מכבי נתניה 2017/18: למה שהפעם נאמין לך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/6/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

כתבתי את זה לפני ששמעתי על ג׳ורג׳י ולא כל כך רציתי להתעסק בנושאים האלה ולפתוח כאן דיון וויכוח שלא מתאים כרגע.
    אבל אענה לך- מכבי נתניה תמיד תמיד תמיד ידעה לייצר שחקנים. אם לא המשברים הגדולים שפקדו את המועדון ונוצלו ע״י איזיקוביץ׳ בדרכים לא דרכים לגנוב את ההגמוניה- גם היום את הקבוצה שלנו היום מפארים שחקנים כמו שיר צדק, אוראל דגני, עומרי בן הרוש, ויקי כחלון, עידו לוי, פאדי נגאר ועדן קראנצב(שהיו מהבולטים העונה באליפות של הנוער של מכבי ת״א), אביב אברהם, פיראס מוגרבי, איאד אבו עביד, שמעון אבוחצירה, אייל גולסה, קני סייף, ואולי אפילו דיא סבע היה שחקן בית שלנו ולא בן ערובה של טוברוק כל כך הרבה שנים ועוד ועוד...
    היום מתבצע תהליך מתקן ובוא נדבר בעוד שנתיים-שלוש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לשחק עם שחקני בית ולדשדש זה נחמד ואפשרי כמעט בכל קבוצה. לקחת תארים ולהצליח באירופה בקביעות עם מסה של שחקני בית זה סיפור אדיר למי שתצליח, כמעט בלתי אפשרי אצלנו. אותם שחקני בית רוצים לראות דשא ומצד שני לא מספיק טובים כדי להיות בהרכב של קבוצה אלופה. תשאלו את מכבי תל אביב שמייצרת באמת אחלה שחקנים, מה היה שם בשנים האחרונות? בן חיים שחזר מקריירה בחול זה אחלה, שים לי בקישור את ייני ופרץ והם יכולים לחלום רק על תואר. יש להם תקווה עם דור פרץ שהתקדם השנה ואולי עם 1-2 שחקנים שהיו מושאלים השנה, בכל מקרה ברור שאצלנו אין פירות, נקווה שזה ישתנה, אין ספק שעם שחקני בית זה יותר מרגש, אבל כשאין מספיק טובים, לא צריך בכח. הפועל באר שבע אלופה בפעם החמישית בזכות כך ש 3 עונות משאירה אבק לשאר בכל הקשור בהחלטות נכונות, במאקרו. והשאר מבחינתי אלו הקבוצות העשירות. להיות מעל בית''ר ירושלים והפועל חיפה חייב להיות טריוויאלי, אחרת נכשלנו .

עידן תמיד מנסה לעקוץ בעניין השייכות והבאר שבעיות... מעולם לא היה לי מושג על מה הוא מדבר. תחושת השייכות והגאווה העירונית מעולם לא היו גבוהים יותר, בזכות ההצלחה כמובן, כשיוצאים מבאר שבע ביום שבת ב 17:00 ויוצאת איתך שיירה של 2500,4000, 6,000, 9000 אוהדים, שאת רובם אתה רואה בשכונה, במסיבות, בעבודה ובקניות, זו תחושת השייכות והגאווה העירונית שמעולם לא יכולה להיעלם מאיתנו. שחקנים באים והולכים, גם שחקני בית כמו דווידזאדה שהם מוקצים, תחושת השייכות היא לעיר, לשם הקבוצה, לסמל, לאוהדים. ושם.
    אנחנו בעננים. תמיד הייתה פה גאווה אדירה, גם כשהיינו בתחתית וגם שהבאנו רק 300 או 600 למשחקי חוץ ורק 3000 למשחקי בית. באופן יחסי לכמויות הקהל בארץ, תמיד היינו בצמרת, שחקני בית זה בונוס, שלצערי אנחנו לא נהנים ממנו, נקווה לשיפור.

הפועל באר שבע עם 5 אליפויות בהיסטוריה, בזכות הכסף של אלונה, בדיוק כמו האליפויות של בית''ר, מכבי תל אביב, מכבי חיפה וכו'.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

שי ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  3. עידן444 Member

אולי אני כותב לא ברור.
    כתבתי שהכדורגל הבאר שבעי מת.
    לא הקהל הבאר שבעי, שנמצא בימיו היפים ביותר.
    הפועל ב״ש 2017/2018 היא הקבוצה האלופה היחידה שכל(!!!) שחקניה פותו ונקנו ע״י הכסף הגדול של הבעלים. אין לה שום עוגן ושום זהות באר שבעית.
    זה לא קרה במכבי ת״א מעולם.
    לא קרה במכבי חיפה מעולם.
    לא קרה בהפועל ת״א מעולם.
    ואפילו לא בבית״ר של גאידמק שלא לדבר על האלופות הכן מרגשות שהיו לבית״ר קודם.

אם במשך 10 שנים לא מצליחים לגדל שחקן שמתאים לשאיפות אליפות זה דורש בדק בית.
    זה אומר שהמועדון מתקדם רק בכיס של הבעלים.

מקווה שאף פעם לא נהיה כאלה.

האם אני מעדיף אליפויות כאלה על דשדוש?
    בהחלט כן.
    האם אליפות חייבת להיות מושגת כך? ממש לא.

ואגב, הקבוצה של מכבי נתניה עם הכי מעט שחקני בית גם היתה העלובה ביותר שלה בכל הזמנים.
    ירין חסן ועוד 20 למי שלא זוכר... לא מאוד מזמן...
    והקבוצות הכי מרשימות היו על טהרת שחקני בית כמעט מושלמת.

4. zivmay Member

אנשים אוהבים לקשקש.

5. zivmay Member

אליפות עם כוכבית.

Sir Alex Ferguson, Noam77 ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אליפויות ברובן המוחלט מוכרעות בגלל כסף, לפעמים היו 2 שחקני בית, אולי שחקן וחצי, אז אצלנו 0... לא רואה ביג דיל. באמת שלא מפריע לי וכמו שרשמתי- אם יהיה שחקן בית או 2 זה בהחלט יוסיף לריגוש. אני רוצה להאמין שנעשה הכל על מנת שזה יקרה, ומקווה שנראה פירות.

המועדון שלנו התקדם באופן מדהים בגלל כסף, בדיוק כמו כל מועדון שצובר תארים והצלחות בעידן המודרני, לא המצאנו שום דבר פרט לעובדה שאנחנו עושים את זה בפרצוף של 2 קבוצות עשירות יותר עם מסורת מרשימה יותר משלנו. החיסרון של שחקני הבית הוא בהחלט מאכזב, לא יותר מזה. אליפות שכולה עונג, ריגוש, גאווה ותחושת הצלחה אדירה.

לא היית רוצה להיות בסיטואציה כזו עם נתניה? תרשה לי לגחך ולהרשות לעצמי לא להאמין לך. רק כשתהיה בסיטואציה כזו תוכל לומר דבר כזה, כרגע אלו מילים ריקות מתוכן שבאות להקצין ולייצג את הפואנטה שלך. אני מאחל לך מכל הלב שעוד כמה שנים נהיה בסיטואציה כזו ונתניה תיקח אליפות, אולי בלי שחקני בית משמעותיים כמונו, אולי עם שחקן אחד מסכן, ואז אשמח לשמוע את דעתך. כרגע דעתך לא רלוונטית כי אתה לא מכיר את ההרגשה של אותה סיטואציה, אני לא אומר את זה באופן מזלזל ומאשים אותך בשקר. אני בהחלט חושב שאתה מאמין למה שאתה אומר כרגע, אני רק אומר, שברגע שתהיה בסיטואציה כזו, רק אז הרגש האמיתי ייצא החוצה, כרגע זה אם... וכאילו וכאשר, לא רלוונטי.

אנחנו מתקדמים במעלה טבלת האליפויות בדיוק כמו כל שאר הקבוצות ומקווה בהחלט שנמשיך לעשות זאת תוך כדי צפייה בשחקני בית, זה בהחלט יוסיף לתחושות.
    אתה שואל אותי מקום 5 עם 5 שחקני בית או אליפות עם 3 שחקני בית שמשחקים רק בגארבג'טיים? הייתי ב2 הסיטואציות ואני בוחר באופציה 2. אתה יודע מתי אני ארגיש תחושה לא טובה? שאני אדע שבמועדון מוותרים על שחקני הבית ולא מנסים. אני יודע שאלונה משקיעה שם רבות באנשי מקצוע איכותיים, לא הולך לה, מקווה שבהמשך יצליח יותר.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  7. קשר שמאלי Member

כמה כסף אלונה משקיעה בשנה במחלקת הנוער?

ומכבי תל אביב יכולה לזכות באליפויות עם לא מעט שחקני בית בסגל. דסה ואצילי אגב גדלו במכבי תל אביב.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בסדר זה כמו שנחשיב את עזרא לשחקן בית.. לא כזה רציני.
    אני לא יודע לגבי הכסף, אני יודע לגבי שינויים שהיא כל הזמן עושה, אין ספק שלא נעשית שם עבודה טובה כי בשורה התחתונה אין פירות, אבל היא מנסה, לפי הבנתי בהסכם החדש עם אתלטיקו מדריד אמורים להגיע אנשי מקצוע מספרד לעבודה במחלקות הנוער.

באופן כללי למכבי תל אביב אכן יש כרגע לא מעט שחקני ליגה ראויים מאוד לליגת העל, אם הם יצליחו לתרום לאליפות.. לא יודע, צריך לראות.

9. עידן444 Member

אמרתי בפרוש, מעדיף אליפויות כאלה מאשר דשדוש.
    אני גם די בטוח שההתרגשות מאליפויות כאלה תעבור לי מאוד מהר.
    זה הכדורגל המודרני? יופי, זה לא אומר שאני צריך לאהוב את זה.
    האליפויות הכי מרגשות בעיני הן של בית״ר כשעלתה ליגה, והדאבל של תינוקות קשטן.
    וגם באליפות הראשונה בסריה שלכם היה משהו מרגש. בשניה פחות. באחרונה? שום כלום. אוסף שחקנים.

מה אלונה משקיעה בנוער? לא אתפלא אם הכל מס שפתיים והמחלקה רווחית. מפחיד לחשוב שיש שם השקעה ומה שיצא מזה ב 10 שנים זה דוידזאדה ולוטם זינו. חבל ארץ, לא? ועוד כזה עם מצב סוציו-אקונומי שאמור להוציא שחקנים אלא אם משהו באמת רקוב קורה שם.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  10. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אצילי ודסה גדלו במכבי אבל אלמלא בית"ר לא היו מגיעים לאן שהגיעו, וזה יותר מכוון לדסה. אצילי היה מגיע לרמה הזו גם דרך הפועל ת"א לדעתי, פשוט הבמה שקיבל בבית"ר הייתה יותר גדולה.

עידן רושם פה דברים שכרגיל נענים בשחצנות אופיינית (ותודה ל @לירן שמאזן הכל) וכן יש גם דברים שבהם הוא מגזים, אבל המחשבה מאחוריהם היא ממש לא תלושה ואם צריך לתת השוואה, אז היא לא הכי מדויקת, אבל מכבי ת"א כדורסל עם כל עניין הזרים והישראלים. נכון ששחקנים בכירים בב"ש הם ישראלים, אבל ב"ש כן איבדה חלק גדול מהזהות במהלך השנים, ויש אנשים שזה מפריע להם. אני בטוח שגם בב"ש היו מעדיפים לראות יותר שחקני בית שמחוברים לעיר ולמועדון מניפים תארים ולוקחים את המועדון קדימה, אני אישית לא אכפת לי מזה כל כך ואני בהחלט יותר אהנה אם שחקני בית יצליחו במועדון, אבל אליפות זו אליפות.

נערך לאחרונה ב: ‏8/6/18
  11. עידן444 Member

אחי, אני מכיר את הנפשות הפועלות.
    ביום שתהיה פחות הצלחה הדברים האלה יתפוצצו.
    אם אני היום גר בב״ש שולח את הבן שלי לשחק באשדוד בלי לחשוב פעמיים.
    את אלונה הכדורגל בבאר שבע מעניין כפי שהוא מעניין אותי. אם לא פחות.
    אבל קצת סטינו מהנושא.
    שבת שלום לכולם.

נערך לאחרונה ב: ‏8/6/18
  12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לומר שאת אלונה לא מעניינת מחלקת הנוער זה בוודאות רחוק מהמציאות. היא רוצה הצלחה קודם כל זה ברור, מחלקת הנוער אמורה להשתלב בתוך ההצלחה ולא לבוא על חשבון.

כמה היא משקיעה? לא יודע בדיוק, אבל יש שם זרימת יועצים ואנשי מקצוע, והשורה התחתונה ברורה- זה לא מצליח ואנחנו מקווים להשתפרות.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

היה שחקן בית, אופיר דוידזאדה קראו לו, לקח איתנו אליפות, שוחרר כדי להגשים את החלום האירופאי שלו, ואז העדיף ללכת לכסף של מכבי תל אביב.
    היה עוד שחקן בית, יוסי בניון קראו לו, אבל הוא העדיף לחזור למכבי חיפה ולא אלינו.
    היה עוד שחקן בית, חן עזרא, שקיבל הצעה מאיתנו גם בשתי העונות הקודמות, אבל העדיף הצעות גבוהות יותר ממקומות אחרים.
    יש עוד שחקן בית, אלמוג כהן קוראים לו, שכבר תקופה מנסה לקדם מעבר אלינו אבל הקבוצה שלו לא מוכנה אבל מהצד השני גם דאג להאריך חוזה כדי להבטיח שכר יפה בגרמניה.
    אז אם מדברים על הכדורגל המודרני, צריך להסתכל גם על הנסיבות ולהבין שגם שחקני הבית היום הם לא מה שהיו פעם.

ודרך אגב, לא נכון להגיד שהיו 0 שחקני בית בשתי האליפויות האחרונות כי ברדה שיחק בשניהם. העונה עם אירוע הלב הוא נאלץ להפסיק לשחק מוקדם אבל לפני זה שיחק וגם אחרי זה היה חלק מהקבוצה.
    אחת מהסיבות שחן עזרא הוחזר, זה בין היתר בגלל שהוא שחקן בית שהתחיל את הצעדים הראשונים במחלקת הנוער שלנו.

אז להגיד שאין רצון לראות שחקני בית או שזה לא מעניין את אלונה זה ממש לא נכון. היא מגיעה מהמרכז לכל המשחקים של קבוצת הנוער בבאר שבע וגם מחוץ לבאר שבע. היא עכשיו חתמה על שיתוף פעולה עם אתלטיקו כדי לייצור כאן אקדמית כדורגל ברמה גבוהה. והיא ניסה להחזיר כל שחקן בית ראוי שהיה על המדף.

בבאר שבע עדין רוצים לראות שחקני בית, אבל לא על חשבון תארים או הצלחות אירופאיות. אני די בטוח שגם במכבי נתניה עם כל הנאומים של עידן זה אותו הדבר. לא ראיתי אוהדים שלהם דוחפים את המגן הצעיר מהנוער שקיבל הזדמנות בסוף השנה, בדיוק להפך ביקרו את ההצבה שלו ובקיץ הביאו שחקן בית שלנו שיהיה מחליף/רוטציה במקום לתת לשחקן בית מהמערכת להיות מחליף. האם זה יוריד מהשמחה מההישגים של נתניה בעתיד? לא נראה לי, השחקן שהכי מסמל את נתניה והאוהדים הכי מחוברים אליו הוא ערן לוי, שפעם אחרונה שבדקתי הוא לא שחקן בית...

לירן אוהב/ת את זה.
  14. yakov_y YNWA

@עידן444
    אייל סגל דיבר בראיון על גיא גרוס ?

15. עידן444 Member

לא.
    מבחינת שחקנים הוא התייחס ופירט רק לגבי ניקו, דיא וערן ה״מתנדנדים״.

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/18
מצב נושא:
הנושא נעול.