מכבי נתניה 2010/11: דג'אני וסבע האריכו את חוזיהם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏9/7/10.

1. רובי_שמילוביץ Member

ועוד איזה בלם?? קרפניק

צריך בלם אחד אפילו שניים וקשר אחורי אחרת תהיה עונה מאוד מאוד קשה

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מכיוון שרוב החוליה האחורית שלנו היא משחקנים שמוסטים לעמדות אחרות, מספיק אפילו שראובן עטר יביא מגן ימיני או יחליט שהוא הולך בעמדה הזו על עדי נמני כדי שהעסק יתייצב (עד כמה שאפשר, כן?), כי אז אוראל דגני יוכל לחזור להיות בלם וציוות שלו יחד עם ליאוניד קרופניק או עמרי בן הרוש הוא לא רע בסך הכל.
    כמובן שהדבר הרצוי ביותר הוא להביא בלם נוסף או אפילו שניים ואז אנחנו שקטים לגמרי ומכוסים מכל הכיוונים, אבל אין לנו כסף בשביל מותרות כזו.

מה שדחוף בעיניי זה קשר אחורי, כי בשום קבוצה בעולם אין דבר כזה שיש רק קשר אחורי אחד. מוזר לי שראובן עטר, שפעם היה אוהב לשחק מדי משחק עם שלושה קשרים אחוריים, פתאום מספתק באחד לאורך עונה שלמה. טל מעבי הוא לא הפתרון, כיוון שהוא יכול להיות טוב בתפקיד הזה רק כשהוא עוזר לקשר האחורי המרכזי בתור קשר אחורי משלים. חבל שהקבוצה שחררה את אמיה טגה, שהיה יכול לתת לנו שקט בעמדה הזו.

3. רובי_שמילוביץ Member

איך אשקלון עם תקציב יותר קטן משלנו מחתימים את גזל, טגה, ערן לוי, גואטה ואנחנו כלום???

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/10
  4. Don Joan Roman Member

1. קודם כל זאת אשקלון
    2. לכם יש התחיבויות שלהם אין
    3. מי אמר שהתקציב שלכם גדול יותר?
    4. למה לעזאזל עטר לא בוחן שחקנים מליגות נמוכות או כאלה שאין להם חוזה? יש הרבה מציאות בליגות הנמוכות, תשאלו את אשקלון ששלפה משום מקום את מחמוד עבאס שהיה המצטיין במגרש מול בית"ר.

5. רובי_שמילוביץ Member

עטר החתים שלושה שחקנים ששיחקו שנה שעברה בליגות הנמוכות: מעור עשור, אופיר עמרם וגאגא צ'קטיאני
    הוא גם בחן את דניאל קהא ששיחק שנה שעברה בבני אילת ושוער שאני לא זוכר איך קוראים לו גם מלגה נמוכה

נערך לאחרונה ב: ‏4/8/10
  6. Don Joan Roman Member

יפה אז למה קיבינימאט הוא לא בוחן שם עוד כמה שחקנים להגנה? אסף עזו למשל, אורי פסו שהיה פוטנציאל גדול בהפועל ירושלים ונרקב שם, רובי רגב שהוא אחד הבלמים הטובים בלאומית כבר 5 שנים ברצף, דמיקאו פידליס שברמה"ש היה ענק וחתם אצל עכו, לנתניה בטוח יש איזה 100 אלף דולר להחתים שניים-שלושה שחקנים כאלה.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

פסו לא חתם באשקלון או משהו כזה?כבר שנים שאני שומע את השם הזה בתור אחד שאמור להתקדם,אני זוכר שדיברו עליו בהפועל באיזשהי שנה אפילו

8. Don Joan Roman Member

פסו היה פוטנציאל גדול מאוד בתחילת הקריירה שלו, הוא שיחק בכל נבחרות ישראל כולל האולמפית והיה בולט מאוד, אבל בגלל שהוא נמצא במועדון חרא הוא אכל חרא והוא נרקב שם אבל שווה לתת לו הזדמנות, ולפי מה שאני יודע הוא עדיין תקוע בהפועל ירושלים, אני במקום עטר לוקח אותו ב-2 ידיים כי גם ככה אין לנתניה בלמים ואם פסו ישחזר את היכולת שלו מלפניי שלוש-ארבע שנים הוא יהיה נהדר לנתניה.

9. yakov_y YNWA

אמיר טגה ושניר גואטה שוחררו ע"י ראובן עטר.
    הביזיון הוא שמכבי נתניה מחזיקה תקציב גדול משל הפועל אשקלון ולא מצליחה להחתים את רביד גזל וערן לוי.
    אני לא מדבר על כך שבמקום להחתים את סטיבן כהן החתימו את מאור עשור, ראיתי שהשכר שלהם הוא אותו שכר.

במקום להחתים את השחקנים האלה, אתה נותן אותם ליריבה שלך בתחתית ?

ראובן עטר הוא בדיחה וכמובן גם הנהלת מכבי נתניה.
    העיקר רוצים שאני ייעשה מנוי נוער ב-650 שקל, ביזיון ! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx

10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד לא התחילה העונה וכבר אתה אומר שמאמן מצויין כמו ראובן עטר הוא בדיחה?

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

yakov_y - ראובן עטר הוא לא המאמן שהייתי רוצה לכמה שנים במכבי נתניה, אבל דווקא השנה, בניגוד לכל השנים הקודמות, הוא זוכה אצלי להרבה נקודות זכות.
    הקבוצה שאתה רואה עכשיו עוד תקבל חיזוק והשחקנים שאתה מדבר עליהם הם לא רעים, אבל יכול מאוד להיות שראובן עטר לא רוצה אותם מכל מיני סיבות. ערן לוי, אם היה מגיע, היה מתנהג כמו ברוך דגו וחושב שהגיע לקבוצה שהוא גדול עליה בכמה מספרים.

נבנתה קבוצה לא רעה. בינתיים ראינו אותה 90 דקות שלמות מול מכבי תל אביב ולמרות שאף אחד מהשחקנים החדשים לא הלהיב אותי, להוציא את קובי דג'אני, זה היה נראה טוב יותר מכפי שחשבתי שזה יראה בשלב הזה של העונה.
    זה עוד רחוק מהקבוצה שנראה בסוף החודש מול הירושלמים.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/10
  12. yakov_y YNWA

אבירם,
    מכבי נתניה שיחקה נגד מכבי ת"א שעלתה עם הרכב שני. אני לא מדבר על כך שמכבי ת"א הגיעה ללא מעט מצבים. אני לא מדבר על כך שאין לנו מחליפים בסגל. אני לא מדבר על כך שיש לנו רק בלם אחד וקשר אחורי אחד בסגל.

ראובן עטר הוא מאמן בדיחה.
    מעיף את שניר גואטה, למה מי הוא בכלל שהוא מעיף שחקו עם כישרון אדיר ברגלים ? רכש הוא לא יודע להביא והוא גם לא יביא. אתה רואה משהו טקטי במשחק שלו ? אתה מוכן להגיד לי מה הוא אמר לשחקנים בחדר ההלבשה נגד מכבי ת"א ? אני מדבר על טקטיקה ולא דברים מנטלים. הוא אמר להם לשחק משחק מהיר או איטי ? משחק התקפי, שליטה בכדור או בונקר ? כדורים ארוכים אני מבין בלי בעיה.

העתיד של מכבי נתניה: מכבי נתניה תירד העונה ליגה, ואם היא תינצל מירידה בעונה הבאה לא יישאר כסף להחזיק את הקבוצה והיא תידרדר לליגות הנמוכות. קבוצת אוהדים תפתח שוב את מכבי נתניה שתשחק בליגות הנמוכות, ומכבי נתניה תהפוך להפועל ירושלים 2.
    אני כבר התחלתי להגיד מכבי נתניה ז"ל . http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זה 'הרכב שני'? כמעט כל ה-11+3 שפתחו מול אולימפיאקוס שותפו בשלב כזה או אחר מולנו. מה גם שלמכבי תל אביב יש שחקני ספסל שבכל קבוצה אחרת הם שחקני הרכב. המשחק הזה היה חשוב להם הרבה יותר, כי הם רצו להגיע למשחק מול אולימפיאקוס בידיעה שהם מוכנים כמה שאפשר. עבורינו זה היה משחק רשמי ראשון, עם מעט חלודה, בידיעה שאנו משחקים מול יריב ארוך מאיתנו בכל מובן. הרי כל קבוצה שהיא לא הפועל תל אביב או מכבי חיפה הייתה מפסידה למכבי תל אביב בנסיבות שנוצרו, אז יצא שאלה היינו אנחנו ולשמחתי, בצורה טובה יותר מכפי שחשבתי. סך הכל הייתה לנו מחצית שנייה טובה והילדים שלנו הביכו לא אחת את השחקנים בצהוב.
    בגדול, ספגנו מהתקפה מתפרצת ועוד שער עצמי (שהחליטו משום מה לתת אותו לניבלדו), דברים שבשלב הזה של העונה הם סבילים. מה שחשוב זה שעד משחק הליגה הראשון מול ביתר ירושלים נראה אחרת לגמרי והשחקנים ימשיכו להתחבר.

איזה אינטרס יש לראובן עטר לשחרר את שניר גואטה אם הוא לא היה חושב שזו החלטה מקצועית נכונה? הרי מדובר בשחקן שעבר אלינו עוד בגיל נוער, שראובן עטר העלה אותו לבוגרים ונתן לו הזדמנות. במילים אחרות, הסיפור הקלאסי של שחקן שפורח תחת חסותו של מאמן שאוהב לשתף צעירים שחקנים - בדיוק מה שראובן עטר אוהב להתפאר בו.
    שניר גואטה שחקן כשרוני, אבל כזה שלא מתקדם כבר כמה שנים (כמו דלה ימפולסקי). בשביל מה אנחנו צריכים שחקן כזה בסגל בעונה שכזו? אנחנו צריכים את הכשרונות הרעבים, אלה שירצו להשתפר ולהפוך להיות שחקני ליגה מובילים. שניר גואטה לא הראה בשום שלב במכבי נתניה שהוא רוצה להיות אחד כזה והשחרור שלו מתקבל על הדעת.

בזה אתה צודק. עד כה, הוא הצליח רק בקבוצות שאחרים בנו לו. במכבי נתניה הוא הצליח עם הקבוצה שאייל ברקובית' ואלי גוטמן בנו ואצל הירושלמים הוא הוא הפסיד אליפות והביא גביע לשושלת שכבר דרסה את הליגה 2 עונות קודם לכן.

לא, אבל אצל כמה מאמנים ישראלים רואים? אולי 2-3 וכולם תפוסים.

זאת בדיוק הבעיה שלנו. הגישה. עד לפני כמה שנים היינו הקבוצה השמחה ביותר בליגה. היינו 'הקבוצה השנייה' של רוב אוהדי הקבוצות האחרות. נכון, התקופה הנוכחית כואב ואין יום שאני לא הולך לישון מבואס על כך שאנחנו שוב צריכים להסתכל מלמטה על קבוצות שאנחנו ראויים להסתכל עליהן מאותו הגובה. ועדיין, אני לא מאבד את התקווה. למה? כי אני יודע שמכבי נתניה קבוצה גדולה שסך הכל נמצאת בתקופה רעה. אנחנו עוד נחזור. האימפריה עוד תחזור.

http://up203.siz.co.il/up3/zhzqq1tzmbnx.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏18/10/10
  14. yakov_y YNWA

אבירם,
    האופטימיות שלך נהדרת והלוואי ואני הייתי חושב כמו שאתה חושב אבל אתה צריך להתסכל על המציאות והעתיד של מכבי נתניה.

אף בנאדם לא ירכוש את מכבי נתניה אלה אם זה יצחק תשובה שאוהד את מכבי נתניה, אשר אלון שרוצה לחזור או משקיע מחו"ל שראש העיר עשתה הכול כדי להביא אותו.
    כשאין אף רוכש שמחזיק את מכבי נתניה כלכלי, מכבי נתניה תתפרק ותידרדר לליגות הנמוכות.

ראובן עטר ואף מאמן בארץ (למעט אלי גוטמן) לא משחק משחק טקטי.
    אותי לא מעניין שאף מאמן לא משחק משחק טקטי, ראובן עטר מאמן מכבי נתניה, זאת הקבוצה שאני אוהד, את הקבוצה שלוקחת ממני כמה שנים טובות, זאת קבוצה שאני משלם עלייה לא מעט כסף ואני רוצה לראות משחק כדורגל ראוי. לא פלא שהפערים בין הכדורגל הישראלי והכדורגל האירופאי הוא שמיים וארץ. שיילמדו מהכדורסל קצת.

בקשר לשניר גואטה, השחקו הזה אומנם לא הציג יכולת מרשימה אבל לבחור הזה יש כדורגל ברגליים והוא כישרון אדיר מה שדלה ימפולסקי לא.

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כרגע המצב רע מאוד. אני יודע את זה ולא משקר לעצמי. עם זאת, עוד שנתיים אמור להיות לנו אצטדיון חדש, כזה שיכול לייצר רווחים, מה שעשוי למשוך משקיע. לא מחייב שהוא יהיה בסדר גודל של דניאל יאמר, אבל מישהו שיכול להחזיק את הקבוצה ולגרום לה להתקיים בכבוד, זה בטוח, כיוון שגם אם יהיו הפסדים, הם לא יהיו משמעותיים כמו בקופסא. מה גם שהעונה הראשונה באצטדיון החדש תהיה ענקית מבחינת כמות הצופים, כי כל הקהלים בארץ יסתקרנו מהמגרש החדש ויגיעו בכמויות גדולות. אני מאמין בלב שלם שנמכור לפחות 5,000 מנויים בעונה הראשונה באצטדיון החדש. אולי אפילו יותר.
    הכל מתחיל ונגמר בתנאים. זה מה שגרם לדניאל יאמר לעזוב, זה מה שעשוי לגרום למשקיע חדש להצטרף.

יכול להיות שלשניר גואטה יש כשרון ענק ברגליים, אבל אופי שלא יאפשר לו להתקדם, כמו ראובן עובד. אני לא אומר שזה מקרה, אבל זה כנראה מה שראובן עטר חושב ומגיע לו להנות מהספק. סך הכל הוא יבחן ביחס לתוצאות ואיכות הכדורגל.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/10