מכבי חיפה 08/09: אלופת המדינה בפעם ה-11 בתולדותיה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏8/7/08.

1. Fabio Junior Member

אם השחקן אכן מוכן להגיע לארץ, יכול מאוד להיות שחיפה הרוויחה שחקן ברמה גבוהה.

2. MHFC Member

עבר המון זמן מאז שהגבתי בדיון של מכבי חיפה (זה כולל את הדיון מעונת 07-08).

אז בינתיים אני אתן את הסיכום שלי על הקבוצה ומהמבט שלי.
    קודם כל המועדון אומר 'נלחם על כל התארים העונה', איך אפשר להגיד דבר כזה כאשר הסגל שלך לא מתקרב לסגל של בית"ר?! בזמן שהתקציב שלנו רק יורד, ואילו של שאר קבוצות הצמרת רק עולה (נתניה, מכבי ת"א), אנחנו מקצצים בתקציב, וזה רק אולי מסמן שאנחנו לא הולכים על כל התארים, הגדש הוא על האליפות. חוץ מבית"ר שנשארה עם הסגל החזק שלה, אני לא רואה שום קבוצה שמתקרבת לסגל השחקנים המצוין שיש להם, מכבי ת"א זאת לא פונקציה, כי אני מאמין שהם ילחמו על הירידה- הם יותר מדי אפסים, ועם חומר השחקנים שיש להם הם יותר גרועים מאיתנו, בכל מקרה עם התקציב שגדל אצלהם אולי הם יביאו גם זרים טובים, אבל כרגע זה לא בדיוק קורה. עכשיו בחזרה למכבי חיפה, הבאנו את קרופניק, ואני שואל הבאנו אותו להרכב או לספסל? כי אם זה לספסל אז אני עוד איכשהו בעד, אבל אם זה להרכב, אז כנראה נמשיך לראות את ההגנה סופגת שערים, כאשר השינוי בהגנה, הוא רק במקום קרוסה, ולפי מה שיצא לי לראות את קרופניק השנה אני לא ראיתי יותר מדי דברים חיובים ממנו, וכאשר יש לנו את משומר שבעבר עוד האמנתי בו, אבל הסתבר שהוא אפס (מקווה שהוא יוכיח לי שאני טועה), וחרזי שאני לא מבין מדוע הוא עדיין לא פורש, ומסיללה שבדרך כלל נמצא בהתקפה ושם עושה את הדברים הפנטסטים, ורק קינן ודבידוביץ הם נקודות האור, אז אני לא רואה בדיוק איך ההגנה שלנו משתפרת לטובה.
    בהתחלה הייתי נגד המהלך של להביא את קולמה, אבל הוא שחקן שיכול לנהל משחק, הוא כמו גרזן באמצע המגרש, הלוואי שנראה אותו מצליח במכבי חיפה, אבל גם השחקנים שמסביבו חייבים להיות טובים. חוץ מזה גולסה הצטרף באופן רשמי לקבוצה, תוספת כוח אדירה לספסל, כך גם לגבי מוחמד גדיר.
    הדבר שהכי משמח אותי זה שארבייטמן חזר לקבוצה וישחק בה בעונה הבאה, למה? כי אני אוב את הילד הזה, אני אוהב את הרצון שלו, את ההשקעה שלו, את ההקרבה שלו למען הקבוצה, ובוא נגיד שבתקופה שהוא שיחק אצלנו הוא גם תרם, בעונת 06-07 הוא היה מלך השערים, ובעונת 06-06 היה עם 8 שערים בנוסף לזה שהיה שחקן ספסל (ורק כשקטן עזב לווסטהאם הוא התחיל לפתוח בהרכב באופן קבוע).

בכל מקרה, עם עזיבתו של רוני לוי, אני מקווה שכמה שיותר אוהדים יגיעו למשחקים (תמיד היו המון אוהדים שטענו שעקב רוני לוי הם לא מגיעים), ואני גם מקוה לעשות מנוי בתחילת אוגוסט או בהמשך.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/08
  3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

חבר'ה בואו ניקח דברים בפורפוציות הנכונות.
    נכון, הסגל רחוק מלהרשים נכון לכעת, אך יש עוד מספיק זמן להתחזק במקומות הנכונות. כמו שכבר אמרו כאן בעבר, עדיף להחתים באוגוסט זר טוב אשר יתרום לנו בהמשך העונה, מאשר שני זרים ביולי שיוחלפו בינואר בגלל חולשתם.
    אני מקווה ומאמין שאלישע יידע לבחור את הזרים המתאימים, ושהם יגיעו בטיימינג הנכון. רק לא מהפוכות 3 ימים לפני פתיחת העונה.

4. שגיא Guest

שימו לב שבינתיים לא מחתימים זר מבלי לבחון אותו קודם. את קולמה אמנם לא בחנו, אבל מדובר בשחקן שכבר שיחק בארץ ולכן היכולת שלו מוכרת. הקשר הקמרוני כבר נמצא כמה ימים עם הקבוצה, ושותף במשחק האימון הראשון וישותף לפחות בעוד אחד לפני שתתקבל החלטה לגביו. בנוסף הגיע היום עוד קשר להיבחן בקבוצה וביום יגיע שחקן נוסף ככה שאין החתמות נמהרות ואלישע לוי, כך עושה רושם, משתדל לבחון בקפידה את הזרים שלו.

5. REAL MADRID Member

קראתי את עיתון סוף השבוע של הארץ. טוענים שם שלוי כבר בחר את הקשר ההתקפי והחלוץ שהוא מעוניין בהם וממשיך לבחון שחקנים רק כי אין לו מה להפסיד. תאוריה מעניינת אך קשה לי להאמין שהיא נכונה. אין לנו שוב זמן לבזבז על כל מיני נבחנים מיותרים וצריך לנעול את החלק של הזרים כמה שיותר מהר, לא למהר ולחתום עם זרים כדוגמת פאוליניו וסורמה, אבל אם יש כבר 2 שלוי בטוח בהם אז או שהוא מאמין בהם ונועל את הסגל או שהוא לא.

לפחות כרגע אני לא חושב שיש לו בראש את השחקנים. ברגע הזה אני רק מצטער על כך שבלו פצוע.

6. ertyo Member

למה לא יכול להיות לו בראש שחקנים שהוא רוצה להחתים ? הרי אלישע בעצמו אמר שיש שני סוגים של זרים: צעירים שבאים להיבחן כמו הנבחנים האלה שבאים שהם עם חשיבה קדימה לטווח ארוך והסוג השני שהוא רוצה להחתים זרים עם רקורד בתפקידים של קשר התקפי וחלוץ- -כנראה אלה שיש לו בראש

7. REAL MADRID Member

אם הוא כבר יודע את מי הוא רוצה להחתים אז יאלה, תפסיק לבזבז לך ולנו את הזמן. אני מדבר איתך פה על זרים, אני לא חושב שנחתים זר כלשהו בשביל העתיד, הזרים שיחתמו יהיו חייבים להראות יכולת כבר מההתחלה.

8. שגיא Guest

אתה לא חושב שנחתים זר בשביל העתיד, אבל בהודעה הקודמת שלך בדיון העלת את ירו בלו, שהוא הדוגמא בשביל זר שהחתמנו בשביל העתיד. מכבי חיפה דווקא עושה את זה לא מעט. את מקרה יעקובו אני גם לא צריך להזכיר לך.

9. יניבקטן20 Member

גם אני לא חושב שצריך להחתים זר בשביל העתיד
    צריכים זר בשביל העונה הנוככית

10. shabaaz Member

מכבי חיפה תמיד החתימה זרים בשביל העתיד וזה היה חכם והתברר כמוצלח.
    ירו בלו ודייויס היו שחקנים שעלו כלום ואחד מהם בטוח ישתלב במועדון.
    קנדאורוב שהגיע לכאן בגיל 21 היה החתמה אדירה ונמכר לבנפיקה במכיר מעולה.
    יעקובו הגיע לכאן בגיל 17 ונמכר לפורת'סמות' ולאחר מכן מכבי חיפה גזרה עליו קופון במעבר השני למידלסברו(6 מליון פאונד! חסר תקדים).
    פטר אומוקו הבלם שגדל בנוער והגיע יחד עם יעקובו נמכר לדינמו קייב בגיל 18 ב-800 אלף דולר.

כמובן שהיו כשלונות לא מעטים אבל אם מביטים על הסה"כ מכבי חיפה יצאה ברווח הן מבחינה מקצועית והן כלכלית מאחר והשחקנים האלה נתנו לה פור על כל על הליגה וקשרים עם אירופה.
    כל מועדון שמכבד את עצמו היום מביא כשרונות בגיל צעיר.ואם זה תלוי בי זה לא קשור מהיכן השחקן אלא מה הכישורים שלו.ואם מצאנו שחקן מחונן באפגניסטן שעולה על שחקן ישראלי ויש צ'נס להביא ולשלב אותו אז צריך להביא.

11. Voda_Coda Member

תגידו..מישהו יכול להגיד לי מה יהיה ההרכב של חיפה? זה יראה משהו כמו זה?

...........דוידוביץ'
    מסי...קרופניק/מימון...קינן...משומר/חרזי

.......... כיאל.........קולמה
    קטן/זר........................רפאלוב/בוקולי/קטן

.......... פאנטיני....זר

??

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/08
  12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

למה לנסות להרכיב כעת את ההרכב כשחסרים עוד לפחות 3-4 שחקנים?
    בואו נחכה עם הערכות, כשתתבהר התמונה לגבי הרכש, נוכל להעריך יותר במדוייק.

13. Voda_Coda Member

חסרים 2 שחקנים זרים, ועוד כמה לספסל לא?

14. REAL MADRID Member

ע"פ מה שהבנתי (מהתקשורת) אלישע לוי מתכנן להביא עוד 2 זרים ואולי ישראלי אחד. לאחר מכן הסגל יסגר.

15. idos87 Member

ביזבוז הזמן הזה כנראה יעלה ביוקר ללוי כיוון שהשחקנים הטובים שנמצאים בשוק לא יחכו עד אוגוסט כדי לחתום בקבוצה אלא יעדיפו הצעות מקבוצות אחרות שכן מוכנות להחתים אתם עכשיו. מקווה שלוי יחתים את השחקנים שהוא רוצה עוד החודש כדי שבתחילת העונה יתגבש לו סגל טוב שירוץ כמה משחקים ביחד.