מכבי חיפה 2018/19 - ממשיכים להתרסק. מרקו בלבול הוא המאמן החדש

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י EsheD, ‏16/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

קטמון התכוונת. מותק אנחנו אמפריה בהתהוות.

EsheD אוהב/ת את זה.
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברקוביץ' אמר תודה לשחר, אבל לא יהיה האיש האחראי בנוער. מבחינתי חדשות טובות כי לחלוטין לא ברור לי על סמך מה ברקוביץ' היה אמור לקבל את הג'וב.

3. oranfu Member

למה שלא נחשוב שבעונה הבאה גם יהיו 3 בלמים? באמת יש עוד מישהו שלא הבין שבלבול מאמן אולטרה הגנתי?
    חרא מערך ואין שום סיבה לשחק ככה כשאנחנו מועדון גדול שאמור ליזום ולהיות התקפי ואטרקטיבי.

יצחק ישחק או לא, לא יודע. אני יודע שכבר היום עוואד הוא אופציה שלישית\רביעית ברוטציה. דשא הוא לא ייראה פה בעונה הבאה ואני דיי בטוח שהוא מבין את זה ויעשה בלאגן בשביל לעזוב בקיץ.

4. G.B7 ירוק עולה

כל עוד השיטה מצליחה ומביאה ניצחונות אין לי מה להגיד.
    היו מספר פעמיים שבלבול היה מקובע על מערך שפשוט לא מתאים ולא עשה שינויים את המשחקים האלה סיימנו בתיקו, פלוס ההפסד בגביע לסכנין ששם זה היה הכי בולט עם דוס סנטוס כקשר אחורי.

לגבי עוואד אני חושב שאתה נחרץ מידי, הכל יכול להיות (גם מה שאתה אומר) אבל עדיין לא הייתי ממהר לקבוע כלום לעונה הבאה.

de Middenweg ו-EsheD אוהבים את זה.
  5. Raulito Madridista

באו נראה את מכבי חיפה מצליחה לשמור על המקום השני בטבלה מול מכבי נתניה שבכושר טוב וגם הפועל באר-שבע שלא הייתי מספיד אותה כזה מהר, ועושה פלייאוף טוב עם כדורגל קצת יותר נעים. מבחינתי בלבול 'אשם' רק בהדחה בגביע. וירדן שועה צריך לרוץ בהרכב על אוטומט עד לסיום העונה. זה גם זמן טוב לבדוק עוד שיטות משחק ולתרגל עוד דברים.

בטח קראתם על אייל ברקוביץ' שלא יינהל את מחלקת הנוער. אני חושב שזה מבורך לשלב שחקני עבר במועדון, אבל ברקוביץ' הוא דמות מאוד בעייתית ומעבר לכך בתפקידים האלה שהם חשובים - זקוקים לאיש מקצוע איכותי ואני לא בטוח שהוא כזה. מעבר לכך, אני לא חושב שמדובר במקרה הפועל ושייע - מניח שברקוביץ' קיבל הצעה הוגנת ואם הוא מעדיף להתעשר מעיסוקיו האחרים כמו באולפן החמים של קשת\רשת ולפרשן - אז זה בסדר, אבל הוא לא אמור להתעשר מהתפקיד במכבי חיפה, זו אמורה להיות זכות וגם הוא אמור לרצות מאוד לחזור למועדון נעוריו.

6. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

מערך של 3 בלמים לא חייב להיות הגנתי.
    במידה ויהיה לנו מגן שמאלי תוקף בעונה הבאה (אולי טאווטחה) ביחד עם מבוקה בצד ימין,זה כבר מערך התקפי.

de Middenweg, שי ו-G.B7 אוהבים את זה.
  7. Drama2 הסמל מעל הכל

בלבול צפוי להמשיך כמאמן עונה הבאה ?

8. Jefecito Member

כן. יש לו חוזה ומן הסתם שהתוצאות הטובות יגרמו לו להשאר גם ללא קשר לחוזה.

Drama2 אוהב/ת את זה.
  9. oranfu Member

3 בלמים זה הגנתי. בהגדרה, יש לך יותר שחקני הגנה על המגרש.

אפשר לשחק ככה התקפי? אפשר. זה לא קורה בשום קבוצה, אולי אולי אצל פפ (וגם הוא בעקרון עובר ל3 בלמים כשהוא ושש מההתקפה של היריבה).

אצלנו זה 3 בלמים ו3 קשרים הגנתיים בהרכב. לפעמים אפילו 4 בלמים (גרשון). לא ראיתי אפילו צל צילו של רמז שלבלבול יש כוונה לשחק התקפי יותר.

10. G.B7 ירוק עולה

על כמות שחקני ההגנה אפשר להתווכח, כי כשמשחקים 3 בלמים זה אומר ששתי המגנים מתפקדים הרבה יותר בהתקפה (מאבוקה אחלה דוגמה לזה)
    אבל כאשר משחקים 3 בלמים ו-3 קשרים אחוריים שמקבלים משימות הגנתיות כמו למשל איך שפתחנו את הדרבי האחרון במהות זה הגנתי וזה לא תמיד מתאים ובקושי סיכנו את השער של היריב וככה אי אפשר לנצח.
    הרבה פעמים שומעים שבמכבי חיפה במיוחד בבית חייבים לשחק התקפי ואטרקטיבי, ובאופן כללי אני מסכים עם הקביעה הזו, אבל השאלה שבאמת צריך לשאול אם במהלך השנים האחרונות אנחנו "מכבי חיפה" שבכלל יכולה להרשות לעצמה לשחק כדורגל שיאה למועדון או לקבוצה גדולה.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

@oranfu
    אני חושב שאפשר עוד לדבר הרבה זמן על האם שיטה עם שלוש בלמים רק יכולה להתבסס על הגנה, אבל מבחינתי בלבול אכן מאמן מאד הגנתי. ברגע שאתה פותח עם שמונה שחקנים עם אופי הגנתי אתה משדר פחדנות. בטח כמאמן מכבי חיפה.

אני מעריך שבלבול ישאר בתפקיד ונראה בעונה הבאה אם המאמן ימשיך עם מה שקורה עכשיו בקבוצה. ההערכה היא שכל עוד הניצחונות ימשיכו להגיע זאת המציאות שלנו.

@G.B7
    מכבי חיפה היתה ותשאר קבוצה גדולה. לצערי שחר הפך את האימפריה שלו לבדיחה עצובה, אבל כיאה למעמד הקבוצה שלנו צריכה לחשוב על כדורגל התקפי. אני כן בדיעה שאנחנו כנראה לא יכולים לעשות את זה כי אין לנו את הסגל לזה. בלבול בטקטיקה הגנתית ייצב את הקבוצה, אבל גם בשיטת 5-3-2 ראיתי מספיק דקות בהן ההגנה היתה מסננת.

12. oranfu Member

מאבוקה לא "מבלה" בהתקפה יותר מכששיחקנו עם 4 שחקני הגנה. פשוט יש עוד שחקן הגנה עכשיו. הוא לא היה פחות התקפי כשהיינו בקו אחורי של 4.

הרמה פה בליגה מגוחכת. אנחנו מועדון ענק (בסדר גודל מקומי) עם תקציב שני בגודלו בליגה. איך יכול להיות שזאת קבוצה שלא יכולה להרשות לעצמה לשחק התקפי? למה אנחנו יותר הגנתיים מרוב הקבוצות בליגה?

אנחנו באופן קבוע עולים עם 7 שחקנים הגנתיים בהרכב. במקרה הטוב רק עם 6. זה מאוד מאוד הגנתי, מי שטוען אחרת חי בסרט.
    הרי גם הקשרים שלנו לא לוחצים לכיוון השער היריב ושלושת הבלמים שלנו לא מתפרסים לרוחב המגרש ועל קו החצי.

הגישה של בלבול זה קודם כל לא לספוג, אחר כך לנסות לא לספוג ובסוף אולי במקרה לשים גול.

נערך לאחרונה ב: ‏12/3/19
    EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  13. G.B7 ירוק עולה

אפשר לא לאהוב את השיטה וזה לגיטימי לגמרי, אבל עכשיו החורים של מאבוקה פשוט כמעט נעלמים באופן בולט מאוד.
    ואיך יכול להיות שזה קבוצה שלא יכולה להרשות לעצמה לשחק התקפי המציאות מוכיחה ש לאורך השנים האחרונות עברו פה שחקנים שלא יכולים להרשות לעצמם לשחק כדורגל בליגת העל.
    מאז רוטן הקבוצה קצת השתנתה ובעייני גם התחזקה. בעונה הזאת היה חשוב לייצב את הקבוצה גם אם בשיטות הגנתיות/לא משנה מה, ומי בכלל היה מאמין שאנחנו ניהיה במקום 2 לפני כמה חודשים.

נערך לאחרונה ב: ‏13/3/19
  14. oranfu Member

או, אז זה לא שמאבוקה התקפי יותר. פשוט יש עוד שחקן הגנה שמחפה עליו. איך אומרים, מש"ל.

היו שחקנים חלשים ומאמנים עלובים. הליגה פה חלשה ביותר. אין שום סיבה שקבוצה עם תקציב כמו שלנו לא תוכל להפוך תוך עונה אחת מקבוצת מקום 10 לקבוצה מקום 2 (וזה בושה שזאת בכלל המטרה).

15. G.B7 ירוק עולה

אני גם חושב שכל הדיבורים על דרך ותהליך זה חרטא
    בקיץ אחד של בנייה נכונה והחלטות נכונות אפשר לעשות הכל.

oranfu ו-de Middenweg אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.