איכשהו שני החלוצים שלנו בצמרת הכובשים של הליגה וגם כבשו הרבה באירופה.

2. oranfu Member

זה שמכבי חיפה לא הביאה חלוצים ברמה גבוהה (יחסית), לא אומר שאי אפשר. מכבי ת"א מראים יפה מאוד כבר שנים שאפשר להביא חלוצים זרים כאלה.
    קל? אולי לא, אז מה?
    בשביל מה יש מנהל מקצועי, מחלקת סקאוטינג, הכנסות גבוהות?
    זה מה שצריך לעשות. אם יצליחו או לא אני לא יודע אבל אנחנו בכל מקרה מדברים פה על עניינים תיאורטים.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  3. Sturridge Member

שוב- רק לדמיין כמה היו כובשים חלוצים טובים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

איזה חלוצים גדולים מכבי הביאה? פריצה? ההוא שכל הזמן מתבלבלים בינו לבין פריצה? פיירו ודוד לא נופלים מהם. ב-10 שנים אחרונות מכבי הביאה רק חלוץ אחד שהוא באמת גדול וזה ערן זהבי. וגם הוא בכלל הגיע כקשר. בכלל להפוך עכשיו את מכבי למודל כאילו הניהול שלה יותר טוב משלך זה פופוליזם. ההבדל היחיד בינם לבינך זה מילסון, שזה השחקן היחיד שהם פגעו בו מתוך ה-500 שחקנים שהם הביאו בשנתיים האחרונות. אבל לצערנו זה היה חתיכת פגיעה.

5. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

דוד לא נופל מפריצה זה גדול. אם ככה דוד 4 רמות מעל פשיץ לא?

ועכשיו ברצינות, אתם מתעלמים מהעובדה שמחלקות האיתור בארץ מפגרות. כן לכל מועדון יש הברקות מדי פעם. ממילסון, שרי ועד וואקמה. אבל עדיין אנחנו מדברים על מחלקות שמפספסות את היהלומים שגדלים להן מתחת לאף, שרק בזכות קמפיין נבחרות מרשים, הן נזכרות לתת להם (בין אם בהשאלה אי לא) כדורגל בוגרים בליגת העל בגיל 20/19 רק.

תשמעו את הסיפור של אלברמן על המקריות בגילוי שחקן מוכשר כמו גאבר לדוגמא, ותבינו.

השוק מוצף, יש המון דגים בים שיכולים לשדרג קבוצות בליגה הקטנה שלנו. יש המון כסף שנכנס לגדולות מאירופה שיכול לממן הבאה של שחקנים כאלו, שיכול להשקיע בשחקנים צעירים שיכולים להחזיר את ההשקעה.

אבל העובדה היא שהמחלקות איתור פה פשוט חלשות/בינוניות/מפגרות.

EsheD, Sturridge ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. alexshw Member

מה הגילוי? גדל בקבוצה. לקח את הצ'אנס שקיבל. בשביל זה אמורים להשקיע במחלקת נוער.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

המקרה של ג'אבר לא דוגמה טובה במיוחד לדעתי, הוא שחקן שצמח בנוער ואולי לא העריכו אותו מספיק, אבל כן קיבל הזדמנות.

פריצה ויובאנוביץ' הם 2 דוגמאות לחלוצים טובים משמעותית ממה שמכבי חיפה מביאה בשנים האחרונות. דוד לא ברמה שלהם, עם כל הכבוד (בטח שלא פיירו).

אני לא אומר שהניהול שלהם טוב משלנו, ממש לא. אבל ספיציפית בעמדה הזאת הם מצליחים יותר מאיתנו, בהחלט.

בכלל, אני חושב שיש שיפור משמעותי אצלנו בכל הנוגע לרכש וסה"כ תחת אלברמן נעשית עבודה טובה.
    מביאים זרים טובים וגם עושים סקאוטינג אקטיבי ולא רק מחכים שייפול לנו בומבה בעקבות המלצה של סוכן.
    אבל בעמדת החלוץ יש בעיה (למרות שאני דווקא חושב ששוראנוב הראה פוטנציאל מעניין מאוד לפני שנפצע) וצריך לנסות לפתור אותה בקיץ, זה כל מה שטענתי.

EsheD ו-Sturridge אוהבים את זה.
  8. Sturridge Member

מחלק האיתור אצלנו צריכה לעבור להסתכל בכלל על אקדמיות לרפואה.
    מדכא בכלל לדבר על רכש כשזה המצב ומרגיז שאף אחד לא נותן את הדין על זה (ולמה שבטעות מישהו בתקשורת ספורט פח ישאל על זה).

oranfu ו-VAR אוהבים את זה.
  9. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדוגמא של ג׳אבר נלקחה מפודקאסט שאלברמן סיפר בו איך הגיעה ההזדמנות הזו;

שחקן יצא להשאלה בקבוצה שלא מתאימה לו (נוף הגליל), שיחק בתפקיד שלא מתאים לו והיה סופר חלש באותה עונה. באותו קיץ השם שלא לא עלה בכלל כאופציה להיות חלק מהסגל הבוגר, להפך, הם לא מצאו שום קבוצה שהסכימה להשאיל אותו, הוא הגיע לאימון הפתיחה, ובעקבות שני שחקנים על העמדה שלו שהפכו לא רלוונטים (לא זוכר אם פציעות/עזיבות), הגיע הצ׳אנס.

כלומר שורה תחתונה, כן, חיפה גידלה אחלה שחקן, אבל בהקשר של מחלקת האיתור, הכל מקרי. שלחו אותו להשאלות לא נכונות, ולא סימנו אותו כששחקן שיכול לשדרג אותם.

wings אוהב/ת את זה.
  10. alexshw Member

ג'אבר היה שם שנתיים לא? בעונה השנייה שותף מלא לעליה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

שוב, לא העריכו נכון את ג'אבר אבל בסוף הוחלט לתת לו צ'אנס.
    גם סלאח לא היה המטרה המועדפת על קלופ, לפעמים קורים דברים טובים בלי תכנון\אם התכנון המקורי נכשל.
    אבל גם לחשוב שבהכרח אפשר למצוא שחקן ברמה של חלוץ מוביל בקבוצה שרוצה אליפות\להתחרות באירופה שמסתובב בנוער\ליגות נמוכות נראה לי לא סביר.
    צריך למצות את המקסימום ממה שיש בידיים, צריך למצות את המקסימום ממה שמסתובב בליגות נמוכות וצריך למצות את המקסימום מהרכש של הזרים.

12. alexshw Member

אני מאמין בסגל הקיים היום, פרט למרכז המגרש שאפשר היה לעשות יותר. ההפרעות העיקריות ציינתי אותן. לדעתי בנסיבות האלה אין כל כך מה לנתח מקצועית.

נערך לאחרונה ב: ‏19/3/24
  13. Butragueño מנהלים

פעם הסיבה שלא הצלחנו עם חלוצים היה בעיית סוכנים.
    אבל יש פה דפוס מאוד ברור. נניח ואני עוד מתעלם מהיווני האומלל, אידריסו, קראמר (שהבנתי שבהמשך הפציץ), או כל מיני חייזרים כמו פיטים אזמי, סצאריץ', דה חזוס או פרישקין.

רוקאביצה היה החלוץ הזר ( so called) הכי טוב שהיה לנו מאז פאנטיני (שגם לא היה עילוי).
    במתחרות שלנו עברו חלוצים הרבה הרבה יותר טובים כמו קיארתנסון, פשיץ', יובאנוביץ', פריצה (שניהם) ואני לא בטוח שההונגרי של באר-שבע היה פחות טוב מפיירו. צריך למצוא חלוץ טוב, לא חייבים לבדוק ב transfer list מי פנוי עד 1.9 ולקחת את הראשון.

14. VAR Member

ניקיטה היה פי מיליון יותר טוב מפאנטיני (חלוץ חלש מאוד). נראה לי שדוואלישווילי זה השם שחיפשת (גם אליו לא הכי התחברתי).

15. Butragueño מנהלים

לא מתאים לי אבל שכחתי את דבא.